Hore

Fujifilm X-Pro1: prvý kontakt

V čase keď vyšiel na trh Fujifilm X100 s pevným objektívom a hybridným hľadáčikom si mnohí fotografi želali, aby Fujifilm ponúkol podobný model, ale s vymeniteľnou optikou. Užívatelia chceli teda nový hľadáčikový systém, ktorý by v súčasnosti nemal priameho konkurenta. Fujifilm tesne pred Vianocami splnil niektorým fotografom ich prianie a predstavil jedinečný model X-Pro 1, inšpirovaný úspešným modelom X100.

Dnes nikto nerobí hľadáčikový fotoaparát s výmennou optikou v takej koncepcii ako X-Pro 1. Fujifilm okrem už spomenutého hybridného hľadáčika ponúka aj vlastné spracovanie obrazu, návrh senzora a úplne odlišnú konštrukciu objektívov, ktoré majú zadný člen extrémne blízko 16Mpx X-Trans CMOS senzora vo veľkosti APS-C.

Redakcia ePhoto dostala pozvanie na tlačovú konferenciu do Varšavy, kde sa po prvý krát v Európe oficiálne predstavil Fujifilm X-Pro 1, tri nové objektívy na tento systém, ako aj ďalšie príslušenstvo. Prinášame vám teraz prvý kontakt s týmto zaujímavým fotoaparátom a novými objektívmi.

Ranný let do Varšavy

Nemám rád lietanie v zime pri silnom vetre a tiež to vyčkávanie na letisku, kým nastúpite do lietadla. Samozrejme práve vtedy musí fúkať silný vietor, aby ste poriadne premrzli. V lietadle to potom pri štarte nie je o nič lepšie. Pokiaľ vás samozrejme nehreje pri srdci pocit, že sa chystá niečo výnimočné, čo stojí za všetku tú zimu a hádzanie lietadlom pri štarte a pristávaní. A predstavenie nového Fujifilmu X-Pro1 mi za túto zimnú cestu lietadlom do Varšavy určite stálo...

Pravé PRO

Asi už viete, že som fanúšikom hľadáčikových fotoaparátov s pekným dizajnom a ešte lepším obrazom. Preto nakoniec aj s jedným hľadáčikovým digitálom Fujifilm X100 už dlhšie fotím. Prináša mi výhody malých rozmerov, pohotového ovládania a tiež výborného ostrého obrazu s veľkým, reálne využiteľným dynamickým rozsahom. Pekné kovové vyhotovenie a retro imidž je len čerešničkou na tortičke.

Všetko toto ponúka aj nový model X-Pro 1 s niekoľkými zásadnými vylepšeniami. Prvým sú samozrejme výmenné objektívy s úplne novým Fujifilm „X“ bajonetom. Druhou zmenou k lepšiemu je nový APS-C senzor, ktorý vo svojom reálnom obrazovom výkone je na úrovni Full Frame zrkadloviek. Je to trošku trúfalé tvrdenie, ale myslím si, že toto môžem po mojich skúsenostiach už smelo povedať. (Nie je to samozrejme oficiálne tvrdenie Fujifilmu, len môj osobný názor)

 

 

Výbornú ostrosť a rozlíšenie detailov dosiahli vďaka odstráneniu AA filtra a zmenou klasickej Bayerovej masky (2x2 px)  za odlišnú, patentovanú Fujifilmom, s menej pravidelným usporiadaním (až 6x6 px.). Tretím vylepšením je prepracované menu s iným členením záložiek, a tiež inak rozmiestnené väčšie tlačidlá. Pribudlo nové „Q“ tlačidlo, ktorým môžete pri vstupe do rýchleho menu priamo na displeji zvoliť parameter a kolieskom zvoliť požadovanú hodnotu. Ďalšou zmenou je väčšia batéria, iného typu aká je v modeli X100.

Čierne prevedenie tela, objektívov a spomenuté vylepšenia robia z nového X-Pro1 fotoaparát na profesionálne použitie. Predstavený model teda v porovnaní s trochu výletníckym starším X100 doslova smrdí robotou – fotografickou prácou, čo je v prípade, že ste profi fotograf len dobré znamenie :)

 

Vybrané technické parametre:

•    Fujifilmom navrhnutý16MP APS-C X-Trans CMOS senzor
•    Novel – farebný filter pre potlačenie moiré (bez low pass filtra)
•    EXR Procesor Pro obrazový procesor
•    Možnosť zvýšiť DR rozsah 100-400% (Auto)
•    Hybridný hľadáčik s meniteľným zväčšením
•    Tradičné analógové ovládanie
•    Nové objektívy XF 18mm F2 R, XF 35mm F1.4 R, and XF 60mm F2.4 R Macro
•    Tradičný clonový krúžok na objektívoch
•    Nové ovládače na zadnom paneli
•    Nový Quick systém ovládanie cez zadný LCD monitor
•    Štrbinová závierka: 1/4000s až 30s, režim Bulb
•    Kontinuálne snímanie 6snímok za sekundu
•    3.0" RGBW 1.230 000 bodový displej
•    Full HD video 1080 v H.264 MOV formáte so stereo zvukom
•    Hľadáčik EVF s rozlíšením 1 440 000 bodov
•    SDHC slot
•    Nová batéria NP-W126 Lithium-Ion
•    Rozmery 139.5 x 81.8 x  42.6 mm
•    Hmotnosť tela 450g aj s batériou a pamäťovou kartou

 

Vľavo vidíte schému štandardnej bayerovej mriežky a napravo zas usporiadanie 6 x 6 navrhnuté Fujifilmom pre X-Trans CMOS senzor ktorý je v X-Pro1.

 

Krátko, ale predsa

Po klasickej tlačovke, kde nám prostredníctvom prezentácie vysvetlili ako, čo a prečo v novom aparáte funguje mali novinári možnosť si vyskúšať na chvíľu fotoaparát aj pri reálnom fotení. Pripravené boli tri stanoviská, kde bolo možné nafotiť viaceré motívy v rôznych svetelných podmienkach. Bohužiaľ novinárov bolo veľa, keďže išlo o celoeurópske predstavenie, tak na samotné fotenie nebolo veľa času. Každý si chcel vyskúšať fotoaparát a mať ho čo najdlhšie. Fotili sme v múzeu železníc, kde boli k dispozícii krásne makety vláčikov, modely s komplikovaným ovládaním vyhotovené do najmenších detailov, ako aj reálne veľké vozne v exteriéri múzea.

