Hore

Cardboard Camera for Android

Google Cardboard je jednoduchý stereoskopický prehliadač z kartónu. Na rovnakom princípe boli postavené stereoskopické prehliadače už v 19. storočí. Do jednoduchého držiaka s optikou sa vloží fotografia s dvomi obrazmi, nafotenými stereoskopickým fotoaparátom. Pri prezeraní každé oko sleduje mierne odlišný obraz a mozog ich spojí do jedného s 3D efektom.

Google Cardboard VR

Google Cardboard stojí len pár EUR, ja som si ho objednal cez eBay. Je vyrobený z obyčajného kartónu, z akého sa robia krabice. Ten môj je v čiernej farbe. Vpredu sú dve plastové šošovky. Zloženie je jednoduché a rýchle. Telefón by mal byť väčší a mať čo najvyššie rozlíšenie, aby vás príliš nerušil raster displeja. Dôležité je presné vycentrovanie. Aplikácie vám pomôžu pomocnou ryskou. Telefón môžete zafixovať gumičkou. Potom už stačí len Cardboard VR priložiť k očiam.
Telefón vložíte do zadnej časti kartónového “kukátka”.

https://www.google.com/get/cardboard/

Cardboard Camera for Android

Google Cardboard nepoužíva fotografie, ale obrazovku chytrého telefónu. Na obrazovke môžete premietať nielen stereoskopické obrázky, ale aj vide, či dokonca hry. Google Cardboard je na trhu už dlhšie, no nedávno Google vypustil do sveta aplikáciu Cardboard Camera for Android. Tá je určená pre snímanie VR fotografií. Je to veľmi jednoduché. Stačí zapnúť aplikáciu a podľa pokynom nafotiť panorámu štýlom “sweep panoráma”, ktorú poznáte z telefónov, ale i z niektorých fotoaparátov. Aplikácia z nej vytvorí VR obraz. Následne môžete telefón vložiť do “okuliarov” a pozrieť si výsledok. Ako otáčate hlavou do strán, prezeráte si vami nasnímaný VR svet.


Cardboard Camera for Android.

Stereoskopické obrázky a video

Cez Google Cardboard si môžete pozerať tradičné stereoskopické obrázky. V telefóne tvorte internetový prehliadač a cez Google nechajte vyhľadať obrázky. Použite kľúčové slovo “stereoscopic photo”.

Rovnako môžete vyhľadať aj videá, najlepšie priamo v aplikácii YouTube. Použite kľúčové slová “stereoscopic video”, “cardboard video” a pod.


Stereoskopické fotografie nájdete cez internetový vyhľadávač, videá na YouTube.

Aplikácie

Cardboard Camera - aplikácia od Google, slúži na nasnímanie vlastných VR obrázkov.

Cardboard - aplikácia od Google, slúži na to, aby ste si odskúšali VR.

InMind VR (Cardboard) - staňte sa prieskumníkom neurónovej siete a zahrajte sa krátku hru pekne demonštruujúci možnosti VR.

Virtual Tour Google Cardboard - objavte čaro najkrajších miest na zemi.

ZenFone VR: The Journey Begins - počítačové demo propagujúce telefón Asus, funguje však aj na ostatných telefónoch a môžete sa s ním na krátko vybrať do vesmíru.

Cedar Point VR - demo, z ktorého sa vám zakrúti hlava. Prejdite sa na horskej dráhe.

VR Cosmic Roller Coaster - vesmírna horská dráha.

Discovery VR - VR videá známej televíznej stanice.

Tu uvedené aplikácie sú zdarma. Ďalšie aplikácie nájdete na Google Play, stačí do vyhľadávania zadať “cardboard”.

Záver

Google Cardboard nie je žiaden zázrak, je to lacná hračka, s ktorou si môžete vyskúšať to, čo nás čaká v budúcnosti. A dobre zabaví i deti.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
tibren
2015-12-16 12:43:15
mam to doma, ale moc to nemozem pouzivat. po chvili je mi z toho na grcanie
 
JohnNewton
2015-12-17 07:17:32
Toto bola iná káva, perfektný prirodzený priestorový dojem

http://eluin.blog.cz/1008/meoskop
 

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované