Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Statív hama Traveller Compact Pro

Peto15
2013-04-15 06:36:49+02
Čaute chcem sa spýtať na statív hama traveller compact pro, máte snim niekto skúsenosť? Nepotrebujem profi statív len tak na občasné použitie sem tam na makro, potrubujem aby udržal nikon D3100 +tamron 70-300 vc usd a občas možno aj blesk takže zhruba 2,5 kg. Na tom statíve sa mi páči že sa dá stredová tyčka otočiť naopak. Je celkom ľahký. Tu som o nom nič nenašiel zato sa pýtam. http://www.cdplus.sk/p122472/hama-stativ-traveller-compact-pro/
 
Oki
2013-04-15 06:54:33+02
Skúsenosti s ním nemám, ale má rovnakú hmotnosť ako hama star statívy, čiže tam veľký rozdiel v stabilite/kvalite asi nebude. Zistil by som si z čoho je hlava, resp. upínací systém... Ak to nie je kov, a aspoň torchu solídny, nedával by som tam foťák s takýmto sklom. Sám som mal hama star, a bál som sa to na tú plastovú "hlavu" upnúť, jednoducho to na to nebolo stavané.
No ak si toto zvážil, a ajtak ho chceš, tak nech sa páči, alebo si počkaj na niekoho kto s ním bude mať skúsenosti
 
Peto15
2013-04-15 07:05:04+02
príspevok od: Oki
Skúsenosti s ním nemám, ale má rovnakú hmotnosť ako hama star statívy, čiže tam veľký rozdiel v stabilite/kvalite asi nebude. Zistil by som si z čoho je hlava, resp. upínací systém... Ak to nie je kov, a aspoň torchu solídny, nedával by som tam foťák s takýmto sklom. Sám som mal hama star, a bál som sa to na tú plastovú "hlavu" upnúť, jednoducho to na to nebolo stavané.
No ak si toto zvážil, a ajtak ho chceš, tak nech sa páči, alebo si počkaj na niekoho kto s ním bude mať skúsenosti
ďakujem no počkám kým dakto dá dáku skúsenost sním a idem napísat do obchodu za tú hlavu z akého je materiálu
 
Peto15
2013-04-15 07:09:44+02
príspevok od: Oki
Skúsenosti s ním nemám, ale má rovnakú hmotnosť ako hama star statívy, čiže tam veľký rozdiel v stabilite/kvalite asi nebude. Zistil by som si z čoho je hlava, resp. upínací systém... Ak to nie je kov, a aspoň torchu solídny, nedával by som tam foťák s takýmto sklom. Sám som mal hama star, a bál som sa to na tú plastovú "hlavu" upnúť, jednoducho to na to nebolo stavané.
No ak si toto zvážil, a ajtak ho chceš, tak nech sa páči, alebo si počkaj na niekoho kto s ním bude mať skúsenosti
na tomto video vyzera byt dobry a celkom stabilni dal nan zo 3 kg http://www.youtube.com/watch?v=hm-gyeyYnqo
 
Peto15
2013-04-15 07:11:19+02
príspevok od: Oki
Skúsenosti s ním nemám, ale má rovnakú hmotnosť ako hama star statívy, čiže tam veľký rozdiel v stabilite/kvalite asi nebude. Zistil by som si z čoho je hlava, resp. upínací systém... Ak to nie je kov, a aspoň torchu solídny, nedával by som tam foťák s takýmto sklom. Sám som mal hama star, a bál som sa to na tú plastovú "hlavu" upnúť, jednoducho to na to nebolo stavané.
No ak si toto zvážil, a ajtak ho chceš, tak nech sa páči, alebo si počkaj na niekoho kto s ním bude mať skúsenosti
a hlava vyzerá byť z kovu
 
jurdas
2013-04-15 09:10:26+02
mal som ten stativ vlastne niekde este ho este mam uz ho nepouzivam ... stativ je kovovy aj hlava je z kovu ... pouzival som ho s d90 + 16-85 ....
 
Peto15
2013-04-15 09:43:44+02
príspevok od: jurdas
mal som ten stativ vlastne niekde este ho este mam uz ho nepouzivam ... stativ je kovovy aj hlava je z kovu ... pouzival som ho s d90 + 16-85 ....
A bol pevny v poho
 
Napster050
2013-04-15 11:37:39+02
no neviem... na tom videu tu hlavu utiahol tak, že sa na ňu skoro zavesil a aj tak to hrkotalo ked do toho ťukol prstom...

na také dlhé ohnisko treba poriadny statív, tam aj to najmenšie pohnutie vidíš.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-04-15 11:43:01+02
Taketo stativy sa velmi podobaju na omnoho drahsie profesionalne. Ak ma vyrobca udrzat nizku cenu musi sa to na niecom odrazit. A to hlavne na kvalite materialov. Ani kov, nie je ako kov. Lahko sa ti moze stat, ze po par mesiacoch nieco odpadne alebo sa nieco nebude dat dotiahnut.
 
Peto15
2013-04-15 14:44:26+02
takže som ho objendal stadeto http://hamashopping.sk/hama-stativ-traveller-compact-pro-4214?keyword=hama%20s
 
morseee1
2013-04-15 14:50:25+02
príspevok od: Peto15
takže som ho objendal stadeto http://hamashopping.sk/hama-stativ-traveller-compact-pro-4214?keyword=hama%20s
ja len dufam ze sa potom podelis o skusenosti aj s ostatnymi ...
 
Matej_Hlbocan
2013-04-15 14:55:24+02
Človeče, ty založíš viac tém za rok ako ja za celé obdobie čo som na Ephote
 
Peto15
2013-04-15 15:14:54+02
príspevok od: morseee1
ja len dufam ze sa potom podelis o skusenosti aj s ostatnymi ...
jasne jasne dám vediet neni o nom tu vôbec nič tak potom napíšem
 
jurdas
2013-04-15 18:36:19+02
moj toho vydrzal celkom dost ale po case sa povolila jedna noha a nech som ju dotahoval akokolvek aj tak sa sama od seba stale hybala ( ... ale sluzil kym som nenasetril na poriadny stativ teraz uz ani neviem kde ta hama je a ani ma to uz nezaujima
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()