Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Polarizacny filter

xpeter88
xpeter88 2011-07-17 19:21:55+02
Zdravim,
chcel by som si kupit polarizacny filter na moju zrkadlovku. Polarizacny filter konkretne tento http://talkive.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=33064&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1

a fotak mam Nikon d3100 18-55mm setovy objektiv.

Bude tam tento filter pasovat (priemer objektivu a filtra sedia)? Alebo existuje aj lepsia volba v pomere cena/vykon? Chcel by som to prevazne na fotenie krajin.

Dakujem,
 
vladdo
2012-05-07 11:05:50+02
Chcem sa opytat, kupil som polarizacny filter Hoya, len ochranna krytka Nikon sa mi da dat len na 1 cvak, je tam medzera, moze sa tam dostat prach. Vy to ako pouzivate, odoberate ho zakazdym??Ked nie je opar pouzivate ho tiez?Dnu sa asi nepouziva. Diky
 
KoCi
2012-05-07 11:55:41+02
Polarizak ma zmysel pouzzivat:
-ked fotis za slnecneho pocasia, ked mas slnko po pravej/lavej strane
-ked sa potrebujes (ciastocne) zbavit odleskov v skle, na vodnej hladine.

V interieri je beztak malo svetla na pouzivanie polarizaku, takze tam je jeho pouzitie skor vynimocne (kvoli spominanym odleskom skla)

A ze sa ti popod krytku dostane prach? Vzdy ho bude menej, ako ked s nim fotis a tych par zrniek sa na vyslednom snimku nijako neprejavi a lahko sa to cisti.
 
BlankoB
2012-06-04 15:11:21+02
Zdravim,

planujem si kupit polarizacny filter na objektiv canon 15-85. Rozhodujem sa medzi dvomi a je mi jasne, ze ani jednym z nich nic nepokazim, ale rad si vypocujem nejaky nazor resp. tip, ktory by ste odporuculi skor. Bude samozrejme prevazne pouzity na fotenie krajinky.

c.1: (je teraz v akcii
shop.ephoto.sk/katalog/vypredaj/tiffen-cirkularny-polarizacny-72mm-wide.html

c.2. (tuto radu mam UV a je bezproblemovy, ale preda polarizak ovplyvni vysledok ovela viac ako UV)
shop.ephoto.sk/katalog/filtre/polarizacne/hoya-filter-cir-pl-hd-72-mm.html

Dakujem
 
viking81
2012-06-04 17:07:08+02
príspevok od: BlankoB
Zdravim,

planujem si kupit polarizacny filter na objektiv canon 15-85. Rozhodujem sa medzi dvomi a je mi jasne, ze ani jednym z nich nic nepokazim, ale rad si vypocujem nejaky nazor resp. tip, ktory by ste odporuculi skor. Bude samozrejme prevazne pouzity na fotenie krajinky.

c.1: (je teraz v akcii
shop.ephoto.sk/katalog/vypredaj/tiffen-cirkularny-polarizacny-72mm-wide.html

c.2. (tuto radu mam UV a je bezproblemovy, ale preda polarizak ovplyvni vysledok ovela viac ako UV)
shop.ephoto.sk/katalog/filtre/polarizacne/hoya-filter-cir-pl-hd-72-mm.html

Dakujem
ja by som bral tu hoyu HD
 
alaica
2012-06-15 20:52:41+02
príspevok od: xpeter88
Verim ze novym ludom sa na novych strankach orientuje tazsie ako tym co to tu maju uz vybehane. Skudne stacilo sem poslat jeden link kde sa okolo toho da kvantum precitat.

Objendal som ten hoya, prisla mi to taka jedna z normalnych osvedcenych znaciek. Uvidime.

Dakujem,
Ste absolutne nemožný, všetci čo tu reagujete na založené témy začiatočníkov, ktorí sa nevedia zorientovať, v štýle zadaj si to do googlu. Myslíš, že to nespravil??? A pozeral na 30 nových parametrov, o ktorých v živote nepočul. A poďme si zhodnotiť význam každého jeden pod druhom....v takomto prípade sú tieto fóra naozaj zbytočné. Svoje ego možete posilovať aj inak.
Túto tému som si pozrela práve preto, lebo som hľadala odpoveď na podobnú otázku, aký polarizák si vybrať. namiesto toho je tu o ničom vlákno plné zbytočných "kecov". Thank you so much for saving our time.
 
