Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

čistenie matnice, zrkadla

misopd15
misopd15 2011-06-15 14:02:30+02
Zdravím. Nejakým nedopatrením sa mi dosť zasvinila matnica, respektíve to není už len o vyfúkaní. Je niejaký spôsob vyčistenia vo vlastnej réžii (kúpov nejakých prostriedkov) alebo by som to mal doniesť do nejakého autorizovaného servisu? Aký vplyv ma zasratá matnica na kvalitú foto? alebo je to len o tom, že mám špinavý kukáčik? Ďakujem veľmi pekne za užitočné rady.
 
keko
2011-06-30 17:10:16+02
príspevok od: karolq9
tak ze je to normalne ked je v hladaciku dost "bordel" ? ja tam mam aj take cierne body alebo co je to normalne? mam nikon D3100 snazil som sa to cistit a nedopadlo to moc stastne mozno som aj matricu poskriabal
Takto, normalne to nie je, je to samozrejme zrkadlo tvojej cistoty a pomeru k tvojej technike. Ale casom sa aj najlepsie udrziavana technika zaspini zvnutra a je potrebne (tak ako aj s autom) zabehnut do sevisu. Nieco sa cisti, nieco, co nema vlyv na kvalitu a funkcnost ani nie, alebo povedzme raz za desat rokov.
Ak mas spinavu matnicu, tak si ju cistenim mozes znefunknit natolko, ze ju bude potrebne vymenit, co je cesta do servisu, masiac bez aparatu, cesta do servisu, peniaze na drevo.
Zalozil si vlakno na tuto temu, odpovede su rozne, hlavne si asi ti skusenejsi povzdychli nad tym, ze ake ze problemy tu ludia riesia ...
Ano je normalne mat spinu v hladaciku.
 
karolq9
2011-06-30 17:20:05+02
príspevok od: keko
Takto, normalne to nie je, je to samozrejme zrkadlo tvojej cistoty a pomeru k tvojej technike. Ale casom sa aj najlepsie udrziavana technika zaspini zvnutra a je potrebne (tak ako aj s autom) zabehnut do sevisu. Nieco sa cisti, nieco, co nema vlyv na kvalitu a funkcnost ani nie, alebo povedzme raz za desat rokov.
Ak mas spinavu matnicu, tak si ju cistenim mozes znefunknit natolko, ze ju bude potrebne vymenit, co je cesta do servisu, masiac bez aparatu, cesta do servisu, peniaze na drevo.
Zalozil si vlakno na tuto temu, odpovede su rozne, hlavne si asi ti skusenejsi povzdychli nad tym, ze ake ze problemy tu ludia riesia ...
Ano je normalne mat spinu v hladaciku.
Jasne mozem byt pre niekoho smiesny. Je to moja prva zrkadlovka a asi 2 mesiace som mal len setovy obiektyv takze som ich nemenil a okrem malilinkej spinke som tam nemal nic len ked som ich zacal menit tak sa to zvyrazne zhorsilo a ked som sa to snazil cistit tak to bolo este horsie
 
keko
2011-06-30 17:39:07+02
príspevok od: karolq9
Jasne mozem byt pre niekoho smiesny. Je to moja prva zrkadlovka a asi 2 mesiace som mal len setovy obiektyv takze som ich nemenil a okrem malilinkej spinke som tam nemal nic len ked som ich zacal menit tak sa to zvyrazne zhorsilo a ked som sa to snazil cistit tak to bolo este horsie
Ale ty nie si smiesny. Toto nie je nieco, na com sa da smiat. Toto je nieco nad cim sa da povzdychnut. Nebud kurnik vztahovacny, to nie je o tebe, to je o celom kolektive agilnych fotografov, co riesia problemy, ktore neexistuju. Problem je ukradnuty fotoaparat, vytrhnuty bajonet, rozbite zrkadlo, zatecena baterka. Normalne by to nemalo byt, ale stane sa. Kazdopadne to svedci o tom vztahu medzi majitelom a aparatom.
Ja len, ze uz chapem, ked sa moji prarodiacia obcas usmievaju, ked nieco robim tak-alebo onak ...
 
karolq9
2011-06-30 18:17:43+02
príspevok od: keko
Ale ty nie si smiesny. Toto nie je nieco, na com sa da smiat. Toto je nieco nad cim sa da povzdychnut. Nebud kurnik vztahovacny, to nie je o tebe, to je o celom kolektive agilnych fotografov, co riesia problemy, ktore neexistuju. Problem je ukradnuty fotoaparat, vytrhnuty bajonet, rozbite zrkadlo, zatecena baterka. Normalne by to nemalo byt, ale stane sa. Kazdopadne to svedci o tom vztahu medzi majitelom a aparatom.
Ja len, ze uz chapem, ked sa moji prarodiacia obcas usmievaju, ked nieco robim tak-alebo onak ...
Prepac nechcel som byt vztahovacny. Uz som pochopil o com hovoris a dakujem za objasnenie.
 
bubu1687
2011-11-23 20:24:13+01
ja nesuhlasim na fotkach to sice neje ale aj mne osobne to vadi.... a moze hocikomu aj ked tebe sa to zda zbytocne
 
bonifacko
2011-11-23 20:57:44+01
príspevok od: bubu1687
ja nesuhlasim na fotkach to sice neje ale aj mne osobne to vadi.... a moze hocikomu aj ked tebe sa to zda zbytocne
No najlepší spôsob ako to vyčistiť je otvoriť zrkadlovku, aspon takto.
 
