Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Tamron 17-50mm pre Pentax

tepo
tepo 2012-06-04 20:40:02+02
Nazdar ludia!
Kupujem fotacik, K-5 a chcem k tomu nejaky velmi slusny objektiv s rozsahom ako ma tento Tamron. Tak sa chcem spytat
je tento - http://www.pentaxforums.com/userreviews/tamron-af-17-50mm-f2-8-xr-ld-aspherical-if-sp.html model tento:
http://www.talkive.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=44099&category_id=2750&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1
..ci su to tie iste objektivy..
a aky mate nazor na toto sklo? odporucate? alternativy? v porovnani so setovym 18-55?

Dik za ohlasy!
 
tepo
2012-06-15 07:17:16+02
príspevok od: Redrum
Podobny problem ako ty som riesil docela dlho, aky objektiv kupit ku K5, ktoru som po dlhom cakani a vahani dostal minuly tyzden. Jasne, ze kazdy, kto foti dlhsie ti povie, ze mas investovat do lepsieho skla, ze setak nie je dost "dobry" pre ten fotak, vystup nie je dostatocne kvalitny atd..To je sice pravda a aj ked nie si uplny amater, predsa sa budes asi musiet prve tyzdne a mesiace s novym fotakom "skamosit". Na to podla mna vcelku postacuje setak, ktory je navyse lacny (cena oproti samotnemu telu je iba o par desiatok eur vyssia). Nebude sa ti pacit, alebo budes chciet ist dalej kupis si novy, tak to beriem aj ja. Neostanem s nim vecne, ale zatial som s nim vcelku spokojny. Mam verziu WR, skusal som ho aj v lejaku, v lete ho budem brat na cesty, svoj ucel splni. Neskor zoberiem asi tamron, alebo sigmu.
Tymto celym som len chcel povedat, ze ked ho zoberies so setakom 18-55, chybu nurcite nespravis
ano, takto k tomu pristupujem aj ja.... co som videl fotky zo setaku WR su fajn...zoom v tych rozsahoch je za tych par eur prijemna vec, nebudem frckovat... ale berem aj pevne sklo
 
Rastislav
2012-06-15 07:42:34+02
príspevok od: tepo
btw. skusenosti so shopom? oplati sa odnich brat?
Ešte som nemal nikde lepšie skúsenosti - vybavia promtne, pekne oznámia kedy tovar príde čísla zásielok, tovar perfektne zabalia a ochránia pred poškodením počas prepravy, málo kde som mal tovar tak zabezpečený...Maximálna serióznosť a spokojnosť, platil som vždy vopred cez účet a žiaden problém. Tú aktuálnu cenovú ponuku ti pošlú pravdepodobne ihneď po zaregistrovaní.
 
tepo
2012-06-15 18:42:40+02
tak, naozaj, ponuku poslali hned na druhy den a ked som ju potvrdil, volali telefonicky a dohodli sme sa... buduci tejden je nakup doma a vyslo to o cca 20e lacnejsie ako z prachniveho prehniteho talkive. Doprava zdarma...
 
sharkyyy
2013-01-21 00:00:37+01
Ahojte, zlepsila sa situacia svetlnych zoomov pre pentax? Planujem si zaobstwrat k oevnej 35/2.4 aj zoom.objektiv. Tamron som odpisalkvoli spominanej nekvalite. O sigme 17 70 sa malo pise, vrqj je obrazovo.horsia ako tamron. Ostava jedine pentax 16 50 ktory stoji 900 eur. Je aj nieco ine na trhu? Ma vraj toho.roku vyjst novy zoom pre pentax, nevie sa aky.
 
bonifacko
2013-01-21 07:14:41+01
príspevok od: sharkyyy
Ahojte, zlepsila sa situacia svetlnych zoomov pre pentax? Planujem si zaobstwrat k oevnej 35/2.4 aj zoom.objektiv. Tamron som odpisalkvoli spominanej nekvalite. O sigme 17 70 sa malo pise, vrqj je obrazovo.horsia ako tamron. Ostava jedine pentax 16 50 ktory stoji 900 eur. Je aj nieco ine na trhu? Ma vraj toho.roku vyjst novy zoom pre pentax, nevie sa aky.
Novy zoom od pentaxu? Asi ten 18-85
http://pentaxfriends.eu/viewtopic.php?f=2&t=3799
Nie su informacie o svetelnosti.
 
tonyskot
2013-01-21 07:47:35+01
príspevok od: sharkyyy
Ahojte, zlepsila sa situacia svetlnych zoomov pre pentax? Planujem si zaobstwrat k oevnej 35/2.4 aj zoom.objektiv. Tamron som odpisalkvoli spominanej nekvalite. O sigme 17 70 sa malo pise, vrqj je obrazovo.horsia ako tamron. Ostava jedine pentax 16 50 ktory stoji 900 eur. Je aj nieco ine na trhu? Ma vraj toho.roku vyjst novy zoom pre pentax, nevie sa aky.
Preco je tamron nekvalitny ? kde si nato prisiel ?
 
DBandyk
2013-01-21 08:41:38+01
príspevok od: sharkyyy
Ahojte, zlepsila sa situacia svetlnych zoomov pre pentax? Planujem si zaobstwrat k oevnej 35/2.4 aj zoom.objektiv. Tamron som odpisalkvoli spominanej nekvalite. O sigme 17 70 sa malo pise, vrqj je obrazovo.horsia ako tamron. Ostava jedine pentax 16 50 ktory stoji 900 eur. Je aj nieco ine na trhu? Ma vraj toho.roku vyjst novy zoom pre pentax, nevie sa aky.
Ja som tiež hľadal niečo namiesto setového objektívu a kúpil som 16-50, samozrejme nie nový. Exapro mi ho ponúkli za 826. Našiel som pár inzerátov a podarilo sa mi ho zohnať za 600. Čo už bola pre mňa akceptovateľná ponuka. Ak máš chuť skús pohľadať. 17-50 od Tamronu je tiež celkom fajn. Ja som bol trošku za to aby som mal origoš
 
marcus_labeo
2013-01-21 09:17:34+01
Tiež neviem o tom, žeby mal Tamron 17-50 povesť nekvalitného objektívu, ktorý nehodno kupovať. Polovica ľudí tuná, ktorý majú "neoriginálny" základný zoom, má práve tento Tamron a i keď človek z neho vo vytržení nebude, nijaké podstatné chyby nemá a fotí sa s ním slušne. Alebo inak: aj keď nedosahuje kvalít origo Pentaxu 16-50/2,8, za tretinovú cenu ponúka veľmi veľa muziky.
 
sharkyyy
2013-01-21 09:40:35+01
Ja som na to neprisiel, ale precital som si to tu. Pozrite si celu diskusiu, kde ludia pisu o nekvalite toho objektivu, po dvoch rokoch sa vacsine zadrhava, rozhrkava a pod.
 
DjLuke9
2013-01-21 10:59:44+01
Tiez neviem o nekvalite tohoto skla... Spomina sa tu 16-50 od pentaxu a na zahrnaicnych strankach hovorili ze niektore kusy boli na tom rovnako ako tamron 17-50 . Na nete som prave pocul len hanenie Pentaxa 16-50, cena a vykon vysili desivo.. precitajte diskusie na dpreview a podobne

Oosbne sam pouzivam tento objektiv a nemam s nim ziadne problemi... odporucam...
 
MX5_SVK
2013-01-21 12:48:43+01
príspevok od: sharkyyy
Ja som na to neprisiel, ale precital som si to tu. Pozrite si celu diskusiu, kde ludia pisu o nekvalite toho objektivu, po dvoch rokoch sa vacsine zadrhava, rozhrkava a pod.
Nuz k tomuto napisem len tolko ze ked je nieco z plastu, stoji to nove 450€ +- (nemam momentalne o tom presny prehlad) tak to zrejme nevydrzi tolko ako celkokovy original za +- 900€. Hovorim vseobecne nielen pre Pentax.
Vsetko o kompromise a o tom kolko si ochotny investovat a ako sa budes o sklo starat. Ja mam Tamron 17-50 VC ale na Nikon a som spokojny. Za tie prachy nieje o com. V tej cenovej hladine s f2.8 lepsie nieje.
 
sharkyyy
2013-01-21 16:47:08+01
Oki, tak asi idem do neho. Inu moznost v cenovej kategorie do 500 eur ani nemam. Sigmy su podla testou od tamrona na tom este horsie. Ako je to s automatickym ostrenim v slabsom svetle, v interieri, napr.stuzkova, plesy a podobne.?
 
fatality
2013-01-21 16:58:49+01
príspevok od: Trevor
Prečo kupovať lacné, neoriginálne, zoomové sklá, ktoré majú problémy s kvalitou a nekúpiť originálny pevný objektív za tú istú cenu, ktorý bude dobre šlapať? Príde mi to totiž ako dosť velká daň za to, aby som mal zoom...Nie?
no len zozen "originalny pevny objektiv za tu istu cenu" trebars 16-18mm
 
pufko
2013-01-21 19:22:28+01
príspevok od: sharkyyy
Oki, tak asi idem do neho. Inu moznost v cenovej kategorie do 500 eur ani nemam. Sigmy su podla testou od tamrona na tom este horsie. Ako je to s automatickym ostrenim v slabsom svetle, v interieri, napr.stuzkova, plesy a podobne.?
Tamron ani zadarmo, nemôžeš chcieť kvalitu aj svetelnosť aj super cenu a ešte aj výborné optické vlastnosti...

Ked už tak si radšej zober DA17-70 f/4.0 , nebudeš mať síce svetelnosť, ale opticky je velmi dobrý, síce sa tiež môže na nom pokaziť SDM motor (aj ked podla vyhlásenia Pentaxu by so to už stať nemalo) ale vždy lepšie odfajčený motor ako rozhasený celý objektív a tých 20mm naviac sa ti určite zíde... Ja Tamron považujem stále za omyl, ten kto ho mal (bez rozdielu systému) a prešiel na origo drahšie sklo nelutoval a skôr platí že 17-50 by už v živote nechcel
 
al.vlado
2013-01-21 22:13:30+01
príspevok od: sharkyyy
Oki, tak asi idem do neho. Inu moznost v cenovej kategorie do 500 eur ani nemam. Sigmy su podla testou od tamrona na tom este horsie. Ako je to s automatickym ostrenim v slabsom svetle, v interieri, napr.stuzkova, plesy a podobne.?
Mam tohto Tamrona na K-5 a pokial sa s nim autofokus trafi, tak je to super aj na plnej diere. Na najkratsom ohnisku ma najvacsie problemy trafit sa. Cim dlhsie ohnisko, tym vacsia uspesnost. Mnozstvo svetla, ani jeho typ nema na to ziaden vplyv.
 
Pentaxfan
2013-01-21 23:41:49+01
príspevok od: sharkyyy
Oki, tak asi idem do neho. Inu moznost v cenovej kategorie do 500 eur ani nemam. Sigmy su podla testou od tamrona na tom este horsie. Ako je to s automatickym ostrenim v slabsom svetle, v interieri, napr.stuzkova, plesy a podobne.?
U mňa hore-dole. Na mnohých fotkách - aj za jasného slnečného dňa - výrazný backfocus. Ale - iba niekedy. Keď sa trafí, je to dobré, ako tu niekto píše, aj na plnú dieru. Lenže trafí sa iba niekedy, a inokedy nie, takže to neviem ani odstrániť korekciou autofokusu. Robí mi to na k-x aj na k-5, na k-5 možno trochu menej, ale robí. Aj pri silnom svetle, aj pri slabom svetle, s bleskom, bez blesku... Navyše pri clone 2.8 a podobne je pravý okraj pomerne znateľne rozostrený, zvyšok fotky môže byť aj presne zaostrený, ale vpravo je to rozmazané.
Ale zase... keď sa trafí, fotky sú pekné A za tú cenu.... Že by sa mi rozpadával, alebo akékoľvek iné mechanické problémy, to absolútne nie.
 
sharkyyy
2013-01-22 00:23:50+01
Fak tamron kuoeny. Vyrazne mi to ostri pred objet, cize FF. Korekciu mam minus 10 a je to vyrwzne lepsie. Minus 10 je hranica, bodlo by este o jedno viac. Aspon mam vyrwznejsi bokeh uz blizko za objektom . V predajni hned ponukli moznost zadarmo loslat do prahy, ale musim aj fotak k tomu, co teraz nemozem....
 
Martin285
2013-02-22 20:25:31+01
Myslim si, ze Tamron SP AF 17 - 50mm F/2.8 XR je dobry objektiv najme pre ludi, ktori zacinaju s DSLR a maju uz nejake skusenosti s fotenim. Napriklad ja mam Pentax K30, co je obrazne povedane lacnejsia verzia Pentax K5, a Tamron SP AF 17 - 50mm F/2.8 XR, som spokojny zatial, neviem, ci sa pokazi alebo nie, ci je kvalitnejsi ako Sigma alebo nie. Dolezite je to, ako sa clovek citi s tym objektivom a ako to vsetko zapada do jeho koncepcie fotenia.

Ja som napriklad nemal vela penazi pre super pro fotak, nie som ani Canonista ani Nikonista, a Pentax K30 bola cenovo vyhodna kupa, kedze vlastne som zaplatil za dobre telo a dobry objektiv tolko penazi, ako pro ludia platia len za objektiv.

Myslim si, ze ak ludia pisu o tomto objektive, je fajn ak uvedu z akeho hladiska, to potom dava lepsi pocit pri citani. Ale svojim sposobom, ma kazdy pravdu a volba je individualna, a v dnesnej dobe, kedy sa veci robia tak, aby vydrzali tesne nad dva roky kvoli zaruke, je to aj otazka stastia a manipulacie s objektivom.
 
al.vlado
2013-06-24 00:01:01+02
Viem, ze tema je uz starsia, ale na doplnenie - s Pentaxom K-5 mi tento Tamron ostril tak ako som posal v prispevku vyssie. Teraz mam K-5 II a je to ovela ovela lepsie! Som spokojny skoro dokonale Takze problem nie je iba v samotnom objektive, ale aj v AF fotaku.
 
Martin Kurka
2013-06-24 06:35:31+02
obrazova kvalita je ok ale spracovanie je uz slabsia stranka tamronu. mne sa po 5tich rokoch pretocil zoomovaci prstenec. da sa vysunut manualne a na kvalitu fofo to nema vpliv tak som to neriesil. 2x by som siahol po origos skle. mam pentax k20.
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()