Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Ako prebiehala reklamacia v MEGA predajni...

Bindo
2010-03-13 16:20:11+01
Neviem ci je to zaradenie uplne spravne ale tak myslim ze je to jedno... Prijemne citanie.
 
Bindo
2010-03-13 16:20:19+01
V jednom MEGA obchode s fototechnikou som kupil mame lacnejsi kompakt Nikon L20. Fotak sluzil pol roka bez problemov, nacvakal cca 1000zaberov a vsetko bolo ok. Pred asi mesiacom a pol sa vsak pokazil. Neustale vypisoval „Vybite baterie“ aj ked boli prave nabite. Tak som ho zobral do predajne na reklamaciu. Tam mi pracovnik velmi neochotnym sposobom a bez jedineho slovka po 5 minutach opisovania adresy z monitora podal papierik s tym, ze mam zajst na danu adresu ze tam je servis. Samozrejme ze sa mi nechcelo a chcel som tam fotak nechat, nech sa s tym otravuju oni, zo zakona predsa musia fotak prevziat. Nakolko vsak pracovnik naliehal ze ho tam mam odniest ze to bude pre reklamaciu a komunikacu lepsie som ho tam zobral.
 
Bindo
2010-03-13 16:20:26+01
Ked som prisiel na miesto (predajna v Raci a opravovna pri mileticke) hladal som asi pol hodinu kde ta opravovna vobec je. Nakoniec som sa opytal jedneho vratnika ktory mi povedal ze uz neexistuju. Tak som volal do MEGA predajne, kde mi bolo povedane ze im mam teda fotak priniest. Tak som ho teda priniesol spat. Casova strata niekolko hodin + benzin atd. Tam ho pracovnik prezrel, opisal si udaje zo zarucaku a vystavil mi nejaky zdrap paiera, ktory bol akoze reklamacny list. Samozrejme ospravedlnenia alebo milsieho zaobchadzania som sa nedockal.
 
Bindo
2010-03-13 16:20:33+01
Prevzali fotak, klasika do 30 dni. Za par dni mi vola niekto z MEGA predajne, ze ich pracovnik si zabudol zobrat zarucny list (vratil mi ho ked si opisal z tadial veci) a ze ci im ho nemozem priniest alebo aspon oskenovat a poslat. Myslel som si svoje ale povedal som ze im ho teda poslem, je to predsa len v mojom zaujme. K tomu mi este pracovnik povedal, ze fotak do opravi posle, ale ze mi skor odporuca si kupit kvalitne baterie ze vacsinou je vada v nich. Ze fotoaparat ma vysoky odber. Nastastie tento pracovnik co so mnou telefonoval bol uz mili a bolo pocut jeho zaujem problem vyriesit. Tak sme diskutovali hodnu chvilu na temu baterii (pouzivam camelion 2700 a i-tec 2800, ale ked sa fotak pokazil vyskusal som mnohe dalsie), a ze by som si mal kupit eneloopi. Ze jemu ten fotak funguje ked ich tam skusal. Viem ze tie baterky su skvele, ale ja som proste nevidel dovod preco by nemal fungovat aj s mojimi, koniec koncov pol roka vsetko fungovalo bez problemu. Tak som teda trval na reklamacii a zaslal som im ten zarucak.
 
Bindo
2010-03-13 16:20:46+01
Po asi tyzdni mi prisla sms ze mam fotak opraveny. Isiel som po neho. Vyjadrenie z ciech bolo ze fotak je ok a ze si mam kupit lepsie baterky. Samozrejme ze v predajni mi ich aj hned ponukli. Nastastie tentokrat uz reklamacie riesil iny clovek ako predtym. Tento bol aspon mili aj ked ospravedlnenia som sa nedockal po cely cas. Baterky som si nekupil ze sak vyskusam najprv s tymi doma. Samozrejme vsetko funguje ako ma. Aj s tymi istymi baterkami a dokonca aj s 6rocnimi 2100kami Vartami, ktore boli uz 100ky krat nabijane. Teda problem je vyrieseny, baterky som si kupovat nemusel, vsetko je ako ma byt, ale z pristupu MEGA predajne som velmi sklamany, a napriek tomu ze niekedy som u nich nakupoval casto, po tychto skusenostiach uz od nich napriek sem tam dobrym cenam nemam zaujem nic kupit.
Ponaucenie: Aj jeden zly pracovnik moze v ociach zakaznika pokazit imidz celej firmy :)
 
RooT
2010-03-13 16:27:34+01
Keby sem mal každý napísať svoje skúsenosti s nasratým predavačom, tak by nestačila kapacita servera.....je ti teraz lepšie? :)
 
Peetii
2010-03-13 16:30:57+01
njn:-( znie to vsetko ako scifi film :).
 
Bindo
2010-03-13 16:31:03+01
príspevok od: RooT
Keby sem mal každý napísať svoje skúsenosti s nasratým predavačom, tak by nestačila kapacita servera.....je ti teraz lepšie? :)
Neslo o predavaca, slo o pristup celkovy. A o to ze fotak je zrazu opraveny, aj ked servis tvrdi ze mu nic nebolo. Ale mozno je to u teba normalna vec... Ze veci sa opravuju sami od seba.
 
Bindo
2010-03-13 16:32:50+01
Odkedy sa pokazil tak doma som ho mal asi 2-3 tyzdne a skusal som rozne baterkove variacie a nabitia aby som ho rozchodil. A nic. Ani pri testovani v predajni ked som h odovzdaval nesiel. A teraz ide na kazdu shit baterku co pomaly ani hodinky neutiahne.
 
kooratko
2010-03-13 17:44:59+01
Cele som to precital a nebol si na tom az tak zle. Reklamoval si fotak a asi za tyzden si ho mal opraveny, vsetko funguje, takze pohodicka :) ... A ze nejaky trulko nemal svoj den a bol neochotny, nuz s tym nic nenarobime (plati pre vsetky predajne)... ale v tom mas pravdu, ze jeden clovek vie pokazit image celej firmy.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()