Hore
Fórum » Pokec
 

bazar - predražene veci

bonifacko
2015-02-20 20:22:53+01
Niektorí ma poznate, robím IR konverzie a mam slušny prehlad o použitych telach. Akurat si píšem tu s jednym inzerentom.
Tak vraj cena v shope 499,-€ ( http://www.shoppie.sk/panasonic-dmc-gf2keg-w/d-117150/ )
Nie je to ani prvy, ani posledny chytrak, čo niečo predava za vyššiu cenu, než to kupil. 12 mpx snimač, 4 roky stary model. Je to ho plno, na bazoši, proste všade. Vážení, preberte sa, tie ceny stareho železa padaju. Viete čo je moralne zastaravanie?
Prva foto - jeho inzerat, druha foto - vraj takto sa to predava, len zabudol na info, že predaj skončil.
 
bonifacko
2015-02-20 20:25:42+01
Nove telo v prolaike: http://www.prolaika.sk/e-shop/panasonic-lumix-dmc-gf2-telo-strieborne/
nove, zaruka 2 roky, cena 199€
Objektív tipujem by mal v inzerate hodnotu maximalne 80€. Stare telo 140€,+ sklo 80€, maximalne spolu 220€.
 
Wlady
2015-02-20 20:46:53+01
Velka cast predajcov skusa a ma rezervu na zjednavanie....
 
seifi
2015-02-20 20:51:23+01
ja si myslím, že je každého osobná vec, za čo tovar ponúkne; a je na kupujúcom, za čo tovar kúpi; slobodná voľba oboch, alebo sa stretnú alebo sa minú; alebo chceš robiť regulačný úrad ? vieš čo je zaujímavé, že ak by to niekto predával za 20,-, tak to niekto kúpi a predá ďalej so ziskom; tu už chlapíka nebude nikto upozorňovať, že to predáva lacno, lebo ceny sú také a makové; ...
 
blahoslav J B Art
2015-02-20 21:42:34+01
príspevok od: bonifacko
Niektorí ma poznate, robím IR konverzie a mam slušny prehlad o použitych telach. Akurat si píšem tu s jednym inzerentom.
Tak vraj cena v shope 499,-€ ( http://www.shoppie.sk/panasonic-dmc-gf2keg-w/d-117150/ )
Nie je to ani prvy, ani posledny chytrak, čo niečo predava za vyššiu cenu, než to kupil. 12 mpx snimač, 4 roky stary model. Je to ho plno, na bazoši, proste všade. Vážení, preberte sa, tie ceny stareho železa padaju. Viete čo je moralne zastaravanie?
Prva foto - jeho inzerat, druha foto - vraj takto sa to predava, len zabudol na info, že predaj skončil.
dotycny mozno len trpi chorobou z povolania ... ako Smerak v statnej sprave je zvyknuty nadhodnotit cenu, aby z toho vysla pekna provizia
 
shaggy
2015-02-20 21:50:26+01
príspevok od: seifi
ja si myslím, že je každého osobná vec, za čo tovar ponúkne; a je na kupujúcom, za čo tovar kúpi; slobodná voľba oboch, alebo sa stretnú alebo sa minú; alebo chceš robiť regulačný úrad ? vieš čo je zaujímavé, že ak by to niekto predával za 20,-, tak to niekto kúpi a predá ďalej so ziskom; tu už chlapíka nebude nikto upozorňovať, že to predáva lacno, lebo ceny sú také a makové; ...
S týmto absolútne súhlasím.
Pri akej sume to bude adekvátna cena? A ak by to silno podhodnotil, tak by to každý (aj duves) radšej rýchlo kúpil, ako by ho mal upozorniť, že to predáva pod cenu.
Ak mu to niekto za tú cenu kúpi, je to jeho šikovnosť. Nikomu nedrží zbraň pri hlave, ani ho nenúti kúpiť ten foťák (to je rovnaké, ako keď niekto povie, že obchody nútia ľudí pracovať cez víkend).
Každý ma na výber. Vždy.
 
fatality
2015-02-21 00:46:30+01
príspevok od: shaggy
S týmto absolútne súhlasím.
Pri akej sume to bude adekvátna cena? A ak by to silno podhodnotil, tak by to každý (aj duves) radšej rýchlo kúpil, ako by ho mal upozorniť, že to predáva pod cenu.
Ak mu to niekto za tú cenu kúpi, je to jeho šikovnosť. Nikomu nedrží zbraň pri hlave, ani ho nenúti kúpiť ten foťák (to je rovnaké, ako keď niekto povie, že obchody nútia ľudí pracovať cez víkend).
Každý ma na výber. Vždy.
no len toto,co popisuje duves,je taky folklor slovenskych bazarov.. ..a tak clovek vidi 18-55ky za 100.-..18-105ky za 200.-..lebo cena v eshope.. ..ale inak mate pravdu,nikto nikoho nenuti kupit..a povacsinou ani nikto nekupuje a susi sa to tam..a potom po polroku stiahnu horkotazko 10.- €..
 
landov
2015-02-21 05:32:16+01
Tak toto je tema na uhorkovu sezonu. Ked nieco kupujem cez bazar, tak si hadam urobim maly prieskum cez Google a podla toho kupim/nekupim. Ked niekomu sadnem na lep na prvy inzerat, tak je to len a len moja chyba. Pre mna za mna nech si ten fotak inzeruje aj za 600€, je demokracia, ci ho ale niekto za tu cenu kupi je druha vec.
 
JohnNewton
2015-02-21 07:47:08+01
príspevok od: bonifacko
Niektorí ma poznate, robím IR konverzie a mam slušny prehlad o použitych telach. Akurat si píšem tu s jednym inzerentom.
Tak vraj cena v shope 499,-€ ( http://www.shoppie.sk/panasonic-dmc-gf2keg-w/d-117150/ )
Nie je to ani prvy, ani posledny chytrak, čo niečo predava za vyššiu cenu, než to kupil. 12 mpx snimač, 4 roky stary model. Je to ho plno, na bazoši, proste všade. Vážení, preberte sa, tie ceny stareho železa padaju. Viete čo je moralne zastaravanie?
Prva foto - jeho inzerat, druha foto - vraj takto sa to predava, len zabudol na info, že predaj skončil.
Upozornením na takéto praktiky nič nepokazíš. Aj tu sa pohybuje dosť podobných "obchodníkov" s foto technikou. Jeden deň kúpia, na druhý ponúkajú s prirážkou 50 %.
 
bonifacko
2015-02-21 08:00:24+01
príspevok od: JohnNewton
Upozornením na takéto praktiky nič nepokazíš. Aj tu sa pohybuje dosť podobných "obchodníkov" s foto technikou. Jeden deň kúpia, na druhý ponúkajú s prirážkou 50 %.
Raz som jednemu ukazal posledny cennik zrkadlovky a on ju naozaj predaval drahšie ako bola jej posledna cena v shope.
 
MagickVamp
2015-02-21 09:11:37+01
jj kazdeho vec, ale obcas to pobavi, ja som videl typka predavat D7000 za drahsie ako stala nova D7100 v eshope a s textom ze cena je pevna a nech mu nik nepise kolko stoji fotak v eshope, lebo on dal za neho ovela viac.
 
Paulie
2015-02-21 09:59:30+01
Obdobné je to aj na ebay. Niektorí predavajú staré zasvinené, plesnivé veci za cenu, z ktorej normálnemu človeku ide rozum zastať. A ešte do popisu uvedú, že fúúúú aké je to "vintage" a "retro". Samozrejme čím viac sajrajtu, tým viac "vintage". Luďom j*be.
 
blahoslav J B Art
2015-02-21 10:23:17+01
príspevok od: Paulie
Obdobné je to aj na ebay. Niektorí predavajú staré zasvinené, plesnivé veci za cenu, z ktorej normálnemu človeku ide rozum zastať. A ešte do popisu uvedú, že fúúúú aké je to "vintage" a "retro". Samozrejme čím viac sajrajtu, tým viac "vintage". Luďom j*be.
vychcani su nielen niektori predajcovia, ale aj kupujuci ... pred Vianocami som vydrazil na Ebayi Olympus OMD E-M10, za celkom prijatelnu cenu (nie novy, ale ako vrateny tovar zakaznika), ale po par dnoch som zistil, ze ini ho vydrazili o dost lacnejsie ... tak som vydrazil dalsi kus, o 70 eur lacnejsi a ten prvy som vratil ... aj ked ako polahcujuca okolnost bola, ze k tomu 1. fotaku mi pribalili nespravnu bateriu pre E-M5
 
Peter1111
2015-02-21 12:19:52+01
Niekedy mi to nedá a pošlem predávajúcemu link na nový kus aj s dvojročnou zárukou. Už sa mi stalo že ma dotyčný "upozornil že on vie čo to stojí inde" a ak nemám záujem nemám posielať ...
Viem že každý má právo dať si cenu akú chce , ale reálne ak niečo chcem predať musím dať aj predajnú cenu. Je to des ako poniektorým statne d..e s tými cenami.
 
