Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Technicka kvalita fotky

WildSammy
WildSammy 2011-09-13 12:09:19+02
Zdravim ePhotaci

Nedalo mi spytat sa ako si tak pozeram na internete uplne dokonale fotky takmer uz pri clonach f/1.4 - f/2.8 Jedna sa mi o technicku kvalitu, resp. ostrost/detaily fotky. Obvykle su tie internetove nenormalne detailne, ostre, ziaden sum, kontrastne a tak.. proste s vysokou technickou kvalitou. Obcas ak je tam exif sa az zacudujem, ze pri akych nizkych clonach su fotene. Nech robim, co robim, mne sa zatial take vysledky nepodarilo nikdy dosiahnut, Mozno tak pri f/8 Chcem teda vediet cim to je dakym speci spracovanim? Viem, ze pri zmensovani sa da foto doostrit, ale zaujimalo by ma, ci maju taku vysoku technicku kvalitu aj priamo z fotaku? Co myslite? Je technicka kvalita dolezita aj pre print?
 
Marcel Rebro
2011-09-13 16:17:43+02
príspevok od: Cako
A co vravite na moje TK ja si vytvorim TK aku chcem... aj ked je s tym roboty... ale v rozliseni 1000 pix nerozoznas ci je to 5D alebo 450D
Cako pri vsetkej ucte : je (podla mna) rozdiel medzi fotografiou a fotografikou ....
 
oksyd
2011-09-13 16:31:08+02
príspevok od: Marcel Rebro
TK je (pre niekoho) dolezita ale co sa fotografie s pismenkom F na zaciatku - sral ju pes ... dolezita je Fotka.

Kasli na webove prezentacie. Vyprintuj, postav sa 2 - 3 metre od fotky a pozri sa co na nej vnimas. Pixle alebo obsah?
Tat, tak. Len skoda ze zo vsetkych registrovanych uzivatelov iba zopar (z toho kvanta mozno tak 1%) to vie a tak berie.
 
seifi
2011-09-13 16:38:34+02
príspevok od: Marcel Rebro
TK je (pre niekoho) dolezita ale co sa fotografie s pismenkom F na zaciatku - sral ju pes ... dolezita je Fotka.

Kasli na webove prezentacie. Vyprintuj, postav sa 2 - 3 metre od fotky a pozri sa co na nej vnimas. Pixle alebo obsah?
Beriem, v prvom rade vidieť to; ide o myšlienku, postreh, moment; u foto prírody, krajiny, portrétu, štylizovanej foto je to trocha iné, ale tiež je dôležitý moment, tu by mohli pomôcť tie metre.
 
polal
2011-09-13 17:06:57+02
príspevok od: WildSammy
no dik za vysvetlenie inac myslel som, ze cas 1/400 dostatocne zmrazi pohyb, ale teda asi nie.. origos tu prave nemam po ruke
Kytica sa nepohla ale je mimo HO. Keďže si to fotil zospodu, tak je naklonená rovina ostrosti a kytica je mimo. Čiže aby bola ostrá aj ona pricloniť, alebo TS, alebo iná póza.
A čo sa ti vlasne presne nepáči na TK na tejto fotky?
 
Cako
ocenenie redakciou 2011-09-13 19:29:41+02
príspevok od: WildSammy
ale tvoja TK je o inom neboj, dobru mas ale tak mna zaujimalo, ci je taka dobra TK aj vo full rozliseni alebo je to fakt upravami
je, aj vo full
 
Daniel.U
2011-09-13 21:18:23+02
príspevok od: WildSammy
no v piatok budem mat dalsiu prilezitost, tak uvidim zmenil som znacku a dajak nie som s novou technikou tak vzity ako s predoslou a mam pocit, ze produkujem horsie fotky ako predtym..
co si kupil Olympus?
Podla mna to co ta trapi je lubivost fotky. Ostrost po zmenseni je samozrejmost, ale podla mna ide aj o kvalitu svetla. Ak ti zasahuju do fotky ine svetelne zdroje inak ako bodovo (lampa na ulici v pozadi za modelkou), tak taka neonka urobi divi pokial ju na tvrdo neprebijes bleskom a to aj v pozadi.
 
WildSammy
2011-09-13 22:11:57+02
príspevok od: Daniel.U
co si kupil Olympus?
Podla mna to co ta trapi je lubivost fotky. Ostrost po zmenseni je samozrejmost, ale podla mna ide aj o kvalitu svetla. Ak ti zasahuju do fotky ine svetelne zdroje inak ako bodovo (lampa na ulici v pozadi za modelkou), tak taka neonka urobi divi pokial ju na tvrdo neprebijes bleskom a to aj v pozadi.
no na tejto zasahovalo asi vsetko okno, lampa, kameraman, odrazka a moj blesk a dobre vies, co som kupil :-P
 
Daniel.U
2011-09-13 23:10:26+02
príspevok od: WildSammy
no na tejto zasahovalo asi vsetko okno, lampa, kameraman, odrazka a moj blesk a dobre vies, co som kupil :-P
podla mna na tych schodoch by neurobil lubivu fotku ani McNally. Uz len radiator tam chyba. Z tohoto pohladu si neviem predstavit dobru kompoziciu ani v najumeleckejsom sne. Dajme tomu, ze kopnes kameramana do riti, okno nechas ako zadne svetlo, blesk odrazis od steny alebo pouzijes softbox tak stale to bude bezna nevesta nie zrovna najfotogenickejsia na schodoch pri zabradli.
 
