Hore

Autor: Karol Srnec

Huawei P60 Pro

Elegantný a dobre vybavený smartfón s EMUI 13.1, postavenom na Androide, disponuje kvalitnou fotovýbavou. 

Huawei P60 Pro je najvyšší model radu P, okrem nej má Huawei aj ďalší rad Mate, v ktorom nájdete ako najvyšší model Mate 50 Pro, z ktorého novinka preberá niektoré prvky. P60 Pro je elegantný smartfón so zaujímavými parametrami a výbornou výbavou pre foto a video. Keďže sme na fotoportáli, sústredil som sa pri testovaní na foto a video schopnosti. Využíval som natívne aplikácie Fotoaparát a Galéria.
Telefón má certifikát odolnosti IP68. Nezľakne sa prachu ani vody.

Špecifikácia

 • Displej: 6,67” LTPO OLED s rozlíšením 2700 × 1220 px, variabilná frekvencia 1-120 Hz, ochranné sklo Kunlun Glass, podpora P3 gamutu, 1 miliarda farieb
 • Procesor: Snapdragon 8+ Gen 1 4G,
 • Grafický procesor: Adreno
 • AI procesor: 7th Gen Qualcomm AI Engine
 • Pamäť: 8GB RAM, 256GB ROM, podpora NM card
 • Odolnosť: IP68
 • Batéria: 4815 mAh
 • Bezdrôtové nabíjanie: 50 W
 • Bezdrôtová konektivita: WiFi 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth
 • USB: Type-C 3.1 GEN1
 • NFC: áno
 • Reproduktory: stereo
 • Rozmery: 161x74,5x8,3 mm
 • Hmotnosť: 200 gramov
 • Príslušenstvo: 88W nabíjačka, USV-C kábel, priesvitné puzdro
 • Operačný systém: EMUI 13.1


Dodávaná nabíjačka má výkon 88W a má USB-A aj USB-C port, nedajú sa však používať súčasne.

Dizajn

Huwei P60 Pro sa vyznačuje ľúbivým dizajnom so zaoblenými hranami, čo ešte viac podporuje dojem zo štíhlosti. Rám je z lesklého kovu. Zaoblené sú aj okraje displeja. Ja som mal na testovanie verziu v prevedení biela perleť (Rococo Pearl). Zadná strana skutočne vyzerá ako vyrobená z perlete, páčiť sa bude najmä ženám. Plusom je, že na nej nie sú viditeľné odtlačky. Žiadne dva kusy nemajú rovnaký vzor, čo mobilu dodáva na exkluzivite.

Najluxusnejšie pôsobí v prevedení Rococo Pearl.

Modul zadných fotoaparátov je združený do vystupujúceho obdĺžnika so zaoblenými rohmi. Dominuje mu hlavný fotoaparát, ktorý dopĺňa dvojica ďalších fotoaparátov a LED blesk. Predný selfie fotoaparát je v displeji, v malom kruhovom výreze.


Mobil sa ponúka v štyroch farebných prevedeniach: Green, Rococo Pearl, Violet a Black.

Fotoaparáty

Huawei P60 Pro má prepracované rozloženie fotoaparátov, v porovnaní s jeho predchodcom, s názvom XMAGE. 


Fotoaparáty sú sústredené na vystupujúcom ostrovčeku.

Hlavný fotoaparát

Hlavný fotoaparát RYYB má rozlíšenie 48 Mpx a skutočnú clonu s rozsahom f/1,4-f/4. Má integrovanú stabilizáciu obrazu. Uhlom záberu zodpovedá plnoformátovému objektívu 25 mm. Disponuje optickou stabilizáciou obrazu, laserovým zaostrovaním a PDAF. Premenlivá clona je u fotoaparátov v mobiloch veľkou zriedkavosťou a prednosťou tohto modelu. Ako sa zväčšuje veľkosť snímačov, zvyšuje sa schopnosť snímať s menšou hĺbkou ostrosti, zároveň pri niektorých námetoch je to nežiadúce. Priclonením vieme hĺbku ostrosti ovládať,

Štandardne majú fotografie 12 Mpx, využíva sa tu technológia quadpixel.

Ultraširokouhlý fotoaparát

Ultraširokouhlý fotoaparát má rozlíšenie 13 Mpx, svetelnosť F2,2, je bez bez OIS. Uhlom záberu zodpovedá plnoformátovému objektívu 13 mm.

Teleobjektív

Teleobjektív má tiež rozlíšenie 48 Mpx a OIS, tiež ale štandardne využíva quadpixel technológiu. Poskytuje 3,5x väčšie optické priblíženie a 10x hybridné. Objektív má periskopickú konštrukciu, ale nejedná sa o transfokátor. Zaostrovanie je typu PDAF. Uhlom záberu zodpovedá plnoformátovému objektívu 90 mm. So svetelnosťou F2,1 je to jedinečný objektív.

Predný selfie fotoaparát

Predný fotoaparát má rozlíšenie 13 Mpx a svetelnosť F2,4. Ekvivalentnú ohniskovú dĺžku výrobca neudáva.

Spracovanie obrazu

Novinka využíva textúrovací engine HUAWEI XD Fusion Pro, ktorý v spolupráci s algoritmom učenia umelej inteligencie má presne reprodukovať detaily objektov - či už ide o lesklé sklo alebo jemné detaily pokožky.

K dispozícii sú tri obrazové režimy:

 • Originál: Zaznamenáva farby a textúry tak, ako sa zobrazujú pred očami. To, čo vidíš, je to, čo je na fotografii.
 • Živé: Vytvára výrazné kontrasty medzi svetlými a tmavými oblasťami pre nezabudnuteľné prvé dojmy.
 • Svetlý: Zobrazuje obrázky v ich plnej kráse s vyváženým svetlom a jasnými kontrastmi.

Aplikácia fotoaparát

Natívna aplikácia Fotoaparát je dostatočne vybavená, aby ste nutne nemuseli inštalovať inú. Poskytuje automatiku i manuálne nastavenie, množstvo špeciálnych režimov. Samozrejme nechýbajú alternatívne možnosti stlačenia spúšte, napríklad tlačidlom hlasitosti, aj na slúchadlách, alebo aj hlasom. Nechýba samospúšť. Zapnúť si môžete zobrazenie vodováhy a pomocnej kompozičnej mriežky.

Aplikácia Fotoaparát v režime PRO. Zapnutá vodováha a pomocná mriežka. Autor: Karol Srnec

Režimy

Clona - režim, v ktorom môžete ovládať virtuálnu alebo fyzickú clonu a tým meniť hĺbku ostrosti. Virtuálna je simulovaná a má väčší rozsah. Tento režim využijete pri simulácii bokehu, tak obľúbeného medzi fotografmi i nefotografmi.


