Hore

3x Overlay prosím!

Rýchly trik, ako v Photoshope fotografiám dodať “šťavu”. Použijeme na to prelínanie vrstiev typu Overlay.

Tento jednoduchý tutoriál zvládnu aj začiatočníci s minimálnymi skúsenosťami práce s Photoshopom. Použijeme interakciu medzi vrstvami na oživenie málo kontrastných farebných fotografií.

Detail starej parnej lokomotívy z bratislavského Rendezu. Fotografii chýba kontrast, tónový aj farebný.

Overlay prosím!

V prvom kroku dodáme fotografii mikrokontrast. Zvýraznime hrany, vďaka čomu budú fotografie vyzerať ostrejšie. V Lightroome pre podobný účel slúži funkcia Clarity.

Začneme tým, že si zduplikujeme fotografiu do novej vrstvy. Ide to niekoľkými spôsobmi. Tým prvým je ísť cez Menu/Layers a vybrať Duplicate Layer… Druhým spôsobom je ísť do postranného panelu Layers, prejsť kurzorom nad základnú vrstvu Background, stlačiť pravé tlačidlo myšia vybrať Duplicate Layer… tretí spôsob je najľahší, použite klávesovú skratku CTRL+J (CMD+J na Mac OS).

Začneme duplikovaním vrstvy Background. Urobiť tak môžete v Menu (1.), alebo v paneli Layers (2.).

V paneli Layers teraz máte fotografiu v dvoch vrstvách. Vyberte hornú vrstvu, ak už nie je vybratá. Teraz na ňu aplikujeme filter. V Menu/Filter/Other vyberte filter High Pass…  Filter má jediný parameter, rádius určuje do akej vzdialenosti od hrán filter bude aplikovaný. S rádiusom to nepreháňajte (hodnota závisí od konkrétnej fotografie), výsledkom použitia filtra má byť jemný monochromatický reliéf.

Ak chcete pokračovať v čítaní tohto článku, aktivujte si eKonto Classic alebo ekonto PLUS.


Ak už máte niektoré z eKont aktivované, pre odomknutie článku musíte byť prihlásený. Ak sa Vám článok neodomkne, skúste aktualizovať okno prehliadača (napríklad stlačením F5, alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

ePhoto.sk vám chce ponúknuť ešte lepší obsah, viac kvalitných článkov a ďalšie užívateľské vylepšenia. Okrem prístupu k spoplatnenému obsahu fotoškoly získate viac priestoru pre svoje fotografie, benefity a zľavy u vybraných partnerov a množstvo ďalších výhod. eKonto PLUS vám navyše ponúka aj hosting a prístup k atraktívnym témam pre ľahké a intuitívne vytvorenie vlastnej webstránky. To všetko už od 1,17€ na mesiac vrátane DPH.

Príjemné čítanie vám želá tím ePhoto.sk


Platbu je možné realizovať prostredníctvom SMS (len SR), PayPAL a prevodom z bankového účtu. Pri platbach SMS a PayPal prebehne aktivácia účtu v priebehu niekoľkých minút po potvrdení platby. O aktivácii budete informovaní SMS alebo emailom (podľa typu platby). Pri platbe prevodom môže aktivácia trvať 1-2 dni. O aktivácii vášho konta budete informovaní emailom. Do aktivácie vami vybraného ekonta, môžete využívať vybrané funkcie v režime Basic. Pri konte Classic môžete realizovať upgrade na dlhšie obdobie alebo na eKonto PLUS do 30 dní od jeho aktivácie.

Aktivovať eKonto        Registrovať

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Marcel Rebro
2017-04-12 07:48:23
Stano Grunge
 
charlie65
2017-04-12 08:11:07
Veľmi názorné a detailné! Ďakujem.
 
šereda
2017-04-12 08:24:45
neviem čo a na čo treba na high pass desaturovať je to střední/neutrální šedá
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-04-12 08:38:43
príspevok od: šereda
neviem čo a na čo treba na high pass desaturovať je to střední/neutrální šedá
Zalezi od radiusu. Pri vyssom radiuse sa objavuju farby. Staci vyskusat.
 
šereda
2017-04-12 08:39:56
príspevok od: Karol Srnec
Zalezi od radiusu. Pri vyssom radiuse sa objavuju farby. Staci vyskusat.
OK
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované