Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Poskriabany polarizacny filter

Džema
Džema 2013-05-18 18:35:51+02
Zdravim.mam Hoya pro digital 67mm.mal som ho od pelu a idem ho vicistit.Pouzivam cistaciu sadu z ephota.Takze dal som roztok vicistil handrickou a na svete su cca 4 skrabance.Ale ako?Ved ta handricka bola raz pouzita.A mam ju v uzatvaratelnom sacku.Na taketo veci som pedant, preto to nechapem.zatial na fotkach to nevidno ,aspon zatial som si nic nevsimol.Ani volnym okom, ked sa na to pozriem(len ked namierim filter k slnku tak to je videt.Je nejaky trik ako odstranit skrabance(asi hlupa otazka)Ale filter stal 65€...tak som z toho trochu vykolajeny.Snad ma chapete...Nemam ho dlho.
 
WildSammy
2013-05-20 00:44:33+02
príspevok od: total empty
čeče neblbni , skôr odstráni zbytok tej nanovrstvy. Ťažko povedať, či dačo pomôže.
Ak to vidno len občas na nejakých konkrétných scénach, tak sa to vo fotoeditore nejak dá preklonovať, ak to bude viditeľne horšie po každom čistení, tak zahodiť. a kúpiť inú značku.
drviva vacsina polarizakov nema ziadne vrstvy
 
total empty
2013-05-20 06:47:46+02
príspevok od: WildSammy
drviva vacsina polarizakov nema ziadne vrstvy
prečitaj si celé od začiatku,ako diskusiu.
 
keko
2013-05-20 09:21:58+02
príspevok od: Pedroke
Ba veru,že hej...
To som nevedel, ale ako vidno, vydobytky filmovej techniky najdes vsade. Film je vecny.
 
polal
2013-05-20 11:45:33+02
Skús to opraviť grafitovým koncom štetca.
 
bonifacko
2013-05-20 11:51:14+02
príspevok od: WildSammy
Ak je to naozaj jemny skrabanec, da sa prelestit zubnou pastou.. je to daco ako odstranovat skrabanec na laku auta brusnou pastou
Samy, toto presne som skušal na IR od HOYA a dopadlo to zle.
 
total empty
2013-05-20 12:09:34+02
Autogenom ?
 
tomis.ales
2013-05-22 07:44:28+02
príspevok od: Džema
Takze nedalo mi to a skusal som dnes fotit oblohu a predsa som nieco nasiel. bolo to vidno na 2 fotkach z 15.Aj to ked to bolo skoro proti slnku...pridavam foto URL=http://imageshack.us/photo/my-images/802/dsc2072h.jpg/][IMG]http://img802.imageshack.us/img802/4237/dsc2072h.jpg[/IMG][/URL]Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Sorry, ze s tym stale otravujem ale neda mi to....
Skrabance na fotkach nie su vidiet ani keby si mal rentgenove videnie. Skrabanec o hrubke napr. 0,1mm je taaaak strasne mimo hlbku ostrosti, ze v skutocnosti nie je vidiet ani omylom. Ine je ked ich tam mas milion, potom sa tymto znizi kontrast celej oblasti. Neblbni a fot
 
Džema
2013-05-22 18:55:35+02
príspevok od: tomis.ales
Skrabance na fotkach nie su vidiet ani keby si mal rentgenove videnie. Skrabanec o hrubke napr. 0,1mm je taaaak strasne mimo hlbku ostrosti, ze v skutocnosti nie je vidiet ani omylom. Ine je ked ich tam mas milion, potom sa tymto znizi kontrast celej oblasti. Neblbni a fot
Asi mas pravdu.Mozno si to namyslam.Vcera som bol v BA .Urobil som cca 120 fotiek aj dnes cca 50 a na ziadnej som si nic nevsimol....Asi si to len namyslam..
 
WildSammy
2013-05-22 19:16:24+02
príspevok od: Džema
Asi mas pravdu.Mozno si to namyslam.Vcera som bol v BA .Urobil som cca 120 fotiek aj dnes cca 50 a na ziadnej som si nic nevsimol....Asi si to len namyslam..
urcite si to len namyslas, tak neblbni! kup si ceruzku, prilep ju nejak na predok objektivu, bars aj s flitrom a skus spravit fotku, napr. doma odfot stol.. tipujem, ze tu ceruzku tam nezbadas potom porovnaj hrubku ceruzky a tvojho skrabacna a skus porozmyslat.. odporucam pri absinthe
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()