Hore
Fórum » Olympus fórum
 

Olympus ako taky:)

otecmilanbalis
otecmilanbalis 2010-12-16 10:26:13+01
Olympus E-520
 
Marcel Rebro
2011-01-09 16:16:57+01
príspevok od: MajkY
No musim aj ja nieco pridat do eteru,, sice som ziadny Olympus v zivote nevlastnil, ale kamarat ano .
Vlastnil E520 + 50-200 SWD + setak, potom zmenil na Canon 50D + 70-200 Sigma a Tokinka 12-24.
No a prechod celkom aj lutoval , To co produkovala ta 50-200 sa neda s tou sigmou proovnat, TK uplne iny level. Nativne farby to malo aj take prijemnejsie . A to na Olympuse uz mal ohnisko 400, ciste sklo aj na WL.
Poznam par ludi co fotia s Olympusom a vysledky maju viac nez slusne. U Olyho problem s kvalitou objektivu urcite nie je, dokonca co som si trochu o nich cital, tak mam az nutkanie si kupit lacne telo a skusit nejake skla.
Co mi, ale vadi u Olyho je mali chip, podpisuje sa to uz na sume pri ISO 400 atd. Format by som este prezil, nakomponovat sa da. Ale ta logika, robit male tela s tym, ze to je nejaka velka vyhoda... Kebyze ich cip je o velkosti FF, alebo aspon APSC tak by tak by zase stratili svoj 2x crop faktor, co bola v podstate aj ich vyhoda. Jednoznacne by to chcelo FF body, ale ako by to bolo s objektivmy to netusim. Pri takejto konkurencii, aj ked Oly s tymto systemom sam neskonci, tak vymrie.. skalni ostanu, novy len tazko pribudnu.
Vcera tu pod touto fotkou

www.ephoto.sk/uzivatel/kika/fotografie/165766/niekto-prilieta/

zaznelo \"Som prekvapeny TK na vybavicku\" ... zhodnou okolnosti 50-200. Neviem ci ED je SWD (v Oly sa nevyznam) ale myslim ze ako mala ukazka co dokaze Oly postaci ...

 
misodk
2011-01-09 17:48:39+01
kedysi davno ma zaujala tvorba tohto pana (pani?).
co mozno s olympusom :
http://www.flickr.com/photos/logout/sets/72157594175644492/

 
kristinas
2011-01-09 19:52:54+01
príspevok od: Marcel Rebro
Vcera tu pod touto fotkou

www.ephoto.sk/uzivatel/kika/fotografie/165766/niekto-prilieta/

zaznelo \"Som prekvapeny TK na vybavicku\" ... zhodnou okolnosti 50-200. Neviem ci ED je SWD (v Oly sa nevyznam) ale myslim ze ako mala ukazka co dokaze Oly postaci ...

Dakujem za reklamu
Pre mna je Olympus najlepsi lebo je moj jediny. A to sklicko je fakt super ...
 
Marcel Rebro
2011-01-09 20:05:12+01
príspevok od: kristinas
Dakujem za reklamu
Pre mna je Olympus najlepsi lebo je moj jediny. A to sklicko je fakt super ...
to bola reklama na objektiv ale rado sa stalo
 
kristinas
2011-01-09 20:07:12+01
príspevok od: Marcel Rebro
to bola reklama na objektiv ale rado sa stalo
si ty ale lichotnik
 
paldixy
2011-01-09 20:56:02+01
príspevok od: misodk
viem o com kamarat hovoril, mam podobne pocity .
suhlasim, ze olympusu by prospel FF, to by vsak uz jeho skla (samozrejme nove, nie tie terajsie) asi neboli tak excelentne.
urcite nema vyznam sa trepat k APS-C. je to maly rozdiel. vsak oly ma ako vyhodu 2x crop a rozdiel aps-c vs. 4/3 je maximalne 1EV ISO. a skla, ktore mozes za rozumnu cenu u olympusu namontovat na 4/3 nenajdes v porovnatelnej kvalite u ziadneho APS-C... na druhej strane, prave niektore skla u 4/3 nenajdes (velka chyba). + nemoznost prejst na FF u olympusu.