Peter1111
2015-02-21 12:22:17+01
To im chce vlastne človek pomôcť otvoriť oči , že nemôžu pýtať viac alebo koľko to stojí nové v obchode. Ak to chcú samozrejme aj predať.
 
fatality
2015-02-21 12:27:04+01
príspevok od: bonifacko
Raz som jednemu ukazal posledny cennik zrkadlovky a on ju naozaj predaval drahšie ako bola jej posledna cena v shope.
a najlepsi argument je ten,ze za kolko ju on kupil.. ..ze je dnes o tretinu/polovicu lacnejsia,to ho uz nezaujima.. ..
 
Peter1111
2015-02-21 12:28:18+01
príspevok od: seifi
ja si myslím, že je každého osobná vec, za čo tovar ponúkne; a je na kupujúcom, za čo tovar kúpi; slobodná voľba oboch, alebo sa stretnú alebo sa minú; alebo chceš robiť regulačný úrad ? vieš čo je zaujímavé, že ak by to niekto predával za 20,-, tak to niekto kúpi a predá ďalej so ziskom; tu už chlapíka nebude nikto upozorňovať, že to predáva lacno, lebo ceny sú také a makové; ...
Či to niekto predá drahšie ako som mu to predal ja sorry ,ale to už je jeho šikovnosť a nad tým sa nepozastavujem bavíme sa tu o tom ako poniektorý rúbu ceny drahšie alebo rovnako drahé ako sú reálne ceny v obchode-nič viac
A keď ich nato v dobrej viere upozorníš ešte sú zbytočné komenty okolo toho.
 
seifi
2015-02-21 13:12:30+01
príspevok od: Peter1111
Či to niekto predá drahšie ako som mu to predal ja sorry ,ale to už je jeho šikovnosť a nad tým sa nepozastavujem bavíme sa tu o tom ako poniektorý rúbu ceny drahšie alebo rovnako drahé ako sú reálne ceny v obchode-nič viac
A keď ich nato v dobrej viere upozorníš ešte sú zbytočné komenty okolo toho.
Mal som nutkanie pár krát upozorniť, že za tú cenu ten tovar neprejde, ale pomyslel som si, že ak ma predávajúci pošle do hajan, tak bude mať v podstate pravdu. Moje obavy upozorniť niekoho pramenili aj z toho, že do hajan ma pošlú, keď napíšem nejaké pripomienky k fotografii určenej na kritiku, kde sa kritika očakáva. Aká bude potom odozva, ak napíšem tam, kde sa to neočakáva ?
Inak dobrá téma na cvičenie obchod - predaj.
Napadla ma aj otázka, či také drahé predaje nevešia do bazáru aj internetový predajca alebo ten, čo pod iným menom predáva tenže kus o stovku lacnejšie.
Ak niekto predáva draho, urýchli predaje tým predajcom , čo sú triezvejší a dávajú nižšie ceny. Ak predávajúci z nadhodnotenej ceny nespustí a v bazári taký tovar za menšie ceny nie je, pohnú sa predaje v obchode.
Historka - jednému výrobcovi nešiel na predaj nový výrobok. Ten uľahčoval prácu, nebol predražený, každy taký výrobok očakával na trhu a predsa nešiel na predaj. Až jedného dňa obchodník poradil výrobcovi, aby vyrábal ešte jeden výrobok či už drahší alebo lacnejší a dal ho na trh ... a ľady sa pohli. Kupujúci mal s čím porovnať a dostal možnosť rozhodovania.
Záverom - neriešil by som ceny, na to je tu trh. Čím viac regulácie a usmernení , tým horšie.
 
Peter1111
2015-02-26 10:01:39+01

Jeden príklad, dnes po zaslaní p.Tibikemu link na Heuréku a link na toto fórum som obdržal odpoveď.



1Tibike1 napísal

a co teraz?

to ze je akoze na heureke od 177,74€??? a priemerna cena je 200...moj stal 250....
to ho mam dat za 100€ ked je prakticky novy alebo co? a davam ho aj s uv filtrom dalsich 12€. je rok a pol v zaruke...tak sa prosim ta do toho nestaraj ked ho nechces kupit
 
Peter1111
2015-02-26 10:03:30+01
p.Tibikemu som odpovedal:

Rob si čo chceš. Či to zoberieš ,že som ti chcel pomôcť to predať , alebo ti to tam bude vysieť do aleluja je na tebe.
Jeden z ďalších čo si myslia ,že im niekto ubližuje.Maj sa.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()