Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

CPL filter. Aky?

drobcekzmt
drobcekzmt 2011-05-24 11:41:51+02
Ahojte, mam CANON 450D s klasickym setakom. Chcel by som nan CPL filter ale neviem aky.

Ci tento
Polarizačný filter Hoya CPL Pro1 Digital 58mm
alebo
Tiffen 58mm cirkulárny polarizačný CPL filter

Co by ste mi odporucili. Alebo iny?

Dakujem
 
suuni
2012-07-02 19:45:20+02
príspevok od: JanTchi
Síce neviem kto si, čo si a prečo sa tak hrdinsky navážaš (dúfam že si taký ostrý z toho tepla, alebo ťa povozím na aute a aspoň porežeme nejaké zákruty), ale ja ti teda pekne odpoviem na celú tvoju reakciu:
-Neviem z akej generácie si ty, ale ja a aj väčšina ľudí tu je z generácie čo si niečo naštudovala pred tým ako si kúpili techniku, a študovali aj potom, dokonca študovali aj svoje fotografie a prijímali kritiku vo veľkom (príklad: celé to je na orech). a Naučila sa všetko. Väčšina z nás tu skôr či neskôr prelúskala celú fotoškolu, fotoroman.cz, dalších xyz stránok a ak je čas tak aj nejaké to video na youtube pozrie. A aj knihy sú, kde je to všetko podrobne vysvetlené. Takže, áno... až 4 hodiny si tu strávil, gratulujem a dúfam že ešte viac času stráviš štúdium
-Nie nemyslím si že si analfabet a to kedy som ťahal káčerov a cucal mlieko nevypovedá nič o tom čo vieš ty a čo viem ja.
-Ak chceš diskutovať, tak iným spôsobom
-a áno mám naučené odpovede, dokonca rozmýšľam že si naprogramujem niečo, čo užívateľom za nich zadá do vyhľadávača výraz a krásne na podnose im dá všetky odpovede
-a lebo by sa teraz diskusia zmenila v porovnávanie si dĺžky údov a neviem čo, tak ti odpoviem aj na tvoju otázku: kruhový polarizačný filter je zložený z dvoch kruhových častí (tie sú spojené, ale dajú sa otáčať). Našrobuješ ho na objektív a potom otáčaš do požadovanej pozície. Tvoj setový objektív sa pri ostrení pretáča, takže znemožňuje efekt CPL.
-poviem ti tajomsto: NEMÁM žiadny polarizačný filter a ani som nikdy nemal... všetko toto som si naštudoval a naučil sa.
-zabudol som na niečo?
Vies ze ani ja neviem kto si a ani ma to nezaujima, len viem ze od teba radu nedostanem...Nikto sa tu do nikoho nenavaza a neroztahuje ramena, to ty si dal taku specificku a zaroven super-kakaovu odpoved na ktorej sa tu naozaj "vela ludi pouci..."ja som sa len slusne spital na radu a takych mudrych ako si ty som dneska precital az az...preto som uvazoval nad tym ci sa spitat nieco niekoho na fore alebo nie a co cert nechcel ako keby to bolo vyslisane si sa ozval ty a s tvojov stupidnov primitivnou odpovedou.odpovede tvojho charakteru patria akurat tak na socialne siete a nie sem do diskusneho fora kde clovek chce radu a vazne diskutovat o niecom...diskusne forum je o diskusii,o radach a o pomoci ktorej niekedy clovek sa nevie docitat alebo nejakym inym sposobom dozvediet...
To teba nemusi zaujimat s akej som ja generacie a co a kolko mam nasdudovane...viem toho tolko, kolko mi staci o vyhladavani na youtube a podobne odpovede posielaj chlapcom nast-rocnym z ihriska za domom aj stym tvojim kacerom co si tahaju za chrptom...
Jasne mas pravdu dneska som si tu zalozil profil a hned som tu stravil 4 hodiny...ako si to vedel???tvoja odpoved nema uz pre mna ziadnu cenu teraz, lebo som ju chcel daaaaaavno o nejaky ten riadok hore...teraz si myslis ze si sa ukazal ako velky odbornik ked si mi na konci odpovedal...???
Myslim ze keby si radsej odpovedal hned alebo radsej vobec tak by si vysiel s tejto diskusie v lepsom svetle...myslim si ze lepsie bude ta ignorovat a uz nereagovat kazdy si spravi svoj nazor na tuto diskusiu...Maj sa pekne, nech sa dari...
 
