Hore

Rozhovor Zoltán Kremničan


Nick na ephoto
: zolec

Volajú ho Zolo a má 41 rokov. Narodil sa, žije, založil svoju rodinu a  pracuje vo Veľkom Krtíši. Od jeho rannej mladosti je fanúšikom a obdivovateľom fotografického umenia a do dnešného dňa sa s ním denne stretáva.

Zolo však nie je len pasívnym konzumentom fotografie, ale tak isto sa aj vlastnou tvorbou podieľa na jej rozvoji. Prekrásne krajinky a portréty vysokej technickej kvality zdobia jeho galériu.Tieto fotografie sa vyznačujú prirodzeným citom pre kompozíciu a ľúbivými farbami. Aj keď sa to bude zdať čudné, ale k veľkej časti svojich modeliek chová otcovský vzťah. Odpoveď prečo tomu tak je, nájdete v nasledujúcom rozhovore.

Koľko rokov sa venuješ foteniu? Pamätáš si na svoje fotografické začiatky?

V prvom rade by som sa chcel poďakovať redakcii, že sa rozhodli ma osloviť a urobiť so mnou rozhovor. Roky sa mi už ťažko počítajú, ale pamätám si, že svoj prvý fotoaparát som dostal už ako malý chlapec. Boli to moje prvé skúsenosti s fotografiou. Neskôr som vlastnil niekoľko kinofilmových kompakto, s ktorými som fotil na dovolenkách a zaznamenal celé detstvo mojich dcér. Z tohto obdobia mám pomerne bohatý archív. Prešlo mi rukami aj niekoľko digitálnych kompaktov a postupne som začal uvažovať nad kúpou digitálnej zrkadlovky s cieľom byť technicky voľnejší a posunúť vpred možnosti mojej kreativity a technických obmedzení. K tomuto kroku som sa rozhodol až v roku 2008. Odhodlal som sa aj vďaka internetu a portálu ephoto, kde som sa denne stretával s rozmanitými fotografiami od rôznych autorov, čítal odborné články a téma fotenie ma dodnes úplne pohltila.

Pozeral som tvoju webstránku a mám pocit že sa fotením živíš. Mám pravdu?

V súčasnosti by ma fotenie snáď uživilo, ale našťastie ma živí aj dobre rozbehnutá rodinná obchodná firma, pri ktorej mi ostáva dosť času aj na fotenie. Do predmetu činnosti som si pridal aj fotografické služby, takže všetko čo ma živí, je pod jednou strechou.

K foteniu na zákazky som sa dostal postupne. Ľudia ma oslovovali, niekoľko akcií som nafotil zadarmo, potom za symbolické ceny a až keď som bol presvedčený, že na to mám a výsledky sú minimálne podľa predstáv klientov, tak som sa na to dal. Fotím väčšinou svadby, deti, portréty a s kamarátom, s mojim fotopartnerom Karolom Husárom (KarolH) sme si zariadili aj dostatočne vybavený fotoateliér. Napriek tomu radšej volím možnosť fotenia vo voľnej prírode, kde je človek menej obmedzený, dokáže využiť prirodzené svetlo a prírodné rekvizity. Do ateliéru sa ale často vraciam aj z potreby fotenia produktovej fotografie, ktorej sa tiež venujem.

Prešiel som si celú galériu, ktorú tu u nás máš, a nemôžem povedať, že obľubuješ len jeden typ fotografií. Našiel som portréty, krajinky, zátišia, makro... Nachádzaš radosť pri fotení všeobecne, alebo predsa len máš niektoré fotenia radšej?

Áno, všeobecne ma fotenie teší, fotím všetko možné, fotenie v prírode je pre mňa relax. Najradšej mám fotenie ľudí, či už sú to portréty alebo sa jedná o reportáž. Chcel by som si vytvoriť viacej príležitostí, cestovať s fotoaparátom po svete, no zatiaľ sa mi to nedarí. Som zaneprázdnený fotením zákaziek a následným spracovaním fotiek, ktoré mi zaberá strašne veľa času a to všetko samozrejme popri mojej práci a rodine. Daňou za to je, že realizácia mojich vlastných fotoprojektov ide zatiaľ bokom.

Posledné pridané fotografie sa vyznačujú vysokou technickou kvalitou. Nový fotoaparát, alebo lepší posproces? ;)

Potešilo ma, že to tak vidíš. Asi ako každý, kto sa venuje foteniu, tak aj ja moje umenie rozvíjam, stále sa učím, skúšam nové veci, čítam články, fotografické knihy, veľa fotím a skúseností taktiež pribúda. Používam fotoaparáty Sony, mnohí nechápu prečo, tak to vysvetlím. Prvú zrkadlovku som si kúpil v miestnom elektre, mali až jednu, bola to Sony A200. Vtedy som si povedal, že na začiatok mi to bude stačiť, časom som si ale dokúpil ďalšie objektívy, externý blesk, a keď som sa čoskoro rozhodol pre upgrade, na A700 , neskôr A900, ostal som pri tejto značke a musím povedať, že ma ničím neobmedzuje. Vlastním aj kinofilmovú Minoltu Dynax 5, s ktorou fotím pre zábavu na čiernobiely film. Digitálne fotím do formátu RAW a fotky upravujem v Adobe Photoshop Lightroom a CS5.

Často vidím pri portrétoch dievčat mená ako, Lívia, Lenka. Odprisahal by som podobnosť s tvojou profilovou fotografiou...

Jozef, máš dobré oko. Zbadal si to napriek tomu, že moja profilová fotka je rozmazaná :D Mám to šťastie, že moje dcéry sú ochotné mi pózovať, hlavne v začiatkoch mi to pomohlo. Možno aj vďaka nim som sa naučil ako tak fotiť portréty. Som im vďačný za ich trpezlivosť a aj čas strávený s mojím postupným zdokonaľovaním sa.

Veľmi ma zaujala fotografia „takmer zahalené mesto“. Pamätáš si ešte príbeh tejto fotografie?

Táto fotografia vznikla v januári 2011, keď som v Nitre, v hoteli Zlatý kľúčik na Zobore fotil jednu firemnú akciu. V noci okolo 23:00 som sa išiel vonku vyvetrať a naskytol sa mi parádny pohľad na mesto. Hneď som nasadil teleobjektív, ktorý som mal v brašni, no problém bol, že som zo sebou nemal statív. Vyriešil som to tak, že som fotoaparát umiestnil a vypodložil na kapote jedného auta, horko-ťažko som nastavil kompozíciu a urobil záber pre istotu 2x s cca 25 sekundovou expozíciou. Túto fotografiu som po návrate domov len minimálne upravil a vo večerných hodinách som ju pridal na ephoto, ani som s tým nepočítal, že bude taká úspešná.

Pred viac ako rokom som v komentári reagoval na kompozíciu v tejto fotografii. Stále by si komponoval rovnako?

Aj pre spomenuté problémy pri vzniku tejto fotografie by som asi komponoval rovnako. Panoramatický orez je tam preto, lebo do spodku fotografie mi prečnievali strechy. Názov fotografie je takmer zahalené mesto, nie kostol, to mesto sa nachádza naľavo od kostola a chcel som ho tam mať. Skúšal som aj iné orezy, ale nemôžem si pomôcť, ani jeden nevystihuje podstatu a myšlienku originálu.

Prebehol som ťvoje hodnotenia. Myslím že som nezbadal horšiu bodovú známku ako 5. Nemáme horšie fotografie? ;)

Ako všetci vieme, užívatelia fotoportálu ephoto sa ubrali takým smerom, že fotky sú zhruba o 2-3 známky nadhodnotené. Zastavujem sa pri fotografiách, ktoré ma v prvom rade niečím zaujmú. Na túto činnosť mi ostáva stále menej času a preto ak sa zastavím pri vyslovene zlej fotografií, napíšem radšej slovný komentár bez bodov aj preto, aby som sa vyhol zbytočnej konfrontácii a autorom radšej skúsim podsunúť môj názor a poprípade objektívnu radu. Tento problém sa snaží riešiť aj samotná redakcia nedávnymi zmenami, takže si myslím, že o známkach je v tejto chvíli zbytočné aj hovoriť.

Je niečo, čo ťa dokáže pri fotení vytočiť, alebo si skôr pokojný za každej situácie?

Myslím, že som pokojný a rozvážny za každej situácie. Pri fotení sa snažím navodiť tú správnu atmosféru a dobrú náladu. Verím, že sa mi to zatiaľ darí a považujem to za najlepšiu cestu  pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov pri fotografovaní ľudí. Iba raz sa mi stalo, že som v ateliéri fyzicky napadol jednu mladú modelku, naozaj iba raz a dúfam, že to neodradí ďalšie potencionálne zákazníčky. Ale nie naozaj, tento krát som žartoval... :D

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
kulkovsky
2012-06-19 08:16:30
super článok a krásne fotografie Nech sa darí
 
b0baz
2012-06-19 08:43:46
Nech sa ti darí Zolino.
 
walde
ocenenie redakciou 2012-06-19 08:45:47
Ahoj Zolo...okrem samotného rozhovoru ma zaujala tá koncentrovaná kvalita, ktorá je obsiahnutá vo výbere doprovodných fotiek... gratulujem k oceneniu
 
Anena
2012-06-19 08:59:02
Paci sa mi clanok, super fotky, skutocne nadhera a skoro vsetky zanre mas obsiahnute.Gratulujem k oceneniu.
Na portretoch ma fascinuje ako vies zachytit dusu fotenych objektov.
 
pedro81
2012-06-19 09:20:50
super clanok a fotky
gratulujem
 
zuzuliena
2012-06-19 09:21:55
gratulujem a tesim sa, ze Ta vybrali
 
buba
2012-06-19 09:37:52
Gratulujem
 
LucyB
2012-06-19 09:41:27
Uprimne??? Pre mna je to clovek s velkým srdcom a dusou..preto sa vobec necudujem,ze to prenasa do svojich fotiek,ktore su neopakovatelne..tesim sa a gratulujem Zolko
 
brki
2012-06-19 09:46:02
Zolo, želám veľa dobrých fotiek a radosť z fotenia...ináč fajn článok o prima skromnom človeku
 
jan.zitniak
2012-06-19 10:07:19
Gratulujem k rozhovoru, velmi pekna praca
 
steve2211
2012-06-19 10:11:16
Ja som vždy obľuboval Zolove fotky. Lahodia mi tonalitou a vysokou technickou kvalitou, preto vítam rozhodnutie redackie vyzdvihnúť Tvoju prácu , nakoľko si to zaslúžiš a už bolo aj načase . Jediné, čo ma zarazilo je Tvoj vek Zolo. Ja som Ti takto z portálu tipoval vždy tak polovicu Nech sa Ti darí aj naďalej chlape
 
dusan64
2012-06-19 10:21:22
Aj keď sme boli len krátko v kontakte, tak ten článok vystihol ten môj pocit, ktorý som zo stretnutia mal. Prajem aj naďalej dobré svetlo.
 
ruiger1
2012-06-19 10:31:27
tiez sa pripajam ku gratulacii. Clanok som si precital cely a velmi pozorne. A to aj preto, lebo si bol jeden z mala ludi, ktory sa ma na jednom portali ujal a nesetril si kritikou a tym si ma patricne usmernil. Si pre mna velkym vzorom, co sa da vo fotografii dosiahnut a prostrednictvom tvojich fotografii vidim aj vlastne ciele, co by som chcel dosiahnut aj ja. A to nielen kvalitou tvojich fotografii, ale najma aj emociami, ktore dokazes do fotiek zapecatit. To nedokaze kazdy, ty to vies a skutocne to robis so srdcom.
 
slavmiro
2012-06-19 10:42:01
Zolo, uprimna gratulacia, mas silnu tvorbu a vzacne vyvazene nazory! Tvoj siroky zaber vo fototvorbe mi je velmi blizky.
Nutno verejne napisat, ze si jeden z nemnohych ludi, s ktorymi som sa zoznamil vdaka ephoto portalu aj nazivo a nelutujem, skor naopak. Akysi 6-ty zmysel na dobrych ludi ma nesklamal a nebyt tych km medzi nami, urcite by sme sa stretavali castejsie. V Galante ste Karolom vzdy vitani!
 
R.M. (byron)
2012-06-19 10:46:27
Ahoj Zolo, gratulujem. Tvoje fotky ma vždy bavili . Dúfam, že sa zase niekde stretneme a ja budem môcť čo to od Teba odpozorovať .
 
maska
2012-06-19 10:51:05
gratulujem, skvelé . . .
 
Matt83
ocenenie redakciou 2012-06-19 11:10:02
pekne, gratulujem
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2012-06-19 11:27:32
gratulujem urcite zaslúžene
 
Patrik Stedrak
externý redaktor 2012-06-19 11:32:00
velmi prijemny clanok s krasnymi fotografiami, pripajam sa ku gratulantom
 
fotografik
2012-06-19 11:48:42
Blahoželám Zolo
 
Marcel Rebro
 
balazovic.lubos
2012-06-19 12:30:42
tiež sa pripájam ku gratuláciam. sledujem tvoje fotky už dlho a zreješ, ako dobré víno. len tak ďalej.
 
FilipMino
2012-06-19 15:22:43
fajn rozhovor a parádne fotky
 
andrejgrznar
2012-06-19 15:51:52
gratulácia, fajn rozhovor a fajné foto
 
nvs
2012-06-19 16:08:19
blahoželám, prajem tvorčie úspechy a naplnenie vlastných foto projektov
 
j.a.r.o.
2012-06-19 16:10:34
veľmi pekné, gratulujem
 
markato1
2012-06-19 16:36:36
Gratulujem k oceneniu ,fajn rozhovor,pekne fotky,nech sa dari aj nadalej
 
varenyi
2012-06-19 16:52:38
Blahoželám, prajem dobré svetlo a veľa ďalších krásnych fotografii.
 
noik
ocenenie redakciou 2012-06-19 17:12:41
Zelam ti Zolo aj nadalej dobre oko, a samozrejme aj uspech, s tymto urcite nie lahkym chlebikom...
A samozrejme gratulacia k oceneniu...
 
peky
2012-06-19 17:21:21
pokoj, skromnosť a pokora... to je pre mňa To, čo vyžarujú Tvoje obrázky... gratulujem...
 
Valka
2012-06-19 18:18:58
Zolo, gratulujem. Skutocne krasne fotis a nie iba jednu temu. Mas krasne svetlo, focus a vidno tvoju dusu
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 19:36:20
príspevok od: kulkovsky
super článok a krásne fotografie Nech sa darí
Ďakujem
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 19:36:57
príspevok od: b0baz
Nech sa ti darí Zolino.
Diki kamo
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 19:37:44
príspevok od: walde
Ahoj Zolo...okrem samotného rozhovoru ma zaujala tá koncentrovaná kvalita, ktorá je obsiahnutá vo výbere doprovodných fotiek... gratulujem k oceneniu
Ďakujem walde
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 19:40:02
príspevok od: Anena
Paci sa mi clanok, super fotky, skutocne nadhera a skoro vsetky zanre mas obsiahnute.Gratulujem k oceneniu.
Na portretoch ma fascinuje ako vies zachytit dusu fotenych objektov.
Ďakujem Anička, som rád, že sme sa vďaka fotografii spoznali a navzájom si pomohli
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 19:40:22
príspevok od: pedro81
super clanok a fotky
gratulujem
Ďakujem
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 19:41:20
príspevok od: zuzuliena
gratulujem a tesim sa, ze Ta vybrali
Aj ja sa teším, že si sa zastavila, ďakujem
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 19:41:35
príspevok od: buba
Gratulujem
Ďakujem
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 19:42:25
príspevok od: LucyB
Uprimne??? Pre mna je to clovek s velkým srdcom a dusou..preto sa vobec necudujem,ze to prenasa do svojich fotiek,ktore su neopakovatelne..tesim sa a gratulujem Zolko
..fíha Ďakujem..
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 19:43:30
príspevok od: brki
Zolo, želám veľa dobrých fotiek a radosť z fotenia...ináč fajn článok o prima skromnom človeku
Díki Bois
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 19:44:01
príspevok od: jan.zitniak
Gratulujem k rozhovoru, velmi pekna praca
Ďakujem pekne
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 19:47:52
príspevok od: steve2211
Ja som vždy obľuboval Zolove fotky. Lahodia mi tonalitou a vysokou technickou kvalitou, preto vítam rozhodnutie redackie vyzdvihnúť Tvoju prácu , nakoľko si to zaslúžiš a už bolo aj načase . Jediné, čo ma zarazilo je Tvoj vek Zolo. Ja som Ti takto z portálu tipoval vždy tak polovicu Nech sa Ti darí aj naďalej chlape
Ďakujem, vek zaráža aj mňa samotného, no ubezpečujem Ťa, že mentálne sa cítim presne ako píšeš - na polovicu
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/166961/baby/
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 19:49:12
príspevok od: dusan64
Aj keď sme boli len krátko v kontakte, tak ten článok vystihol ten môj pocit, ktorý som zo stretnutia mal. Prajem aj naďalej dobré svetlo.
Ďakujem Dušan, bolo mi potešením spoznať Ta
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 19:51:02
príspevok od: ruiger1
tiez sa pripajam ku gratulacii. Clanok som si precital cely a velmi pozorne. A to aj preto, lebo si bol jeden z mala ludi, ktory sa ma na jednom portali ujal a nesetril si kritikou a tym si ma patricne usmernil. Si pre mna velkym vzorom, co sa da vo fotografii dosiahnut a prostrednictvom tvojich fotografii vidim aj vlastne ciele, co by som chcel dosiahnut aj ja. A to nielen kvalitou tvojich fotografii, ale najma aj emociami, ktore dokazes do fotiek zapecatit. To nedokaze kazdy, ty to vies a skutocne to robis so srdcom.
Ďakujem Rudo, že si sa zastavil, aj za povzbudivé slová
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 19:55:18
príspevok od: slavmiro
Zolo, uprimna gratulacia, mas silnu tvorbu a vzacne vyvazene nazory! Tvoj siroky zaber vo fototvorbe mi je velmi blizky.
Nutno verejne napisat, ze si jeden z nemnohych ludi, s ktorymi som sa zoznamil vdaka ephoto portalu aj nazivo a nelutujem, skor naopak. Akysi 6-ty zmysel na dobrych ludi ma nesklamal a nebyt tych km medzi nami, urcite by sme sa stretavali castejsie. V Galante ste Karolom vzdy vitani!
Miro, ďakujem, aj za to, že si sa v úplných začiatkoch zastavoval pri mojich fotkách a konštruktívnou kritikou ma posúval vpred, nezabudol som
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 19:56:13
príspevok od: R.M. (byron)
Ahoj Zolo, gratulujem. Tvoje fotky ma vždy bavili . Dúfam, že sa zase niekde stretneme a ja budem môcť čo to od Teba odpozorovať .
Ahoj Rado, ďakujem
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 19:56:50
príspevok od: maska
gratulujem, skvelé . . .
Ďakujem
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 19:57:09
príspevok od: Matt83
pekne, gratulujem
Ďakujem
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 19:57:42
príspevok od: DEVOTEE
gratulujem urcite zaslúžene
Ďakujem
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 19:58:13
príspevok od: Patrik Stedrak
velmi prijemny clanok s krasnymi fotografiami, pripajam sa ku gratulantom
Ďakujem
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 19:58:38
príspevok od: fotografik
Blahoželám Zolo
Ďakujem Vilo
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 19:59:42
príspevok od: Marcel Rebro
pekne
THX
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 20:00:20
príspevok od: balazovic.lubos
tiež sa pripájam ku gratuláciam. sledujem tvoje fotky už dlho a zreješ, ako dobré víno. len tak ďalej.
Ďakujem pekne
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 20:01:03
príspevok od: FilipMino
fajn rozhovor a parádne fotky
Ďakujem
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 20:01:26
príspevok od: andrejgrznar
gratulácia, fajn rozhovor a fajné foto
Ďakujem
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 20:02:22
príspevok od: nvs
blahoželám, prajem tvorčie úspechy a naplnenie vlastných foto projektov
Ďakujem Natálka, podobne..
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 20:02:43
príspevok od: j.a.r.o.
veľmi pekné, gratulujem
Ďakujem
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 20:03:06
príspevok od: bubu1687
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 20:03:37
príspevok od: markato1
Gratulujem k oceneniu ,fajn rozhovor,pekne fotky,nech sa dari aj nadalej
Ďakujem pekne
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 20:03:53
príspevok od: varenyi
Blahoželám, prajem dobré svetlo a veľa ďalších krásnych fotografii.
Ďakujem
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 20:04:56
príspevok od: noik
Zelam ti Zolo aj nadalej dobre oko, a samozrejme aj uspech, s tymto urcite nie lahkym chlebikom...
A samozrejme gratulacia k oceneniu...
Ďakujem Jaro
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 20:06:37
príspevok od: peky
pokoj, skromnosť a pokora... to je pre mňa To, čo vyžarujú Tvoje obrázky... gratulujem...
Ďakujem, teší ma, že to tak vnímaš
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 20:07:32
príspevok od: Valka
Zolo, gratulujem. Skutocne krasne fotis a nie iba jednu temu. Mas krasne svetlo, focus a vidno tvoju dusu
Ďakujem Silvia
 
janot
2012-06-19 20:21:39
Už dávno som očakával ohodnotenie pre teba.Gratulujem
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-06-19 20:30:37
Zolo, blahoželám k oceneniu.
Najviac sa mi páčia Tvoje portréty, tie sú také najviac "zolovské"
(Počkaj, pohľadám nejaké staré fotky, čo si v BA fotil a budem sa nimi chváliť... )

Nech sa Ti darí aj naďalej...
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 21:05:18
príspevok od: janot
Už dávno som očakával ohodnotenie pre teba.Gratulujem
Ďakujem
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-19 21:11:09
príspevok od: Iwn*
Zolo, blahoželám k oceneniu.
Najviac sa mi páčia Tvoje portréty, tie sú také najviac "zolovské"
(Počkaj, pohľadám nejaké staré fotky, čo si v BA fotil a budem sa nimi chváliť... )

Nech sa Ti darí aj naďalej...
Ďakujem Iwn* ..staré fotky z BA vravíš? ..aha, jednu som aj ja našiel, bola v mojom foťáku, ale fotil niekto iný.. PS: Dnes mi hádam odpustíš
 
haplo602
2012-06-19 21:23:29
zolec++
 
steve2211
2012-06-19 21:41:22
príspevok od: zolec
Ďakujem, vek zaráža aj mňa samotného, no ubezpečujem Ťa, že mentálne sa cítim presne ako píšeš - na polovicu
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/166961/baby/
Ak tam máš niekde aj maželku, tak neviem, ktorá to je. Vyzeráte ako súrodenci, nie ako rodičia s deťmi (teda ak sú to Tvoje babizne s Tvojou polovičkou ) Good Job Zolec
 
Matej Rumanský
2012-06-19 23:13:55
gratulujem Pan fotograf !
 
Anena
2012-06-19 23:48:36
príspevok od: zolec
Ďakujem Iwn* ..staré fotky z BA vravíš? ..aha, jednu som aj ja našiel, bola v mojom foťáku, ale fotil niekto iný.. PS: Dnes mi hádam odpustíš
Aki ste zlatiii )
Pamatam si tu akciu velmi dobre
 
Jerry C.
2012-06-20 00:38:51
mal som to šťastie / a som za to osudu vďačný / že som sa mal možnosť osobne sa stretnúť s Fotografom Zolecom ... Je to Človek ,ktorého som vždy obdivoval a ktorého fotografie ma pobádali vždy viac a viac sa ponárať do tajomného sveta ,v ktorom plôška o rozmere niekoľkých
centimetrov štvorcových dokáže zachytiť neskutočne širokú škálu emócií ,krásu i nekonečnú mnohorakosť sveta ,ktorý vnímame našimi očami a následne aj srdcom. Som strašne rád ,že sa môžem na tomto portáli stretávať s Tvojou tvorbou .
A ozaj blahoželám k uznaniu ,ktorého sa Ti malo dostať už dávno !!!
 
milanF
2012-06-20 05:35:18
gratulujem
 
kmotrík
2012-06-20 07:49:34
pekné fotky, gratulujem ...
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-20 09:35:01
príspevok od: Matej Rumanský
gratulujem Pan fotograf !
Ďakujem pekne
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-20 09:37:36
príspevok od: Jerry C.
mal som to šťastie / a som za to osudu vďačný / že som sa mal možnosť osobne sa stretnúť s Fotografom Zolecom ... Je to Človek ,ktorého som vždy obdivoval a ktorého fotografie ma pobádali vždy viac a viac sa ponárať do tajomného sveta ,v ktorom plôška o rozmere niekoľkých
centimetrov štvorcových dokáže zachytiť neskutočne širokú škálu emócií ,krásu i nekonečnú mnohorakosť sveta ,ktorý vnímame našimi očami a následne aj srdcom. Som strašne rád ,že sa môžem na tomto portáli stretávať s Tvojou tvorbou .
A ozaj blahoželám k uznaniu ,ktorého sa Ti malo dostať už dávno !!!
Ďakujem Jozef, aj ja som rád, že som mal možnosť spoznať Ťa
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-20 09:38:05
príspevok od: milanF
gratulujem
Ďakujem
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-20 09:38:23
príspevok od: kmotrík
pekné fotky, gratulujem ...
Ďakujem
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-06-20 19:35:48
príspevok od: zolec
Ďakujem Iwn* ..staré fotky z BA vravíš? ..aha, jednu som aj ja našiel, bola v mojom foťáku, ale fotil niekto iný.. PS: Dnes mi hádam odpustíš
Iné mi neostáva... Ale oceňujem, že máš poriadok v archivácii, keď si tak rýchlo našiel...
 
Špagetka
2012-06-21 15:36:09
...paci sa mi najma cistota Tvojich fotos...zelam Ti, aby si mal viac casu aj na volnu tvorbu, pretoze ju dobre vidis.
 
karolH
2012-06-21 16:27:01
Kamarát gratulujem!! ...škoda,. že až teraz som sa dostal k netu....príjemný rozhovor, super fotky ako vždy....som rád, že s Tebou spolupracujem .....a ďakujem , že si ma spomenul
nech sa Ti darí naďalej !!!!!!
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-22 20:25:49
príspevok od: karolH
Kamarát gratulujem!! ...škoda,. že až teraz som sa dostal k netu....príjemný rozhovor, super fotky ako vždy....som rád, že s Tebou spolupracujem .....a ďakujem , že si ma spomenul
nech sa Ti darí naďalej !!!!!!
Aj ja ďakujem, za všetko...
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-22 20:26:18
príspevok od: Špagetka
...paci sa mi najma cistota Tvojich fotos...zelam Ti, aby si mal viac casu aj na volnu tvorbu, pretoze ju dobre vidis.
Ďakujem, že si sa zastavila
 
mato.draho
2012-06-22 21:15:22
Príjemné čítanie a parádne fotky. Rôznorodé, a pritom všetky s jasným rukopisom autora.
Fajne fajne, vďaka za tento rozhovor.
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-24 11:08:28
príspevok od: mato.draho
Príjemné čítanie a parádne fotky. Rôznorodé, a pritom všetky s jasným rukopisom autora.
Fajne fajne, vďaka za tento rozhovor.
Ďakujem
 
lgsvgh
2012-06-24 14:12:25
Úprimná gratulácia k rozhovoru a zároveň i k oceneniu. Bolo toho už dosť veľa napísané, čo je aj všetko pravda, ale jedna vec tu nebola spomenutá, a síce to, čo je ozdobou každého veľkorysého človeka. Pri mojich začiatkoch som sa obrátil na Teba, a bez problémov sme si dohodli stretnutie, vysvetlil, poradil, a na moju otázku,čo som dlžný, bola odpoveď, že to, že sa zlepším v tvorbe. Tieto moje slová potvrdí každý začínajúci fotograf, ktorý požiadal o pomoc ,, zolec - a ".
 
mythos_666
2012-06-24 19:40:48
thumbs up!
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-26 20:17:34
príspevok od: mythos_666
thumbs up!
..thanks
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-06-26 20:17:58
príspevok od: lgsvgh
Úprimná gratulácia k rozhovoru a zároveň i k oceneniu. Bolo toho už dosť veľa napísané, čo je aj všetko pravda, ale jedna vec tu nebola spomenutá, a síce to, čo je ozdobou každého veľkorysého človeka. Pri mojich začiatkoch som sa obrátil na Teba, a bez problémov sme si dohodli stretnutie, vysvetlil, poradil, a na moju otázku,čo som dlžný, bola odpoveď, že to, že sa zlepším v tvorbe. Tieto moje slová potvrdí každý začínajúci fotograf, ktorý požiadal o pomoc ,, zolec - a ".
Ďakujem Elo
 
Matt83
ocenenie redakciou 2012-07-17 16:34:22
gratulujem
 
leto
2012-07-17 20:39:39
skvelé Zolec, a gratulujem,vždy ma akýkoľvek úspech mojich známych teší ako vlastný!
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-07-18 02:19:59
príspevok od: Matt83
gratulujem
..aj druhý krát ďakujem
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-07-18 02:20:39
príspevok od: leto
skvelé Zolec, a gratulujem,vždy ma akýkoľvek úspech mojich známych teší ako vlastný!
Ďakujem
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia