Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

Požičovňa fototechniky

lemur
2010-10-02 14:07:41+02
Zdravím. Rád by som zistil, či by bol záujem o zapožičiavanie fototechniky v KE. Zo začiatku len Nikon, neskôr by pribudol aj Canon a iné. Viem že niečo také je v BA (a možno aj niekde inde) ale pokiaľ viem tak tam treba zaplatiť ako zálohu plnú sumu produktu co nieje práve výhodné pre zákazníka. Čo si o tom myslíte ? Vďaka za každý názor.
 
compact
2010-10-02 14:13:31+02
ja si myslim ze ano.... par krat som uz vyuzil kamosov a pozical si blesk .... taketo cosi by som privital....
 
micuro
2010-10-02 14:32:57+02
nieco take hladam asi mesiac v nitrianskom kraji a ty predavaci na mna pozeraju ako na... :D neprestahujes sa? :D
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-10-02 14:36:29+02
Akym sposobom by si chcel uchranit techniku, aby ti ju niekto neodcudzil alebo ti nezaplatil poskodenie, ked si nezoberies riadne velku zalohu? Ziadna poistovna ti techniku nepoisti tak ako auta v autopozicovni. Takze tam pride niekto s ukradnutymi dokladmi, pozica si to najdrahsie co tam mas a uz to nikdy neuvidis.
 
lemur
2010-10-02 14:49:59+02
Ja nad tým ešte len uvažujem, nič sa ešte neorganizuje. Uchrániť techniku ? Na tom sa ešte pracuje :D Ja viem že to nebude jednoduché ale snáď ma ničo napadne (alebo niekoho tu na fóre), aj tak zatiaľ robím len taký prieskum. Aj tak vďaka za reakcie.
 
bonifacko
2010-10-02 15:31:12+02
Suhlasim s Karolom. Takto dajako funguje požičovňa náradia. Zaloha sa zloží v cene požičanej techniky. Resp. v jej časovej cene, napr. 2 ročna opotrebovana už nema taku hodnotu ako v čase kupy.
 
kecal
2010-10-02 15:59:34+02
ak ten kšeft rozbehneš daj vedieť, zišiel by sa mi upgrade na N3Ds ... Dúfam že bude v ponuke požičania a že ma nikto nepredbehne .-)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-10-02 16:40:57+02
Ja uz som to riesil, tiez sme chceli mat pozicovnu. Zabezpeka je to najjednoduchsie, co treba riesit. Aby si od teba niekto nieco poziciaval, musis mat nieco atraktivne, co nebyva lacne, nesmies za to pytat vela a tu je ten problem - rentabilita. Veci sa musia splatit a aj na seba zarobit a zarobit na tie dalsie, ktorymi ich nahradis ked dosluzia.
 
lemur
2010-10-02 18:40:14+02
Môžem sa spýtať ako si riešil zabezpečenie ? Ja viem že tá vec musí zarobiť na seba a ešte aj na ďalšie veci no ale ako hovorím zatiaľ je to len nápad, nič čo by sa malo v blízkej dobe uskutočniť. Vďaka za odpoveď.
 
conan7
2010-10-02 20:50:01+02
príspevok od: micuro
nieco take hladam asi mesiac v nitrianskom kraji a ty predavaci na mna pozeraju ako na... :D neprestahujes sa? :D
čo by si chcel požičať?
 
pufko
2010-10-02 22:12:33+02
Ty asi nevieš čo s peniazmi od dobroty... Aby to malo zmysel musel by si mať niekolko tiel, a kopec objektívov (niektoré viac krát), a to vravíš že zatial len jednu značku, ja vravím že na to aby si to rozbehol by si potreboval tak 12-15000€, nebojím sa že by nebol záujem o zapožičanie lowendow zo seťákmi pre ludí čo majú len mydlové krabičky... Ale rozhodujúca je cena, a poviem ti ludia čo vlastnia foťák v podobe mydlovej krabičky, by neboli ochotný zaplatiť zábezpeku vo výške asi ani 100€, pritom taká nová D3100 v základnom sete stojí cez 500€...
 
seifi
2010-10-02 22:28:47+02
Požičiava napr. AQT vo Zvolene. Je to skôr pre solventných alebo ľudí, ktorí neľutujú tie prachy za to dať, doprajú si, ktorí fotia málo pre nedostatok času a radi by si niečo vyskúšali cez víkend. Popr. dobrá služ.cesta tak si so sebou zoberiem tú 70-200/2,8/II. Záloha v plnej výške a požičiane na víkend podľa objektívu od 50 do cca 100(150)EUR.
 
pufko
2010-10-02 22:51:50+02
príspevok od: seifi
Požičiava napr. AQT vo Zvolene. Je to skôr pre solventných alebo ľudí, ktorí neľutujú tie prachy za to dať, doprajú si, ktorí fotia málo pre nedostatok času a radi by si niečo vyskúšali cez víkend. Popr. dobrá služ.cesta tak si so sebou zoberiem tú 70-200/2,8/II. Záloha v plnej výške a požičiane na víkend podľa objektívu od 50 do cca 100(150)EUR.
Myslím že ked už niekto musí dať zálohu v plnej výške za požičanie 70-200 VR tak to si ho rovno môže kúpiť a nie to ešte vyhadzovať do luftu 100€ za požičanie ...
Každý kto by si ho chcel požičať , tak by to bolo iba z dôvodu že si ho nemože z finačných dôvodov dovoliť. To isté by platilo pre akékolvek príslušenstvo, aj keby sa jednalo len o blesk za povedzme 250€
 
yanny
2010-10-02 23:05:19+02
Preco nie??Ja si viem predstavit, ze by si niekto pozical nejaky tele obj. napr na safari dovolenku, ktoru absolvuje raz za zivot alebo aj profikov , co potrebuju nejaky speci objektiv (pevny svetelny alebo tilt&shift )na nafotenie konkretneho projektu ...
 
seifi
2010-10-02 23:08:21+02
Nie každý chce utopiť v objektíve 1-2 tis. EUR, ktorý použije ráz do roka, alebo zistí po týždni, že ho nevyužije. Ak má niekto na zálohu na 5-7 dní, o peniaze nepríde, len ich týždeň nevidí. Nie každý, kto má našporenú tisícku si ju môže dovoliť aj pustiť, vzdať sa jej na týždeň môže. Opisoval som AQT a funguje to. Tak ako píšu iní, ako si chceš poistiť tak drahý a citlivý tovar ? To čo neakceptuješ ty sa spúste ľudí hodí. AQT požičiava už dlhšie, takže klienti sú.
 
lemur
2010-10-03 10:32:42+02
Vďaka za všetky príspevky. Takto nejako to vyzerá keď sa človek (ja) snaží robiť niečo o čom nič nevie :) Som rád že ste ma tu trocha usmernili a teraz si určite dobre premyslím či s tým ešte chcem začať. Ešte raz všetkým vďaka.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()