Portréty v retro stylingu: Fujinon XF 60mm F2,4 R

Prvým stanoviskom bolo makro, kde som si okrem nového 60mm makroobjektívu vyskúšal aj po prvý krát prácu s telom X-Pro1. Prekvapili ma rýchle reakcie, veľkosť medzipamäte a pomalý zápis na lacnejšiu SD kartu. Fotoaparát má veľkú medzipamäť, takže počas bežného fotenia vás neobmedzuje v snímaní viacerých záberov za sebou. Fotografie boli už na displeji ostré a mali pekný dynamický rozsah, kontrast aj farebné podanie aj na vyšších citlivostiach ISO.

 

Makro fotografia nie je ale moja parketa, preto som sa tešil na štylizované fotenie modelky a dvoch modelov, kde okrem historického vozňa bol pristavený aj veterán. Pri fotení portrétov som si vyskúšal, že aj malý objektív a APS-C senzor môže mať ostrý obraz aj pri fotení s plne odcloneným objektívom. Potešilo ma pekné podanie pleťovky a jemných detailov, čo potvrdilo, že nová koncepcia senzora a lepší obraz neboli reklamné bláboly marketingových expertov. 60mm objektív so svetelnosťou F2,4 sa hodí teda nielen na fotografovanie detailov, ale aj na portréty.

Miláčik: Fujinon XF 35mm F1,4 R

Po slušnom makroobjektíve som si v ďalšom 10minútovom kole mohol vyskúšať 35mm základný objektív pri ktorom mi doslova spadla sánka. Žiadny 50mm objektív, ktorý mi prešiel rukami na FF senzore nekreslí plne odclonený ako tento jeho ekvivalent pre Fujifilm. Pri clone F1,4 sa nekoná žiadna mäkšia kresba, ktorá by Vás nútila pricloniť o jednu dve clony. AF pracuje so smrteľnou presnosťou. Za tento objektív sa oplatí dať každé jedno Euro, a jeho cena je aspoň pre mňa úplne opodstatnená.

S finálnym verdiktom si počkám na redakčné podrobné testovanie, ale myslím si, že už tie výsledky, ktoré si môžete pozrieť v galérii sú výborné. Objektív zaostruje presne na krátke aj vzdialenejšie motívy, má pekný kontrast, žiadnu aberáciu a výbornú kresbu aj pri fotení na veľmi krátke vzdialenosti, čo je pri základných objektívoch nevšedné.

Široký záber: Fujinon XF 18mm F2

Tento objektív je najmenší a najľahší z trojice. Má rovnako kvalitné prevedenie, a veľmi dobrú ostrosť. Veľmi ma prekvapila malá hĺbka ostrosti pri clone F2, zaostrovať bolo treba naozaj presne a sledovať si hĺbku ostrosti. Tento objektív som skúšal najkratšie, preto som veľmi zvedavý na podrobnejšie otestovanie.

 

Dvojaký hľadáčik

Pravdepodobne som mal napísať trojaký hľadáčik v názve odstavca, pretože okrem elektronického a priehľadového režimu ako ho poznáme z modelu X100  je ten optický (priehľadový režim) rozdelený vlastne do dvoch režimov. Prvý je určený pre širokouhlé objektívy. V tomto širokouhlom režime je zväčšenie hľadáčika 0,37x a funguje pre 18mm objektív. Po nasadení 35mm objektívu sa automaticky zasunie do hľadáčika ďalší optický člen, čím zmení zväčšenie na 0,6x čo je vlastne druhý režim optického hľadáčika. Všetky informácie o čase a clone, ISO, zaostrenej vzdialenosti atď. sa samozrejme premietajú priamo do hľadáčika podobne ako pri modeli X100.

Celkový pocit

Zámerne hovorím o pocite, pretože s novinkou som fotil len asi 25minút čistého času. Prišiel som však na to že AF (hoci aj v prvej verzii firmvéru) je schopný pracovať presne a rýchlejšie ako pri modeli X100. Dobré tiež je, že nové objektívy sú výnimočne ostré a na pocit aj pekne materiálovo prevedené z poctivého kovu. Potešilo ma nové rýchle menu, ponuka ďalšieho príslušenstva, ako je prídavný grip a malý - skôr imidžový blesk. Je to skôr otázka vkusu no ja by som uvítal skôr striebornú verziu aparátu v podobnom prevedení ako X100. K novinke X-Pro1 bude aj kožené puzdro, pekné originálne obaly na objektívy a ďalšie príslušenstvo v dizajne ktorý ladí s týmto modelom..

 

Ak ste sa dočítali až sem asi vidíte, že sa mi nedarí skryť nadšenie z prvého kontaktu s týmto prístrojom. Nestaviam obrazovú kvalitu fotky na piedestál, ale ak sa snúbi dobrý obraz s vhodne koncepčne a materiálovo navrhnutým telom, niet pre fotografa lepšie riešenie. Presne takýto pocit vo mne vyvolalo krátke stretnutie s týmto elegánom v Poľskej Varšave.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
peter.korytiak
 
termitix
2012-02-17 16:54:00
parádka
 
cc355
2012-02-17 17:27:46
taky se mi moc líbí, chtěl bych ho, ale srovnávat ho s FF mi přijde trošičku přehnané
 
bear
2012-02-17 17:39:15
príspevok od: cc355
taky se mi moc líbí, chtěl bych ho, ale srovnávat ho s FF mi přijde trošičku přehnané
Tiez si myslim, ze to znesie porovnanie mozno tak s 3-5 rokov starou fullframe technologiou. Najmladsi FF senzor ma tusim 2 roky a ten je v Nikon D3s a tomu asi konkurovat nebude a to ani nehovorim o modeloch co boli predstavene v poslednych mesiacoch a mali by prist do predaja buduci mesiac.
 
markato1
2012-02-17 20:13:46
pri takomto vyvoji klasicke zrkadlovky pomaly prestanu mat vyznam..
vyzera to slusne..podareny kusok.
 
vjacesslav
2012-02-17 21:04:21
Fujifilm mi príde priekopník a ťahúň v poslednej dobe. Samozrejme neberiem Canonu ich postavenie na trhu FF DSLR ani Nikonu ako valcuje v poslednej dobe Canon. Fujifilm už v podobe perfektne navrhnutej X100 ukázalo potenciál. A X-Pro1 prekvapila ešte viac. Veľmi sa mi páči tento koncept aj riešenie s ktorým prišli. A vidím, že aj v rámci európskeho predstavenia sú tie fotografie ukážkové. Niektoré sú úchvatné. A to ešte ak človek dostane viac času, tak aký bude ten výstup. Fujifilm sa už dohodlo s Adobe na lepšej spolupráci, čo sa týka ich RAW spracovania. Takže už to vlastne bude len a len lepšie a už teraz je to pritom na vysokej úrovni. Myslím, že výstupom to ôže naozaj konkurovať v niektorých parametroch aj súčasným FF senzorom. Neviem si ani predstaviť, keby aplikovali túto technológiu aj na FF čip. V každom prípade im držím palce. A aj keď som ešte s X-Pro 1 nemal tú česť, už teraz sa teším na prvé zoznámenie s ním.... Made In Japan, Fijifilm mi príde, že viac než dôstojne týmto modelom, opäť napĺnilo preslávenú japonskú precíznosť a dokonalosť...
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-02-17 21:43:35
príspevok od: vjacesslav
Fujifilm mi príde priekopník a ťahúň v poslednej dobe. Samozrejme neberiem Canonu ich postavenie na trhu FF DSLR ani Nikonu ako valcuje v poslednej dobe Canon. Fujifilm už v podobe perfektne navrhnutej X100 ukázalo potenciál. A X-Pro1 prekvapila ešte viac. Veľmi sa mi páči tento koncept aj riešenie s ktorým prišli. A vidím, že aj v rámci európskeho predstavenia sú tie fotografie ukážkové. Niektoré sú úchvatné. A to ešte ak človek dostane viac času, tak aký bude ten výstup. Fujifilm sa už dohodlo s Adobe na lepšej spolupráci, čo sa týka ich RAW spracovania. Takže už to vlastne bude len a len lepšie a už teraz je to pritom na vysokej úrovni. Myslím, že výstupom to ôže naozaj konkurovať v niektorých parametroch aj súčasným FF senzorom. Neviem si ani predstaviť, keby aplikovali túto technológiu aj na FF čip. V každom prípade im držím palce. A aj keď som ešte s X-Pro 1 nemal tú česť, už teraz sa teším na prvé zoznámenie s ním.... Made In Japan, Fijifilm mi príde, že viac než dôstojne týmto modelom, opäť napĺnilo preslávenú japonskú precíznosť a dokonalosť...
tu v clánku su fotky fotené len do JPEG, RAW este nemám v com spracovat, ale buduci týždeň by vraj mal byť raw konvertor v beta verzii tak uvidíme. páči sa mi ako sa vysporiadali s moiré, majú de facto vlastný senzor( vid porovnanie dvoch CMOS na obrázku) a spracovanie obrazu na najvyššej úrovni. Nie je to len o páčivom koncepte v retro duchu ale o funkcionalitu a technológie presne ako píšeš Made in Japan
 
seifi
2012-02-17 22:09:38
portréty dámy mi prídu skutočne hodne vydarené;
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2012-02-17 22:45:16
krasny fotacik, prevedenim (aspon na fotkach) aj výstupovo.. supol by som si ho do vacku na bezne streetky a tam kde by sa mi nchcelo vláčit zrkadlovku
 
Ultra TXF
2012-02-18 00:25:30
príspevok od: bear
Tiez si myslim, ze to znesie porovnanie mozno tak s 3-5 rokov starou fullframe technologiou. Najmladsi FF senzor ma tusim 2 roky a ten je v Nikon D3s a tomu asi konkurovat nebude a to ani nehovorim o modeloch co boli predstavene v poslednych mesiacoch a mali by prist do predaja buduci mesiac.
Neviem teraz na ktorej stránke to bolo,ale kvalitou výstupu radili X Pro 1 bližšie k Nikonu D4 ako k D3 a rozlíšenie lepšie ako na Leice M9 . Niekde na photorumors alebo fujirumors boli recenzie , Odhliadnuc od toho,že na Leice hodnotili ako použiteľné ISO 800 , kdežto na X Pro 1 sú na nete RAWy na ISO 6400 v podstate bez šumu . Neviem,či má Fuji v pláne ísť aj do FF ,ale ak ano,tak by zrejme by Canon aj Nikon riadne osrtúhal čo sa výstupu týka . Držím palce Fuji .
 
pampúch
2012-02-18 03:16:18
mám X100 a mám aj mark II a pravda je taká, že na FF mať nikdy nebude
x pro 1 mať tiež budem, ale dopredu viem, že keď spočítam všetký foťáky do kopy tak nikdy na LEICU M9 nebudú mať a kto leicu nikedy mal (svoju vlastnú) tak to vie tiež...HAWK

a ešte dodám: recenzie sú recenzie, foťák doma je foťák doma
ha ha ha

a ešte jednu vec: keď konečne budem mať M9 tak až v tedy budem konečne v klídku
 
quaq
2012-02-18 09:37:56
technológia X-Trans CMOS vypadá ako do dlhšom ako krok správnym smerom na poli APS-C
 
Robert Simeg
2012-02-18 20:51:54
tak tento fotacik velmi zaujal...pekne si to nafotil Jozef
 
Ultra TXF
2012-02-18 23:03:29
Tu sú ďalšie fotografie z tej istej udalosti , len od iného fotografa .http://www.lenstip.com/1969-news-Fujifilm_FinePix_X-Pro1_-_sample_images.html
 
IceDive1
2012-02-20 08:54:20
chcelo by to ekvivalent FF 35/1.4. 50tka sa mi v poslednej dobe zda byt taka onicom.
 
M72
2012-02-20 09:05:20
Kvalitou podania a šumom sa Fuji APS-C možno aj vyrovná FF snímačom. Pri porovnaní priestorového podania pre mňa víťazí zatiaľ FF. APS-C podanie sa mi zdá oveľa plochšie. Spomínaná Leica M9 aj 5D majú u mňa v tomto ohľade jasne navrch.
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-02-20 10:49:05
prijemna hracka good clanok
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-02-20 14:15:28
príspevok od: M72
Kvalitou podania a šumom sa Fuji APS-C možno aj vyrovná FF snímačom. Pri porovnaní priestorového podania pre mňa víťazí zatiaľ FF. APS-C podanie sa mi zdá oveľa plochšie. Spomínaná Leica M9 aj 5D majú u mňa v tomto ohľade jasne navrch.
treba skusit 35 od fuji je to genialne sklo plne nahradi 50tku, na ff nic tak nekresli, plus senzor bez aa filtra ma ine podanie detailov a trochu aj iny vnem priestoru, vidno aj na novej d800 bez aa filtra bohuzial leica je leica, ta je priam 3D obraz, ostatne ff podla mna nemaju taku optiku aby tak priestorovo vykreslili fotku a zachytili atmosku. Fuji s tou 35 kou je pre mna proste to co 5d Ii s 50tkou, akurat ze fujina je ostrejsia a s presnejsim af treba si to skusit darmo o tom vypisovat...
 
WildSammy
2012-02-20 14:20:47
Velmi lakave keby nemam Nikon, isiel by som do toho vidim na tom super jednu podstatnu vec a to taku, ze fotograf s takouto hrackou neputa pozornost a nerusi prirodzeny dej sceny podla mna s takymto dacim sa daju zachytit tie ozajstne momenty, ktore s velkou DSLR v bezprostrednej blizkosti objektu by boli narusane putavou technikou
 
Dano Leitman
2012-02-21 00:31:12
oj tak premyslal som nad tim ze do coho ist co si kupit ale toto je veru silny kandidat mal som canon co sa mi bohuzial pokazil uvazoval som aj nad zmenou stajne ale toto .. toto je jedna basen . tie 3 sklicka k tomu a asi ani nechcem ine jaaj zase mam nad cim snivat z mojho studentskeho zarobku :/
 
blondak
2012-02-22 01:26:02
foťáčik samo, že zaujímavý, prijal by som niečo podobné od Nikonu, aby človek využil dobré Nikkor sklíčka, ale asi prišli s vymysleninami ako J1 a V1 len preto, aby si sami nekonkurovali svojim zrkadlovkám...ale napriek tomu, porovnávať to s D4, alebo s Leicou 9 mi príde trocha úchylné D3s a jeho nástupca je šumom foťák z inej planéty, o ovládaní, osterní atď ani nehovorím...možno výstupom sa to dá porovnať s D3, ked prižmúrim všetky oki, aj tie kurie ale to je model od Nikonu spred 4,5 roka! a Leica predsa nie je o šume, ani o rozlíšení predovšetkým záleží čo človek chce fotiť, s týmto predsa nepôjdem fotiť šport atď a s recenziami to je ako s krámami u žien, nikdy nevieš ako sa pred tým jej autor vyspí napríklad aj Jožove fotky (celkom fajnučke) ako porovnanie šumu na vysokom ise sú o ničom, ked neporovnáš dva identické zábery z dvoch foťákov...na fotkách vidno kolko svetla (VELA, VELAAAA) bolo pri tých vláčikoch, ale skús cvaknúť "v tme", šere a podobne...ked mám svetlo tak nemám šum na D3 ani nad 6400-12800 no a čo mi u menších čipov vadí je presne to "priestorové podanie", ktoré tu už ktosi spomínal...skúste urobiť fotku ešte niečím "väčším" ako FF a pochopíte Fuji už dlho robí svoje čipy "trocha inak", ved kopia D200-ky Fuji S5 Pro tu bola už dávno, myslím že aj v S3 Pro bol podobný čip, teda staršia verzia...možno sa raz dočkáme že Nikon a Canon bude čipy nakupovať len u Fuji apropo, Jozef, ked sme pri objektíve 35mm, keď chceš vedieť čo už lepšie byť nemôže (okrem rýchlosti a aberácie, čo mi neva) tak ti požičiam na porovnanie s obj.Fuji, nový G-čkový Nikkor s f1,4, oproti 35/f2,0 to je nebe a dudy
 
Kaiman81
2012-02-22 01:59:30
príspevok od: blondak
foťáčik samo, že zaujímavý, prijal by som niečo podobné od Nikonu, aby človek využil dobré Nikkor sklíčka, ale asi prišli s vymysleninami ako J1 a V1 len preto, aby si sami nekonkurovali svojim zrkadlovkám...ale napriek tomu, porovnávať to s D4, alebo s Leicou 9 mi príde trocha úchylné D3s a jeho nástupca je šumom foťák z inej planéty, o ovládaní, osterní atď ani nehovorím...možno výstupom sa to dá porovnať s D3, ked prižmúrim všetky oki, aj tie kurie ale to je model od Nikonu spred 4,5 roka! a Leica predsa nie je o šume, ani o rozlíšení predovšetkým záleží čo človek chce fotiť, s týmto predsa nepôjdem fotiť šport atď a s recenziami to je ako s krámami u žien, nikdy nevieš ako sa pred tým jej autor vyspí napríklad aj Jožove fotky (celkom fajnučke) ako porovnanie šumu na vysokom ise sú o ničom, ked neporovnáš dva identické zábery z dvoch foťákov...na fotkách vidno kolko svetla (VELA, VELAAAA) bolo pri tých vláčikoch, ale skús cvaknúť "v tme", šere a podobne...ked mám svetlo tak nemám šum na D3 ani nad 6400-12800 no a čo mi u menších čipov vadí je presne to "priestorové podanie", ktoré tu už ktosi spomínal...skúste urobiť fotku ešte niečím "väčším" ako FF a pochopíte Fuji už dlho robí svoje čipy "trocha inak", ved kopia D200-ky Fuji S5 Pro tu bola už dávno, myslím že aj v S3 Pro bol podobný čip, teda staršia verzia...možno sa raz dočkáme že Nikon a Canon bude čipy nakupovať len u Fuji apropo, Jozef, ked sme pri objektíve 35mm, keď chceš vedieť čo už lepšie byť nemôže (okrem rýchlosti a aberácie, čo mi neva) tak ti požičiam na porovnanie s obj.Fuji, nový G-čkový Nikkor s f1,4, oproti 35/f2,0 to je nebe a dudy
Fujion je proste spicka,tu by som kvalitu skla vobec neriesil, kludne sa to rovna top sklam od nikonu
 
blondak
2012-02-22 02:02:44
príspevok od: Kaiman81
Fujion je proste spicka,tu by som kvalitu skla vobec neriesil, kludne sa to rovna top sklam od nikonu
si s tým už fotil?? aj s Nikkorom 35/1,4 G?? a nie je ten Fujinon 35mm novinka? apropo, to asi FF nebude, či?
 
Kaiman81
2012-02-22 06:58:17
príspevok od: blondak
si s tým už fotil?? aj s Nikkorom 35/1,4 G?? a nie je ten Fujinon 35mm novinka? apropo, to asi FF nebude, či?
35mm je novibka,ale firma Fujion tu je hodne dlho a je to
Najvacsi vyrobca spolu s Canonom profesionalnej optiky prevazne filmovej... Vravim len o tom ze tu o spickove prevedenie ako aj o obrazovu kvalitu strach nemam,to je cele...
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-02-22 09:08:53
príspevok od: blondak
foťáčik samo, že zaujímavý, prijal by som niečo podobné od Nikonu, aby človek využil dobré Nikkor sklíčka, ale asi prišli s vymysleninami ako J1 a V1 len preto, aby si sami nekonkurovali svojim zrkadlovkám...ale napriek tomu, porovnávať to s D4, alebo s Leicou 9 mi príde trocha úchylné D3s a jeho nástupca je šumom foťák z inej planéty, o ovládaní, osterní atď ani nehovorím...možno výstupom sa to dá porovnať s D3, ked prižmúrim všetky oki, aj tie kurie ale to je model od Nikonu spred 4,5 roka! a Leica predsa nie je o šume, ani o rozlíšení predovšetkým záleží čo človek chce fotiť, s týmto predsa nepôjdem fotiť šport atď a s recenziami to je ako s krámami u žien, nikdy nevieš ako sa pred tým jej autor vyspí napríklad aj Jožove fotky (celkom fajnučke) ako porovnanie šumu na vysokom ise sú o ničom, ked neporovnáš dva identické zábery z dvoch foťákov...na fotkách vidno kolko svetla (VELA, VELAAAA) bolo pri tých vláčikoch, ale skús cvaknúť "v tme", šere a podobne...ked mám svetlo tak nemám šum na D3 ani nad 6400-12800 no a čo mi u menších čipov vadí je presne to "priestorové podanie", ktoré tu už ktosi spomínal...skúste urobiť fotku ešte niečím "väčším" ako FF a pochopíte Fuji už dlho robí svoje čipy "trocha inak", ved kopia D200-ky Fuji S5 Pro tu bola už dávno, myslím že aj v S3 Pro bol podobný čip, teda staršia verzia...možno sa raz dočkáme že Nikon a Canon bude čipy nakupovať len u Fuji apropo, Jozef, ked sme pri objektíve 35mm, keď chceš vedieť čo už lepšie byť nemôže (okrem rýchlosti a aberácie, čo mi neva) tak ti požičiam na porovnanie s obj.Fuji, nový G-čkový Nikkor s f1,4, oproti 35/f2,0 to je nebe a dudy
Karol má 35 F1,4 G tá je skvelá, ved ja väčšinou tiež viem o čom píšem
,ved v podstate mám prístup ako málokto k technike v SR to isté so skúsenosťami, porovnávam 50tku F1,4 na D700 a 35ku F1,4 na Fuji - pre mňa má jedine toto v praxi význam pri fotením no a tie padiny na FF su horšie ako Fuji ekvivalent.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-02-22 09:12:49
príspevok od: blondak
si s tým už fotil?? aj s Nikkorom 35/1,4 G?? a nie je ten Fujinon 35mm novinka? apropo, to asi FF nebude, či?
ano ako som už písal, prakticky má význam porovnávať podľa mňa len Nikon F1,4G na FF a Fujinon 35F1,4 na APS-C, Fujinon čo som skúsil je ostrejší a práca s DOF zas nie je o toľko horšia aby to mega zavážilo,a celé je to podčiarknuté senzorom bez AA filtra. 35F1,4 G je širokáč fujinon základák. Ono si s tým treba vyskúšať zafotiť inak je to mlátenie slamy dokola
 
blondak
2012-02-22 15:30:31
príspevok od: Kaiman81
35mm je novibka,ale firma Fujion tu je hodne dlho a je to
Najvacsi vyrobca spolu s Canonom profesionalnej optiky prevazne filmovej... Vravim len o tom ze tu o spickove prevedenie ako aj o obrazovu kvalitu strach nemam,to je cele...
pohoda, ale pri tvrdeniach je vždy lepšie opierať sa o fakty (najlepšie osobne overené) ako o pocity apropo, filmová optika je o niečom úplne inom, fak fak
 
blondak
2012-02-22 15:35:17
príspevok od: Jozef Peniak
Karol má 35 F1,4 G tá je skvelá, ved ja väčšinou tiež viem o čom píšem
,ved v podstate mám prístup ako málokto k technike v SR to isté so skúsenosťami, porovnávam 50tku F1,4 na D700 a 35ku F1,4 na Fuji - pre mňa má jedine toto v praxi význam pri fotením no a tie padiny na FF su horšie ako Fuji ekvivalent.
ja osobne som dal Nikkor 50/1,4 G preč, aj ked nebol zlý (mal som aj dve D-čkové verzie), ale 35-ka/1,4 G je určite lepšia ono to nie je úplne kóšer porovnávať FF a "DX" objektív nech FUJI vyrobí FF a potom to bude OK
 
blondak
2012-02-22 15:39:50
príspevok od: Jozef Peniak
ano ako som už písal, prakticky má význam porovnávať podľa mňa len Nikon F1,4G na FF a Fujinon 35F1,4 na APS-C, Fujinon čo som skúsil je ostrejší a práca s DOF zas nie je o toľko horšia aby to mega zavážilo,a celé je to podčiarknuté senzorom bez AA filtra. 35F1,4 G je širokáč fujinon základák. Ono si s tým treba vyskúšať zafotiť inak je to mlátenie slamy dokola
hej, kej, môže to byť aj v tom AA filtri, aj nad tým som rozmýšlal...všetci sa čudujú prečo Nikon došiel s modelom D800 aj bez tohto filtra, pritom v Amerike už dlho existujú firmy čo to dodatočne za doláre odstraňujú aj ked mne osobne "normálna" Nikon "ostrosť" neprekáža, Nano sklá sú neuveriteľné, vidno každý pór na pokožke, a ja nerád príliš retušujem asi prejdem späť ku Canonu, radil mi jeden fanúšik
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-02-22 21:11:44
príspevok od: blondak
ja osobne som dal Nikkor 50/1,4 G preč, aj ked nebol zlý (mal som aj dve D-čkové verzie), ale 35-ka/1,4 G je určite lepšia ono to nie je úplne kóšer porovnávať FF a "DX" objektív nech FUJI vyrobí FF a potom to bude OK
dneska som sa s 35F1,4G hral kvoli recenzii na iný objektív a je to paradne sklo na D700
 
blondak
2012-02-24 13:47:58
príspevok od: Jozef Peniak
dneska som sa s 35F1,4G hral kvoli recenzii na iný objektív a je to paradne sklo na D700
zdochlo mi odoslanie komentára, tak už len
 
blondak
2012-02-26 15:35:19
apropo, v januári na konferencii v Las Vegas sa vraj hovorilo o cene 1700 USD za telo a objektívy asi od 650, viete niečo tom viac?? A ešte jedna dôležitá vec, kedže tam nie je klasický AA filter, bude na fotkách moiré?? Sa mi s tým neche drbkať...
 
Ultra TXF
2012-03-07 18:03:45
http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.fotomagasinet.no%2F2012%2F03%2Ffull-test-av-fujifilm-x-pro1%2F

 
IceDive1
2012-03-07 19:42:43
príspevok od: Ultra TXF
http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.fotomagasinet.no%2F2012%2F03%2Ffull-test-av-fujifilm-x-pro1%2F

Dobre to vyzera. Ze by som nim nahradil prave predanu D7000?
 
Ultra TXF
2012-03-07 21:02:11
príspevok od: IceDive1
Dobre to vyzera. Ze by som nim nahradil prave predanu D7000?
Cavec Peto , to porovnanie s Canonom 7D hovorí za všetko, ten šum je lepší o 2 triedy .
Zaujímavé bude porovnanie s Mark III
 
Ultra TXF
2012-03-07 21:03:25
Ale zase treba povedať že 7d nebol nejaký preborník čo sa šumu týka,skôr naopak
 
IceDive1
2012-03-07 21:38:37
príspevok od: Ultra TXF
Ale zase treba povedať že 7d nebol nejaký preborník čo sa šumu týka,skôr naopak
Nesledoval som 7D len som tu cital ze na 1600 nesumi. Takze predavas vybavicku?
 
Ultra TXF
2012-03-07 21:52:16
príspevok od: IceDive1
Nesledoval som 7D len som tu cital ze na 1600 nesumi. Takze predavas vybavicku?
Nieeee Ja som spokojný , ale takýto kúsok ako je X Pro 1 ti proste nedá pokoj
Tak podľa tých fotografií vyzerá aj 3200 super a neurazí ani 6400 .
Okrem toho tam píše, že v podstate nemal v ruke objektív , ktorý by bol tak ostrý až po okraje ako 30/1,4 . Celkovo veľmi vydarená zostava .
 
IceDive1
2012-03-07 21:54:19
príspevok od: Ultra TXF
Nieeee Ja som spokojný , ale takýto kúsok ako je X Pro 1 ti proste nedá pokoj
Tak podľa tých fotografií vyzerá aj 3200 super a neurazí ani 6400 .
Okrem toho tam píše, že v podstate nemal v ruke objektív , ktorý by bol tak ostrý až po okraje ako 30/1,4 . Celkovo veľmi vydarená zostava .
Ked tam bude ekvivalent 35/1.4 alebo 1.8 tak beriem. A inak kedy dame ten pokec? Lyze sme opat nestihli.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-03-07 22:38:39
príspevok od: IceDive1
Ked tam bude ekvivalent 35/1.4 alebo 1.8 tak beriem. A inak kedy dame ten pokec? Lyze sme opat nestihli.
bude oficialne to potvrdili
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-03-07 22:41:29
príspevok od: blondak
apropo, v januári na konferencii v Las Vegas sa vraj hovorilo o cene 1700 USD za telo a objektívy asi od 650, viete niečo tom viac?? A ešte jedna dôležitá vec, kedže tam nie je klasický AA filter, bude na fotkách moiré?? Sa mi s tým neche drbkať...
Moire nemam ani na x100, procko ma upraveneho bayera tak aby nebolo vobec, az sa cudujem co to nenapadlo vyrobcom senzorov skor ze staci ina maska...
 
Ultra TXF
2012-03-07 22:52:39
príspevok od: IceDive1
Ked tam bude ekvivalent 35/1.4 alebo 1.8 tak beriem. A inak kedy dame ten pokec? Lyze sme opat nestihli.
Ja pôjdem ešte teraz v piatok a v sobotu do Stuhlecku , celý týždeň tam mrzne a meter snehu,takže skôr než sa oteplí to chcem ešte stihnúť, nemám rád taký ten sračkový sneh ,keď je nad nulou . Počítam,že ešte budúci víkend tam bude fajn,ale potom už má byť teplo.
Dám "gemrknodel mit mohn" v reštike , "schweizer käsesuppe " , nejaké pivečko
 
Ultra TXF
2012-03-07 22:56:51
príspevok od: Jozef Peniak
Moire nemam ani na x100, procko ma upraveneho bayera tak aby nebolo vobec, az sa cudujem co to nenapadlo vyrobcom senzorov skor ze staci ina maska...
Kua rozmýšľal som chvíľu ,prečo by si dal Pročko ( procko ) upraviť bayera ?! Je už pokročilá hodina ,tak mi trochu neskôr zoplo obvody Inak Barca to dnes rozbalila ...7:1 , Messi 5 banánov
 
blondak
2012-03-08 13:35:01
príspevok od: Jozef Peniak
Moire nemam ani na x100, procko ma upraveneho bayera tak aby nebolo vobec, az sa cudujem co to nenapadlo vyrobcom senzorov skor ze staci ina maska...
žeby to bolo také jednoduché?? a prečo potom vymýšla Nikon dva typy D800-ky?? že iný senzor? o tom moire na "pro" som sa potom dočítal tiež niekde na webe tak uvidíme, povedal Stevie Wonder
 
Marcel Rebro
2012-03-08 16:50:07
príspevok od: Ultra TXF
Ja pôjdem ešte teraz v piatok a v sobotu do Stuhlecku , celý týždeň tam mrzne a meter snehu,takže skôr než sa oteplí to chcem ešte stihnúť, nemám rád taký ten sračkový sneh ,keď je nad nulou . Počítam,že ešte budúci víkend tam bude fajn,ale potom už má byť teplo.
Dám "gemrknodel mit mohn" v reštike , "schweizer käsesuppe " , nejaké pivečko
cez vikend som na Stuhlecku a okoli aj aj ... sice asi na skialpoch ale mozno sa aj zjazdovknem ... k tej knedli nezabudni vanilasauce
 
Ultra TXF
2012-03-08 19:23:40
príspevok od: Marcel Rebro
cez vikend som na Stuhlecku a okoli aj aj ... sice asi na skialpoch ale mozno sa aj zjazdovknem ... k tej knedli nezabudni vanilasauce
Bez "vanilasauce" nejazdím
 
Marcel Rebro
2012-03-08 19:24:52
príspevok od: Ultra TXF
Bez "vanilasauce" nejazdím
tak mozeme zajst na jednu spolu ...
 
