Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Polarizacny filter

xpeter88
xpeter88 2011-07-17 19:21:55+02
Zdravim,
chcel by som si kupit polarizacny filter na moju zrkadlovku. Polarizacny filter konkretne tento http://talkive.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=33064&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1

a fotak mam Nikon d3100 18-55mm setovy objektiv.

Bude tam tento filter pasovat (priemer objektivu a filtra sedia)? Alebo existuje aj lepsia volba v pomere cena/vykon? Chcel by som to prevazne na fotenie krajin.

Dakujem,
 
stafa
2012-10-24 22:24:31+02
príspevok od: vladdo
Ahoj,chcem sa opytat kedy nepouzit polarizacny filter? Ked je jasna obloha a ziadny opar, ten filter asi mierne zhorsi foto, hlavne ked je slnko nizsie nad obzorom.Mam 2 foto,prva s filtrom HOYA cirkular, druha bez. Na tej s filtrom je velmi tmava trava, co sa mi nepaci. Aj farby su neprirodzene. Ktora je lepsia foto?Alebo som zvolil zly uhol?
Tu mas o tom co-to napisane:
http://digiarena.e15.cz/polarizacny-filter-v-praxi_7
 
atariak
2012-10-24 22:28:07+02
príspevok od: viking81
a tieto tvoje keci neboli zbytocne ? spamujes respektive off topikujes ako kazdy iny...takze sa nemas co stazovat...a reakcia na zaciatocnikov su take lebo oni to vyhladavanie nepouzili na rozdiel od teba...lebo staci dopisat do uz existujucej temy a ta by sa rozbehla...ako teraz tato...ale nie...oni sa zaregistruju a prve co spravia tak zalozia nove vlakno ohladom toho co prave idu kopovat...bez toho aby si cokolvek nastudovali...a kebyze naozaoj pouziju googel tak si najdu vyznam vsetkych tych parametrov...lebo ja mu poradim to co by bolo lepsie pre mna a nie pre neho...ja nemozem vediet co presne potrebuje a co mu vyhovuje....preto by taketo rozhodnutia mal robit kazdy sam a prejavit trosku svojpravnosti a sebestacnosti....
kedysi nebol internet. ludia museli vsetko ziskavat z knih, z rozhovorov, z vlastnej skusenosti. po rozsireni internetu bolo par stranok ku kazdej teme. boli sme radi aj za to. potom prisiel ujo gugel a ludia miesto precitavania si overenych stranok a samovzdelavania presli k hladaniu. zacali travit more casu preklikavanim sa strankami castokrat pochybnej kvality, ktore im ponukol vyhladavac. no a dnes je uz asi taka zvlastna doba, ze ludom sa uz ani guglit nechce, poziadaju niekoho, aby to za nich vyguglil a ponukol im predstraveny a odfiltrovany obsah. tesim sa a dufam, ze raz nastane opat doba, ked ludia budu ochotni obetovat nejaky ten cas na svojho konicka a nieco si o nom precitat od a-z miesto vypisovania na fora, aby im niekto nieco vyguglil
 
viking81
2012-10-24 22:40:16+02
príspevok od: vladdo
Ahoj,chcem sa opytat kedy nepouzit polarizacny filter? Ked je jasna obloha a ziadny opar, ten filter asi mierne zhorsi foto, hlavne ked je slnko nizsie nad obzorom.Mam 2 foto,prva s filtrom HOYA cirkular, druha bez. Na tej s filtrom je velmi tmava trava, co sa mi nepaci. Aj farby su neprirodzene. Ktora je lepsia foto?Alebo som zvolil zly uhol?
polarizak ma najvacsi ucinok ked polarizuje svetlo ktore dopada na objektiv pod uhlom 90 stupnov..tak nejak sa to pisalo v mudrej knizke....po lopate....najvacsi ucinok ma, ked je svetlo z boku....ci z lava alebo z prava....to mas jedno....oproti slnku respektive so slnkom za chrbtom toho s polarizakom moc nenarobis....a treba si uvedomit ze polarizacny filter odstranuje vsetko polarizovane svetlo to zmamena ze aj z travy ked sa leskne napr....odstrani ten lesk....trava je tmavsia.....cize na fotke bude tmavsia alebo bude svetlejsia obloha....takze tak a kedy urcite nepouzivat CPL je ked je pod mrakom....teda pokial nechces odstranit spominane odlesky
 
viking81
2012-10-24 22:42:08+02
príspevok od: atariak
kedysi nebol internet. ludia museli vsetko ziskavat z knih, z rozhovorov, z vlastnej skusenosti. po rozsireni internetu bolo par stranok ku kazdej teme. boli sme radi aj za to. potom prisiel ujo gugel a ludia miesto precitavania si overenych stranok a samovzdelavania presli k hladaniu. zacali travit more casu preklikavanim sa strankami castokrat pochybnej kvality, ktore im ponukol vyhladavac. no a dnes je uz asi taka zvlastna doba, ze ludom sa uz ani guglit nechce, poziadaju niekoho, aby to za nich vyguglil a ponukol im predstraveny a odfiltrovany obsah. tesim sa a dufam, ze raz nastane opat doba, ked ludia budu ochotni obetovat nejaky ten cas na svojho konicka a nieco si o nom precitat od a-z miesto vypisovania na fora, aby im niekto nieco vyguglil
jj...je to presne tak ako pises....ale ted som dostal napad ze by sa na tom dalo zarobit...proste budem za ludi hladat veci na nete jemu potom poslem len vysledok a samozrejme ze za slusne peniaze to budem robit
 
Dumaru
2012-10-24 23:11:09+02
príspevok od: viking81
jj...je to presne tak ako pises....ale ted som dostal napad ze by sa na tom dalo zarobit...proste budem za ludi hladat veci na nete jemu potom poslem len vysledok a samozrejme ze za slusne peniaze to budem robit
Sakriš a spoj to so záložňou s heslom: Potrebujete súrne peniaze na ruku? Všetko vykúpim
 
viking81
2012-10-25 06:48:26+02
príspevok od: Dumaru
Sakriš a spoj to so záložňou s heslom: Potrebujete súrne peniaze na ruku? Všetko vykúpim
vykupim....a vyrazne pod cenu
 
radoadamek
2013-01-24 09:20:50+01
ahojte,

nechcem zakladat nejake nove a zbytocne vlakno.
Niekde tu na ephoto sa pisalo o tom ako rozpoznat fake PLC filtre z ebay.
Nejako to neviem najst
Tak sa pytam niekoho kto ma skusenosti.
Uvazujem nad kupou tohto konkretneho CPL: http://www.ebay.com/itm/HOYA-58mm-Pro1-Digital-CPL-Pro1D-Circular-PL-Multi-Coated-DMC-LPF-58-mm-Filter-/290641109484?pt=Camera_Filters&hash=item43ab8f61ec
Je to fake ci original? ako to rozpoznat?
Dakujem moc za radu
 
fofoja
2013-01-24 09:49:03+01
príspevok od: radoadamek
ahojte,

nechcem zakladat nejake nove a zbytocne vlakno.
Niekde tu na ephoto sa pisalo o tom ako rozpoznat fake PLC filtre z ebay.
Nejako to neviem najst
Tak sa pytam niekoho kto ma skusenosti.
Uvazujem nad kupou tohto konkretneho CPL: http://www.ebay.com/itm/HOYA-58mm-Pro1-Digital-CPL-Pro1D-Circular-PL-Multi-Coated-DMC-LPF-58-mm-Filter-/290641109484?pt=Camera_Filters&hash=item43ab8f61ec
Je to fake ci original? ako to rozpoznat?
Dakujem moc za radu
http://www.ephotozine.com/article/hoya-pro1-digital-fake-filters-found-19275
 
radoadamek
2013-01-24 10:02:09+01
príspevok od: fofoja
http://www.ephotozine.com/article/hoya-pro1-digital-fake-filters-found-19275
mockrat dakujem, idem porovnat
 
radoadamek
2013-01-24 10:08:00+01
hmmmm tak to vyzera na tom ebay na fake
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()