na moje sklamanie, nemam pocit ze 50D je lepsie telo ako bola E-520ka. v niecom je lepsie, v niecom horsie.

musim si ako liecbu dopriat este 85 1.8, aby som mal z prechodu na C aspon co to lepsi pocit
Keď hovoríš z vlastnej skúsenosti , ako čítam, už nejdem premýšľať o zmene techniky z E - 520 napr. na Canon 40 D. Skutočne objektívy sú výborné, dokonca aj tie lacnejšie ako napr. 35 / 3 , 5 macro , výborne kreslí a máme tu ešte Placku, prvá verzia 40 - 150 / 3 , 5 - 4, 5 kovový bajonet , výborný objektívik i na vtáky pri kŕmitku. Jeden z najlepších objektívov 50 / 2 Macro mi urobil veľa radosti. Veľká výhoda je aj v tom , že ľudia sa zbavujú Olympusov a myslím si, že neopodstatnene. Tak si môžem zadovážiť E - čká . Väčšinou im prekáža vlastne čip polovičky kinofilmu a nechápu jeho výhodu. A vôbec , celá koncepcia 4/3 systému je dosť nepochopená a teraz hovorím o amatérskych fotografoch, To sa samozrejme netýka profesionálov , ktorí robia na zákazky a bilboardy / Tí samozrejme potrebujú FF 24 MPx / . Tak určite ešte nejaký ten rôčik sa dá vydržať a v mojom prípade \"kým ma neskolí staroba\". Myslím , že Olympus neodchádza ešte zo scény a určite je vklinený medzi Canon , Nikon a Sony , alebo Pentax. Pre fotoamatérov určite, však tých je viac ako profíkov , i keď poniektorí vlastníci Canon , či Nikon sa tvária ako profesionáli.
 
paldixy
2011-01-09 21:05:37+01
Ešte som zabudol takú malú pripomienku k Olympusom E - systém. Olympus má svetovo snáď najlepšie prepracované konvertori ako EC - 14 alebo EC - 20 ťo sa týka kresby. EC - 14 - tku som šupol na 40 - 150 / 3, 5 - 4 , 5 a vôbec som ani zezaregistroval problém s farbami, či kresbou. Musím však podotknúť , že tá cena za ne je cena dobrého objektívu.
 
Fatty
2011-01-09 21:11:58+01
príspevok od: paldixy
Keď hovoríš z vlastnej skúsenosti , ako čítam, už nejdem premýšľať o zmene techniky z E - 520 napr. na Canon 40 D. Skutočne objektívy sú výborné, dokonca aj tie lacnejšie ako napr. 35 / 3 , 5 macro , výborne kreslí a máme tu ešte Placku, prvá verzia 40 - 150 / 3 , 5 - 4, 5 kovový bajonet , výborný objektívik i na vtáky pri kŕmitku. Jeden z najlepších objektívov 50 / 2 Macro mi urobil veľa radosti. Veľká výhoda je aj v tom , že ľudia sa zbavujú Olympusov a myslím si, že neopodstatnene. Tak si môžem zadovážiť E - čká . Väčšinou im prekáža vlastne čip polovičky kinofilmu a nechápu jeho výhodu. A vôbec , celá koncepcia 4/3 systému je dosť nepochopená a teraz hovorím o amatérskych fotografoch, To sa samozrejme netýka profesionálov , ktorí robia na zákazky a bilboardy / Tí samozrejme potrebujú FF 24 MPx / . Tak určite ešte nejaký ten rôčik sa dá vydržať a v mojom prípade \"kým ma neskolí staroba\". Myslím , že Olympus neodchádza ešte zo scény a určite je vklinený medzi Canon , Nikon a Sony , alebo Pentax. Pre fotoamatérov určite, však tých je viac ako profíkov , i keď poniektorí vlastníci Canon , či Nikon sa tvária ako profesionáli.
nemyslím si že je koncepcia 4/3 systému nepochopená, ja ju chápem velmi dobre
ak ide o naše končiny tak možno aj áno, ale vo svete je komunita 4/3 obrovská a stále rastie...
okrem toho je tu micro4/3, čo je najprispôsobivejší systém vôbec - vďaka malému odstupu bayonetu od čipu tam cez adaptér dáš v podstate akýkolvek objektív...
a je pravda, že Canon a Nikon sú najznámejšie a preto sa aj laik o nich najskôr dopočuje a vyberie si asi 1 z nich...
PS. mal som Nikona, teraz mám Pana GF1 a som vysmiaty že už nemusím nosiť velkú fototašku
 
