Hore
Fórum » Canon fórum
 

Kompatibilita Tokina 11-16 a Canon EOS 550D

Pulzar
2016-01-29 11:05:00+01
Dobrý deň, chcem sa opýtať a zároveň si s určitosťou overiť kompatibilitu objektívu Tokina SD 11-16 F2.8 (IF) DX : Canon so staršou zrkadlovkou Canon 550D, závit by prirodzene pasovať mal ale je tam nejaké riziko, že by nemusel? Ďakujem za relevantné odpovede.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-01-29 11:25:03+01
Tokina je vyrobca objektivov pre rozne znacky. Jeden model sa preto predava s roznym typom bajonetov, najcastejsie Canon EF a Nikon F. Tokina 11-16 je objektiv mavrhnuty pre APS-C zrkadlovky, davno potom, co Canon zmenil bajonet ED na EF.
Na tvoj fotak pasuju vsetky objektivy s Bajonetom EF a EF-S (objektivy pre APS-C). AK je na obrazku model s bajonetom Vanon, bude ti pasovat.
Takze riziko je len v tom, ze by to mohol byt bajonet Nikon a v tom pripade by nepasoval.
 
Pulzar
2016-01-29 11:58:00+01
Ďakujem pekne, presne takúto štrukturovanú a zároveň efektívnu odpoveď som mal na mysli. Nech sa darí
 
PeCh
2016-01-29 12:30:42+01
Áno bude. Poznám ľudí, čo s Tokinou 11-16 fotili na Canon 450D i 550D. Ak by si chcel ešte iné objektívy podobného rozsahu, tak je to Canon 10-18, Canon 10-22, prípadne nejaké Sigmy 10-20, 12-24 a dokonca 8-16!.

Pri tej Tokine (a vlastne všetkých APS-C) objektívoch si daj len pozor, aby si ju nedával na FF Canon. Tam reálne hrozí, že keby si ju aj nasadil, tak ti o zadný člen môže naraziť zrkadlo. Ale aby sa to nestalo ma Canon dva bajonety EF a EF-S (na 550D ti sadnú všetky tieto objektívy).
 
zvonec
2016-01-29 23:52:15+01
príspevok od: Pulzar
Ďakujem pekne, presne takúto štrukturovanú a zároveň efektívnu odpoveď som mal na mysli. Nech sa darí
Na fotke mas starsi objektiv (mk I verziu) (Ak mi este oci nejdu krizom na starobu... ) 2012 bola vypustena mk II verzia tohoto objektivu, hlavne zmeny sa udiali pre kolegov z Nikoniackeho kosiara, kde tento objektiv dostal tichsi AF motorcek pre Nikon Bajonet. (hlavne aby sa dal vyuzit na telach, ktore nemaju AF motorcek v tele). Plus tam boli drobne zmeny vylepsenia a doladenia coating ( po slovensky antireflexna uprava optickych clenov? )
Pri canon bajonete tam ostal ten isty motorcek. CIze treba ocakavat, ze nebude najtichsi... MOze to vyrusovat obcas, cize si to treba uvedomit dopredu...
Ak ale mas ten objektiv za dobru cenu, tak nevahaj ani chvilu... Budes urcite spokojny...

V prilohe mas pripojeny vyfoteny nikon bajonet (mk II verziu) , rozdiel je jasny....
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()