alaica
2012-06-15 20:55:02+02
Reakcia mojho predošlého komentára zo začiatku diskusie, kde sa dlhé vlákno tiahlo iba o tom, či poradiť, alebo nie....
 
seifi
2012-06-15 21:41:19+02
Treba písať na SAV.
 
viking81
2012-06-15 21:55:22+02
príspevok od: alaica
Ste absolutne nemožný, všetci čo tu reagujete na založené témy začiatočníkov, ktorí sa nevedia zorientovať, v štýle zadaj si to do googlu. Myslíš, že to nespravil??? A pozeral na 30 nových parametrov, o ktorých v živote nepočul. A poďme si zhodnotiť význam každého jeden pod druhom....v takomto prípade sú tieto fóra naozaj zbytočné. Svoje ego možete posilovať aj inak.
Túto tému som si pozrela práve preto, lebo som hľadala odpoveď na podobnú otázku, aký polarizák si vybrať. namiesto toho je tu o ničom vlákno plné zbytočných "kecov". Thank you so much for saving our time.
a tieto tvoje keci neboli zbytocne ? spamujes respektive off topikujes ako kazdy iny...takze sa nemas co stazovat...a reakcia na zaciatocnikov su take lebo oni to vyhladavanie nepouzili na rozdiel od teba...lebo staci dopisat do uz existujucej temy a ta by sa rozbehla...ako teraz tato...ale nie...oni sa zaregistruju a prve co spravia tak zalozia nove vlakno ohladom toho co prave idu kopovat...bez toho aby si cokolvek nastudovali...a kebyze naozaoj pouziju googel tak si najdu vyznam vsetkych tych parametrov...lebo ja mu poradim to co by bolo lepsie pre mna a nie pre neho...ja nemozem vediet co presne potrebuje a co mu vyhovuje....preto by taketo rozhodnutia mal robit kazdy sam a prejavit trosku svojpravnosti a sebestacnosti....
 
keko
2012-06-15 22:11:02+02
príspevok od: alaica
Ste absolutne nemožný, všetci čo tu reagujete na založené témy začiatočníkov, ktorí sa nevedia zorientovať, v štýle zadaj si to do googlu. Myslíš, že to nespravil??? A pozeral na 30 nových parametrov, o ktorých v živote nepočul. A poďme si zhodnotiť význam každého jeden pod druhom....v takomto prípade sú tieto fóra naozaj zbytočné. Svoje ego možete posilovať aj inak.
Túto tému som si pozrela práve preto, lebo som hľadala odpoveď na podobnú otázku, aký polarizák si vybrať. namiesto toho je tu o ničom vlákno plné zbytočných "kecov". Thank you so much for saving our time.
A to ta este opravim, vo vete ste absolutne nemozny... ma byt makke Y, lebo ide o mnozne cyslo, ti vole...
Neber sa tak vazne, naprosta vacsina ludi (vcitane mna) dava prispevkami o nezmyselnosti niektorych otazok najavo, ze tuto problematiku mam zvladnutu ...
Ale ked sa jedna o otazku typu "mozem nasrobovat 72-ku filter na objektiv so zavitom na filter s primerom 72", na to sa niekedy neda zareagovat.
Zhrnuto:
1) pytaj sa, co chces
2) necakaj, ze ti budu iba milo odpovedat
3) mozes aj ty obcas zamachrovat
4) casom pochopis pravidla fora
5) pocet postov by mal byt nepriamo umerny veku a skusenostiam

 
alaica
2012-06-15 22:26:32+02
Ano, dakujem za gramaticku vsuvku, pravopis sa ma dodrzovat, to je pravda.
 
alaica
2012-06-15 22:34:27+02
príspevok od: viking81
a tieto tvoje keci neboli zbytocne ? spamujes respektive off topikujes ako kazdy iny...takze sa nemas co stazovat...a reakcia na zaciatocnikov su take lebo oni to vyhladavanie nepouzili na rozdiel od teba...lebo staci dopisat do uz existujucej temy a ta by sa rozbehla...ako teraz tato...ale nie...oni sa zaregistruju a prve co spravia tak zalozia nove vlakno ohladom toho co prave idu kopovat...bez toho aby si cokolvek nastudovali...a kebyze naozaoj pouziju googel tak si najdu vyznam vsetkych tych parametrov...lebo ja mu poradim to co by bolo lepsie pre mna a nie pre neho...ja nemozem vediet co presne potrebuje a co mu vyhovuje....preto by taketo rozhodnutia mal robit kazdy sam a prejavit trosku svojpravnosti a sebestacnosti....
Ked zacinas s fotografovanim, sam nevies co potrebujes, trva to este dost dlho kym na to prides. Citanim for ani googlovanim to sam o sebe nezistis, na to potrebujes pracovat nejaky cas uz s nejakou technikou. Kedze nakupna cena sa pohybuje radovo v 1000 a 10 000, tak si potrebujes vybrat dobre, poradit sa. Myslim, ze to by mal byt ucel. Ospravdelnujem sa za spam, ale akosi mi rupli nervy chlapci. A vsimnite si, ako reaguju na prispevky zaciatočníkov pani skutocne fotograficke hviezdy
 