paldixy
2011-01-09 21:33:57+01
príspevok od: Fatty
nemyslím si že je koncepcia 4/3 systému nepochopená, ja ju chápem velmi dobre
ak ide o naše končiny tak možno aj áno, ale vo svete je komunita 4/3 obrovská a stále rastie...
okrem toho je tu micro4/3, čo je najprispôsobivejší systém vôbec - vďaka malému odstupu bayonetu od čipu tam cez adaptér dáš v podstate akýkolvek objektív...
a je pravda, že Canon a Nikon sú najznámejšie a preto sa aj laik o nich najskôr dopočuje a vyberie si asi 1 z nich...
PS. mal som Nikona, teraz mám Pana GF1 a som vysmiaty že už nemusím nosiť velkú fototašku
Jasné , áno , myslel nepochopenie zo strany Slovenska. S tou GF1 si veľmi dobre urobil.
 
markato1
2011-01-09 22:44:14+01
Pokial si spokojny so svojou znackou,tak nieje dovod prechadzat inde..aj ked 40D je zase o inom fotak,ale mas na olyho kopu objektivov a pripadne dalsie pomerne lacno kupis..
V canone by si musel invesovat zase nemale peniaze..
Aj Olympusom foti dost spokojnych ludi.Prave vcera som si pozeral foto na 500.com a chlapik tam foti s 1DMKIV a aj nejakym olym ,v skratke tie od olyho sa mi tiez pacili.. ..http://500px.com/photo/290003
 
kralik_j
2011-01-09 22:50:19+01
uf, tak tie jeho fotky su parada

tato ma najviac dostala:

http://500px.com/photo/286613

ma tam krasne exteriery, svetlo, a ma i dobre oko a zmysel pre komp..

fakt super
 
misodk
2011-01-09 22:59:10+01
príspevok od: paldixy
Keď hovoríš z vlastnej skúsenosti , ako čítam, už nejdem premýšľať o zmene techniky z E - 520 napr. na Canon 40 D. Skutočne objektívy sú výborné, dokonca aj tie lacnejšie ako napr. 35 / 3 , 5 macro , výborne kreslí a máme tu ešte Placku, prvá verzia 40 - 150 / 3 , 5 - 4, 5 kovový bajonet , výborný objektívik i na vtáky pri kŕmitku. Jeden z najlepších objektívov 50 / 2 Macro mi urobil veľa radosti. Veľká výhoda je aj v tom , že ľudia sa zbavujú Olympusov a myslím si, že neopodstatnene. Tak si môžem zadovážiť E - čká . Väčšinou im prekáža vlastne čip polovičky kinofilmu a nechápu jeho výhodu. A vôbec , celá koncepcia 4/3 systému je dosť nepochopená a teraz hovorím o amatérskych fotografoch, To sa samozrejme netýka profesionálov , ktorí robia na zákazky a bilboardy / Tí samozrejme potrebujú FF 24 MPx / . Tak určite ešte nejaký ten rôčik sa dá vydržať a v mojom prípade \"kým ma neskolí staroba\". Myslím , že Olympus neodchádza ešte zo scény a určite je vklinený medzi Canon , Nikon a Sony , alebo Pentax. Pre fotoamatérov určite, však tých je viac ako profíkov , i keď poniektorí vlastníci Canon , či Nikon sa tvária ako profesionáli.
podla galerie, myslim ze na tvoj styl fotografie mas vsetko co potrebujes. tie skla su vyborne, je to vidiet.. + prechod = dalsie investicie. mna osobne bavi portret a praca s hlbkou ostrosti, preto som presiel inam. urcite chcem FF >> APS-C je medzikrok. bez planu prejst na FF, by som APS-C nekupoval a ostal pri 4/3 .
 
Paulie
2011-01-09 23:07:14+01
príspevok od: Marcel Rebro
Vcera tu pod touto fotkou

www.ephoto.sk/uzivatel/kika/fotografie/165766/niekto-prilieta/

zaznelo \"Som prekvapeny TK na vybavicku\" ... zhodnou okolnosti 50-200. Neviem ci ED je SWD (v Oly sa nevyznam) ale myslim ze ako mala ukazka co dokaze Oly postaci ...

ED je označenie skla s velmi malým rozptylom (Extra-low Dispersion), SWD zas ultrazvukový AF (Supersonic Wave Drive)
 
Marcel Rebro
2011-01-09 23:10:29+01
príspevok od: Paulie
ED je označenie skla s velmi malým rozptylom (Extra-low Dispersion), SWD zas ultrazvukový AF (Supersonic Wave Drive)
no ale je to jeden a ten isty objektiv, ci?
 
Paulie
2011-01-09 23:33:23+01
príspevok od: Marcel Rebro
no ale je to jeden a ten isty objektiv, ci?
ano je, má ED členy aj SWD ostrenie, dávnejšie bola aj verzia bez SWD
 
MajkY
2011-01-09 23:34:20+01
príspevok od: Marcel Rebro
no ale je to jeden a ten isty objektiv, ci?
Jo je to jeden a ten isty, http://www.photozone.de/olympus--four-thirds-lens-tests/454-oly502002835
 
Paulie
2011-01-09 23:47:42+01
ad E-system - ono to nieje ani tak nepochopenie zo strany ostatných táborov ale skôr averzia a to doslovne,aj keď osobne tomu nerozumiem že prečo, ale ako som si všimol tak je to viacmenej slovenský fenomén, v menšej miere aj český. Ja som s E-systémom max spokojný a vyhovuje mi. Pre mňa za mňa nech si každý fotí tým čo mu vyhovuje a čo si môže dovoliť, hlavne aby to dotyčného bavilo.
Na margo tej 50-200 SWD, velmi zvažujem že vymením svoju Sigmu 70-200 práve za ten zuiko aj z dôvodu kvality výstupu, rozmerov a tiež odolnosti.
 
E-Peter
2011-01-09 23:59:00+01
mam este stale doma E-510,ktora bola moja prva zrkadlovka a ako entry model je podla mna fajn...ako ja som mal kedysi znamosti v olympuse tak preto som im dlhsiu dobu holdoval a kebyze ich nemam tak mam dnes asi EOS nejake,ale urcite si nemozem na ten fotacik stazovat. teda okrem ISO, to je fakt tragicke... lenze skla co ponuka oly su vo vacsine na jednej urovni s C aj N sklami, v tom oly nezaostava....mam napr. 50 2,0 ZD a mam z nej trosku lepsie pocity ako z 50 1,8 co mam na D700...
faktom vsak je, ze tak ako E-3 kedysi ani E-5 neni profesionalny fotak,ako oly tvrdi,ale to je chyba systemu....pouzivat nieco co prakticky nikto iny na svete nepouziva je v tomto smere,podla mna,skor chyba....
 