Ultra TXF
2012-03-08 19:35:02
príspevok od: Marcel Rebro
tak mozeme zajst na jednu spolu ...
Parkujem hore na P4 a asi budem točiť kvôli malému väčšinou 3jku , ale dám zopárkrát aj
11 tku na vrchu .
Malo by byť v sobotu krásne slnečno a pod nulou celý deň . Prijímam tvoje pozvanie
 
Marcel Rebro
2012-03-08 19:37:19
príspevok od: Ultra TXF
Parkujem hore na P4 a asi budem točiť kvôli malému väčšinou 3jku , ale dám zopárkrát aj
11 tku na vrchu .
Malo by byť v sobotu krásne slnečno a pod nulou celý deň . Prijímam tvoje pozvanie
ja asi tiez parknem na P4 a budem slapat popri 3ke hore az kym nebudem mat naladu ist dole
 
Ultra TXF
2012-03-08 19:40:07
príspevok od: Marcel Rebro
ja asi tiez parknem na P4 a budem slapat popri 3ke hore az kym nebudem mat naladu ist dole
OK to ťa spoznám . Nahovor aj druhého divera nech ide
 
Marcel Rebro
2012-03-08 19:42:25
príspevok od: Ultra TXF
OK to ťa spoznám . Nahovor aj druhého divera nech ide
spoznas ma hlavne podla toho, ze krivam na lavu nohu ... hlavne na skialpoch

skusim to s nim prebrat, len neviem ci nie je sluzobne kdesi v maku
 
IceDive1
2012-03-08 20:21:34
príspevok od: Marcel Rebro
spoznas ma hlavne podla toho, ze krivam na lavu nohu ... hlavne na skialpoch

skusim to s nim prebrat, len neviem ci nie je sluzobne kdesi v maku
6.30 vyrazam do PL. Vraj maju akciu na sol.
 
Marcel Rebro
2012-03-08 20:23:30
príspevok od: IceDive1
6.30 vyrazam do PL. Vraj maju akciu na sol.
zober vrecko aj mne ... budem nakladat polske antibioticke kurence ...
 
Ultra TXF
2012-03-08 22:05:33
ISO 6400 plne využiteľné .......

http://invisiblephotographer.asia/2012/03/08/fujifilmxpro1-highisosamples-afpreview/
 
Ultra TXF
2012-03-08 22:10:20
príspevok od: Marcel Rebro
zober vrecko aj mne ... budem nakladat polske antibioticke kurence ...
Keby si si dal jedno polské kura osolené ako sa patrí, tak budeš hore peško skôr ako ja sedačkou
 
Ultra TXF
2012-03-08 22:19:48
http://www.flixelpix.com/featured/x-pro1-and-long-exposure-photography/
 
IceDive1
2012-03-08 22:31:15
príspevok od: Ultra TXF
http://www.flixelpix.com/featured/x-pro1-and-long-exposure-photography/
cim dalej to vyzera na tutovku. A to som tento rok nechcel ziadny HW kupovat.
 
Ultra TXF
2012-03-13 10:14:08
http://www.ephotozine.com/article/fujifilm-x-pro1-mirrorless-camera-review-18698

 
Ultra TXF
2012-03-13 11:34:31
Takto nejako si predstavujem fotoaparát, ovládanie clony na objektíve,časy a kompenzácia vyvedená na solo ovládač, proste ako na starých aparátoch. ISO je úplná bomba , rovnako kvalita objektívov podľa vyššie uvedenej recenzie nekompromisná. Najradšej by som kompletne predal 50Dčko aj so všetkými objektívmi ,bleskami a išiel do Fuji
 
Marcel Rebro
2012-03-13 14:52:15
príspevok od: IceDive1
cim dalej to vyzera na tutovku. A to som tento rok nechcel ziadny HW kupovat.
idem kuknut ci ju nahodou uz nemaju v B&C camera
 
IceDive1
2012-03-13 21:55:01
príspevok od: Marcel Rebro
idem kuknut ci ju nahodou uz nemaju v B&C camera
No ako si dopadol?
 
Marcel Rebro
2012-03-13 22:06:39
príspevok od: IceDive1
No ako si dopadol?
nemaju
kupime si zase trencle a trika
 
IceDive1
2012-03-13 22:26:23
príspevok od: Marcel Rebro
nemaju
kupime si zase trencle a trika
Jooj ale nejake video by som s you tam rad parboil. Nemam ani dufat ze dostanu?
 
Ultra TXF
2012-03-14 09:01:48
Prvá negatívna recenzia !!!

http://www.eoshd.com/content/7450/fuji-x-pro-1-first-look
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-03-17 16:38:59
Ak by ste chceli pochybovať o FF looku fotiek z X-Pro1, kuknite si Zackov blog, čileky robí v indii promo fotky pre Fujifilm


http://zackarias.com/blog/
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-03-17 16:45:54
príspevok od: Ultra TXF
Prvá negatívna recenzia !!!

http://www.eoshd.com/content/7450/fuji-x-pro-1-first-look
konečne niekto napísal aj niečo negatívne, AF nie je narjrýchlejší ale o tom tento foťák nie je. Len škoda, že sa mu nechce ani produktovky normálne odfotiť, tak neviem či mu máme veriť
 
IceDive1
2012-03-17 16:56:15
príspevok od: Jozef Peniak
konečne niekto napísal aj niečo negatívne, AF nie je narjrýchlejší ale o tom tento foťák nie je. Len škoda, že sa mu nechce ani produktovky normálne odfotiť, tak neviem či mu máme veriť
Skoda aj toho videa.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-03-17 18:05:57
Nič nie je ideálne a ked to zhrniem, tak mne tam najviac chýba WiFi s možnosťou zdieľať foto rovna na FB, no a dotykový displej. GPS by tiež nebolo zlé aj s malou kamerkou pre videohovory nad displejom ako pri telefóne. Len neviem načo tam cpali ten priehľadový hľadáčik, špeciálny senzor a podstatne zmenili konštrukciu objektívov, len to predražuje výrobu a je to zbytočne old school, stačí elektronický EVF - ved to je najnovšia technológia. A do rohov to nemusí kresliť ved použijeme tie isté čočky čo majú DSLR objektívy. Hlavne tam dáme 24Mpx. CMOS.
http://www.photozone.de/sony_nex/719-sony30f35nex?start=2
No a sane na blesk ideálne propietárne alebo ani žiadne netreba, ved kto už fotí v štúdiu alebo s externým bleskom? A tie objektívy by mohli byť kludne väčšie a pokojne len zoomové s F5,6 nech je to univerzálne, nevadí že sa stým v interiéri nedá fotiť bez blesku feelingom sú z toho fotky jak z kompaktu...

samozrejme myslím to čisto ironicky a nie je to reakcia len na tvoj koment IceDive - to vobec, ale tak všeobecne na to, čo od foťákov dnes všetko čakáme
 
Ultra TXF
2012-03-17 20:53:11
príspevok od: Jozef Peniak
Ak by ste chceli pochybovať o FF looku fotiek z X-Pro1, kuknite si Zackov blog, čileky robí v indii promo fotky pre Fujifilm


http://zackarias.com/blog/
Zackove reporty sledujem , vôbec jeho stránku ,už dávno , ten bol unesený aj zo X100 a má tam parádne fotky . Ale podobne hotový je z X100vky napr.aj Damien Lovegrove , jeho fotky s X100vkou napr . tu :

http://www.prophotonut.com/2012/03/15/well-take-manchester-creative-fun-shoot/#more-10473.

Nemyslím,že by sme sa od Zacka dočkali negatívnej recenzie na X Pro1 . Ako sám píše,nie je typ , ktorý masturbuje nad technickými parametrami , ale rieši to podstatné - ako sa mu fotí a aké sú výsledky. Takže jeho recenziu ,ktorú slúbil po návrate z Indie očakávom vo veľmi pragmantickom duchu. Zatiaľ podľa fotografií to vyzerá dobre
 
Ultra TXF
2012-03-17 21:04:24
Prezmenu ďalšie pozitívne reporty

http://www.fujirumors.com/three-new-full-x-pro-1-reviews-posted/
 
Ultra TXF
2012-03-17 21:06:45
.....the dedicated 35mm f/2.8 Fujinon EF lens we tested it with is one of the sharpest combinations we’ve yet seen – sharper than many high-end DSLRs even. ........
 
Ultra TXF
2012-03-17 21:20:56


http://www.techradar.com/reviews/cameras-and-camcorders/cameras/digital-slrs-hybrids/fuji-x-pro1-1071113/review?artc_pg=7


...........................pár zaujímavých grafov,ktoré hovoria za všetko
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-03-23 10:35:22
ešte ak by ste sa nudili pár mojich subjektívnejších slov k Xpro1
http://jozefpeniak.blogspot.com/2012/03/fujifilm-x-pro1-preco-si-ho-vybrat.html
 
Ultra TXF
2012-03-23 20:04:29
príspevok od: Jozef Peniak
ešte ak by ste sa nudili pár mojich subjektívnejších slov k Xpro1
http://jozefpeniak.blogspot.com/2012/03/fujifilm-x-pro1-preco-si-ho-vybrat.html
Jozef niečo pre teba

http://www.fujirumors.com/new-x-pro-1-lens-super-expensive-case-for-sale-at-harrods-for-5695/
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-03-26 12:02:44
príspevok od: Ultra TXF
Jozef niečo pre teba

http://www.fujirumors.com/new-x-pro-1-lens-super-expensive-case-for-sale-at-harrods-for-5695/
 
Ultra TXF
2012-03-26 22:44:14
príspevok od: Jozef Peniak
Alebo že by ........ toto ?

http://photorumors.com/2012/03/26/rumor-hasselblad-to-introduce-a-new-family-of-digital-cameras-at-photokina-digital-x-pan/
 
Ultra TXF
2012-03-28 13:25:41
Porovnanie XPro 1 a Olympusu OM-D .

http://www.dcfever.com/cameras/readreview.php?id=6437

Zatiaľ čo ISO na X Pro 1 je aj na 3200 fajn, na Olympuse začína byť problém aj ISO 800 .
 
Ultra TXF
2012-03-30 09:28:52
http://www.digital-photography-school.com/fujifilm-x-pro1-review

Zábery na vysokom ISO vyzerajú perfektne.
 
Darkness
2012-04-03 10:32:14
konečne môj vysnívaný foťák za celkom priatelnú cenu, porovnaní s Leicou už by sa mohol aj predávat tento mesiac
 
oksyd
2012-04-03 11:21:28
príspevok od: Darkness
konečne môj vysnívaný foťák za celkom priatelnú cenu, porovnaní s Leicou už by sa mohol aj predávat tento mesiac
Lenze s Leicou to nema absolutne nic spolocne...
 
Ultra TXF
2012-04-07 09:07:34
http://www.stevehuffphoto.com/2012/04/04/the-fuji-x-pro-1-digital-camera-review-by-steve-huff/
 
Recept
2012-04-07 09:57:58
no tá cena en za telo je teda masívna pálka 1700 dolárov, ale tie fotky sú fakt trieda
 
j.a.r.o.
2012-04-07 10:45:36
príspevok od: Ultra TXF
http://www.stevehuffphoto.com/2012/04/04/the-fuji-x-pro-1-digital-camera-review-by-steve-huff/
Ten odkaz na Pištu Hufnágela nefunguje
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-06-07 16:43:17
príspevok od: j.a.r.o.
Ten odkaz na Pištu Hufnágela nefunguje
mne funguje
 
j.a.r.o.
2012-06-08 10:32:01
príspevok od: Jozef Peniak
mne funguje
Už aj mne
 
Ultra TXF
2012-09-11 16:08:35
http://www.fujirumors.com/video-this-is-the-improvement-you-will-expect-from-the-new-2-0-x-pro-1-firmware/
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované