Hore

Rozhovor Jozef Sádecký

Nick: Jozef Sádecký  

V Považskej Bystrici sa nachádza kvalitná základňa fotografov. Svedčí o tom aj aktuálne ocenenie redakciou pre ďalšieho Považskobystričana, dvadsaťosem ročného Jozefa Sádeckého. Hornatý kraj na severozápade Slovenska vytvára základnú predispozíciu pre fotografiu krajiny. Stačí však len blízkosť pohoria na kvalitnú fotografiu? Tak na túto a aj iné otázky zodpovie sám ocenený fotograf.
 


Jozef na začiatok prezraď pár osobných informácií o sebe...

V prvom rade sa chcem veľmi pekne poďakovať redakcii ephoto za ocenenie, moc si to cením, dali ste mi pekný darček k Vianociam :-).

Mám 28 rokov a žijem v Považskej Bystrici. Som šťastne ženatý už tretí rok a s manželkou Miškou máme dve malé deti, Anetku a Dávidka. Pracujem v automobilovom priemysle ako operátor výroby na tri smeny.

Som členom Fotoklubu Fénix v Považskej Bystrici, už piaty rok. Vďaka ktorému mám za sebou tri autorské výstavy.

Od roku 2012 spolupracujem s www.outdoorfilmy.sk na krajinárskych foto workshopoch pre začínajúcich fotografov.


Aké boli tvoje začiatky s fotografiou?

Moja cesta k fotografii bola skôr náhodná. Kamarát mi ponúkol na predaj digitálny zoom od Olympusu. Vtedy som o fotografii nemal ani najmenšie potuchy. Bolo to len nezmyslené cvakanie, no postupom času ma to dostalo. Vďaka fotografii sa mi zmenil život. A k lepšiemu. Otvorili sa mi nové cesty a spoznal som veľa príjemných ľudí s rovnakým zameraním.


V galérii na ephote máš v drvivej väčšine fotografie krajiny. Čo ťa tak fascinuje na tomto type fotografií?

Krajina je moja srdcová záležitosť, už ako malého chalana ma bavilo behať po kopcoch v okolí. No až keď ma nadchlo čaro fotografie, prírodu som začal vnímať úplne inak. Je to pre mňa predovšetkým a hlavne relax. Niekedy vidím veci ako málokto iný. Keď sa napr. krajina prebúdza, sú to pre mňa neopakovateľné zážitky. Rád sa o tieto zážitky delím s ľuďmi prostredníctvom fotografie.


Zo začiatku si skúšal aj portréty. Teraz sa profiluješ skôr ako krajinkár. Neoslovili ťa?

Portréty fotím veľmi rád, no nie tak často. Väčšinou sa zameriavam na rodinné a detské. Skôr len sám pre seba, alebo na zákazku, keď ma niekto osloví.


Aj keď do galérie dávaš iba krajinky, viem že fotíš aj svadby. Vieš porovnať plusy a mínusy medzi svadobnou a krajinnou fotografiou?

Svadobnú fotografiu mám ako moju druhú prácu. Baví ma pracovať s ľuďmi a zachytiť ich spomienky na spoločný život. Som rád keď ma niekto osloví, že chce fotografie v prírode. Až mi tak srdce podskočí od radosti. :). Ak sa môžem pochváliť, tak budúci rok fotím na hrebeni Malej Fatry tak verím, že všetko vyjde ako má a splní sa mi ďalší sen tohto druhu. Vždy som túžil fotiť mladomanželov niekde na horách a hlavne v mojej obľúbenej Vrátnej. Takže väčšinou je to pre mňa len veľké plus, že vďaka svadbám môžem komponovať ľudí do krajiny.


Prvú fotografiu si na ephoto pridal v roku 2009. Aký je rozdiel medzi tvojou fotografiou z roku 2009 a teraz?

Obrovský rozdiel :-). Do archívu sa moc často radšej nepozerám, ale samozrejme pokrok za tie roky určite je. Odvtedy sa zmenilo veľa vecí. Postproces, výmena novej techniky, atď... Stále sa učím a rád prichádzam na nové veci sám.


Keď pozriem na tie všetky luxusné fotografie čo máš nafotené, dlho mi trvá len ich prezrieť, nie to ešte precestovať. Rodina neprotestuje, alebo ju berieš so sebou po horách?

Aj keď to tak vyzerá, moc často necestujem. Na hory sa dostanem možno dva krát za mesiac aj to málo kedy. Práca, rodina a soboty na svadbách mi to až tak moc často nedovolia. V roku 2013 sa mi splnil sen a navštívil som Dolomity v Taliansku. Rodina a manželka ma v tom podporujú. Keď moja žena vidí ako vzdychám, behám z okna do okna a lamentujem aké je dobré svetlo vonku, nič iné jej ani nezostáva :-). Rodinku zatiaľ na hory neberiem. Mám jeden cieľ keď deti podrastú. Určite ich chcem brávať na cestu za dobrodružstvom.


Asi sa nemusím ani pýtať, ale pravdepodobne aj ty patríš medzi tých fotobláznov, čo prespia niekde na kopci a čakajú na východ slnka...?

Moc často na horách neprespávam. Raz za čas prestanujem, alebo prespím na horských chatách, ktoré tiež majú svoje čaro. Väčšinou na hory vyrážam neskoro v noci, niekedy aj o 1:00 hodine. Všetko záleží od miesta fotenia a času východu slnka. Už veľa ľudí mi povedalo, že som blázon v dobrom slova zmysle, že ich by v noci do hory nikto nedostal :-). Je to celkom dobrý adrenalín ísť po tme lesom, rozprávať a pískať si, aby som upozornil zver že idem fotiť... :-).


...áno to trošku pripomína blázna :-)...

:-) Prednedávnom som prespal na jednej rozhľadni, na hrebeni Javorníkov skoro pod holým nebom. Počasie v ten deň nebolo vôbec ideálne na fotografovanie krajiny, no chcel som si obzrieť nové miesto. Keď ma v noci o 3:00 hodine zobudil dážď a vyhnal z teplého spacáku, myslel som si že je po všetkom. No behom jednej hodiny dážď ustal a začalo krásne predstavenie prírody. Bol to pre mňa nezabudnuteľný zážitok sledovať čo sa dialo. To ráno bolo nádherne, odchádzal som s dobrým pocitom a s peknými fotografiami, ktoré mali úspech.


Nedávno si jeden kamarát - krajinkár od nás povzdychol, že máte veľkú výhodu v hornatom kraji. Stačí výjsť za humno a krásny záber je hotový.  Je to naozaj také jednoduché?

Jóóóóój, keby to tak fungovalo, bol by som rád :-). Samozrejme aj my tu máme miesta ľahko dostupné kde sa človek dostane za pár minút, ale to nie je ono. Za dobrými podmienkami si musím veľa krát vyšliapať niekedy aj pár hodín. Keďže moja záľuba v krajine je vyhľadávanie inverzií, dá to veľa námahy, aby som "vychytal " dobré svetlo. Len párkrát sa mi stalo, že z toho nič nebolo a domov som prišiel s prázdnou kartou.

Raz sme s kolegom Mariánom Krivošíkom takto šliapali v noci na vrchol Kriváňa v Malej Fatre v zime, kde nám cesta na vrchol trvala cca 3,5 hodiny. Jednu hodinu sme čakali v závetrí pričupení a zmrznutí asi pri -10°C. Na koniec nás zakryla hustá oblačnosť a bolo po paráde :-). Ale aj to k tomu patrí, väčšinou si však odnesiem pekné zážitky a fotografie z hôr.

Priznám sa, že aj ja mám pár fotografií, ktoré vznikli doslova od auta. Dokonca sa mi stala jedna vec. Bolo to 21. decembra 2012, keď mal nastať údajný koniec sveta. Fotil som z piateho poschodia paneláku od suseda v pyžame a papučiach :-), lebo mne z prízemia zavadzalo elektrické vedenie, tak som ho v sobotu o 8:00 hodine ráno "prepadol". Nech ma pustí k nemu na balkón, lebo taká scenéria sa tak ľahko nevidí :-).


Vidím, že je radosť byť tvojím susedom :-).
Používaš pri fotení nejaké filtre? Ak áno, tak aké?

Už dlhšiu dobu používam len šedé prechodové filtre od Slovenského výrobcu 84.5 mm, ktoré som prednedávnom vymenil za filtre od LEE systém.

Tak sa nemôžem dočkať prvých testov niekde na horách :-).

Priznám sa, že niekedy nepoužijem žiadny filter, hlavne čo sa týka protisvetla kvôli odleskom zo slnka. Tak isto sa v mojom batohu nenachádza polarizačný filter, aj keď sa hovorí, že to je základ krajinárskeho fotografa. Ja som ho zatiaľ akosi nepotreboval :-).


Okrem filtrov máš toho zabalené asi viac. Len tak pre zaujímavosť, koľko kilogramov má tvoj fotobatoh?

Niekedy sa sám sebe čudujem či tam nosím tehly :-). Keď vyrážam na hory cez zimu, tak po zbalení všetkých potrebných vecí môj fotobatoh váži cca 12 kg, ak nepočítam mačky a turistické paličky. Väčšinou idem len na  jednodňové túry, tak to sa dá zvládnuť aj v náročnejších terénoch s vyplazeným jazykom :-).


Ďakujem za rozhovor. Zároveň sme si pre čitateľov, spolu s Jozefom, pripravili malý vianočný darček. Je to jeho krásna fotografia v originálnom rozlíšení, ktorú si môžete voľne stiahnuť, dať vytlačiť a potešiť seba, alebo niekoho blízkeho. Krásne Vianoce!

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Puff
2014-12-23 07:18:52
Gratulujem a čo dodať,nech ta dobre svetlo sprevádza
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2014-12-23 07:27:22
Gratulujem.
 
MajoC
2014-12-23 07:35:06
Gratulujem Jožko
 
tomasbencik
ocenenie redakciou 2014-12-23 07:44:35
Gratulujem
 
Matt83
ocenenie redakciou 2014-12-23 08:05:42
Gratulujem vitaj v klube
 
adamac
2014-12-23 08:10:42
Gratulujem ..Veľmi pekné fotky..
 
Roman Point
2014-12-23 08:12:01
Gratulujem a nech sa darí aj naďalej!
 
yquinox
2014-12-23 08:18:19
... no konecne ste mu dali odznak - uz si o to dlho koledoval ... to co Jozko opisuje v rozhovore doverne poznam, akurat tie vysledky nie a nie sa dostavit ... dobre svetlo zelam! ...
 
Castlepool
ocenenie redakciou 2014-12-23 08:20:48
zdar Jozef - máme radosť..! =)
 
feroh
2014-12-23 08:21:08
ako sa da stiahnut ta fotka ako darcek. po kliknuti na fotku vypise: This image failed to load.
 
yquinox
2014-12-23 08:42:04
príspevok od: feroh
ako sa da stiahnut ta fotka ako darcek. po kliknuti na fotku vypise: This image failed to load.
... mozno by nebolo odveci v tejto poziadavke kontaktovat autora ...

... alebo otvor zdrojovy kod stranky, vyhladaj napr: CTRL+F: href="/galeria/obrazok/27963/ a klikni - zobrazi vacsi nahlad ...
 
Peter Kováčik
2014-12-23 08:42:05
Gratulujem Jožko už dávno si tam mal byť
 
Patrik Stedrak
externý redaktor 2014-12-23 08:47:28
Taktiez gratulujem, krasne fotky
 
Pilo
2014-12-23 09:04:04

Pekné zábery
 
Šály Ivan
ocenenie redakciou 2014-12-23 09:16:03
Gratulujem Jozef...pekné sviatky !
 
balazovic.lubos
2014-12-23 09:20:29
Jozef gratulácia, bola to len otázka času !
 
markato1
2014-12-23 09:31:15
vyborne fotky,gratulujem a dobre svetlo aj nadalej
 
kubizmus
externý redaktor 2014-12-23 09:36:25
super! gratulacia
 
KLEiN
2014-12-23 10:01:50
Jozef Gratulujem...zasluzene ocenenie
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 10:11:40
príspevok od: František Gomboš (frago)
Gratulujem
Ďakujem
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 10:12:28
príspevok od: Puff
Gratulujem a čo dodať,nech ta dobre svetlo sprevádza
Ďakujem
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 10:13:06
príspevok od: Martin Brojo
Gratulujem.
Vďaka Martin
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 10:15:30
príspevok od: MajoC
Gratulujem Jožko
Ďakujem Majo
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 10:15:43
príspevok od: tomasbencik
Gratulujem
Vdaka
 
juko
2014-12-23 10:15:59
príspevok od: feroh
ako sa da stiahnut ta fotka ako darcek. po kliknuti na fotku vypise: This image failed to load.
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 10:16:05
príspevok od: Matt83
Gratulujem vitaj v klube
Vdaka Matej teším sa
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 10:17:06
príspevok od: adamac
Gratulujem ..Veľmi pekné fotky..
Vdaka
 