Režim virtuálnej clony. Autor: Karol Srnec


Efekt bokehu môžete nastaviť v aplikácii Galéria. Autor: Karol Srnec

Noc - režim využívajúci komputatívnu fotografiu. Prístroj by mal byť na statíve. Je tu možnosť nastaviť manuálne ISO a expozičný čas, ale funkcia je určená najmä nefotografom, ktorý si expozíciu nevedia nastaviť manuálne. Funkcia Noc zaznamená nočné fotografie s minimálnym šumom aj pri vysokých citlivostiach. 

Portrét - portrétny režim, v ktorom môžete použiť funkciu skrášlenia a vyberať z niekoľkých simulácií bokehu. Po virtuálnej clone je to druhý režim, ktorý pomáha prekonávať vizuálny rozdiel vo fotografiách zaznamenanými telefónom a veľkým fotoaparátom. 

Fotografie - základný režim umožňujúci fotografovať do formátu JPG. Podporuje aj pohyblivé zábery, čo sú krátke videosekvencie. Vybrať si môžete zo štyroch ohniskový dĺžok: wide, 1x, 3,5x a 10x. Prstami môžete zoomovať až na 100x priblíženie. Na pomoc si môžete zobrať funkciu Master AI, ktorá detekuje fotografovaný motív/situáciu a prispôsobí tomu nastavenie.

V tomto režime môžete prepnúť na skener kódu, identifikátor objektov, asistent nakupovania a živého prekladateľa textu. Identifikácia objektov funguje veľmi dobre. Odfotografoval som svoju myš a asistent mi ponúkol, kde si ju môžem kúpiť. Tlmočník pozná len svetové jazyky, slovenčina medzi nimi nie je.

Video - Jednoduchý režim snímania videa. Môžete po krokoch (wide, 1x, 3,5x a 10x), alebo plynule, meniť uhol záberu. K dispozícii je funkcia skrášlenia.

PRO - režim umožňujúci fotografovať do formátu RAW, JPG a JPG-L s rozlíšením 48 Mpx (len hlavný objektív). Manuálne môžete nastaviť meranie expozície, ISO, clonu (len u hlavného objektívu), čas, korekciu expozície, spôsob zaostrovania a vyváženie bielej. Môžete prepínať medzi trojicou zadných objektívov. V režime JPG aj plynule zoomovať až do 100x priblíženia. Tento režim využijú skúsenejší užívatelia, ktorí chcú mať fotografický proces pod kontolou.


Fotografia vo formáte JPG-L má rozlíšenie 48 Mpx, obsahuje oveľa viac detailov. Škoda toho preostrenia. Autor: Karol Srnec

Viac -  v režime Viac sa ukrýva niekoľko špeciálnych režimov: spomalené video, panoráma, monochromatický režim, AR objektív, špeciálne efekty, časozberné snímanie, nálepky, dokumenty, super makro, dvojité zobrazenie, vysoké rozlíšenie, tvorca príbehu, momentka a multi-cam. Nebudem sa o nich podrobnejšie rozpisovať. Spomeniem len špeciálne efekty, využívajúce komputatívnu fotografiu. Majitelia Olympusov ich dobre poznajú. Umožňujú fotografovať rozmazanú vodu, stopy svetiel, startrails a kreslenie svetlom.


Ponuka špeciálnych režimov.


Supermakro. Autor: Karol Srnec


Panoráma. Autor: Karol Srnec


Ja som si obľúbil špeciálne efekty, najmä rozmazanie vody. Autor: Karol Srnec


Špeciálny efekt hodvábna voda. Autor: Karol Srnec


Monochromatický efekt. Autor: Karol Srnec

Ako vidno s natívnou aplikáciou Fotoaparát sa vyhrá nefotograf, začiatočník i skúsený fotograf. 

Fotoaparáty v praxi

Ako mobil sa P60 Pro správal bezproblémovo. EMUI 13.1. je intuitívny operačný systém, užívatelia iOS a Androidu s ním nebudú mať žiadne problémy.

Huawei P60 Pro som testoval niečo vyše týždňa, pričom som s ním urobil viac ako 2000 fotografií. Snažil som sa vyskúšať všetky zaujímavé funkcie aplikácie Fotoaparát, za dobrých i zlých svetelných podmienok. Trojica hlavných objektívov má veľký rozsah, ekvivalent 8,26x zoomu. 


Autor: Karol Srnec

Pre fotografa je pri mobile najužitočnejší rozsah ohniskových dĺžok fotoaparátov. Ten najviac vplýva na kreatívne možnosti práce s uhlom záberu, perspektívou a kompozíciou.

Ultraširokouhlý fotoaparát

Najširokouhlejší fotoaparát je osadený ekvivalentom 13 mm objektíu, čo je skutočne veľmi širokouhlý objektív. Využijete ho pri záberoch architektúry (interiér aj exteriér) a krajiny.


Ultraširokouhlý objektív je ideálny pre celkové zábery krajiny a arachitektúry. Autor: Karol Srnec

Do záberu sa vám zmestí všetko. Autor: Karol Srnec

Autor: Karol Srnec

Ultraširokouhlý objektív uplatníte v stiesnených interiéroch. V skleníku s takmer 100% vlhkosťou som ocenil utesnenie podľa štandardu IP68. Autor: Karol Srnec

Hlavný (širokouhlý) fotoaparát

Hlavný objektív 25 mm je tiež širokouhlý, aj ten využijete pri fotografovaní architektúry a krajiny, ale aj pri skupinových fotografiách, v prírode atď.


Hlavný fotoaparát má najuniverzálnejšie využitie. Autor: Karol Srnec

Hlavný fotoaparát je širokouhlý. Autor: Karol Srnec

Portrétny fotoaparát

Najdlhší objektív je najvhodnejší na fotografovanie detailov krajiny, architektúry a prírody, portréty, detaily rastlín atď. Pri ňom najviac využijete simuláciu bokehu pri fotografovaní portrétov a detailov.


Krátky teleobjektív, ekvivalent 90 mm. Autor: Karol Srnec


Teleobjektív s hybridným priblížením 10x, ekvivalent 270 mm. Tu už vidno, že je záber dopočítavaný.
Autor: Karol Srnec

Vďaka teleobjektívu som mohol urobiť pekný detail podhradia. Autor: Karol Srnec

Teleobjektív využijete pri fotografovaní detailov architektúry s peknou perspektívou. Autor: Karol Srnec

Keď spojíte teleobjektív s režimom Portrét, niekedy ani nerozoznáte, že portrét nebol nasnímaný Fotoaparátom, ale mobilom.