Photograph33
2011-01-10 07:28:29+01
Pisete tu skusenosti z druhej ruky.... ˇ...ze kamarat mal a ze kamarat bol spokojny.... ......ja osobne som kupil novinku E=520 skoro za 24tisic sk..... ..........priznam bol to omyl ist do olympusu.......zabery pri dokonalom prirodzenom osvetleni boli celkom ok.....farby aj tiez sum celkom prijatelny..... .......ale kedze svet nie je dokonaly tak zabery pri horsich svetelnych podmienkach mozno pouzitelne pri rozliseni 800-600... ,,,,,,a to nevravim ze fotak si niekedy sam zmyslel ze necvakne...cize objekt zaostreny ale cvak nikde.... ...pisal som aj na fora a tam mi radili ze vypni v menu tuto a tuto funkciu.....vyskusal som vsetko....ale aj tak min 2 zabery z 10 fotak nie a nie stvorit zaber..........cloveka to po troch mesiacoch nastvalo a fotak pluus dvakrat objektiv som rychlo predal zacinajucemu amaterovi za 9000 korun..... ...ano rozdiel v cene bol dost velky, ale potreboval som fotit a nie trpnut ci sa fotak rozhodne fotit alebo nefotit......hned v ten den ako som sa ho zbavil uz poobede som mal v rukach novucky Nikon D90 a nelutujem ani jeden cent co som zan dal.....konecne fotak ktory nema chybu.......plus pevna 50 1.8 .......a teraz experimentovanie aj s bleskami SB-900...... ..cize E-520 z vlastnej skusenosti neodporucam.......
 
misodk
2011-01-10 09:08:32+01
príspevok od: Photograph33
Pisete tu skusenosti z druhej ruky.... ˇ...ze kamarat mal a ze kamarat bol spokojny.... ......ja osobne som kupil novinku E=520 skoro za 24tisic sk..... ..........priznam bol to omyl ist do olympusu.......zabery pri dokonalom prirodzenom osvetleni boli celkom ok.....farby aj tiez sum celkom prijatelny..... .......ale kedze svet nie je dokonaly tak zabery pri horsich svetelnych podmienkach mozno pouzitelne pri rozliseni 800-600... ,,,,,,a to nevravim ze fotak si niekedy sam zmyslel ze necvakne...cize objekt zaostreny ale cvak nikde.... ...pisal som aj na fora a tam mi radili ze vypni v menu tuto a tuto funkciu.....vyskusal som vsetko....ale aj tak min 2 zabery z 10 fotak nie a nie stvorit zaber..........cloveka to po troch mesiacoch nastvalo a fotak pluus dvakrat objektiv som rychlo predal zacinajucemu amaterovi za 9000 korun..... ...ano rozdiel v cene bol dost velky, ale potreboval som fotit a nie trpnut ci sa fotak rozhodne fotit alebo nefotit......hned v ten den ako som sa ho zbavil uz poobede som mal v rukach novucky Nikon D90 a nelutujem ani jeden cent co som zan dal.....konecne fotak ktory nema chybu.......plus pevna 50 1.8 .......a teraz experimentovanie aj s bleskami SB-900...... ..cize E-520 z vlastnej skusenosti neodporucam.......
po troch mesiacoch by som novy produkt nikdy nepredaval za tretinovu cenu, ale pytal si minimalne aspon tych 60% . 24 tisic za E-520 bolo naozaj dost, je to entry level a predavala sa za +- 500€. ja som ju vlastnil dva roky a ten fotak ma nikdy nenechal v stichu. nie je to profi telo, takze nemozno od neho ocakavat zazrak, no pokial som niekedy nieco neofotil, bola to vzdy uzivatelska chyba.
v tvojom pripade to mala byt bud reklamacia alebo trenovanie ovladania a zmena nastaveni. kazdopadne nechcem tvrdit ze D90 nie je lepsie telo .
po dokupeni svetelneho zoomu k olympusu som v horsich svetelnych podmienkach = v noci nikdy nemal problem s obrazovou kvalitou. jediny problem je akcia v naozaj slabom svetle, tos naozaj to nie je fotak na vsetko, potom by neexistovali drahsie. kazdopadne s E-520 na pouzitelnom ISO do 800, stabilizatorom a f2.8 som bol schopny vyfotit zabery, o ktorych s terajsou 50D mozem snivat, nakolko nemam ziaden stabilizovany objektiv (iso max 1600).
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()