Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Má niekto Nikon CP Filter?

dur0
2012-06-22 15:15:05+02
Dobrý, máte niekto skúsenosti s Nikon CPF I alebo II? Kde ich asi zaradiť oproti Hoya, B&W?
 
Crazy41
2012-06-22 16:02:53+02
ahoj, mam dva kusy 52mm a 62mm a onedlho by mi mohol dorazit aj 72mm. Velmi kvalitne CPL-ka. maju na sebe SIC (Super integrated coating), co je ten isty antireflex ktory dava nikon na objektivy, teda okrem profi linie s nano crystals. Nikdy som ich ale moc neporovnaval s inymi znackami, kedysi som mal Kood CP ale ten stal za 2 veci, tieto nikonacke nezeru ani tolko svetla a maju vyraznejsi efekt. Jediny konkurenti mozu byt Hoya HD a B+W MRC. O tom som iba nieco cital na nete, B+W je vraj pevnejsi do konstrukcie, a je pravda ze tie nikony by mohli robit este kvalitnejsie mechanicky ale aj tak si myslim ze je to na vysokej urovni. Niekto ich porovnaval a z toho co som videl tak Nikon mal silnejsi efekt a mierne teplejsi nadych ako BW. Moc sa o nich ale nehovori co je skoda pretoze si myslim ze su to jedny z top filtrov. jA som s nimi inac nadmieru spokojny,a kedze som jeden velky nikonista som rad ze aj filtre nesu tuto znacku

a btw skus nakupovaz v zahranici, 52mm ma vysiel z ebayu 55€ aj s postovnym a aj to som este trosku zaokruhlil, tuna sa predavaju cca okolo 80-100 co uz je dost na moj vkus

dufam ze som pomohol, keby este neco tak sa pytaj
 
Crazy41
2012-06-22 16:04:07+02
a este mam vsetko verzie II , jednicky maju vacsi vonkajsi filter ako vnutorny koli vinetacii, to mi vadi ked srobijem clonu
 
calimero
2012-06-22 16:22:19+02
Vsetky filtre polarizuju rovnako, kedze vsetky polarizacne folie funguju na rovnakych fyzikalnych principoch a navyse vsetky znemejsie znacky pouzivaju folie od 3M. Staci filter vyskusat pred LCD monitorom, vzdy dojde k uplnemu stmaveniu, bez ohladu na to , ci je to lacny cinsky filter alebo renomovana znacka. Rozdiely su vo farebnom podani (teplejsie, chladnejsie) a samozrejme v kvalite pouziteho skla, antireflexnych vrstiev a obrucky.
A k otazke. Hoya HD je na tom podla mna lepsie ako Nikon, navyse za podstatne menej penazi.
 
Duge
2012-06-22 16:30:59+02
Nikony sú kvalitné, ale cena je už dosť vysoko. Sám používam B&W a Hoya, k plnej spokojnosti. Výhoda B&W je v ich tenkosti, takže môžeš stackovať aj viacej filtrov, bez vinetacie. Tiež redukčne kružky B&W sú tenučké a kvalitné, takže tak. Používam redukciu 72mm - 77mm.

Inak testy filtrov na webe ti odpovedia na otázku, ako to s nimi je. Treba tu: http://www.lenstip.com/115.4-article-Polarizing_filters_test_Results_and_summary.html

Vždy si prever, koľko ti zožerú svetla, špeciálne u polarizákov je rozdiel niekedy až 0.5 clony!
 
dur0
2012-06-22 16:49:27+02
príspevok od: Crazy41
ahoj, mam dva kusy 52mm a 62mm a onedlho by mi mohol dorazit aj 72mm. Velmi kvalitne CPL-ka. maju na sebe SIC (Super integrated coating), co je ten isty antireflex ktory dava nikon na objektivy, teda okrem profi linie s nano crystals. Nikdy som ich ale moc neporovnaval s inymi znackami, kedysi som mal Kood CP ale ten stal za 2 veci, tieto nikonacke nezeru ani tolko svetla a maju vyraznejsi efekt. Jediny konkurenti mozu byt Hoya HD a B+W MRC. O tom som iba nieco cital na nete, B+W je vraj pevnejsi do konstrukcie, a je pravda ze tie nikony by mohli robit este kvalitnejsie mechanicky ale aj tak si myslim ze je to na vysokej urovni. Niekto ich porovnaval a z toho co som videl tak Nikon mal silnejsi efekt a mierne teplejsi nadych ako BW. Moc sa o nich ale nehovori co je skoda pretoze si myslim ze su to jedny z top filtrov. jA som s nimi inac nadmieru spokojny,a kedze som jeden velky nikonista som rad ze aj filtre nesu tuto znacku

a btw skus nakupovaz v zahranici, 52mm ma vysiel z ebayu 55€ aj s postovnym a aj to som este trosku zaokruhlil, tuna sa predavaju cca okolo 80-100 co uz je dost na moj vkus

dufam ze som pomohol, keby este neco tak sa pytaj
tak predsa to niekto používa. Fakt o nich nie je moc počuť. Vďaka za skúsenosti.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()