viking81
2012-06-16 00:04:01+02
príspevok od: alaica
Ked zacinas s fotografovanim, sam nevies co potrebujes, trva to este dost dlho kym na to prides. Citanim for ani googlovanim to sam o sebe nezistis, na to potrebujes pracovat nejaky cas uz s nejakou technikou. Kedze nakupna cena sa pohybuje radovo v 1000 a 10 000, tak si potrebujes vybrat dobre, poradit sa. Myslim, ze to by mal byt ucel. Ospravdelnujem sa za spam, ale akosi mi rupli nervy chlapci. A vsimnite si, ako reaguju na prispevky zaciatočníkov pani skutocne fotograficke hviezdy
no neviem ako ty ale ja som po kupe fotaku hodiny sedel za strankou fotoroman.cz a cital popri tom knihu mistrovstvi prace s dlsr....odtial som sa dozvedel vsetko podstatne....nikto mi nemusel nic odporucat....sam som dokonca neskor prisiel na to ake skla potrebujem....a potom aj nepotrebujem...ktory filter atd...a ano...priznam sam....nejake to vlakno som zalozil aj ja...ale nebolo to urcite o tom z ci 58mm filter mi bude pasovat na 58mm objektiv...to su trivialne veci ktore si clovek musi nastudovat sam ! teda aspon podla mna...a ak nie tak mu nepatri zrkadlovka do ruk..
 
bubobubo
2012-08-22 16:22:36+02
Zdravicko, napisem to sem aby ste sa na mna nehnevali za zalozenie noveho prispevku

Mam Canon 50D s 24-105L (77mm) a chcem zakupit polarizacny aj uv filter. Mam zalusk na x krat spominany Hoya Pro 1 digital aj polarizacny aj UV, dohromady za necelych 100 eur (ebay). Po tom co som si tu precital vsetko co sa dalo mi pride, ze toto je asi najlepsia volba.
Preto sa chcem len opytat a utvrdit v tomto da sa zohnat nieco lepsie s takymto pomerom cena/vykon?

Dakujem
 
qwak
2012-08-22 17:44:03+02
príspevok od: bubobubo
Zdravicko, napisem to sem aby ste sa na mna nehnevali za zalozenie noveho prispevku

Mam Canon 50D s 24-105L (77mm) a chcem zakupit polarizacny aj uv filter. Mam zalusk na x krat spominany Hoya Pro 1 digital aj polarizacny aj UV, dohromady za necelych 100 eur (ebay). Po tom co som si tu precital vsetko co sa dalo mi pride, ze toto je asi najlepsia volba.
Preto sa chcem len opytat a utvrdit v tomto da sa zohnat nieco lepsie s takymto pomerom cena/vykon?

Dakujem
HD seria od Hoye- stoji par eur na viac a z toho co som sa docital sa to oplati- malo by to mat vacsiu odolnost proti poskrabaniu a lahsie sa cistia-co hlavne pri tom polarizaku asi bude zaujimave zvazit (UV aj mam a som spokojny a na polarizak sa chystam)
 
stafa
2012-08-22 17:48:00+02
príspevok od: bubobubo
Zdravicko, napisem to sem aby ste sa na mna nehnevali za zalozenie noveho prispevku

Mam Canon 50D s 24-105L (77mm) a chcem zakupit polarizacny aj uv filter. Mam zalusk na x krat spominany Hoya Pro 1 digital aj polarizacny aj UV, dohromady za necelych 100 eur (ebay). Po tom co som si tu precital vsetko co sa dalo mi pride, ze toto je asi najlepsia volba.
Preto sa chcem len opytat a utvrdit v tomto da sa zohnat nieco lepsie s takymto pomerom cena/vykon?

Dakujem
Kenko Pro1 digital UV + CPL, cez eBay cca tolko isto... Na eBay sa hojne vyskytuju podvrhy filtrov Hoya, na to treba dat pozor... Dokonca som zahliadol aj jeden speci filter, tusim mal v nazve RALLYE O falosnom Kenku som doposial nepocul, doma mam 3 Kenka z eBay, vsetky origos...
 
bubobubo
2012-08-22 19:56:25+02
Takze odporucas Kenko pred Hoya preto ze su lepsie v niecom, alebo preto ze je riziko podvrhu pri Hoya? lebo ako pozeram tak sa mi to velmi podoba, a nielen nazvom docital som sa tiez ze by to mal byt prakticky identicky produkt, vyrabajuci sa v tej istej tovarni tej istej firmy, akurat sa predava pod roznymi znackami pre rozne trhy. Ci je to tak ze jedny su kvalitnejsie ako druhe?

A co sa tyka serie HD od Hoya, ano, pozeral som si, pohybuju sa cenovo sice o nejakych 25$ vyssie, ale je pravda ze je to najnovsi model a mal by byt najlepsi svojim sposobom. Zvazim urcite este.
 
dawajsoft
2012-08-22 20:06:07+02
príspevok od: xpeter88
Zdravim,
chcel by som si kupit polarizacny filter na moju zrkadlovku. Polarizacny filter konkretne tento http://talkive.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=33064&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1

a fotak mam Nikon d3100 18-55mm setovy objektiv.

Bude tam tento filter pasovat (priemer objektivu a filtra sedia)? Alebo existuje aj lepsia volba v pomere cena/vykon? Chcel by som to prevazne na fotenie krajin.

Dakujem,
momentalnou spickou su filtre B+W s 8-mimi vrstvami s nano technologiou.1mm hrubým sklom a prepustaju viac svetla ako bezne dostupne filtre inych vyrobcov..tu mas link..je sice anglicky, ale to hadam nieje problem. no ani kupov hoya filtra nic nepokazis a nebudes lutovat.su rovnako spickou na trhu..
http://maxsaver.net/b-w-52mm-xs-pro-digital-kaesemann-mrc-nano-circular-polarizer-filter.aspx
 
stafa
2012-08-22 21:26:52+02
príspevok od: bubobubo
Takze odporucas Kenko pred Hoya preto ze su lepsie v niecom, alebo preto ze je riziko podvrhu pri Hoya? lebo ako pozeram tak sa mi to velmi podoba, a nielen nazvom docital som sa tiez ze by to mal byt prakticky identicky produkt, vyrabajuci sa v tej istej tovarni tej istej firmy, akurat sa predava pod roznymi znackami pre rozne trhy. Ci je to tak ze jedny su kvalitnejsie ako druhe?

A co sa tyka serie HD od Hoya, ano, pozeral som si, pohybuju sa cenovo sice o nejakych 25$ vyssie, ale je pravda ze je to najnovsi model a mal by byt najlepsi svojim sposobom. Zvazim urcite este.
Kenko/Hoya su v podstate identicke - Kenko je urcene pre japonsky trh, Hoya pre zbytok sveta... Chcel som Ta len upozornit na mozny problem dua Hoya - eBay, aby si nebol sklamany... Pred nejakym casom tu aj bola o tom tema, dokonca niekto poslal fotky falosnej Hoye, ktoru kupil na eBay, skus pohladat...
 
vladdo
2012-10-24 21:45:17+02
Ahoj,chcem sa opytat kedy nepouzit polarizacny filter? Ked je jasna obloha a ziadny opar, ten filter asi mierne zhorsi foto, hlavne ked je slnko nizsie nad obzorom.Mam 2 foto,prva s filtrom HOYA cirkular, druha bez. Na tej s filtrom je velmi tmava trava, co sa mi nepaci. Aj farby su neprirodzene. Ktora je lepsia foto?Alebo som zvolil zly uhol?
 
PetulaSz
2012-10-24 22:08:31+02
príspevok od: vladdo
Ahoj,chcem sa opytat kedy nepouzit polarizacny filter? Ked je jasna obloha a ziadny opar, ten filter asi mierne zhorsi foto, hlavne ked je slnko nizsie nad obzorom.Mam 2 foto,prva s filtrom HOYA cirkular, druha bez. Na tej s filtrom je velmi tmava trava, co sa mi nepaci. Aj farby su neprirodzene. Ktora je lepsia foto?Alebo som zvolil zly uhol?
to 1. sa mi páči viac
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()