Hore
Fórum » Blesky
 

Yongnuo Speedlite YN460-II

wasko1
wasko1 2011-01-10 21:48:22+01
Dobrý večer. Chcel by som sa spýtať na tento blesk Yongnuo Speedlite YN460-II. Má s ním niekto skúsenosti?

Ďakujem
 
denySK
2012-03-29 15:15:56+02
príspevok od: BYko
potreboval by som poradit. Som stastnym majitelom tohoto blesku.
Chcem ho odpalovat internym bleskom ako comander. Blesk na S1 ho odpali, no fotka je bez zablesku. Ako keby bud pod alebo pred snimanim.
Dalsia vec, nepodaril osa mi snim cvakat 8fps aj pri najmensom nastavenom vykone 1/128 nakolko moje telo da len 6fps, obas by sa mi to siklo (baterie 2700).

Dakujem

PS: je to moj 1. blesk
treba dat na blesku mod S2 (560tka ho ma, myslim ze aj 460tka)
 
Posterusak
2012-03-30 16:46:44+02
príspevok od: Edems
Dobry den,

Mam nový YN 460II
Dal som donho nove dobijacie baterky 2500mAh a ked snim fotim napr. na 4tom
stupni tak odfotim 4 fotky(4x zableskne) a prestane bliskat, svieti
cervene svetielko a ked ho vypnem na 2 sec znova zapnem uz ide a znova
len 4 fotky... Je to vada? Som celkom sklamany z toho...Ked len bliskam
na "pilot" tak ide skvele bliska jedna radost, no ked ho nasadim na
fotak alebo ho odpalujem na Slave1 pomocou vstavaneho blesku tak robi to
iste...Neviete cim to moze byt?

Za skoru odpoved vopred dakujem
a to ho musis vypnut aby ti siel opat? moze to byt ze ten blesk ma nejaku poistku proti prehrievaniu tak preto ti to nejde a pilot ti odpalit pojde moj nazor. A ked spravis fotku pockas potom dalsiu tak ti pusti len 4 fotky? skusal si to aj na tele dopalovat?
 
Posterusak
2012-03-30 16:49:30+02
príspevok od: denySK
treba dat na blesku mod S2 (560tka ho ma, myslim ze aj 460tka)
tak tak mne toto robi ked na blesku nastavim i TTL a odpalim ak mi na ftke blesk nevidno je to tym ze Odpalovac mam PT-04 a ten TTL prenos nepodporuje cize blesk odpali pred expoziciu alebo po. ano a ako pise deny musis dat S2 a tvoja 460tka S2 ma potom ti to bude odpalovat bez problemov
 
Heelsak
2012-03-31 23:39:12+02
príspevok od: Posterusak
a to ho musis vypnut aby ti siel opat? moze to byt ze ten blesk ma nejaku poistku proti prehrievaniu tak preto ti to nejde a pilot ti odpalit pojde moj nazor. A ked spravis fotku pockas potom dalsiu tak ti pusti len 4 fotky? skusal si to aj na tele dopalovat?
Ano, je to ochrana proti prehriatiu, nakolko baterie davaju na nabitie prilis velky prud, aby sa blesk stihal nabit co najskor a teda sa prehrievaju. Je to aj v tomto videu zhruba po 3. minute: http://www.youtube.com/watch?v=tNPbapsWoOI&feature=endscreen&NR=1
 
Paulie
2012-04-01 00:13:36+02
príspevok od: Heelsak
Ano, je to ochrana proti prehriatiu, nakolko baterie davaju na nabitie prilis velky prud, aby sa blesk stihal nabit co najskor a teda sa prehrievaju. Je to aj v tomto videu zhruba po 3. minute: http://www.youtube.com/watch?v=tNPbapsWoOI&feature=endscreen&NR=1
Po štyroch fotkách prehriaty blesk, lebo batérie dodávajú príliš velký prúd? To je čo za hovadinu?
 
Posterusak
2012-04-01 14:47:48+02
+ dalsi dovovd co som si ja vsimol aj na svojom blesku ak mas slabsie baterie tiez mi spravy cca 10 v pohode potom jeden taky slabsi alebo vobec ale nemusim ho vypinat ani nic, potom zase v pohode ale to len na odpalovaci inak blesk na tele odpaluje super
 
Emilio
2012-04-01 21:39:02+02
príspevok od: quako
Trosku uzivim temu.
1. Bude tento blesk fungovat s Olympus e-510?
2. Kolko dolarov si mam pripocitat ako postovne?
Dakujem
Skus pozrieť tu:
http://www.yongnuostore.com/topic-yongnuo-flash/?gclid=COmK0t6ylK8CFULN3wodDg2wyA
 
Posterusak
2012-04-02 14:12:28+02
príspevok od: Emilio
Skus pozrieť tu:
http://www.yongnuostore.com/topic-yongnuo-flash/?gclid=COmK0t6ylK8CFULN3wodDg2wyA
http://www.ebay.com/itm/Yongnuo-Speedlight-YN-460II-Flash-Speedlite-For-Canon-Nikon-Pentax-Olympus-DSLR-/270782105724?pt=Camera_Flash_Accessories&hash=item3f0bdf087c#ht_3335wt_1037

40€ aj s postovnym
 
Repko
2012-08-07 17:23:36+02
príspevok od: Edems
Dobry den,

Mam nový YN 460II
Dal som donho nove dobijacie baterky 2500mAh a ked snim fotim napr. na 4tom
stupni tak odfotim 4 fotky(4x zableskne) a prestane bliskat, svieti
cervene svetielko a ked ho vypnem na 2 sec znova zapnem uz ide a znova
len 4 fotky... Je to vada? Som celkom sklamany z toho...Ked len bliskam
na "pilot" tak ide skvele bliska jedna radost, no ked ho nasadim na
fotak alebo ho odpalujem na Slave1 pomocou vstavaneho blesku tak robi to
iste...Neviete cim to moze byt?

Za skoru odpoved vopred dakujem
Mne to tiež občas robý. Nechám to bychládnuť. A potom je to OK.
 
Edems
2012-08-07 21:22:05+02
príspevok od: Posterusak
a to ho musis vypnut aby ti siel opat? moze to byt ze ten blesk ma nejaku poistku proti prehrievaniu tak preto ti to nejde a pilot ti odpalit pojde moj nazor. A ked spravis fotku pockas potom dalsiu tak ti pusti len 4 fotky? skusal si to aj na tele dopalovat?
Ano, vyskusal som 3 typy baterii, posledne Sanyo eneloop. Pilot odpaluje viac krat po sebe. Ale to neje normalne aby mi 2 - 4 fotky odpalilo na uplne novych sanyo eneloop baterkach. ako mimo tela tak aj na tele.
 
JOFO128
2012-08-15 18:18:42+02
Fungovat bude s ktorymkolvek fotakom s prislusnymi sankami na blesk...
Ja som ho skusal na Canon 40D aj na Panasonic DMC-G3.. oba bez problemov... dialkovo sa da odpalit prakticky ktorymkolvek fotakom opticky alebo po dokupeni RF-602 aj radiovo.
Postovne by malo byt uvedene ked kupujes... Maximalne sa ti moze stat ze ti to na colnici zdania a uvalia clo takze este potom zaplatis cca 24% z kupnej ceny...
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()