Zaujímavý je 10x objektív pri fotografovaní nočných detailov s Mesiacom v zábere. Ja som nemal možnosť zachytiť aj nejakú architektúru, ale i tak fotoaparát veľmi dobre zachytil detaily povrchu Mesiaca. Autor: Karol Srnec

Vychytávky

Supermakro

Funkcia supermakro otvára dvere do fascinujúceho sveta malých detailov. I táto funkcia využíva komputatívnu fotografiu, pre dosiahnutie vzhľadu, aký majú makrozábery z veľkých fotoaparátov. 


Štandardný režim. Prirodzene rozostrené pozadie pri fotografovaní detailu s 90 mm objektívom. Autor: Karol Srnec

V režime Supermakro pracuje prístroj s pozadím tak, aby fotografovaný objekt pekne vynikol. Autor: Karol Srnec

Krásny detail kvetu. Autor: Karol Srnec

Toto je maximálne zväčšenie. Funkcia Supermakro skutočne umožňuje fotografovať akoby ste mali makroobjektív na systémovom fotoaparáte. Autor: Karol Srnec

Krásny detail mojích obľúbených hodiniek. Autor: Karol Srnec

Bokeh

Huawei P60 Pro má dva režimy, kde môžete využiť simuláciu rozostrenia, Clona a Portrét.


90 mm objektív v štandardnom režime, pozadie je rozostrené len málo. Autor: Karol Srnec


U nasledujúcich záberov som využil režim virtuálnej clony, ktorý funguje veľmi dobre. Simulácia bokehu je vydarená a pôsobí prirodzene, hoci občas vidno nejaké artefakty, ktoré naznačujú, že je bokeh simulovaný.

Simulácia bokehu si pekne poradila s prechodom z ostrosti do neostrosti. Svetlá v pozadí sú rozostrené, ako z drahého portrétneho objektívu. Autor: Karol Srnec

Nočný režim

Fotografovanie nočných záberov býva problematické. Kedysi ho mobily vôbec nezvládali. Huawei P60 Pro má ale špeciálny režim pre fotografovanie nočných záberov. Funguje s využitím komputatívnej fotografie a vznik/exponovanie fotografie, môžete sledovať naživo. Snímanie môžete kedykoľvek ukončiť, ale podľa mojej skúsenosti a sa môžete spoľahnúť na automatiku prístroja. 

Výhodou komputatívnej fotografie je, že skladá fotografie z viacerých záberov a dokáže tak eliminovať neduhy malých snímačov. V tomto prípade je to šum.

Nočný záber teleobjektívom, ekvivalent 90 mm. Autor: Karol Srnec

Fotografianasnímaná v Nočnom režime, hlavný objektív, ekvivalent 25 mm. Autor: Karol Srnec


Skúsenejší užívatelia môžu môžu nočné zábery fotografovať aj manuálne, sami si zvolia citlivosť a expozičný čas.

Mne sa obzvlášť páčia nočné zábery snímane pomocou funkcie Špeciálne efekty - Hodvábna voda. Autor: Karol Srnec

Obrazová kvalita

Ostrosť 13 mm objektívu je prekvapujúco dobrá aj v rohoch obrazu. Tu sa môj iPhone 12 Pro Max, s jeho rozmazanými rohmi, vôbec nechytá.

Hlavný 25 mm objektív je tiež ostrý, hlavne po priclonení na f/4. Možnosť pracovať s fyzickou clonou posúva možnosti hlavného fotoaparátu.

Aj 90 mm teleobjektív je pekne ostrý, mäkšia je kresba pri fotografovaní detailov. Vidno to na záberoch vo formáte RAW, ktorým treba pri vyvolávaní pomôcť. Bežný užívateľ fotografujúci do formátu JPG ale bude spokojný. Spracovanie obrazu mäkšiu kresbu kompenzuje.


Hlavný objektív, ekvivalent 25 mm, f/4. Výborná ostrosť aj v rohoch obrazu. Autor: Karol Srnec


10x priblíženie je k dispozícii len pri formáte JPG, pretože je dopočítavané, čo na fotografiách vidno, obzvlášť na nočných. Stále je ale použiteľné, ak fotografie nebudete tlačiť. Prístroj ponúka až 100-násobné priblíženie. Tu záberom chýbajú jemné detaily a majú skôr informatívny charakter.Kombinácia 10x hybridného priblíženia a ISO 400. Kvalita je nižšia. Náročnejší budú využívať len optický rozsah. Menej náročný budú vďačný za to, že si môžu priblížiť aj vzdialené objekty. Autor: Karol SrnecDetail Slovnaftu, digitálne priblíženie 50x. Autor: Karol Srnec


Otestoval som formáty JPG a RAW. Samozrejme z RAW dokážete dostať maximum, ale nevyužijete špeciálne režimy, ktoré uľahčujú snímanie ťažších žánrov a ani nevyužijete vydarené simulácie bokehu a skrášľovanie portrétov. Pri RAW nevyužijete ani režim Supermakro. 

Výstup JPG je dostatočne kvalitný na to, aby väčšina majiteľov tohto smartfónu plne využívala predosti komputatívnej fotografie a obrazový profilov.

Záver

Huawei P60 Pro je krásny elegantný smartfón, hardvérovo veľmi dobre vybavený. V balení nájdete výkonnú USB nabíjačku, čo dnes už nie je samozrejmosťou. Poteší aj priesvitné puzdro, mobilu poskytne ochranu od prvého okamihu.

Telefón beží s nadstavbou EMUI 13.1 postavenej na Androide. Bol som prekvapený, ako sa EMUI 13.1 podobá na iOS. Čo beriem ako veľké plus.

Výbava fotoaparátov uspokojí aj náročnejších. Optická kvalita použitých objektívov je veľmi dobrá.  Dobrý dojem kazí agresívnejšie spracovanie JPG. Budúci majitelia by sa mali poobzerať po alternatívnej aplikácii fotoaparátu. Natívna aplikácia Fotoaparát má však aj svoje kladné stránky, umožňuje fotografovať do RAW (DNG) a poskytuje množstvo špeciálnych režimov, ktoré vám umožnia fotografovať aj experimentálne žánre.

Videu sa budem venovať v pokračovaní, kde si ukážeme aj niekoľko tipov a trikov na využitie Huawei P60 Pro v praxi.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
slavik74
2023-05-19 20:52:08
Pekne to foti, supermakro brutalne. Netreba ale zabudnut, ze s nim fotil fotograf, bezny clovek sa k takym vysledkom nedopracuje.
Ja asi ostanem verny Sony a pojdem do Xperie V. Nemam rad zaoblene hrany displeja a babrat sa s google alternativami sa mi tiez nechce.
 
gytheio
2023-05-20 07:12:04
Tie fotografie nie su o moc kvalitnejsie ako fotografie z mojho Xiaomi a zda sa mi takto na dialku, ze Samsung s20 ULTRA fotil kvalitnejsie. Vela tych fotografii su co sa tyka technickej kvality dost zle, nedavno som skusal Samsung s23 ULTRA a iPhone 14 max, iPhone fotil o nieco lepsie ako Samsung, nechce sa mi verit, ze tento Huawei foti lepsie ako iPhone, tie fotografie nie su bohvieco.
 
Mgr. art. Zdenko Dendis
2023-05-21 09:31:50
Mne to príde, ako by niektoré smartfóny prestali mať dušu. Narážam na dizajn. Z tohto pohľadu u mňa vedie Apple, ktorý si u všetkých svojich posledných modelov zachováva svoj ikonický dizajn. Z tohto dôvodu by som asi inú značku ani nevolil. Tie široké kovové rámiky sú proste nádhera. To, ako po dizajnérskej stránke doriešil Apple umiestnenie zadných objektívov na rade 14 Pro a Pro Max je výborné. Proste ten zaoblený dizajn Huawei P60 Pro pôsobí ako z 90 rokov. V 90 rokoch minulého storočia sa auta začali zaobľovať a až súčasná generácia sa vracia ku hranatým tvarom, ktoré môjmu oku omnoho viac lahodia a nepôsobia tak lacno a hračkársky.
 
jan.zitniak
2023-05-21 22:14:01
Za mňa skvelé fotky a aj recenzia!
 
quapor
2023-05-22 16:02:16
Bez google sluzieb tomu v europe pšenka nepokvete
 
blahoslav J B Art
2023-05-22 20:31:42
fotky z toho idu paradne, ale oproti Huawei Mate 50 Pro v oranzovej farbe je to dizajnova sedivka... ale bez Google Play je s nimi este navyse aj ostara
 
JohnNewton
2023-05-24 20:22:22
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Mne to príde, ako by niektoré smartfóny prestali mať dušu. Narážam na dizajn. Z tohto pohľadu u mňa vedie Apple, ktorý si u všetkých svojich posledných modelov zachováva svoj ikonický dizajn. Z tohto dôvodu by som asi inú značku ani nevolil. Tie široké kovové rámiky sú proste nádhera. To, ako po dizajnérskej stránke doriešil Apple umiestnenie zadných objektívov na rade 14 Pro a Pro Max je výborné. Proste ten zaoblený dizajn Huawei P60 Pro pôsobí ako z 90 rokov. V 90 rokoch minulého storočia sa auta začali zaobľovať a až súčasná generácia sa vracia ku hranatým tvarom, ktoré môjmu oku omnoho viac lahodia a nepôsobia tak lacno a hračkársky.
Jo, duša je dôležitá, odporúčam Michelin protek max😆
 
JohnNewton
2023-05-24 20:54:45
DNG to ukazuje v plnej "nádhere"
 
MagickVamp
2023-05-25 09:39:43
Ten mobil foti skvelo, skoda ze s Huawei je to ako to je. Celkovo vyrobky Huawei su v pomere cena/vykon takmer bezkonkurencne. Telefon od nich nemam, ale mam od nich hodinky. Kvalita zhotovenia ako vlajkove garminy ci apple. Nadupane senzormi a funkciami. Vydrzia bez nabijania 8 dni s amoledom no pecka, nie 2 dni ako ma 3 krat drahsi apple. Ale...Huawei...tak uz len cakam kedy sa Garminu uraci dat do fenixov alebo epixov primanie hovorov...
 
fatality
2023-05-25 13:22:04
ten smartphone foti spickovo, takisto ako vlajkove lode od samsung, apple, xiaomi, vivo, honor, oppo..
samozrejme v rozmedzi mobilov..30% optika, snimac a 70% vypocty a "ai"..
preto dng vyzera ako vyzera..
surovy raw z fotakov ale tiez nevyzera bohvieako..a to maju podstatne lepsiu optiku a snimace..
 
JohnNewton
2023-05-25 19:20:00
príspevok od: MagickVamp
Ten mobil foti skvelo, skoda ze s Huawei je to ako to je. Celkovo vyrobky Huawei su v pomere cena/vykon takmer bezkonkurencne. Telefon od nich nemam, ale mam od nich hodinky. Kvalita zhotovenia ako vlajkove garminy ci apple. Nadupane senzormi a funkciami. Vydrzia bez nabijania 8 dni s amoledom no pecka, nie 2 dni ako ma 3 krat drahsi apple. Ale...Huawei...tak uz len cakam kedy sa Garminu uraci dat do fenixov alebo epixov primanie hovorov...
Z mňa hodinky tiež dobré , ale mobil bez goglu je k ničomu.....
 
JohnNewton
2023-05-25 19:21:39
príspevok od: fatality
ten smartphone foti spickovo, takisto ako vlajkove lode od samsung, apple, xiaomi, vivo, honor, oppo..
samozrejme v rozmedzi mobilov..30% optika, snimac a 70% vypocty a "ai"..
preto dng vyzera ako vyzera..
surovy raw z fotakov ale tiez nevyzera bohvieako..a to maju podstatne lepsiu optiku a snimace..
No, chcel som niečo utrúsiť o x transe , ale nechcem Ťa zase rozpáliť
 
fatality
2023-05-25 20:35:19
príspevok od: JohnNewton
No, chcel som niečo utrúsiť o x transe , ale nechcem Ťa zase rozpáliť
kludne trus, ak uz neudrzis
 
Paladin25
2023-05-25 20:48:14
príspevok od: JohnNewton
Z mňa hodinky tiež dobré , ale mobil bez goglu je k ničomu.....
To sa z neho nedá ani telefonovať???
 
MagickVamp
2023-05-26 07:15:51
príspevok od: Paladin25
To sa z neho nedá ani telefonovať???
Ludia dnes uz od mobilu ocakavaju daleko viac. A ak nieco nesplna, pre vacsinu to znamena, ze sa poobhliadne inde. Telefonovat sa inak stale da aj z mojho 12 rocneho zalozneho tlacitkoveho samsungu.
 
Paladin25
2023-05-26 07:20:15
príspevok od: MagickVamp
Ludia dnes uz od mobilu ocakavaju daleko viac. A ak nieco nesplna, pre vacsinu to znamena, ze sa poobhliadne inde. Telefonovat sa inak stale da aj z mojho 12 rocneho zalozneho tlacitkoveho samsungu.
No ale ja o tvojom 12ročnom samsungu netvrdím ZE JE K NICOMU.

To že nemá Google services je pre niektorých užávateľov nepríjemné a môže ten telefón pre nich diskvalifkovať. Avšak nájdu sa aj taký pre ktorých to problém nie je.

Inak by Huawei asi už zrušil mobilnú divíziu ... keby mu to nikto nekupoval....

 
MagickVamp
2023-05-26 07:29:36
príspevok od: JohnNewton
Z mňa hodinky tiež dobré , ale mobil bez goglu je k ničomu.....
Ano. Inak na hodinkach mi tiez vadi jedna vec ktora s tym suvisi. Ked sportujem, alebo sa motam po lese a chcem si to pozriet na satelitnej mape, tak miesto toho mi v ich apke ukazuje len hadika na zelenej ploche...ziadna satelitna mapa....vraj od GT3 vyssie uz nie su k dispozicii. Ale mimo toho maju silne nadstandardne kvalitne zhotovenie /titan, safir, potapanie do 30 metrov/, plus tolko funkcii ako hodinky od applu a vydrz ako amoledove garminaky, a to cele za 300 Eur...
 
gytheio
2023-05-26 07:48:34
Cinska vlada je chorobne posadnuta tym mat najkvalitnejsie najlepsie a najziadanejsie vyrobky vo svete a preto existuju v Cine strategicke podniky ktore su masivne dotovane cinskou vladou a patria medzi nich aj Huawei a Xiaomi. Keby neboli dotovane uz by neexistovali tie ich mobilne divizie. Xiaomi je totalny nekvalitny prepadak a Huawei ako smartphone je tiez prepadak, kludne to tu zopakujem s iPhonom spravim kvalitnejsie fotografie ako s Huawei. Takych clankov, ze vsetci vyrobcovia smartphonov zavidia Xiaomi alebo Huawei ake uzasne fotografie dokaze spravit tu bolo velmi vela a vidim, ze ti slabsi jedinci sa na to chytia. Spravit kvalitnu fotografiu moze spravit iba kvalitny fotograf hoci aj s 10 rocnym fotoaparatom a fotograf blbec nespravi kvalitnu fotografiu ani s najdrahsim fotoaparatom.
Keby hocikomu ruska firma dala kazde 3 roky noveho moskvica zadarmo tak by ten hocikto rozpraval, ze je to najlepsie a najkvalitnejsie auto vo svete.
Pavlinu Fialkovu dotuje Huawei a ta ich tiez spomenie vo svojich komentaroch.. Karol je to iste, napisat, ze Huawei foti lepsie ako iPhone je rovnaka stupidita ako ked tu vypisoval, ze Canon je srot. Preco potom nefoti s Huawei ale s iPhonom?
60% komponentov v Huawei pochadza z Ameriky, cinske na tom telefone je mozno iba ten bakelitovy kryt. Keby cinska vlada nedotovala ten telefon bol by drahsi ako iPhone a kto by kupil nepouzitelny telefon ktory je drahsi ako iPhone? A vobec najpredavanejsi aj v samotnej Cine je iPhone.
 
gytheio
2023-05-26 07:58:16
príspevok od: MagickVamp
Ano. Inak na hodinkach mi tiez vadi jedna vec ktora s tym suvisi. Ked sportujem, alebo sa motam po lese a chcem si to pozriet na satelitnej mape, tak miesto toho mi v ich apke ukazuje len hadika na zelenej ploche...ziadna satelitna mapa....vraj od GT3 vyssie uz nie su k dispozicii. Ale mimo toho maju silne nadstandardne kvalitne zhotovenie /titan, safir, potapanie do 30 metrov/, plus tolko funkcii ako hodinky od applu a vydrz ako amoledove garminaky, a to cele za 300 Eur...
Keby si robil hlbkove potapanie zobral by si si na to hodinky od Huawei alebo original pristroj ktory je na to urceny? Pracujes v kamenolome ked potrebujes titanove hodinky?
Marketingovy oblb.
 
Paladin25
2023-05-26 08:09:14
príspevok od: MagickVamp
Ano. Inak na hodinkach mi tiez vadi jedna vec ktora s tym suvisi. Ked sportujem, alebo sa motam po lese a chcem si to pozriet na satelitnej mape, tak miesto toho mi v ich apke ukazuje len hadika na zelenej ploche...ziadna satelitna mapa....vraj od GT3 vyssie uz nie su k dispozicii. Ale mimo toho maju silne nadstandardne kvalitne zhotovenie /titan, safir, potapanie do 30 metrov/, plus tolko funkcii ako hodinky od applu a vydrz ako amoledove garminaky, a to cele za 300 Eur...
Tá konštručná kvalita je veľmi dobrá. Mám GT 2 pro a aj po 2 rokoch intenzívneho používanie a nejedného "kontaktu" s okolím keď som rukou o niečo zavadil sú ako nové.
 
MagickVamp
2023-05-26 08:15:35
príspevok od: gytheio
Keby si robil hlbkove potapanie zobral by si si na to hodinky od Huawei alebo original pristroj ktory je na to urceny? Pracujes v kamenolome ked potrebujes titanove hodinky?
Marketingovy oblb.
Keby som este robil profesionalne nejaky sport, tak mam Garmin na to urceny. Tu skor ide o to, ze v bazene, alebo na dovolenke sa bez obav mozem ponorit aspon par metrov kolko zvladnem. Vacsina Garminov sa utopi uz v bazene. Keby som pracoval v kamenolome, tak si urcite nekupim titanove hodinky so safirovym sklom. Takze nie, v kamenolome nepracujem. Tu ide o to, co ponukaju v cene 300 Eur a aj ked som za hodinky ochotny dat 1000 eur, tak zatial Garmin neponuka telefonovanie vo vlajkovych modeloch titan/safir. A vobec ma nezaujima co je pre koho dvolezite ak mi ides mudrovat. Mne sa to telefonovanie cez mobil X krat osvecilo a bez toho by som uz hodinky nechcel.
 