dodo_bb
2011-11-23 21:07:12+01
príspevok od: bubu1687
ja nesuhlasim na fotkach to sice neje ale aj mne osobne to vadi.... a moze hocikomu aj ked tebe sa to zda zbytocne
Nič proti tomu, že Ti to vadí, skoč do servisu a daj si ju vymeniť. Načo to tu teda rozoberať. Ja ju mám tiež špinavú a neriešim to Mimochodom, špina sa môže dostať aj pod matnicu a jej výmena nemusí stopercentne pomôcť, prípadne sa špina po krátkom čase objaví znova Skús sa sústrediť viac na kompozíciu a hľadanie svetla a menej na špinu a uvidíš, ako sa zrazu zmenší
 
Misoo79
2011-11-23 21:27:28+01
Viem, že veľkí fotografi sa na svoju techniku pozerajú ako kováč na svoje kladivo- neriešia drobné "škody" spôsobené bežným používaním, ktoré nemajú vplyv na fotografiu. Ale nám, smrteľníkom, ostáva len trápiť sa nad každou špinkou, až kým nedosiahneme stav osvietenia. Predsa len ten foťák stále vnímame ako svoj niekoľkomesačný plat (teda aspoň ja som na neho brigádoval pekne dlho) a robíme všetko preto, aby bol v perfektnom stave.
 
Fatty
2011-11-23 21:57:59+01
príspevok od: Misoo79
Viem, že veľkí fotografi sa na svoju techniku pozerajú ako kováč na svoje kladivo- neriešia drobné "škody" spôsobené bežným používaním, ktoré nemajú vplyv na fotografiu. Ale nám, smrteľníkom, ostáva len trápiť sa nad každou špinkou, až kým nedosiahneme stav osvietenia. Predsa len ten foťák stále vnímame ako svoj niekoľkomesačný plat (teda aspoň ja som na neho brigádoval pekne dlho) a robíme všetko preto, aby bol v perfektnom stave.
tým si prešiel každý, trúfam si tvrdiť...
teraz strúhajú machrov akí sú nad to povznesení ale v začiatkoch im to určite vadilo tak isto

ale inú možnosť než ignorovať tieto drobnosti v podstate nemáš...inak by si musel mať foťák doma vo vitrínke za sklom
 
bubu1687
2011-11-23 23:04:23+01
príspevok od: Misoo79
Viem, že veľkí fotografi sa na svoju techniku pozerajú ako kováč na svoje kladivo- neriešia drobné "škody" spôsobené bežným používaním, ktoré nemajú vplyv na fotografiu. Ale nám, smrteľníkom, ostáva len trápiť sa nad každou špinkou, až kým nedosiahneme stav osvietenia. Predsa len ten foťák stále vnímame ako svoj niekoľkomesačný plat (teda aspoň ja som na neho brigádoval pekne dlho) a robíme všetko preto, aby bol v perfektnom stave.
asi tak....ale nech je ako chce moja spinka uz odpadla tak mozem sa zas tesit kym nebude dalsia
 
Paulie
2011-11-23 23:05:44+01
príspevok od: bonifacko
No najlepší spôsob ako to vyčistiť je otvoriť zrkadlovku, aspon takto.
a kde máš fén?
 
bonifacko
2011-11-24 06:51:56+01
príspevok od: Paulie
a kde máš fén?
Fén nie je. Iba fenka.
 
bonifacko
2011-11-24 06:53:14+01
príspevok od: bubu1687
asi tak....ale nech je ako chce moja spinka uz odpadla tak mozem sa zas tesit kym nebude dalsia
No vidíš, som ti dobre poradil!
 
bubu1687
2011-11-24 08:29:53+01
nienie to si dobre fukol ja som dosla domov a uz tam nebola zrazu co je zaujimave s fotakom sa ani nepohlo D: dakujem za fuk D: (nie ze to prepisete nekto na fu(c))k D
 
bonifacko
2011-11-24 09:00:15+01
príspevok od: bubu1687
nienie to si dobre fukol ja som dosla domov a uz tam nebola zrazu co je zaujimave s fotakom sa ani nepohlo D: dakujem za fuk D: (nie ze to prepisete nekto na fu(c))k D
niet nad dobré fu(c)kanie.
 
bubu1687
2011-11-24 09:47:34+01
príspevok od: bonifacko
niet nad dobré fu(c)kanie.
nijaku inu odpoved som necakala D :
 
bonifacko
2011-11-24 10:21:31+01
príspevok od: bubu1687
nijaku inu odpoved som necakala D :
Zdá sa, že ma poznas lepšie ako ja sam.
 
bubu1687
2011-11-24 11:01:17+01
príspevok od: bonifacko
Zdá sa, že ma poznas lepšie ako ja sam.
niektore veci su predvidatelne
 
bonifacko
2011-11-24 11:20:14+01
príspevok od: bubu1687
niektore veci su predvidatelne
No nič, musim zmenit strategiu.
 
bubu1687
2011-11-24 11:28:02+01
príspevok od: bonifacko
No nič, musim zmenit strategiu.
pre zaciatok najprv nejaku vytvor potom pomozes menit
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()