Marián Kuric
2014-12-23 10:17:11
Gratulujem, zasluzene
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 10:17:27
príspevok od: Roman Point
Gratulujem a nech sa darí aj naďalej!
Dakujem
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 10:18:03
príspevok od: yquinox
... no konecne ste mu dali odznak - uz si o to dlho koledoval ... to co Jozko opisuje v rozhovore doverne poznam, akurat tie vysledky nie a nie sa dostavit ... dobre svetlo zelam! ...
Vdaka
 
Miro Bartánus
2014-12-23 10:18:18
Gratulujem k pekným fotkám a dobré svetlo aj v roku 2015!
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 10:18:27
príspevok od: Peter Kováčik
Gratulujem Jožko už dávno si tam mal byť
Vdaka Peter
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 10:18:46
príspevok od: Patrik Stedrak
Taktiez gratulujem, krasne fotky
Vdaka
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 10:19:29
príspevok od: Šály Ivan
Gratulujem Jozef...pekné sviatky !
Vdaka Ivan aj tebe pekne sviatky
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 10:19:58
príspevok od: balazovic.lubos
Jozef gratulácia, bola to len otázka času !
Dakujem Lubko
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 10:20:53
príspevok od: markato1
vyborne fotky,gratulujem a dobre svetlo aj nadalej
Vdaka
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 10:21:09
príspevok od: kubizmus
super! gratulacia
Vdaka
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 10:21:32
príspevok od: KLEiN
Jozef Gratulujem...zasluzene ocenenie
Jozef dakujem tesim sa
 
Daniel Řeřicha
ocenenie redakciou 2014-12-23 10:27:14
Fajn počtení a příjemné fotky. Gratuluji!!!
 
Jastojan
2014-12-23 10:31:10
Milé prekvapenie hneď zrána keď som sem zavítal Zaslúžene, gratulujem Joži, len tak ďalej!
 
Matej Rumanský
2014-12-23 10:36:39
blahozelam Jozo, pekne sviatky prajem..
 
istvic
ocenenie redakciou 2014-12-23 10:47:00
gratulujem Jozef:}
 
Damush
2014-12-23 10:47:32
Sa pripájam i tu
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 10:50:11
príspevok od: Marián Kuric
Gratulujem, zasluzene
Ďakujem Marián
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 10:50:29
príspevok od: Miro Bartánus
Gratulujem k pekným fotkám a dobré svetlo aj v roku 2015!
Miro vďaka
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 10:50:51
príspevok od: Daniel Řeřicha
Fajn počtení a příjemné fotky. Gratuluji!!!
Daniel ďakujem
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 10:51:14
príspevok od: Jastojan
Milé prekvapenie hneď zrána keď som sem zavítal Zaslúžene, gratulujem Joži, len tak ďalej!
Robko diki moc
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 10:51:54
príspevok od: Matej Rumanský
blahozelam Jozo, pekne sviatky prajem..
Matej ďakujem tiež prajem pekné sviatky
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 10:52:11
príspevok od: istvic
gratulujem Jozef:}
Vďaka
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 10:52:26
príspevok od: Damush
Sa pripájam i tu
Ďakujem
 
RichardJany
2014-12-23 10:55:43
Gratulujem.Som veľkí obdivovateľ tvojej práce.
 
Robson65
2014-12-23 11:06:20
Gratulujem a čo dodať, patríš pre mňa medzi krajinárskych guru fotografov...pekné sviatky prajem
 
peterdudas.eu
2014-12-23 11:13:02
Gratulujem, dostal si pekny darcek pod stormcek.
 
majo.kmet
2014-12-23 11:32:03
gratulujem a ako som uz pisal na fb, podla mna uplne zasluzene!
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 11:37:23
príspevok od: RichardJany
Gratulujem.Som veľkí obdivovateľ tvojej práce.
Richard ďakujem a veľmi si to cením!
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 11:38:02
príspevok od: Robson65
Gratulujem a čo dodať, patríš pre mňa medzi krajinárskych guru fotografov...pekné sviatky prajem
Ďakujem pekne tiež prajem pekné sviatky
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 11:38:16
príspevok od: peterdudas.eu
Gratulujem, dostal si pekny darcek pod stormcek.
Ďakujem
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 11:38:41
príspevok od: majo.kmet
gratulujem a ako som uz pisal na fb, podla mna uplne zasluzene!
Majo ďakujem pekne
 
jerzi45
2014-12-23 11:41:42
áno, krásne obrázky, majstrovsky zvládnuté, cena zaslúžená...gratulujem
 
kvaltinka
2014-12-23 11:53:41
gratulujem, krasne fotografie
 
jugin
2014-12-23 11:58:47
Gratulujem, zaslúžil si si to
 
Duvaliere
2014-12-23 12:17:53
len tak ďalej Jozef ... máš veľký cit pre krajinu ... prajem veľa zdaru a kvitujem výborný výber redakcie ephoto
 
alexmenti
2014-12-23 12:46:37
gratulujem, ocenenie je v správnych rukách
 
BecherArt
2014-12-23 12:47:42
Gratulujem.Zaslúžene
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 13:05:25
príspevok od: jerzi45
áno, krásne obrázky, majstrovsky zvládnuté, cena zaslúžená...gratulujem
Vďaka
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 13:05:38
príspevok od: kvaltinka
gratulujem, krasne fotografie
Ďakujem pekne
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 13:05:53
príspevok od: jugin
Gratulujem, zaslúžil si si to
Ďakujem
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 13:06:12
príspevok od: Duvaliere
len tak ďalej Jozef ... máš veľký cit pre krajinu ... prajem veľa zdaru a kvitujem výborný výber redakcie ephoto
Ďakujem pekne
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 13:06:27
príspevok od: alexmenti
gratulujem, ocenenie je v správnych rukách
Ďakujem
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 13:06:40
príspevok od: BecherArt
Gratulujem.Zaslúžene
Vďaka
 
misko_znp
2014-12-23 13:13:21
premna uz davno jeden z najlepsich krajinkarov na ephote, velmi pekna a inspirativna praca
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2014-12-23 13:19:02
Gratulujem Jozef !
 
Tomyno
2014-12-23 13:35:29
...gratulácia Jožo, štastné a veselé želám ...
 
Marcel Rebro
2014-12-23 13:50:11
Gratulujem!
 
Jozi Mačutek
2014-12-23 13:50:40
Pana už som sa dlho čudoval jak to že ty nemaš ocenenie gratulujem
 
Martin Prievalsky
2014-12-23 13:53:35
gratulujem Jozef, veľmi pekné krajiny
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 14:54:38
príspevok od: DEVOTEE
Gratulujem Jozef !
Ďakujem
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 14:54:58
príspevok od: Tomyno
...gratulácia Jožo, štastné a veselé želám ...
Tomyno dakujem aj tebe pekné vianoce
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 14:55:09
príspevok od: Marcel Rebro
Gratulujem!
Vdaka Marcel
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 14:56:29
príspevok od: Jozi Mačutek
Pana už som sa dlho čudoval jak to že ty nemaš ocenenie gratulujem
Vdaka Joži
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 14:56:47
príspevok od: Martin Prievalsky
gratulujem Jozef, veľmi pekné krajiny
Vdaka Martin
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 14:57:18
príspevok od: misko_znp
premna uz davno jeden z najlepsich krajinkarov na ephote, velmi pekna a inspirativna praca
Michal dakujem pekne cením si to!!
 
kuchar
2014-12-23 15:19:44
Gratulujem...urcite zasluzene...!!!
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 15:25:12
príspevok od: kuchar
Gratulujem...urcite zasluzene...!!!
Vďaka
 
mariohruby
2014-12-23 15:32:33
Nie je o čom, si krajinkárska jednotka
 
Marian81
2014-12-23 16:32:44
Gratulujem, štastne a vesele
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-12-23 17:06:09
Jozef velka gratulacia - zasluzene ocenie a prijemne citanie
 
dusan64
2014-12-23 17:33:27
Gratulujem a aj naďalej prajem dobré svetlo v novom roku.
 
Dono
2014-12-23 17:53:30
Zaslúžené, gratulujem.
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 18:03:42
príspevok od: mariohruby
Nie je o čom, si krajinkárska jednotka
Ďakujem Mário
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 18:04:14
príspevok od: Marian81
Gratulujem, štastne a vesele
Vďaka Marian aj tebe pekne vianoce
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 18:04:47
príspevok od: marek loduha
Jozef velka gratulacia - zasluzene ocenie a prijemne citanie
Marek ďakujem pekne
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 18:05:05
príspevok od: dusan64
Gratulujem a aj naďalej prajem dobré svetlo v novom roku.
Vďaka Dušan
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 18:05:22
príspevok od: Dono
Zaslúžené, gratulujem.
Vďaka
 
zolec
ocenenie redakciou 2014-12-23 18:18:28
Gratulujem
 
Foto Majky
2014-12-23 18:57:46
Gratulujem nech sa dari aj nadalej
 
Daniel Urban
2014-12-23 19:36:21
Gratulujem
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 20:27:13
príspevok od: zolec
Gratulujem
Vdaka
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 20:27:35
príspevok od: Foto Majky
Gratulujem nech sa dari aj nadalej
Diki moc
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 20:27:52
príspevok od: Daniel Urban
Gratulujem
Vdaka
 
walde
ocenenie redakciou 2014-12-23 21:17:26
...gratulujem Jožko... pekné sviatky vinšujem
 
Ninja
ocenenie redakciou 2014-12-23 21:46:58
Pamätám si, že pár rokov dozadu - keď som ešte nefotil a na ephote som bol nováčikom - mi Tvoje fotky boli inšpiráciou a nakopnutím k behaniu po horách. Prajem všetko dobré a gratulujem k oceneniu.
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 22:12:47
príspevok od: walde
...gratulujem Jožko... pekné sviatky vinšujem
Walde dakujem tiez prajem pekne sviatky
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 22:14:31
príspevok od: Ninja
Pamätám si, že pár rokov dozadu - keď som ešte nefotil a na ephote som bol nováčikom - mi Tvoje fotky boli inšpiráciou a nakopnutím k behaniu po horách. Prajem všetko dobré a gratulujem k oceneniu.
Eej to ma tesi a ako si rychlo napredoval teraz si inspiraciou aj Ty pre mna v nocnej fotografii pekne sviatky a dakujem
 
win17
2014-12-23 22:30:38
Jozef gratulácia!!
 
pridalamichal
2014-12-23 23:01:58
Naozaj zaslúžené ! Pridávam sa ku gratulácií !
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 23:07:40
príspevok od: win17
Jozef gratulácia!!
Dakujem
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-23 23:07:55
príspevok od: pridalamichal
Naozaj zaslúžené ! Pridávam sa ku gratulácií !
Vdaka
 
NIKA02
2014-12-23 23:54:17
Srdečne gratulujem!
 
Matúš Koprda
2014-12-24 00:42:56
gratulujem, je sa čím inšpirovať
 
pekelnikivan
2014-12-24 06:56:39
Gratulujem
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-24 09:35:55
príspevok od: NIKA02
Srdečne gratulujem!
Dakujem pekne
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-24 09:36:42
príspevok od: Matúš Koprda
gratulujem, je sa čím inšpirovať
Vdaka to som rad
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-24 09:37:10
príspevok od: pekelnikivan
Gratulujem
Ivan dakujem
 
Koma
ocenenie redakciou 2014-12-24 10:01:11
srdečne gratulujem Jozef..príjemné sviatky celej rodinke prajem
 
gastiv
2014-12-24 10:27:26
Gratulacia z nemecka,pekny darcek k vianociam,len tak dalej
 
milanF
2014-12-24 12:54:25

gratulujem, super
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-24 13:44:14
príspevok od: Koma
srdečne gratulujem Jozef..príjemné sviatky celej rodinke prajem
Vdaka Koma aj tebe pekne sviatky
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-24 13:44:43
príspevok od: gastiv
Gratulacia z nemecka,pekny darcek k vianociam,len tak dalej
Dakujem pekne
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-24 13:45:11
príspevok od: milanF

gratulujem, super
Vdaka
 
MiskoMacka
2014-12-24 13:49:54
Gratulujeme !!! Krásne fotky a vela zdaru
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-24 16:26:09
príspevok od: MiskoMacka
Gratulujeme !!! Krásne fotky a vela zdaru
Dakujem pekne
 
ragazi
2014-12-24 23:11:36
Gratulujem Jožko.
Prajem veľa vzácnych chvíľ v horách.
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-24 23:30:31
príspevok od: ragazi
Gratulujem Jožko.
Prajem veľa vzácnych chvíľ v horách.
Dakujem Radko verim ze niekedy aj splocne niekde na horach
 
rotten apple
2014-12-24 23:36:46
Gratulujem Jozef
 
Jerry C.
2014-12-25 00:59:03
Blahoželám Jozef a nech Ti to aj naďalej tak skvele fotí
 
Cerberus
2014-12-25 09:21:09
Blahoželám Jozef.
 
red arrow
2014-12-25 12:01:39
gratulujem, pre mna inspirujuci rozhovor a este krajsie fotky prajem dobre svetlo aj nadalej
 
nvs
2014-12-25 12:45:56
zaslúžené ocenenie, gratulujem... rada som prečítala a pozrela krásne pohľady, ktoré sa nevidia každý deň. Chvíle, ktoré si strávil tam hore, priviedli k mnohým zamysleniam, ktoré si človek neuvedomuje dole, v bežnom zhone každodenného života. Prajem svetlo vždy pre sebe mať, mnoho krásnych pohľadov v lone prírody, zomknutosti a spätosti s ňou.
 
hakizu
2014-12-25 18:09:06
super a fajnovy rpzhovor..
zo srdca gratulujem, velmi pekne to robis
 
juve16
2014-12-25 19:28:41
Gratulácia. Jozef je jeden z mojich vzorov na tomto portáli.
To behanie od okna k oknu, že aké je vonku dobré svetlo...poznám
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-25 20:15:14
príspevok od: rotten apple
Gratulujem Jozef
Dakujem
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-25 20:15:47
príspevok od: Jerry C.
Blahoželám Jozef a nech Ti to aj naďalej tak skvele fotí
Jerry dakujem
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-25 20:16:13
príspevok od: Cerberus
Blahoželám Jozef.
Dakujem
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-25 20:16:49
príspevok od: red arrow
gratulujem, pre mna inspirujuci rozhovor a este krajsie fotky prajem dobre svetlo aj nadalej
Dakujem pekne
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-25 20:17:29
príspevok od: nvs
zaslúžené ocenenie, gratulujem... rada som prečítala a pozrela krásne pohľady, ktoré sa nevidia každý deň. Chvíle, ktoré si strávil tam hore, priviedli k mnohým zamysleniam, ktoré si človek neuvedomuje dole, v bežnom zhone každodenného života. Prajem svetlo vždy pre sebe mať, mnoho krásnych pohľadov v lone prírody, zomknutosti a spätosti s ňou.
Dakujem pekne
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-25 20:18:39
príspevok od: hakizu
super a fajnovy rpzhovor..
zo srdca gratulujem, velmi pekne to robis
Dakujem hakizu
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-25 20:19:19
príspevok od: juve16
Gratulácia. Jozef je jeden z mojich vzorov na tomto portáli.
To behanie od okna k oknu, že aké je vonku dobré svetlo...poznám
Dakujem to ma velmi tesi
 
nyco
2014-12-25 23:48:32
Zaslúžené ocenenie, gratulujem!
Prajem naďalej veľa elánu a inšpirácie
 
Leopold
2014-12-26 07:35:05
Áno ! Takto si predstavujem krajinársku fotografiu ! A že si sa k takým nádherným obrázkom prepracoval už v takom, relatívne, mladom veku, zaslúžiš všetku úctu ! Želám tebe aj tvojej mladej rodinke veľa, veľa šťastia v Novom roku a od nich aj veľa tolerancie s tvojou záľubou !
Budem ti držať všetky palce, keď práve nebudem fotografovať
 
agatko
2014-12-26 08:16:07
Gratulujem, Jozef.
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-26 09:13:02
príspevok od: nyco
Zaslúžené ocenenie, gratulujem!
Prajem naďalej veľa elánu a inšpirácie
Dakujem pekne
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-26 09:14:26
príspevok od: Leopold
Áno ! Takto si predstavujem krajinársku fotografiu ! A že si sa k takým nádherným obrázkom prepracoval už v takom, relatívne, mladom veku, zaslúžiš všetku úctu ! Želám tebe aj tvojej mladej rodinke veľa, veľa šťastia v Novom roku a od nich aj veľa tolerancie s tvojou záľubou !
Budem ti držať všetky palce, keď práve nebudem fotografovať
Dakujem to si velmi vazim!!!
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-26 09:15:00
príspevok od: agatko
Gratulujem, Jozef.
Vdaka
 
Haratyk
2014-12-27 10:42:29
Blahoželám, nech sa Ti darí a prajem dobré svetlo a veľa pekných zážitkov a fotografií...
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-12-27 20:15:36
príspevok od: Haratyk
Blahoželám, nech sa Ti darí a prajem dobré svetlo a veľa pekných zážitkov a fotografií...
Vďaka Tonko
 

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia