Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Canon EF-S 18/135 slnecna clona

ryan007
2011-01-18 12:54:02+01
Po behani na nete a roznych predajniach a e-shop-och som nenasiel slnecnu clonu na objektiv EF-s 18/135 priemer 67mm. Vedel by mi niekto poradit? Na 67mm som nasiel iba 2 clony a to na makroobjektivy. Bud 60 alebo 100-vku. Dakujem.
Prosim admina ak je tento prispevok nevhodny nech ho zmaze aby nezaberal zbytocne plac.
Diky
 
Granko
2011-01-18 13:12:08+01
Netuším, ako si hľadal, ale mne to trvalo asi 3 kliky, menej, ako tebe založiť túto tému :o)

shop.ephoto.sk/canon-ew-73b.html
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-01-18 13:17:39+01
Nabuduce: Canon na krabiciach a v navodoch uvadza presny typ slnecnej clony. Niekedy je informacia blizsie, ako si myslis.
 
PaPi
2011-01-18 13:21:52+01
príspevok od: ryan007
Po behani na nete a roznych predajniach a e-shop-och som nenasiel slnecnu clonu na objektiv EF-s 18/135 priemer 67mm. Vedel by mi niekto poradit? Na 67mm som nasiel iba 2 clony a to na makroobjektivy. Bud 60 alebo 100-vku. Dakujem.
Prosim admina ak je tento prispevok nevhodny nech ho zmaze aby nezaberal zbytocne plac.
Diky
PRESNE AKO GRANKO
... ale ked si to uz sem dal... tak
shop.ephoto.sk/katalog/objektivy/prisl/canon-ew-73b.html
alebo neoriginal
http://www.mini-max.sk/product.php?id=572

ULOHA SPLNENA
 
ryan007
2011-01-18 13:22:53+01
príspevok od: Granko
Netuším, ako si hľadal, ale mne to trvalo asi 3 kliky, menej, ako tebe založiť túto tému :o)

shop.ephoto.sk/canon-ew-73b.html
Sorac Granko, ale ten co si nasiel je 73 zavit a nie 67... ale diky za ochotu.
 
Granko
2011-01-18 13:25:53+01
príspevok od: ryan007
Sorac Granko, ale ten co si nasiel je 73 zavit a nie 67... ale diky za ochotu.
A povieš mi, kde tam vidíš, že to je závit 73?
Mimochodom-prechodom-aj záchodom, taký priemer ani na filtroch neexistuje.
 
ryan007
2011-01-18 13:30:23+01
príspevok od: Karol Srnec
Nabuduce: Canon na krabiciach a v navodoch uvadza presny typ slnecnej clony. Niekedy je informacia blizsie, ako si myslis.
Vazeny pan Srnec.
Hladal som na krabiciach, hladal som na strankach canon, hladal som na strankach e-photo shopu, hladal som na strankach testov objektivov. Verte ze ano. Preto som sa rozhodol skuit aj tu. Ako sa mi vidi aj po napisani prveho prispevku a Vasej arogantnej odpovede, zrejme nie som cielova skupina Vasho portalu. Tak sorry. Uz ho budem len tisko navstevovat a len sa pozerat na fotky. Prepacte, musel som to napisat, lebo to tak citim. Mozno by niekedy stacil smajlik a odpoved by vyznela uplne inak.

Vlado.
 
Granko
2011-01-18 13:43:07+01
príspevok od: ryan007
Vazeny pan Srnec.
Hladal som na krabiciach, hladal som na strankach canon, hladal som na strankach e-photo shopu, hladal som na strankach testov objektivov. Verte ze ano. Preto som sa rozhodol skuit aj tu. Ako sa mi vidi aj po napisani prveho prispevku a Vasej arogantnej odpovede, zrejme nie som cielova skupina Vasho portalu. Tak sorry. Uz ho budem len tisko navstevovat a len sa pozerat na fotky. Prepacte, musel som to napisat, lebo to tak citim. Mozno by niekedy stacil smajlik a odpoved by vyznela uplne inak.

Vlado.
absolútne nechápem tejto tvojej reakcií...

http://www.canon.sk/For_Home/Product_Finder/Cameras/EF_Lenses/Zoom_Lenses/EF-S_18135mm_f3556_IS/index.aspx?specs=1

shop.ephoto.sk/canon-ef-s-18-135-mm-f-3-5-5-6-is.html

http://photo.net/equipment/canon/efs18-135/review/
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-01-18 13:46:03+01
príspevok od: ryan007
Vazeny pan Srnec.
Hladal som na krabiciach, hladal som na strankach canon, hladal som na strankach e-photo shopu, hladal som na strankach testov objektivov. Verte ze ano. Preto som sa rozhodol skuit aj tu. Ako sa mi vidi aj po napisani prveho prispevku a Vasej arogantnej odpovede, zrejme nie som cielova skupina Vasho portalu. Tak sorry. Uz ho budem len tisko navstevovat a len sa pozerat na fotky. Prepacte, musel som to napisat, lebo to tak citim. Mozno by niekedy stacil smajlik a odpoved by vyznela uplne inak.

Vlado.
Problem je v tom, ze hladas slnecnu clonu s priemerom 67 mm a ta clona je pritom bajonetova a vobec sa neupevnuje na filtrovu obrubu.
No a s vyhladavanim mas asi skutocne problem. Informaciu som nasiel v priebehu minuty priamo na oficialnych strankach Canon Slovensko, kde som si nasiel objektiv a klikol na specifikaciu a v piatom riadku od spodu je uvedeny typ clony.
http://www.canon.sk/For%5FHome/Product%5FFinder/Cameras/EF%5FLenses/Zoom%5FLenses/EF%2DS%5F18135mm%5Ff3556%5FIS/index.aspx?specs=1
 
wayne
2011-01-18 13:48:20+01
príspevok od: ryan007
Vazeny pan Srnec.
Hladal som na krabiciach, hladal som na strankach canon, hladal som na strankach e-photo shopu, hladal som na strankach testov objektivov. Verte ze ano. Preto som sa rozhodol skuit aj tu. Ako sa mi vidi aj po napisani prveho prispevku a Vasej arogantnej odpovede, zrejme nie som cielova skupina Vasho portalu. Tak sorry. Uz ho budem len tisko navstevovat a len sa pozerat na fotky. Prepacte, musel som to napisat, lebo to tak citim. Mozno by niekedy stacil smajlik a odpoved by vyznela uplne inak.

Vlado.
mozno staci samemu sebe konkretizovat, co presne hladas, alebo trosku porozmyslat a hned to ide lepsie... co je arogantne na tom zacat od
1.krabica
2.manual
3.stranky vyrobcu?

ach ano smajlik, na konci, aby som nevyznel arogantne

(mam pocit, ze kopa ludi si mysli, ze ak niekomu vynadaju hoci do debilov, ale nakonci daju smajlik, ze to je akoze ok a dvojbodka/zatvorka vsetko neguje, ale prd makovy)
a este jeden
 
ryan007
2011-01-18 13:57:37+01
Nie, nie. Precital som si a naozaj sa musim ospravedlnit. A to vsetkym bez vynimky. Kedze nie som az tak zrucny este v tychto veciach a toto je moj prvy fotoaparat po kompaktoch tak este objavujem vela nepoznaneho. Bohuzial som si myslel ze ak je priemer filtrov 67 tak aj clonu musim podla toho vybrat. Tak co chlapi? Je to pochopitelne ci nie?
Sorry Wayne. Nebud ustipacny. Ja tiez raz vyrastiem a vsetko dajako dobehnem. No a aby ste nepovedali ci napisali tak jeden na zaver.
Este raz komu som dlzny ospravedlnenie tak sa naozaj ospravedlnujem.
 
ryan007
2011-01-18 14:00:24+01
A este miestoprisazne prehlasujem ze za ochotu si ju kupim alebo objednam na e-photo.
Dakujem za rady.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()