Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Tamron SP 70-300 VC USD ostrenie

dalidali
2022-09-24 08:17:08+02
Ahojte cca po 4 rokoch som sa rozhodol predat tamrona. Celý čas bol odložený v samostatnej brasni. Keď som ho však nasadil a otestoval nefunguje motorček ostrenia. Stretol sa niekto s niečím podobným?Predtým samozrejme fungoval a nebol problém.Dakujem
 
gytheio
2022-09-24 09:00:18+02
príspevok od: dalidali
Ahojte cca po 4 rokoch som sa rozhodol predat tamrona. Celý čas bol odložený v samostatnej brasni. Keď som ho však nasadil a otestoval nefunguje motorček ostrenia. Stretol sa niekto s niečím podobným?Predtým samozrejme fungoval a nebol problém.Dakujem
Ako vies, ze je to motorcekom? Skus precistit liehom kontakty, ja som raz po troch rokoch nasadil Sigmu na fotoaparat a nefungovalo tam nic, vyhladal som na internete nejake komentare kde bolo, ze sa pri nepouzivani usadza na kontaktoch mastnota ktora po case zaschne a ostane z nej tvrda vrstva ktora ten objektiv znefunkcni.
 
dalidali
2022-09-24 09:39:01+02
Skúsil som prečistiť kontakty no nepomohlo to.Ked je v AF nebehá stupnica zaostrenia, čo by mala a ak veľmi dobre počúvam tak motorček nejaký zvuk slabucky vida ale nie taky ako si pamätám keď to ostrilo. Prekvapilo ma keď som ho chcel predať a nefungoval ved len stal pekne odložený v suchej brasni.
 
gytheio
2022-09-24 10:01:52+02
príspevok od: dalidali
Skúsil som prečistiť kontakty no nepomohlo to.Ked je v AF nebehá stupnica zaostrenia, čo by mala a ak veľmi dobre počúvam tak motorček nejaký zvuk slabucky vida ale nie taky ako si pamätám keď to ostrilo. Prekvapilo ma keď som ho chcel predať a nefungoval ved len stal pekne odložený v suchej brasni.
Je mozhne, ze ta mastnota sa ulozila v motorceku, najhorsie pre objektivy je ked sa nepouzivaju.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()