WildSammy
2011-09-14 02:06:33+02
príspevok od: polal
Kytica sa nepohla ale je mimo HO. Keďže si to fotil zospodu, tak je naklonená rovina ostrosti a kytica je mimo. Čiže aby bola ostrá aj ona pricloniť, alebo TS, alebo iná póza.
A čo sa ti vlasne presne nepáči na TK na tejto fotky?
Chyba je tzv. per-pixel-sharpness taka Ta cistota neviem, ci mi rozumies? ale asi ano napr. ako na tejto a pritom tato bola fotena s 2x vyssim ISO a nizsou clonou.. je to koli tomu, ze tato je fotena z blizsej vzdialenosti?
 
tomis.ales
2011-09-14 10:22:50+02
príspevok od: WildSammy
Hodim priklad neskor z domu teraz som v praci ale odmysliet toho zleho(plocheho) svietenia, tak prilozena fotka je podla mna nizkej technickej kvality
Co sa tyka technickej kvality. Myslim ze je OK, na moj vkus az moc zaostrena, takto normalne nevidim, tak sa mi to zda vela. Co je ale kamen urazu, je to ploche svetlo. Ale to si v tej rychlosti ani clovek nevsimne. Viem o com hovorim. Na to treba iba roky praxe. Co sa ale da upravit je farba pokozky, ktora by vylepsila celkovy dojem.
Co sa tyka kompozicie. Postavit sa trochu dolava by bolo lepsie, zmizlo okno, zelena burina, zajacov kozuch a vchodove dvere zo zaberu. Tym by aj zabradlie shodov nebolo takmer rovnobezne so zvislou stranou fotky, ale by uz bolo vyrazne diagonalne, co by prospelo dynamike snimku.
Ja viem, ked clovek sedi doma na prdeli, tak je strasne mudry Viem ale tiez co je fotenie svadby a viem ze sa velakrat proste neda...
 
haplo602
2011-09-14 10:40:49+02
príspevok od: polal
Kytica sa nepohla ale je mimo HO. Keďže si to fotil zospodu, tak je naklonená rovina ostrosti a kytica je mimo. Čiže aby bola ostrá aj ona pricloniť, alebo TS, alebo iná póza.
A čo sa ti vlasne presne nepáči na TK na tejto fotky?
pozri si zabradlie okolo kytice + nehet/prst vycnievajuci za kyticou ... pekne ostre. nic nenaznacuje tomu, ze by kytica trcala nejak daleko od roviny ostrosti ...
 
WildSammy
2011-09-14 13:06:16+02
príspevok od: tomis.ales
Co sa tyka technickej kvality. Myslim ze je OK, na moj vkus az moc zaostrena, takto normalne nevidim, tak sa mi to zda vela. Co je ale kamen urazu, je to ploche svetlo. Ale to si v tej rychlosti ani clovek nevsimne. Viem o com hovorim. Na to treba iba roky praxe. Co sa ale da upravit je farba pokozky, ktora by vylepsila celkovy dojem.
Co sa tyka kompozicie. Postavit sa trochu dolava by bolo lepsie, zmizlo okno, zelena burina, zajacov kozuch a vchodove dvere zo zaberu. Tym by aj zabradlie shodov nebolo takmer rovnobezne so zvislou stranou fotky, ale by uz bolo vyrazne diagonalne, co by prospelo dynamike snimku.
Ja viem, ked clovek sedi doma na prdeli, tak je strasne mudry Viem ale tiez co je fotenie svadby a viem ze sa velakrat proste neda...
Viem, co myslis mrknem, ci mam aj taku foto, zda sa mi, ze hej postnem a porovname
 
WildSammy
2011-09-14 13:07:36+02
príspevok od: haplo602
pozri si zabradlie okolo kytice + nehet/prst vycnievajuci za kyticou ... pekne ostre. nic nenaznacuje tomu, ze by kytica trcala nejak daleko od roviny ostrosti ...
Ja mam skor pocit, ze ten objektiv ma ohnutu rovinu ostrosti nejako divno.. neviem si to vysvetlit, ale koniec-koncov na printe to aj tak nebude rozoznatelne teda dufam
 
duroslav
2011-09-14 13:33:53+02
príspevok od: WildSammy
Ja mam skor pocit, ze ten objektiv ma ohnutu rovinu ostrosti nejako divno.. neviem si to vysvetlit, ale koniec-koncov na printe to aj tak nebude rozoznatelne teda dufam
Čím to bolo fotené (objektív)? Lebo ak to bola náhodou 24-70 tak si prečítaj recenziu na photozone.de a dozvieš sa že tomu objektívu vytýkali zakrivenú rovinu ostrosti.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()