Hore

Univerzálne SD karty

SD karty sú najobľúbenejšie pamäťové médiá, hlavne kvôli svojej univerzálnosti. Nie sú však úplne bezproblémové. Kľudne môžete kúpiť čítačku kariet, ktorá bude mať problém s niektorými alebo všetkými SDHC kartami. Ja aj preto používam hlavne 2 GB karty, ktoré prečíta každé zariadenie. Éra dostupných 20 Mpix aparátov je ale za rohom a staré 2 GB (aj väčšie) karty budú zbytočné.

Prvý problém s čítačkami riešia SD karty so zabudovaným USB portom. Stačí kartu otvoriť a druhú stranu zasunúť do USB. Tu už s kompatibilitou nevznikne problém a nemusíte sa trápiť už so žiadnymi čítačkami. Karty sú drahšie než ekvivalenty od danej značky bez USB portu, ale rozdiel je malý.

A keď je už karta napr. do nového fotoaparátu už malá, dá sa použiť inde - napríklad v telefóne. Na to sa dnes pripravíte, keď si namiesto klasickej SD karty kúpite MicroSD s adaptérom. Takáto kombinácia sa chová rovnako ako bežná SD a obvykle dokonca nestojí ani o cent viac. Takúto kartičku môžete aj štandardne používať v mobile a v prípade núdze len vytiahnuť adaptér a vložiť do fotoaparátu.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
bear
2009-10-19 11:57:06
Ja obcas pouzivam SDHC kartu aj v CF slote cez redukciu. Je to pomalsie, ale prakticke. SD citacku ma dnes uz takmer kazdy notebook zabudovanu.
 
PolloK
2009-10-19 13:31:34
presne taku istu SD Ultra II 2GB mam..prave pre tu univerzalnost ze netreba sebou vlacit aj citacku som si priplatil a pouzivam ju do fotaku a aj ako usb kluc na ine data...prave spekulujem nad 4 alebo 8gb kartou;)
 
Miro Bartánus
2009-10-19 14:24:08
Fajn, len treba vedieť, že rýchlostne stále vedú CF, kuk na Kenov test SD a CF kárt http://www.kenrockwell.com/tech/sd-speed-test-2009-10.htm#usage.

A pre záujemcov pridávam linku na CF/SD Performance Database:
http://www.robgalbraith.com/bins/camera_multi_page.asp?cid=6007-9254
Tento link je konkrétne tabuľku CF rýchlostí pre Nikon D700, sú tam aj iné.
Ja som si na základe toho kúpil niekoľko ´SanDisk Extreme Ducati 4GB´, rozdiel môže byť až 10 násobný...
 
2009-10-19 21:01:30
nemaju micro-sd karty nizsie prenosove rychlosti ako velke ?
 
javelin
2009-10-22 09:38:08
Som si kartu s USB objednal už pred pol rokom.....prišla mi o tri týždne a bez USB..(SanDisk Ultra II 4GB).....Možem kašlat celú reklamáciu....nebudem ďalší mesiac čakať.....kúpil som ju v Nay a mám karty dve.....:)))
S inet obchodom som skončil....nech sa mi to stane ,nie pri takejto halierovej položke, tak mám radosť....
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované