Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Poskriabany polarizacny filter

Džema
2013-05-18 18:35:51+02
Zdravim.mam Hoya pro digital 67mm.mal som ho od pelu a idem ho vicistit.Pouzivam cistaciu sadu z ephota.Takze dal som roztok vicistil handrickou a na svete su cca 4 skrabance.Ale ako?Ved ta handricka bola raz pouzita.A mam ju v uzatvaratelnom sacku.Na taketo veci som pedant, preto to nechapem.zatial na fotkach to nevidno ,aspon zatial som si nic nevsimol.Ani volnym okom, ked sa na to pozriem(len ked namierim filter k slnku tak to je videt.Je nejaky trik ako odstranit skrabance(asi hlupa otazka)Ale filter stal 65€...tak som z toho trochu vykolajeny.Snad ma chapete...Nemam ho dlho.
 
bonifacko
2013-05-18 18:49:05+02
príspevok od: Džema
Zdravim.mam Hoya pro digital 67mm.mal som ho od pelu a idem ho vicistit.Pouzivam cistaciu sadu z ephota.Takze dal som roztok vicistil handrickou a na svete su cca 4 skrabance.Ale ako?Ved ta handricka bola raz pouzita.A mam ju v uzatvaratelnom sacku.Na taketo veci som pedant, preto to nechapem.zatial na fotkach to nevidno ,aspon zatial som si nic nevsimol.Ani volnym okom, ked sa na to pozriem(len ked namierim filter k slnku tak to je videt.Je nejaky trik ako odstranit skrabance(asi hlupa otazka)Ale filter stal 65€...tak som z toho trochu vykolajeny.Snad ma chapete...Nemam ho dlho.
Nie, nejde to. Nie je to klasicky škrabanec. HOYA používa nejake antireflexne naparovacie vrstvy a tu si si poškrabal. Ťažko povedať, či si si nemal priplatiť a kupiť Tiffen. S tym nemam problem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-05-18 18:50:44+02
Aj najcistejsia z cistych handriciek je nanic, ak nou pritlacis zrnka prachu a poskriabes nimi filter. Najprv musis filter co najlepsie ocistit ofuknutim balonikom, pripadne stetcekom. Handrickou sa cisti v druhom kroku, otlacky ktore zostanu.
 
total empty
2013-05-18 18:55:24+02
Tie škrabance asi na fotke ani nikdy neuvidíš,pokiaľ sú miniatúrne a "ľahké", ale je to zaujímavé,že značkové filtre sa dajú tak ľahko poškrabať. Sklo nepoškriabeš a pokiaľ je na ňom nano vrstva,tak ta tiež vydrží mnohé čuchanie nielen hadrou ale aj papierovou vreckovkou bez ujmy.
Zaujímalo by ma z čoho tie filtre robia,lebo tiež som mal také pohnutky od ních nejaké filtre kúpiť.
 
Džema
2013-05-18 19:02:24+02
ano su tzv. LAHKE.Teraz som skusal fotit v protisvetle a nic nieje vidno...Aspon, ze tak.Aby som ich spatril musim filter naklanat do urcitej polohy...Aj to iba pod silnym svetlom
 
bonifacko
2013-05-18 20:54:32+02
príspevok od: total empty
Tie škrabance asi na fotke ani nikdy neuvidíš,pokiaľ sú miniatúrne a "ľahké", ale je to zaujímavé,že značkové filtre sa dajú tak ľahko poškrabať. Sklo nepoškriabeš a pokiaľ je na ňom nano vrstva,tak ta tiež vydrží mnohé čuchanie nielen hadrou ale aj papierovou vreckovkou bez ujmy.
Zaujímalo by ma z čoho tie filtre robia,lebo tiež som mal také pohnutky od ních nejaké filtre kúpiť.
Ja som napr. testoval jeden ich IR filter. Zatial čo ebay IR filtre nemaju žiadnou nano naparenu vrstvu, je problem ich poškrabať, tak s HOYA je prave tento problem.
 
Pedroke
2013-05-18 22:08:35+02
príspevok od: total empty
Tie škrabance asi na fotke ani nikdy neuvidíš,pokiaľ sú miniatúrne a "ľahké", ale je to zaujímavé,že značkové filtre sa dajú tak ľahko poškrabať. Sklo nepoškriabeš a pokiaľ je na ňom nano vrstva,tak ta tiež vydrží mnohé čuchanie nielen hadrou ale aj papierovou vreckovkou bez ujmy.
Zaujímalo by ma z čoho tie filtre robia,lebo tiež som mal také pohnutky od ních nejaké filtre kúpiť.
Nepíšeš pravdivé info. Sklo poškriabeš a veľmi ľahko. Prachové zrnká sú totiž rôzne veľké a rôzne tvrdé. Stačí, aby sa na mikrovláknovej handričke uchytilo jedno z tých tvrdších a po usilovnom "čistení" filtra sa to okamžite prejaví pri pohľade na jeho povrch proti svetlu. Presne tak ako to popisuje taker666. Karol to opísal dostatočne.

A mimochodom, Hoya dováža zo Slovenska nedostatkové dná použitých PET fliaš od oleja Raciol, používaných pri výrobe ich prémiových modelov,pre uspokojenie ohromného dopytu zákazníkov po ich filtroch rady Pro Digital
 
keko
2013-05-18 23:42:26+02
príspevok od: Pedroke
Nepíšeš pravdivé info. Sklo poškriabeš a veľmi ľahko. Prachové zrnká sú totiž rôzne veľké a rôzne tvrdé. Stačí, aby sa na mikrovláknovej handričke uchytilo jedno z tých tvrdších a po usilovnom "čistení" filtra sa to okamžite prejaví pri pohľade na jeho povrch proti svetlu. Presne tak ako to popisuje taker666. Karol to opísal dostatočne.

A mimochodom, Hoya dováža zo Slovenska nedostatkové dná použitých PET fliaš od oleja Raciol, používaných pri výrobe ich prémiových modelov,pre uspokojenie ohromného dopytu zákazníkov po ich filtroch rady Pro Digital
Raciol nepouziva PET flase.
 
zajo79
2013-05-19 00:18:30+02
Hmmm... No najskor treba ofuknut balonikom. Handricka az potom...
 
Džema
2013-05-19 08:34:14+02
Ja viem ako postupovat.Ze najprv balonikom potom stetcom a az potom roztok+ handricka.Tak som to urobil...
 
Džema
2013-05-19 08:37:23+02
Inak teraz som pozeral na filtre zn. TIFFEN.Pisu ,ze je to z mineralneho skla.To znamena, ze sa to neda tak lahko poskirabat?Nechcem kupit novy, len zo zvedavosti som pozeral...
 
total empty
2013-05-19 08:55:33+02
príspevok od: Pedroke
Nepíšeš pravdivé info. Sklo poškriabeš a veľmi ľahko. Prachové zrnká sú totiž rôzne veľké a rôzne tvrdé. Stačí, aby sa na mikrovláknovej handričke uchytilo jedno z tých tvrdších a po usilovnom "čistení" filtra sa to okamžite prejaví pri pohľade na jeho povrch proti svetlu. Presne tak ako to popisuje taker666. Karol to opísal dostatočne.

A mimochodom, Hoya dováža zo Slovenska nedostatkové dná použitých PET fliaš od oleja Raciol, používaných pri výrobe ich prémiových modelov,pre uspokojenie ohromného dopytu zákazníkov po ich filtroch rady Pro Digital
Ale hej, on poškriabal nanesenú nanovrstvu,nie sklo,neni tvrdšej oceli ako sklo, sklo ma vysokú tvrdosť, jedine diamant a podobné veci ho dokážu poškriabať.
No a vďaka za info o tých filtroch.
 
Džema
2013-05-19 11:01:06+02
Takze nedalo mi to a skusal som dnes fotit oblohu a predsa som nieco nasiel. bolo to vidno na 2 fotkach z 15.Aj to ked to bolo skoro proti slnku...pridavam foto URL=http://imageshack.us/photo/my-images/802/dsc2072h.jpg/][IMG]http://img802.imageshack.us/img802/4237/dsc2072h.jpg[/IMG][/URL]Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Sorry, ze s tym stale otravujem ale neda mi to....
 
Skovi
2013-05-19 11:31:54+02
príspevok od: total empty
Ale hej, on poškriabal nanesenú nanovrstvu,nie sklo,neni tvrdšej oceli ako sklo, sklo ma vysokú tvrdosť, jedine diamant a podobné veci ho dokážu poškriabať.
No a vďaka za info o tých filtroch.
sklo sa da poskriabat hociakou nastrojovou ocelou, aj lepšim nožikom, mam to odskušané
 
Neschopko
2013-05-19 11:38:37+02
príspevok od: total empty
Ale hej, on poškriabal nanesenú nanovrstvu,nie sklo,neni tvrdšej oceli ako sklo, sklo ma vysokú tvrdosť, jedine diamant a podobné veci ho dokážu poškriabať.
No a vďaka za info o tých filtroch.
Ak by bola pravda o tých diamantoch a skle, som zvedavý, kto mi diamantom behal po čelnom skle na aute Sklo poškriabeš aj akýmkoľvek bordelom. Stačí pustiť stierač po suchom zaprášenom skle a výsledok sa dostaví veľmi rýchlo.
 
total empty
2013-05-19 12:18:39+02
príspevok od: Neschopko
Ak by bola pravda o tých diamantoch a skle, som zvedavý, kto mi diamantom behal po čelnom skle na aute Sklo poškriabeš aj akýmkoľvek bordelom. Stačí pustiť stierač po suchom zaprášenom skle a výsledok sa dostaví veľmi rýchlo.
Nieje sklo ako sklo. To na aute je predsa len iný material ako sklo objektívu či obyčajný pohar.
 
total empty
2013-05-19 12:23:42+02
príspevok od: Skovi
sklo sa da poskriabat hociakou nastrojovou ocelou, aj lepšim nožikom, mam to odskušané
Dá sa,ak je to nejaká chrom-vanadium oceľ -špičky kvalitnejších šroubovakov, ale musíš vyvinuť veľku silu a tlak, a vkonečnom dôsledku ide skôr o vylupnutie časti skla-odštiepenie,sklo je veľmy krehké. Skúšal si už navrtať dieru do obyčajného skla vrtákom do železa?
Opakujem sa , ale on nepoškriabal sklo ale nanesenú nanovrstvu.
 
Pedroke
2013-05-19 22:13:12+02
príspevok od: keko
Raciol nepouziva PET flase.
Ba veru,že hej...
 
WildSammy
2013-05-19 22:42:51+02
Ak je to naozaj jemny skrabanec, da sa prelestit zubnou pastou.. je to daco ako odstranovat skrabanec na laku auta brusnou pastou
 
total empty
2013-05-19 23:46:44+02
príspevok od: WildSammy
Ak je to naozaj jemny skrabanec, da sa prelestit zubnou pastou.. je to daco ako odstranovat skrabanec na laku auta brusnou pastou
čeče neblbni , skôr odstráni zbytok tej nanovrstvy. Ťažko povedať, či dačo pomôže.
Ak to vidno len občas na nejakých konkrétných scénach, tak sa to vo fotoeditore nejak dá preklonovať, ak to bude viditeľne horšie po každom čistení, tak zahodiť. a kúpiť inú značku.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()