gytheio
2023-05-26 08:24:56
Keby Huawei do ceny toho telefonu zaratal tie miliony spionov ktorych mali aj maju po celom svete aby kradli napady a patenty, by ten telefon stal desiatky tisic eur. To co vyrobia v Amerike lavou zadnou v Cine ich to stoji vela usilia ukradnut ten napad, neviem ci existuje nejaky cinsky vyrobok ktory vymysleli samotni Cinania bez toho aby to neukradli.
Nedavno som cital clanok v ktorom sa spominalo preco si Cina jednoducho nezoberie Taiwan a ani tam nemohla byt jednoduchsia odpoved, Cina sa az teraz dostala na uroven Ruska co sa tyka vyspelosti zbrani a boji sa toho, ze stretom s Amerikou by utrpela znicujucu hanbu a vlastne by to bolo koniec komunistou v Cine.
 
gytheio
2023-05-26 08:27:02
príspevok od: MagickVamp
Keby som este robil profesionalne nejaky sport, tak mam Garmin na to urceny. Tu skor ide o to, ze v bazene, alebo na dovolenke sa bez obav mozem ponorit aspon par metrov kolko zvladnem. Vacsina Garminov sa utopi uz v bazene. Keby som pracoval v kamenolome, tak si urcite nekupim titanove hodinky so safirovym sklom. Takze nie, v kamenolome nepracujem. Tu ide o to, co ponukaju v cene 300 Eur a aj ked som za hodinky ochotny dat 1000 eur, tak zatial Garmin neponuka telefonovanie vo vlajkovych modeloch titan/safir. A vobec ma nezaujima co je pre koho dvolezite ak mi ides mudrovat. Mne sa to telefonovanie cez mobil X krat osvecilo a bez toho by som uz hodinky nechcel.
Vobec ti tu nemudrujem co je pre koho dolezite, chcel som tym povedat, ze je to marketingovy oblb.
 
gytheio
2023-05-26 08:28:30
príspevok od: gytheio
Keby Huawei do ceny toho telefonu zaratal tie miliony spionov ktorych mali aj maju po celom svete aby kradli napady a patenty, by ten telefon stal desiatky tisic eur. To co vyrobia v Amerike lavou zadnou v Cine ich to stoji vela usilia ukradnut ten napad, neviem ci existuje nejaky cinsky vyrobok ktory vymysleli samotni Cinania bez toho aby to neukradli.
Nedavno som cital clanok v ktorom sa spominalo preco si Cina jednoducho nezoberie Taiwan a ani tam nemohla byt jednoduchsia odpoved, Cina sa az teraz dostala na uroven Ruska co sa tyka vyspelosti zbrani a boji sa toho, ze stretom s Amerikou by utrpela znicujucu hanbu a vlastne by to bolo koniec komunistou v Cine.
komunistov
 
gytheio
2023-05-26 12:05:34
Len na doplnenie dokaz, ze Cina je rovnaky hnoj ako Rusko. Cina odlesnila v ruskej tajge a na Sibiri vacsiu plochu za poslednych 5 rokov ako Brazilia v celej svojej historii dazdoveho pralesa. O tom sa verejne nehovori lebo kazdy sa Ciny boji
https://www.theepochtimes.com/chinas-timber-demand-is-destroying-forests-in-russia-and-zambia_2683609.html

Viem, že vysoke percento vyrobkov ktore vidime v obchodoch je vyrobe v Cine no moj posledny cinsky vyrobok co som si kupil v mojom zivote bol Xiaomi pred rokom.
 
MagickVamp
2023-05-26 12:34:39
príspevok od: gytheio
Keby Huawei do ceny toho telefonu zaratal tie miliony spionov ktorych mali aj maju po celom svete aby kradli napady a patenty, by ten telefon stal desiatky tisic eur. To co vyrobia v Amerike lavou zadnou v Cine ich to stoji vela usilia ukradnut ten napad, neviem ci existuje nejaky cinsky vyrobok ktory vymysleli samotni Cinania bez toho aby to neukradli.
Nedavno som cital clanok v ktorom sa spominalo preco si Cina jednoducho nezoberie Taiwan a ani tam nemohla byt jednoduchsia odpoved, Cina sa az teraz dostala na uroven Ruska co sa tyka vyspelosti zbrani a boji sa toho, ze stretom s Amerikou by utrpela znicujucu hanbu a vlastne by to bolo koniec komunistou v Cine.
Ono by to uz celkovo chcelo koniec komunistov na svete. Svet stale nebude idealnym miestom, ale bude zas o kusok lepsi.
 
gytheio
2023-05-26 12:42:32
príspevok od: MagickVamp
Ono by to uz celkovo chcelo koniec komunistov na svete. Svet stale nebude idealnym miestom, ale bude zas o kusok lepsi.
Za vsetkym hnojom ktory sa odohral po druhej svetovej vojne hladaj komunistu, studena vojna - Rusi, 100 milion povrazdenych ludi v Cine - Rusi, Korea Vietnam Kambodza Syria Cecensko Afganistan Ukraina... - Rusko, teraz ma svet sancu odpratat ten hnoj a váha...
 
Mgr. art. Zdenko Dendis
2023-05-29 13:57:03
Toto je trochu mimo tému, ale aký je rozdiel medzi Androidom a iOS? Je to veľký rozdiel alebo nič zásadné. Môj staručký smartfón už potrebuje vymeniť a chcem prejsť na iPhone. Na mojom starom smartfóne s Androidom sa mi často stáva, že pri jeho zapnutí mi začne sťahovať aktualizácie a občas to dlho trvá, kým je pripravený na používanie. Zároveň mnohé aplikácie po nainštalovaní na ňom nefungujú, alebo zo začiatku fungujú a po určitej dobe už nie. Potrebujem proste poradiť. Android mi totiž príde ako Windows a preto nový notebook bude určite od Apple. Čo som zisťoval, že na hranie hier je lepší Windows, ale ja hry nehrávam.
 
Paladin25
2023-05-29 15:50:01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Toto je trochu mimo tému, ale aký je rozdiel medzi Androidom a iOS? Je to veľký rozdiel alebo nič zásadné. Môj staručký smartfón už potrebuje vymeniť a chcem prejsť na iPhone. Na mojom starom smartfóne s Androidom sa mi často stáva, že pri jeho zapnutí mi začne sťahovať aktualizácie a občas to dlho trvá, kým je pripravený na používanie. Zároveň mnohé aplikácie po nainštalovaní na ňom nefungujú, alebo zo začiatku fungujú a po určitej dobe už nie. Potrebujem proste poradiť. Android mi totiž príde ako Windows a preto nový notebook bude určite od Apple. Čo som zisťoval, že na hranie hier je lepší Windows, ale ja hry nehrávam.
Rozdieli samozrejme sú. Ale ak si aspoň trochu technicky zdatný tak po dvoch - troch mesiacoch si už na Android moc nespomenieš.

Sám používam oba systémy bez nejakých väčších problémov a úskalí.
 
Mgr. art. Zdenko Dendis
2023-05-29 16:19:02
príspevok od: Paladin25
Rozdieli samozrejme sú. Ale ak si aspoň trochu technicky zdatný tak po dvoch - troch mesiacoch si už na Android moc nespomenieš.

Sám používam oba systémy bez nejakých väčších problémov a úskalí.
Ďakujem za informáciu. Sestra mi hovorila, že kým si človek zvykne, že to trvá. Nerád by som totiž kúpil niečo a potom nadával, že čo som to kúpil. Preto som rád, keď mi niekto poradí, kto ho aktuálne používa. Na Androide ma štve, že čím dlhšie smartfón používam, tým mu všetko akosi dlhšie trvá (mrznutie a podobne). Aktuálny smartfón s Androidom už používam 5 rokov.
 
gytheio
2023-05-29 17:01:46
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Ďakujem za informáciu. Sestra mi hovorila, že kým si človek zvykne, že to trvá. Nerád by som totiž kúpil niečo a potom nadával, že čo som to kúpil. Preto som rád, keď mi niekto poradí, kto ho aktuálne používa. Na Androide ma štve, že čím dlhšie smartfón používam, tým mu všetko akosi dlhšie trvá (mrznutie a podobne). Aktuálny smartfón s Androidom už používam 5 rokov.
Presne Android je ako Windows, zalezi aj na tom aku znacku telefonu mas lebo ja som mal iPhone 11 potom S20 Ultra a teraz Xiaomi12, Xiaomi bez debaty katastrofa, prveho pol roka ho bolo kazdy den restartovat mrzol nedal sa aktualizovat a ked sa ho podarilo aktualizovat vymazal polovicu appiek, mam prehravac muziky mam tam asi 300 skladieb a nevedno preco prehrava iba 100 dookola. Z mojho pohladu najlepsie pracoval iPhone, pre mna dost dolezita vec krokovac, iOS krokovac bol uzasny, ukazoval kolko vyskovych metrov som vystupal kolko je to poschodi v akej nadmorskej vyske sa nachadzam ukazal presnu trasu kadial som isiel... Smasung ukazuje iba kroky kilometre a kolko kcal som spalil a to je vsetko, neviem mozhno je aj na Android nejaky dobry krokovac...
Pozor na iPone funguju iba appky ktore maju zmluvu s iPhonom, Bluetooth nefunguje napriklad zo zariadeniami Yamaha a podobne. Android funguje so vsetkym a tam je asi problem Androidu, dokaze sa sparovat hoci aj s virusom, tam je iOS dokonalejsi v tom, ze sa nesparuje s hocicim a tym padom je aj chraneny.
Ked mi skonci Xiaomi urcite beriem iPhone aj koly kamere.
 
Paladin25
2023-05-29 19:16:21
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Ďakujem za informáciu. Sestra mi hovorila, že kým si človek zvykne, že to trvá. Nerád by som totiž kúpil niečo a potom nadával, že čo som to kúpil. Preto som rád, keď mi niekto poradí, kto ho aktuálne používa. Na Androide ma štve, že čím dlhšie smartfón používam, tým mu všetko akosi dlhšie trvá (mrznutie a podobne). Aktuálny smartfón s Androidom už používam 5 rokov.
Je to samozrejme vec zvyku a občas narazíš na appku ktorá je len na Androide a občas na takú čo je len na iOS.

V zásade ale sú si ale oba systémy veľmi podobné.
 
Mgr. art. Zdenko Dendis
2023-05-29 20:12:01
príspevok od: gytheio
Presne Android je ako Windows, zalezi aj na tom aku znacku telefonu mas lebo ja som mal iPhone 11 potom S20 Ultra a teraz Xiaomi12, Xiaomi bez debaty katastrofa, prveho pol roka ho bolo kazdy den restartovat mrzol nedal sa aktualizovat a ked sa ho podarilo aktualizovat vymazal polovicu appiek, mam prehravac muziky mam tam asi 300 skladieb a nevedno preco prehrava iba 100 dookola. Z mojho pohladu najlepsie pracoval iPhone, pre mna dost dolezita vec krokovac, iOS krokovac bol uzasny, ukazoval kolko vyskovych metrov som vystupal kolko je to poschodi v akej nadmorskej vyske sa nachadzam ukazal presnu trasu kadial som isiel... Smasung ukazuje iba kroky kilometre a kolko kcal som spalil a to je vsetko, neviem mozhno je aj na Android nejaky dobry krokovac...
Pozor na iPone funguju iba appky ktore maju zmluvu s iPhonom, Bluetooth nefunguje napriklad zo zariadeniami Yamaha a podobne. Android funguje so vsetkym a tam je asi problem Androidu, dokaze sa sparovat hoci aj s virusom, tam je iOS dokonalejsi v tom, ze sa nesparuje s hocicim a tym padom je aj chraneny.
Ked mi skonci Xiaomi urcite beriem iPhone aj koly kamere.
Asi nejak tak to vnímam. Pred 5 rokmi som neriešil optiku a video v smartfóne, ale dnes je už situácia iná. Chcem nielen niečo stabilné, ale aj výkonné. Optika a video je už priorita. iPhone majú podľa recenzií optiku v produktoch Pro veľmi kvalitnú a na to sa asi zameriam. Povodne som uvažoval nad Iphonom 14 Pro, no dnes za tie peniaze už radšej počkám na iPhone 15 Pro a to hlavne kvôli USB-C konektoru a na Vianoce si urobím radosť v podobe nového smartfónu pod vianočným stromčekom.
 
