Hore
Fórum » Olympus fórum
 

Olympus ako taky:)

otecmilanbalis
otecmilanbalis 2010-12-16 10:26:13+01
Olympus E-520
 
lacoslav
2011-01-30 14:58:57+01
príspevok od: Karol Srnec
4 ni je ani stvorec ani poriadny obdlznik. Tazsie sa vytvara pocit napetia pri komponovani zaberu. Proste tento format je kompozicne takpovediac nemasto-neslany. Format 3:2 je dynamickejsi.
No, je to vec názoru a zvyk. A čo formát 6x4,5, 6x7....?
Veď dodnes sa nevie prečo Barnack jednoducho zdupľoval kinofilmový formát 24x18 (4/3) a nevytvoril 32x24. Ak to niekto vie sem s tým.
 
ado22
2011-02-12 20:09:11+01
No popravde olympus e450 je fajn stroj a dostal som k nemu 2 fajne skla. Kto pohŕda olympusom, nevie čo hovorí. Všade sa tlačí iba Nikon a Canon a ich brutálna reklamná kampaň olympus si ticho získava zákaznikov. Najskôr prišiel z maličkými ľahkými zrkadlovkami. A najmä lacnými preto som sa ku zrkadlovke dostal. A po 2- 3 rokoch asi dokňupim niečo s PEN formátu čo už má aj video a budem spokojný. Na olympuse som vyrastal, a budem na ňom žiť.
 
marekking
2011-02-26 13:57:49+01
uz tyzden mam e 450 a vravim parada, sklo ma uplne skvele...uz len cakam kedy bude normalne pocasie nech sa pojdem pohrat...
 
Kaiman81
2011-02-26 14:18:32+01
Niet dad Olympus OM !
 
Rofo
2011-02-26 14:40:51+01
príspevok od: Kaiman81
Niet dad Olympus OM !
To je pravda. Hoci pouzivam digital, stale ma to taha k Olympusu OM. Velmi dobre sa s nim foti a napriklad OM-1 s nasadenym Zuiko 28mm/2.8 je skoro tak maly ako priehladovka. A este ten velky hladacik...
Lenze v posledny\\ch rokoch Olympus zvolil divnu obchodnu strategiu. Pre mna nepochopitelnu.
 
daislen
2011-02-26 17:01:53+01
príspevok od: paldixy
O PEN určite nepochybujem a dajú sa využiť aj moje objektívy a mám ich 5. Dva na macro,2 tele a Sigma s baj. OLympus 30 / 1, 4. Už som rozmýšľal o E - PL.
ako funguje sigma 30/ 1,4? tiez nad nou premyslam, ale cital som, ze su tam nejake problemy s ostrenim AF a aj s clonou. je to pravda? udajne sa mal tento objektiv po kupe poslat do sigma servisu a tam mali do neho stiahnut novy firmware. chcel by som toto sklo a aj 50 / 1,4
 
daislen
2011-02-26 17:07:50+01
príspevok od: misodk
viem o com kamarat hovoril, mam podobne pocity .
suhlasim, ze olympusu by prospel FF, to by vsak uz jeho skla (samozrejme nove, nie tie terajsie) asi neboli tak excelentne.
urcite nema vyznam sa trepat k APS-C. je to maly rozdiel. vsak oly ma ako vyhodu 2x crop a rozdiel aps-c vs. 4/3 je maximalne 1EV ISO. a skla, ktore mozes za rozumnu cenu u olympusu namontovat na 4/3 nenajdes v porovnatelnej kvalite u ziadneho APS-C... na druhej strane, prave niektore skla u 4/3 nenajdes (velka chyba). + nemoznost prejst na FF u olympusu.

na moje sklamanie, nemam pocit ze 50D je lepsie telo ako bola E-520ka. v niecom je lepsie, v niecom horsie.

musim si ako liecbu dopriat este 85 1.8, aby som mal z prechodu na C aspon co to lepsi pocit
osobne nechapem preco sa rozoberaju strategicke ciele vyroby a produkcie. nikto z nas nevidi do planovanej vyroby ziadneho vyrobcu. ak, urobi olympus FF, tak k nemu zuiko vyrobi potrebne objektivy. no problem... skor problem pre nas - spotrebitelov. ale, my si radi nasetrime .-)
 
Paulie
2011-02-26 17:08:13+01
príspevok od: daislen
ako funguje sigma 30/ 1,4? tiez nad nou premyslam, ale cital som, ze su tam nejake problemy s ostrenim AF a aj s clonou. je to pravda? udajne sa mal tento objektiv po kupe poslat do sigma servisu a tam mali do neho stiahnut novy firmware. chcel by som toto sklo a aj 50 / 1,4
Tá sigma nieje zlá ale nieje to ani žiadny zázrak, AF sa mi zdá hlučnejšie oproti olyho SWD a dosť váhavé, zaostrí podla nálady. Na F1.4 trochu mäkota, ale je použitelný.
 
daislen
2011-02-26 17:15:55+01
príspevok od: Paulie
Tá sigma nieje zlá ale nieje to ani žiadny zázrak, AF sa mi zdá hlučnejšie oproti olyho SWD a dosť váhavé, zaostrí podla nálady. Na F1.4 trochu mäkota, ale je použitelný.
takze, o nic mimoriadne nepridem, ak ju nebudem mat?
 
Paulie
2011-02-26 17:20:00+01
príspevok od: daislen
takze, o nic mimoriadne nepridem, ak ju nebudem mat?
Zrejme nie. Ja som ju kúpil použitú viacmenej kvôli svetelnosti, novú za tú cenu ako sa predáva by som nebral.
 
daislen
2011-02-26 17:36:00+01
príspevok od: Paulie
Zrejme nie. Ja som ju kúpil použitú viacmenej kvôli svetelnosti, novú za tú cenu ako sa predáva by som nebral.
vdaka, info pomohlo a usetrilo
 
Kaiman81
2011-02-26 21:17:45+01
príspevok od: Rofo
To je pravda. Hoci pouzivam digital, stale ma to taha k Olympusu OM. Velmi dobre sa s nim foti a napriklad OM-1 s nasadenym Zuiko 28mm/2.8 je skoro tak maly ako priehladovka. A este ten velky hladacik...
Lenze v posledny\\ch rokoch Olympus zvolil divnu obchodnu strategiu. Pre mna nepochopitelnu.
Tak to sklíčko mám i ja,k tomu pevnú 50mm F1,8 ale telo OM2Sprogram
tak ako vravíš,divná stratégia...
 
misodk
2011-02-27 17:41:04+01
príspevok od: daislen
osobne nechapem preco sa rozoberaju strategicke ciele vyroby a produkcie. nikto z nas nevidi do planovanej vyroby ziadneho vyrobcu. ak, urobi olympus FF, tak k nemu zuiko vyrobi potrebne objektivy. no problem... skor problem pre nas - spotrebitelov. ale, my si radi nasetrime .-)
nevidim veru do planovanej vyroby... ani nerozoberam strategicke ciele... ja len tak mudrujem
 
misodk
2011-02-27 17:49:43+01
príspevok od: daislen
takze, o nic mimoriadne nepridem, ak ju nebudem mat?
ide o to, ze nic \" bokehovejsie \" v podobnom ohnisku neexistuje... takze ak si na pracu s hlbkou ostrosti a bokeh... prides o vela.
objektiv casto trpi BF/FF a spolahlivost ostrenia nie je 100%. od 1.4 je pomerne ostry, ale hlavne v strede, kraje su slabe aj pri vyssich clonach + musis zaratat percento, ci dostanes prave ten vyborny kus, ktory bude pekne ostry od 1.4.
tos, vyborny objektiv, len ma svoje muchy
 
Cyril
2011-02-27 18:15:57+01
príspevok od: daislen
takze, o nic mimoriadne nepridem, ak ju nebudem mat?
Moje vsetky digi su fotene Sigmou 1,4. Iny nemam. Skoda, ze nie je na FF.
 
vushi01
2011-03-18 20:49:25+01
caute mate niekto skusenost s 25mm pancake olympus? bo som zohnal neuveritelnou nahodou olyho 450 dz kit za 300 eciek -no nekupto za tu cenu, predal som ultrazoo -no ak mozem poradit najdite si kamosa s firmou co plati dph nech vam kupi takze mi ostali nejake peniazky a mozem si este dopriat troska radosti a tento pevnak ma celkom zaujal - dakujem za nejaky postreh ci radu
 
daislen
2012-03-04 09:18:35+01
ked, som si prvy raz kupoval digi zrkadlovku po pentaxe super A, siahol som po olympuse E400. netajili, ze ma mensi senzor a uz vtedy tvrdili, ze klasicka zrkadlovka formatu 4:3 je mrtva. ze, pride senzor bez zrkadla. urcite ma klasicka zrkadlovka 4:3 aj vyhody. hlavne pri foteni s dlhym ohniskom. teraz mam EP1 so 17mm objektivom. robi krasne fotky a je spratny a masivny. nevyhodou je hlavne hlbka ostrosti. aj tu je vsak riesenie Nokton 25mm f 0,95. zaujimavostou vsak je, ze prave popredny vyrobca digi klasickych zrkadloviek poukazoval na male rozmery senzoru a hlavne jeho nevyhody a nakoniec sam uviedol na trh system so senzorom este mensim. predpokladam, ze s hlbkou ostrosti uz nebude bojovat iba olympus.
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()