suuni
2012-07-02 19:47:41+02
príspevok od: Karol Srnec
Preostruj na rozne vzdialenosti a pozri sa, co robi predna cast objektivu. Vzdy sa o nieco pootoci. Ak by si urobil na obrube znacku, vzdy by sa presunula inam. To znamena, ze cokolvek pripevnis na predny clen objektivu, bude sa otacat pri zaostrovani. No a polarizak by sa otacat nemal, ked uz ho raz nastavis. Pri kazdom vyraznejsom preostreni sa polarizak pootoci a uz nebude mat taky ucinok, ako si nastavil. Preto to pootocenie budes musiet korigovat.
Niekedy to nemusi byt vacsi rozdiel a mozes sa na to vykaslat. Inokedy bude rozdiel vacsi a korekciu urobit musis.
Keby si mal objektiv, kde sa predna cast neotaca, nastavis polarizak a pmozes preostrovat od pol metra do nekonecna a nic sa nezmeni.
Dik Karol za odpoved, uz mam v tom jasno...JanTchi mi poradil...
 
JanTchi
2012-07-02 19:47:42+02
príspevok od: suuni
Vies ze ani ja neviem kto si a ani ma to nezaujima, len viem ze od teba radu nedostanem...Nikto sa tu do nikoho nenavaza a neroztahuje ramena, to ty si dal taku specificku a zaroven super-kakaovu odpoved na ktorej sa tu naozaj "vela ludi pouci..."ja som sa len slusne spital na radu a takych mudrych ako si ty som dneska precital az az...preto som uvazoval nad tym ci sa spitat nieco niekoho na fore alebo nie a co cert nechcel ako keby to bolo vyslisane si sa ozval ty a s tvojov stupidnov primitivnou odpovedou.odpovede tvojho charakteru patria akurat tak na socialne siete a nie sem do diskusneho fora kde clovek chce radu a vazne diskutovat o niecom...diskusne forum je o diskusii,o radach a o pomoci ktorej niekedy clovek sa nevie docitat alebo nejakym inym sposobom dozvediet...
To teba nemusi zaujimat s akej som ja generacie a co a kolko mam nasdudovane...viem toho tolko, kolko mi staci o vyhladavani na youtube a podobne odpovede posielaj chlapcom nast-rocnym z ihriska za domom aj stym tvojim kacerom co si tahaju za chrptom...
Jasne mas pravdu dneska som si tu zalozil profil a hned som tu stravil 4 hodiny...ako si to vedel???tvoja odpoved nema uz pre mna ziadnu cenu teraz, lebo som ju chcel daaaaaavno o nejaky ten riadok hore...teraz si myslis ze si sa ukazal ako velky odbornik ked si mi na konci odpovedal...???
Myslim ze keby si radsej odpovedal hned alebo radsej vobec tak by si vysiel s tejto diskusie v lepsom svetle...myslim si ze lepsie bude ta ignorovat a uz nereagovat kazdy si spravi svoj nazor na tuto diskusiu...Maj sa pekne, nech sa dari...
súhlasím s poslednou časťou, prajem dobré svetlo a nech sa darí
 
jardo68
2013-03-30 10:08:17+01
zdravim Vas, citam ze sa tu spomina aj Marumi PL-C DHG 77 mm. Moze mi niekto poradit aky je rozdiel (v praktickom pouziti a vysledku) medzi Marumi PL-C DHG a Marumi PL-C DHG Super? Je rozdiel v cene cca 20-25 E adekvatny vysledku? vdaka
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()