Hore

Jesenné fotopozadie

Napriek tomu, že jeseň je už na ústupe, stále máte možnosť vyhotoviť si jesenné fotopozadie pre váš monitor. Keď sa poprechádzate pozorne v prírode s očami upretými na zem, určite nájdete stále dosť detailov a zákutí s krásnymi jesennými farbami. Stačí namieriť fotoaparát a stlačiť spúšť.

A čo je dôležité pri vytváraní pozadia pre monitor?

Fotografujte tak, aby ste získali v časti obrázka aj homogénne časti, na ktorých budú čitateľné ikonky programov

Pekné pozadie, no je priveľmi štruktúrované a ikonky na ňom nie sú veľmi čitateľné.

Vhodnejšie zvolené a skomponované pozadie s homogénnejšou ľavou stranou pre ikonky.

  1. Ak nechcete tráviť mnoho času pri úpravách v počítači, nastavte si na fotoaparáte režim „vivid" alebo iný štýl obrázka so zvýraznenými farbami.
  2. Fotografujte pri rozptýlenom svetle (zatiahnutá obloha), pri ktorom viac vyniknú teplé jesenné farby.
  3. Zvýraznenie farieb spôsobuje aj vlhkosť. Farby vlhkých listov sú výraznejšie ako farby suchých. Vhodná doba na fotografovanie je teda po daždi či mrholení.
  4. Použite polarizačný filter na potlačenie odleskov a zvýraznenie farieb.
  5. Pri fotografovaní v rozptýlenom svetle v kombinácii s polarizačným filtrom sa pravdepodobne sa stretnete s dlhším časom závierky fotoaparátu. Použite preto statív.
  6. Pozadie si pripravte presne podľa použitého rozlíšenia vášho monitora, aby vám aplikácia tapety nedeformovala obraz alebo ho nezneostrila prepočtom, či aby vám nevznikli nežiaduce okraje.  
  7. No a nakoniec sa nezabudnite pozrieť aj hore, ešte stále môžete nájsť listy, ktoré po vyfotografovaní v protisvetle poskytnú krásny jesenný farebný motív pre atraktívne pozadie pre váš monitor.

Fotopozadie s veľkou homogénnou časťou vľavo pre väčšie množstvo ikoniek.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
DjLuke9
2009-11-23 22:58:03
Dobry tip...s tym nechat volnu plochu je pravda...vela ludi to nevie:)
 
i-cube
2009-11-23 23:39:53
ja som to uz davno vyriesil tak, ze nemam ziadne ikony na ploche :)
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2009-11-24 07:57:08
Všimol som si pedantné poukladanie ikoniek, málokedy to vidím, ľudia si dávajú na plochu aj napr. odkazy na jednotlivé dokumenty v exceli a keď im to pekne poukladám do jedného súboru, sú z toho vykoľajení, že ako som to urobil... :-)
 
Marcel Rebro
2009-11-24 08:44:06
príspevok od: Stratený Stano
Všimol som si pedantné poukladanie ikoniek, málokedy to vidím, ľudia si dávajú na plochu aj napr. odkazy na jednotlivé dokumenty v exceli a keď im to pekne poukladám do jedného súboru, sú z toho vykoľajení, že ako som to urobil... :-)
No nebudeš veriť ale vykoľajil si aj mňa s tým ukladaním do jedného súboru. To akože napraceš všetky XLS, DOC, PPT, MPP do jedného súboru (file)? Používaš na to nejaký špeciálny nástroj na správu dokumentov? Lebo ja zatiaľ zvládam len ukladať dokumenty do záložiek (folder). Na serveri síce máme SW na sledovanie zmien v dokumentoch (SVN) ale či to ten spravuje v jednom súbore (databáze) alebo ako to fakt neviem ;-)

Čo sa ale témy (pozadie na desktope) týka, naposledy som sa takto ´zabával´ pri príchode Win 3.X. Dnes mám ´windows default´ alebo čo tam dá výrobca. Na plochu totiž až tak často (bezúčelovo) nečumím, dokumenty mám vo foldroch a spravujem ich cez nejaký súborový manažér, programy mám v ponuke štart - na ploche mám len pár najčastejšie použivaných.

Každopádne svetu mier a užívateľom poriadok na desktope ;-)))
 
2009-11-24 11:56:50
mam pocit, ze Strateny to myslel tak, ako to robim ja...dam si najcastejsie pouzivane odkazy nie priamo na plochu, lebo ked ich je vela, tak je to onicom, ale do jedneho folderu na ploche a tam je to prehladne usporiadane s tym, ze cielovy subor ostava na svojom mieste...folder moze byt stale otvoreny, no problema :o)
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2009-11-24 14:18:03
Aha, naozaj, máš pravdu, ten žltý obdĺžniček sa volá Zložka, toto som mal na mysli. Počúvaj, sa tak zdá, že sa tak trochu vyznáš do podobných termínov... :-)
 
zelovoc
2009-11-24 18:57:40
na cistu plochu odporucam Fences
http://www.stardock.com/products/fences/
po dvojkliku vsetko zmizne a mate cisto a celkovo je to fajn na spravu mnozstva ikoniek.
 
paoravec
2009-11-24 22:32:39
Pozadie ? Čím jednoduchšie a pokiaľ možno tmavé, tak sa rýchlo zorientujete !
 
dramatiq
2009-11-25 12:16:56
po dlhodobych uziv skusenostiach som skoncil na malom stvorcovom obr v strede ciernej plochy spolu s desiatkami odkazov umiestnenych naokolo .. a ako plynul cas aj ten som postupne vypustil :D:D:D
 
mutino
2009-11-25 18:39:17
Ja mám pozadie neutrálne bledosivé.Nie je to krásne.Ale vyznám sa.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované