Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Err 01 (Canon 17-85)

Marosh
2011-10-04 21:18:55+02
Zdravím vás,
dnes ma nepríjemne prekvapil môj Canon 17-85 s chybou Err 01, teda konkrétne "Communications between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts"

V tele chyba nie je, s 50 f/1,8 ide úplne v poriadku. Po prvom hlásení som vypol, a po zapnutí som mohol urobiť ešte 3 fotky, odvtedy mi to hlási vkuse... vraj sa to stáva často, ako to teda riešite, problém zmizne sám, alebo nejakým spôsobom treba prečistiť tie kontakty, alebo je proste nutný servis?
Ďakujem teda za každú odpoveď, prosím zlepšite mi náladu nejakým pozitívnym osvedčeným neservisným návrhom
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-10-04 21:23:50+02
Riesenie: problém zmizne sám, alebo nejakým spôsobom treba prečistiť tie kontakty, alebo je proste nutný servis
 
total empty
2011-10-04 21:26:33+02
príspevok od: Karol Srnec
Riesenie: problém zmizne sám, alebo nejakým spôsobom treba prečistiť tie kontakty, alebo je proste nutný servis
 
transporti686
2011-10-04 21:32:55+02
príspevok od: Karol Srnec
Riesenie: problém zmizne sám, alebo nejakým spôsobom treba prečistiť tie kontakty, alebo je proste nutný servis
čo som tak čítal po nete tak tieto veci sa stávajú dosť často a väčšinou najprv skúšajú čistiť kontakty, ale nie vždy to pomáha. Mám stále viac pocit, že odvtedy, čo sa všetko začalo robiť made in china, thailand, kambodža a ešte neviem kde, to ide dolu vodou s kvalitou. Mne napr. nedávno umrel úplne nikon d70, som zistil na nete, že sa to stalo kopu užívateľom, oprava absolútne nerentabilná.
 
Štefan Káčer
2011-10-04 22:21:44+02
pri tomto erore su castym dovodom "zlepene" lamely, kukni do objektivu, men clonu a ak nereaguje = servis, v opacnom pripade po precisteni kontaktov = servis
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2011-10-04 22:31:06+02
toto som mal aj ja. V servise sa ukázalo, že šlo o odtrhnutý flexibilný kontaktný pásik (neviem, ako sa to volá odborne), takže moja rada je servis.
 
total empty
2011-10-04 22:44:03+02
príspevok od: transporti686
čo som tak čítal po nete tak tieto veci sa stávajú dosť často a väčšinou najprv skúšajú čistiť kontakty, ale nie vždy to pomáha. Mám stále viac pocit, že odvtedy, čo sa všetko začalo robiť made in china, thailand, kambodža a ešte neviem kde, to ide dolu vodou s kvalitou. Mne napr. nedávno umrel úplne nikon d70, som zistil na nete, že sa to stalo kopu užívateľom, oprava absolútne nerentabilná.
-Opotrebovanie. vlhko,teplo,prach a špína,spotené prsty plné soli atď.
-Nie všetko je made in čina,thailand a tak podobne.Na Lumixoch je made in Japan . Ale ani to ti nezaruči,že chybička sa nevloudi.
Proste veci sa časom kazia. Pozri Murphyho zákony.
 
transporti686
2011-10-04 22:53:17+02
príspevok od: total empty
-Opotrebovanie. vlhko,teplo,prach a špína,spotené prsty plné soli atď.
-Nie všetko je made in čina,thailand a tak podobne.Na Lumixoch je made in Japan . Ale ani to ti nezaruči,že chybička sa nevloudi.
Proste veci sa časom kazia. Pozri Murphyho zákony.
ja s tebou súhlasím, no keď sa pozriem na niektoré foťáky staršej doby a objektívy, tak podľa mňa boli častokrát z kvalitnejších materiálov a vydržali viac, jasné, že niekto môže oponovať, že sú ľahšie atď, no ale aj tak
 
Emilio
2011-10-04 23:17:19+02
príspevok od: total empty
-Opotrebovanie. vlhko,teplo,prach a špína,spotené prsty plné soli atď.
-Nie všetko je made in čina,thailand a tak podobne.Na Lumixoch je made in Japan . Ale ani to ti nezaruči,že chybička sa nevloudi.
Proste veci sa časom kazia. Pozri Murphyho zákony.
ak by to boli zaoxydované alebo znečistené kontakty doporučujem na čistenie použiť gumu na ceruzke. Používam to na čistenie kontaktov dosiek v počítači, zatial úspešne. Pregumovať,oprášiť zbytky gumy a vyskúšať. Ak sa to nepolepší je problém vo vnútri objektívu a pomôze iba servis a Otče náš...Tie Murphyho zákony si osvojili asi bojovníci proti kríze, výrobky vydržia iba záručnú dobu a po dvoch rokoch si kúp nové, aby sme mali čo vyrábať. Občas vyberiem z regálu 25-ročnú Prakticu, natiahnem, exponujem a čudujem sa, že aj tá baterka ešte drží...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-10-05 08:05:13+02
príspevok od: transporti686
čo som tak čítal po nete tak tieto veci sa stávajú dosť často a väčšinou najprv skúšajú čistiť kontakty, ale nie vždy to pomáha. Mám stále viac pocit, že odvtedy, čo sa všetko začalo robiť made in china, thailand, kambodža a ešte neviem kde, to ide dolu vodou s kvalitou. Mne napr. nedávno umrel úplne nikon d70, som zistil na nete, že sa to stalo kopu užívateľom, oprava absolútne nerentabilná.
Objektiv 17-85IS je konstrukcne odflaknuty (potvrdene servisom). V takejto kategorii (stredna trieda), by sa z takej fabriky ako je Canon, nemal takto spraveny objektiv vyjst s vyrobneho pasu.
 
transporti686
2011-10-05 08:33:49+02
príspevok od: Emilio
ak by to boli zaoxydované alebo znečistené kontakty doporučujem na čistenie použiť gumu na ceruzke. Používam to na čistenie kontaktov dosiek v počítači, zatial úspešne. Pregumovať,oprášiť zbytky gumy a vyskúšať. Ak sa to nepolepší je problém vo vnútri objektívu a pomôze iba servis a Otče náš...Tie Murphyho zákony si osvojili asi bojovníci proti kríze, výrobky vydržia iba záručnú dobu a po dvoch rokoch si kúp nové, aby sme mali čo vyrábať. Občas vyberiem z regálu 25-ročnú Prakticu, natiahnem, exponujem a čudujem sa, že aj tá baterka ešte drží...
boh vie, čo je na tom pravdy, ale občas mám naozaj pocit, že je to presne ako si napísal, vyrába sa to tak, aby to vydržalo záruku ako spotrebný materiál a potom keď sa to pokazí tak drahý servis alebo si kúp nové, však potrebujeme točiť výrobu, bohužial asi na tom bude dosť pravdy.
 
javelin
2011-10-05 14:24:40+02
Nie len Canon...ja som daroval nepoužitý Nikkor 18-55 (tuším, tak nejako boli tie čísla ) a vraj sa zasekol....neskôr to potvrdilo viacero majiteľov....
Paprndekel s plastovým bajenotem....neviem či treba komentár....cena slušnej polpenzie na jednu noc v nejakom lepšom zariadení....
 
quintes
2013-03-23 09:35:27+01
...mozno zbytocne otvorena tema, mne to robil canon ef50 f1.8 II, a vsimol som si ze to robila clona, pri plnej diere nic, no pri pricloneni a naslednej kontrole hlbky ostrosti sa nie vzdy zatvorila... rozobral som objektiv, samozrejme na kusku lamely bola mastnota z objektivu, vycistil, rozchodil, a zatial slape...
 
CambalJozef
2013-03-23 12:16:34+01
tak toto poznám moc dobre kuk do objektivu a asi bude zaseknuta clona syn má ten istý objektív a smola to iste na dovolenke v PERU a do tretice to isté kamošovi taká náhoda v jednom mesiaci odišli tri tieto objetívy a jednaká chyba ,,,,teda smer servis ....
 
Napster050
2013-03-23 12:35:48+01
a v servise vám vymenia za 100€ "súčiastku" v hodnote 1€. Chápem že práca niečo stojí, ale nehnevajte sa namňa, toto je už zdieranie
 
deadhardy
2013-03-23 18:23:12+01
Mne sa to vcera zacalo diat na Tamrone 70-300 Di LD Macro, precistil som kontakty s gumou na ceruzku, pomohlo to na chvilku, potom som detaile popozeral osadenie kontaktov do plastu a bol tam nejaky bordel (medzi plastom a kontaktom v tej mikroskarke), vytiahol som ho a zda sa, ze to funguje - objektiv vsak stale stoji za h*vn*
 
depesak
2019-04-17 19:44:16+02
Zdravým ,známa dnes volal zo zájazdu že jej canon prestal fotiť na dennom svetle ,hlási error 01 a keď fotí v dnuka tak jej to ide .Kontakty vyčistila a aj tak je to to isté.Vie niekto poradiť?
 
Porubo
2019-04-18 15:23:03+02
Myslim ze tuto chybu som mal kedysi s jednym objektivom, a v mojom pripade slo o poskodeny kablik k ovladaniu uzavrenia clony. Kazdopadne moze to byt sposobene aj inou zavadou, preto by som nevahal navstivit opravovnu. Toto sa neda dost dobre riesit cez forum, proste chce to navstevu servisu.
 
depesak
2019-04-18 17:59:48+02
Ok zatial ďakujem.
 
foto kf
2019-04-18 20:50:22+02
Taky se mi to před lety stalo. V servisu mi vyměnili ten výše vzpomínaný káblík. Oprava stála kolem 2000 Kč. Je to prý častá závada u tohoto typu. Jestli fotí uvnitř, asi bych dal prioritu clony na 5,6 a mohlo by to fungovat.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()