Hore

Radio head awards 2012

Radio head awards je odovzdávanie hudobných cien Rádia_FM, tento rok sa v nedeľu 3.3 2013 konal už piaty ročník v bratislavskom Majestic music clube. Fanúšikovia mohli za svojich favoritov hlasovať buď na webe, alebo pomocou sms. Interpreti s najväčším počtom hlasov v daných kategóriách boli pozvaní na večer odovzdávania cien, kde moderátori vyhlasovali víťazov medzi vystúpeniami rôznych kapiel. Sošky pre víťazov navrhla Bety K. Majerníková, ktorá minulý rok zahynula pri autonehode a pre tento ročník ich vyrobila sochárka Mirka Podmanická. Vďaka sponzorom mohli víťazi získať aj finančnú odmenu. Vstupenky boli vraj vypredané už 3 týždne pred akciou, ale v deň odovzdávania sa na facebookovej stránke RHA objavil príspevok, že sa dá kúpiť posledných 15 kusov.

Akreditácia

Akcia ma lákala kvôli kategórii Hard and heavy, v ktorej boli nominované aj moje obľúbené kapely, v ktorých mám kamarátov- Symbiosis a nOne. A kvôli jednému z moderátorov, Rudiho Rusa z mojej obľúbenej rádio relácie Headbanger_FM.


Kategóriu Hard and heavy vyhlasovali Kamyl Adamík a Samo Marec, vyhrala ju kapela Obliterate. 
Jednotlivé fotografie nájdete v galérii pod článkom.


Pišta Vandal a Rudi Rus.

- Akre sa dala dostať ak médium robilo súťaži reklamu. Na stránke v podmienkach bolo, že na získanie novinárskej akreditácie je potrebné zaslať do 24.2. meno redaktora, názov redakcie, minimálne dva mediálne výstupy k tohtoročnému udeľovaniu cien a špeciálne požiadavky na zabezpečenie pracovného priestoru (TV štáby, fotografi).

- Jednoduchšia možnosť bola vďaka tomu, že členovia nominovaných kapiel si mohli vziať každý svojho jedného hosťa a pri vstupe nebol problém mu vypýtať kartičku photo pass.

- Ja som fotopas získala vďaka spevákovi nominovanej kapely nOne. Písal mi, že by potreboval originál veľkosti niektorých fotografií, ktoré sa budú premietať v nomináciách pred vyhlásením víťaza. Hneď som sa ho spýtala, či by nenapísal na mail uvedený na stránke v sekcii akreditácie, že je z nominovanej kapely a ja som ich fotografka, lebo som tušila, že stránke photomusic.cz, pre ktorú fotím akre nedajú, lebo žiadnu reklamu nerobila a moje zdieľania o hlasovaní za obľúbené kapely na sociálnej sieti by asi nestačili.

- Tri dni pred akciou mi prišiel mail o udelení akreditácie aj s podrobným popisom a prílohou harmonogramu večera.

Priebeh večera

- Foto pasy a pásky na ruky sa dávali od 18:00, hore na poschodí nad klubom sa konalo fotenie s nominovanými interpretmi, moderátormi.

- Od 20:00 do 22:00 sa v MMC klube  konala akcia RHA, ktorá bola naživo premietaná cez internetovú stránku MeToo.- Počas celej akcie bolo na poschodí fotografovanie víťazov, rozhovory s nimi robili Rudi a Pišta a premietali sa na plátne v sále MMC medzi odovzdávaniami cien a hraním kapiel.

- Po akcii sa konala after párty, kde nemali prístup tí, ktorí si zakúpili vstupenku, ale len moderátori, účinkujúci, nominovaní, fotografi a press...

Fotografovanie

- Vo fotopite sa dalo dobre pohybovať, aj napriek dosť fotografom.


Moderátor Ego_FM.

- Svetelné podmienky boli omnoho lepšie, oproti malým klubovým koncertom, ktoré som v poslednej dobe fotila, ale zas nie na toľko, aby ma ohúrili a mohla by som sa kreatívnejšie vyhrať, napríklad so siluetami.  Niektorí hudobníci boli pekne osvetlení, niektorí slabšie, preto som fotografovala na režimy C1, C2, C3, kde som mala na každom nastavené akurát iné iso a samozrejme do formátu Raw, aby som mohla v postprocese doladiť prepaly.- Kreatívnejšie sa dalo vyhrať napríklad s projekciou na plátne a siluetami interpretov na nej, alebo s uhlami pohľadu na štýl minimalu, dole postava, hore reflektor.


Para.

- Cez občasný dymový opar bolo niekedy problém správne na AF zaostriť, hlavne pri fotení bubeníka.

- Ohniská sa dali využiť od rybieho oka až po teleobjektív. Ale počas jednej pesničky od každého interpreta a vyhlasovania víťazov nebolo veľa času na výmenu objektívov, tak som nie len ja na fullfrejme striedala  24-70 2,8 a 70-200 2,8.


Walter Schnitzelsson.Zlokot.

- Blesky boli povolené, čo bola výhoda hlavne pri fotografovaní pózujúcich interpretov na poschodí pri paravane a na afterparty v Hopkirk bare, na ktorej bolo strašne slabučké svetlo.


Pózujúci interpreti.

- Zábery na fanúšikov fotoreport vždy oživia.


Fanúšička, viac záberov fanúšikov nájdete v galérii pod článkom.

- Ako sa vraví, človek sa učí na vlastných chybách, až po vzhliadnutí niektorých fotoreportov z akcie som si uvedomila, že omnoho lepšie zábery by som mala, keby som vyhlasovania víťazov fotila spredu. Keby som sa snažila zachytiť vyhlasovanie v každej kategórii a rovnakým štýlom, z rovnakého uhľa pohľadu, rovnakým objektívom a približne rovnakým ohniskom, ale aj z každej kategórie  rovnaké druhy záberov (moderátorov, sošku, obálku s menom víťazov, tlieskanie po vyhlásení, príchod a radosť víťazov). Keby som počas vystúpení interpretov zachytila každého člena kapely v zaujímavom momente, alebo uhle pohľadu a nesústredila sa počas tej jednej pesničky len na najlepšie osvetlených.

- Ale, určite poznáte to, že keď nie ste psychicky, fyzicky v poriadku, tak sa to pri fotografovaní odzrkadlí. Ja som v ten deň ráno dobrala antibiotiká na chrípku a poobede som sa od rodičov dozvedela, že nám zomrela mačička Cica. Takže som na akciu išla s tým, že sa aspoň odreagujem v kruhu kamarátov a uvidím, aké to tam je, keďže to bol môj prvý ročník. Smutná a myšlienkami inde som sa nevedela poriadne na fotografovanie sústrediť a moje „tretie“ oko si nevšímalo to, čo by som chcela, hlavne od chvíle, keď moderátor vyhlásil, že názov kapely Zlokot môže znamenať aj zlo kocúr po poľsky.

Na akcii sa mi veľmi páčilo, ďakujem za akreditáciu a za to, že vôbec sa nájdu ľudia, ktorí sú ochotní niečo také zorganizovať a podporiť slovenskú hudobnú scénu.

Pozrite si aj výsledky jednotlivých kategórií:

Album roka 2012 - Vec - Stereo farbo slepo (sam system, EMI)

Singel roka 2012 - Billy Barman - Strmá voda

Nováčik roka 2012 - Zlokot

Koncertná kapela / interpret roka 2012 - Puding Pani Elvisovej

Nahrávka roka 2012 (Elektronická hudba) - Ink Midget - Re-Leave (Exitab)

Nahrávka roka 2012 (Hard & Heavy) - Obliterate - Superboring (Gothoom Productions)

Nahrávka roka 2012 (Hip-Hop / Rap / R'n'B) - Vec - Stereo farbo slepo (sam system, EMI)

Nahrávka roka 2012 (World music / Folk) - Pressburger Klezmer Band - Tants Mit Mir (Real House Music)

Album roka 2012 / Cena kritikov - Tomáš Sloboda a Sounds Like This - Chobotnica (Slnko Records)

Cena za prínos do hudby 2012 - Bety K. Majerníková

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2013-03-20 13:44:42
fajn
 
Dedo
2013-03-20 16:10:26
pekne napísané a pekne zdokumentované - a zrejme extra zážitok, prajem ti to.
 
janca
2013-03-20 17:00:56
náhodou tie fotky sú výborné- také werdzovské
 
pongo
2013-03-20 17:03:28
.., páčia sa mi fotky, aj článok...myslím, že to "tretie" oko dobre fungovalo...
 
bebel
2013-03-20 17:44:36
vyborne

chcela som sa tak vseobecne spytat, ked fotis koncerty, casto krat aj kepelky, co mas sama rada, da sa fotit a zaroven vnimat/uzivat si hudbu naplno?
 
werdza
2013-03-20 21:00:58
príspevok od: bebel
vyborne

chcela som sa tak vseobecne spytat, ked fotis koncerty, casto krat aj kepelky, co mas sama rada, da sa fotit a zaroven vnimat/uzivat si hudbu naplno?
Ja už si bez fotenia ani neviem koncert užiť poriadne, ak idem na nejakého zahraničného interpreta napríklad do Viedne, Prahy, alebo aj tu u nás... s kúpeným lístkom, lebo akreditácia nevyšla, tak mám nervy, ak je super svetlo, momenty a ak som v prvej rade, tak aspoň do mobilu sa snažím niečo cvaknúť, ak som niekde vzadu, tak takmer nič ja krpatá nevidím A s akreditáciou je to najlepšie, lebo som ešte bližšie k pódiu, ako fanúšikovia s lístkom (aspoň prvé 3 pesničky, ak nedovolia celý čas fotiť), napríklad v MMC klube, kde boli aj Radio hlavy, ak hrá moja obľúbená kapela a hudobník si oprie nohu o odposluch, je ku mne strašne blízko, niekedy sa na mňa usmeje do objektívu, niekedy mi podá ruku a niekedy na mňa strieka jeho pot, alebo ma opľuje nechtiac . a najväčší zážitok bol pre mňa minuloročný Asymmetry festival v Poľsku, fotografovať sa mohlo po celý čas interpreta z fotopitu, ale ostatní fotografi po pár pesničkách odtiaľ odišli a ja som tam ostala sama a cítila sa, akoby kapela hrala len pre mňa
 
Manicy
2013-03-20 21:15:31
pekny clanok, pekne fotky.. drzim palce...RHA je super!!
 
b.a.f.o.a.r.t.
2013-03-21 07:31:28
jéé Stankááá
 
zolec
ocenenie redakciou 2013-03-21 18:18:12
fajn..
 
PaPa
2013-03-21 18:47:02
Pekný report aj zábery. RHA som absolvoval minulý rok, tentokrát som bol mimo BA. Podľa fotografií aj informácií to vyzeralo podobne, takže viem, že jedným z najväčších problémov bol nedostatok miesta...všade Ale zvladla si to parádne.
 
stanciPhoto
2014-01-01 22:25:44
Som tam heh
 

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia