Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

predsadka, alebo medzikruzok?

tomas28
2009-05-14 18:17:35+02
Zdravim Vas. Vedel by mi niekto prosim poradit? Mam objektiv canon 55-250 a chcem si dokupit predsadku, alebo medzikruzok. Zial som len zaciatocnik tak neviem aky je v tom rozdiel. Viete mi poradit? dakujem.
 
Vizionar
2009-05-14 18:37:24+02
mno pozeral si sa už sem http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-skola/makro-fotografia/makro-fotografia-I/ ?
 
tomas28
2009-05-14 18:39:36+02
príspevok od: Vizionar
mno pozeral si sa už sem http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-skola/makro-fotografia/makro-fotografia-I/ ?
dakujem, ale ako som pisal- som uplny zaciatocnik, tak si neviem rady. co by si urobil na mojom mieste? vopred ti dakujem.
 
bear
- moderator
2009-05-14 18:44:30+02
Na tvojom mieste by som si najma precital co uz o tom bolo popisane. Na EF-S objektiv budes potrebovat medzikruzky kompatibilne s EF-S. S medzikruzkami sa daju robit kvalitne fotky ak ich pouzijes s dobrym objektivom, ale robi sa s nimi dost nepohodlne (ak chces inu zaostrovaciu vzdialenost, casto musis dat dole objektiv a pouzit inu kombinaciu medzikruzkov). S predsadkami vraj na zrkadlovkach nie su dobre vysledky, ale nemam to osobne odskusane.
 
gloryman
2009-05-14 18:53:30+02
tie presadky su horšie najmä koli tomu ze najostrejsi obraz je len v strede....od stredu sa obraz viditelne rozostruje a treba velmi zaclonit aby to bolo slabo viditelne a tam potom nastavaju problemy.....napriklad j som musel dat az clonu f/18 aby to bolo ako tak ostre......s predsadkami je to dost na problemy bral by som určite radsej medzikružky.....je ale mozne ze nejake drahe predsadky maju aj dobru kvalitu ale ten medzikruzok je vzdy istejsi vyber...
 
Vizionar
2009-05-14 19:06:24+02
príspevok od: tomas28
dakujem, ale ako som pisal- som uplny zaciatocnik, tak si neviem rady. co by si urobil na mojom mieste? vopred ti dakujem.
Použil by som zrejme medzikrúžky, aj keď treba zohľadniť to čo o kompatibilite a nepohodlnosti napísal bear. Toto riešenie by som preferoval vzhľadom na (ne)kvalitu použitého objektívu. S predsádkami osobnú skúsenosť nemám, ale kolega ich používa a výsledky sú celkom prijateľné. Má to iba jeden háčik používa na to pevné sklo, ktoré má určite ostrejšiu kresbu ako zoom. Na druhú stranu sada kvalitných predsádkových šošoviek Hoya, stojí polovicu z toho čo jeden medzikrúžok 25mm (tretej strany, original canon je určite drahší). Takže suma sumárum je to na tebe a obávam sa že z tohoto príspevku aj tak nebudeš múdrejší...
 
tomas28
2009-05-14 19:10:39+02
No moc mudrejsi teda fakt nie som, ale aj tak vam dakujem. ´ presurfujem asi este poriadne net´.
 
danyha
2009-06-02 19:25:08+02
Prosim Vas existuje nieco podobne aj na bajonet nikon?
http://www.photonet.sk/shop/medzikruzky-na-canon-s-cipom-af/p_3035.html
 
javelin
2009-06-02 19:45:03+02
To si mal urobiť ako prvé....jednou vetou a polopate....predsádka , akákolvek je sklo naviac a degraduje objektív... je to barla a z núdze cnost, v prípade že chceš väčšie tele a nie su peniaze....pri rúre ako je 55-250 to predsádka uplne zabije...........
 
lacoslav
2009-06-02 20:59:15+02
príspevok od: javelin
To si mal urobiť ako prvé....jednou vetou a polopate....predsádka , akákolvek je sklo naviac a degraduje objektív... je to barla a z núdze cnost, v prípade že chceš väčšie tele a nie su peniaze....pri rúre ako je 55-250 to predsádka uplne zabije...........
prečítaj si knihu: HAJE JAN KAMPS:MAKROFOTOGRAFIE--vydal ZONERPRESS.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()