Mgr. art. Zdenko Dendis
2023-05-29 20:12:38
príspevok od: gytheio
Presne Android je ako Windows, zalezi aj na tom aku znacku telefonu mas lebo ja som mal iPhone 11 potom S20 Ultra a teraz Xiaomi12, Xiaomi bez debaty katastrofa, prveho pol roka ho bolo kazdy den restartovat mrzol nedal sa aktualizovat a ked sa ho podarilo aktualizovat vymazal polovicu appiek, mam prehravac muziky mam tam asi 300 skladieb a nevedno preco prehrava iba 100 dookola. Z mojho pohladu najlepsie pracoval iPhone, pre mna dost dolezita vec krokovac, iOS krokovac bol uzasny, ukazoval kolko vyskovych metrov som vystupal kolko je to poschodi v akej nadmorskej vyske sa nachadzam ukazal presnu trasu kadial som isiel... Smasung ukazuje iba kroky kilometre a kolko kcal som spalil a to je vsetko, neviem mozhno je aj na Android nejaky dobry krokovac...
Pozor na iPone funguju iba appky ktore maju zmluvu s iPhonom, Bluetooth nefunguje napriklad zo zariadeniami Yamaha a podobne. Android funguje so vsetkym a tam je asi problem Androidu, dokaze sa sparovat hoci aj s virusom, tam je iOS dokonalejsi v tom, ze sa nesparuje s hocicim a tym padom je aj chraneny.
Ked mi skonci Xiaomi urcite beriem iPhone aj koly kamere.
Asi nejak tak to vnímam. Pred 5 rokmi som neriešil optiku a video v smartfóne, ale dnes je už situácia iná. Chcem nielen niečo stabilné, ale aj výkonné. Optika a video je už priorita. iPhone majú podľa recenzií optiku v produktoch Pro veľmi kvalitnú a na to sa asi zameriam. Povodne som uvažoval nad Iphonom 14 Pro, no dnes za tie peniaze už radšej počkám na iPhone 15 Pro a to hlavne kvôli USB-C konektoru a na Vianoce si urobím radosť v podobe nového smartfónu pod vianočným stromčekom.
 
gytheio
2023-05-29 20:59:52
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Asi nejak tak to vnímam. Pred 5 rokmi som neriešil optiku a video v smartfóne, ale dnes je už situácia iná. Chcem nielen niečo stabilné, ale aj výkonné. Optika a video je už priorita. iPhone majú podľa recenzií optiku v produktoch Pro veľmi kvalitnú a na to sa asi zameriam. Povodne som uvažoval nad Iphonom 14 Pro, no dnes za tie peniaze už radšej počkám na iPhone 15 Pro a to hlavne kvôli USB-C konektoru a na Vianoce si urobím radosť v podobe nového smartfónu pod vianočným stromčekom.
Pardon napisal som, ze iPhone sa neda sparovat s Yamahou, pomylil som sa, neda sa sparovat s JVC. Ked som mal ten iPhone kupil som si recaiver JVC + velke repro boxy, rad pocuvam kvalitnu muziku no a nijak som cez bluetooth nemohol sparovat iPhone s JVC, bol som z toho na nervy tak som zasiel do apple storu v Kolyne a tam mi povedali, ze iPhone sa da sparovat iba s vybranymi znackami kvoly bezpecnosti. Potom som si zobral Samsung a aj ked ten mozno sparovat aj s metlou banoval som. iPhone zapnes a ide co u androida neplati vzdy. iPhone ma kvalitnejsie appky, kameru a celkovo je to najlepsi pristroj.
 
jozef84
2023-05-31 09:50:29
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Asi nejak tak to vnímam. Pred 5 rokmi som neriešil optiku a video v smartfóne, ale dnes je už situácia iná. Chcem nielen niečo stabilné, ale aj výkonné. Optika a video je už priorita. iPhone majú podľa recenzií optiku v produktoch Pro veľmi kvalitnú a na to sa asi zameriam. Povodne som uvažoval nad Iphonom 14 Pro, no dnes za tie peniaze už radšej počkám na iPhone 15 Pro a to hlavne kvôli USB-C konektoru a na Vianoce si urobím radosť v podobe nového smartfónu pod vianočným stromčekom.
Myslím, že USB-C u iPhone 15 nebude open source. Budeš musieť mať asi originál nabíjačku(ako je to s káblom neviem). Dohľadaj si to na Google. Spárovanie mobilu s WiFi vežou, s počítačom a i. u androidu žiaden problém. Stačí dokúpiť lacný adaptér. Android treba po čase zresetovať do továrenských nastavení a je ako nový. Je to to isté ako u Windows. Oba systémy po čase sú ako kysnuté cesto - naberajú na objeme.
 
blahoslav J B Art
2023-05-31 21:44:03
co sa mobilov tyka, ja sledujem na YT napr. kanal @techarenaCZ, tam tento problem s Android telefonmi rozoberali ...
zaver je asi nasledovny ... treba porovnavat mobil s Androidom a iOS v porovnatelnej (aj cenovej) kategorii
radsej ako novy mobil strednej triedy treba kupit vlajkovy model predchadzajucej generacie ...
napriklad ja mam vlajku Huawei Mate 20 Pro z jesene 2018 a ide bez zavahania aj teraz, ale uz nema podporu najnovsich verzii Androidu , aj vzhladom na to ze je to Huawei (moj ma este Google Play)
 
Mgr. art. Zdenko Dendis
2023-06-01 10:46:26
príspevok od: jozef84
Myslím, že USB-C u iPhone 15 nebude open source. Budeš musieť mať asi originál nabíjačku(ako je to s káblom neviem). Dohľadaj si to na Google. Spárovanie mobilu s WiFi vežou, s počítačom a i. u androidu žiaden problém. Stačí dokúpiť lacný adaptér. Android treba po čase zresetovať do továrenských nastavení a je ako nový. Je to to isté ako u Windows. Oba systémy po čase sú ako kysnuté cesto - naberajú na objeme.
Aj u Androidu aj u Windowsu som dával do továrenského nastavenie prístroje za rok aj 5 krát, pretože začali postupne mrznúť alebo sa spomaľovať. Hlavne u Photoshopu je to tragédia, po asi 3 mesačnom aktívnom používaní dokáže zaplniť viac ako polovicu SSD disku. Je to už dosť otravné. Nemienim zakaždým dávať do továrenského nastavenia prístroj a potom znova tam nahadzovať všetky programy. Je to naozaj otravné. Možno je to problém v nastaveniach, že zbytočne ukladá dáta namiesto toho, aby ich automaticky mazal. A tie nekonečné aktualizácie u oboch systémov sú tragédia. Ako by nestačilo raz za rok, ale počas roka je to mnohokrát. Možno je to tým, že na rozdiel od iOS to nie je uzatvorený systém a tak neustále sa potrebuje prispôsobovať daným požiadavkám a podobne. Už sa mi pár krát stalo, že som potreboval ihneď používať notebook alebo smartfón a ono si zmyslelo, že ide inštalovať aktualizácie. Windowsu to niekedy trvá aj viac ako 5 minút. Horšie je, že u Windowsu sa aktualizácie nedajú vypnúť len oddialiť. Snáď Apple s týmito vecami nie je tak otravní.
 
Mgr. art. Zdenko Dendis
2023-06-01 11:13:48
príspevok od: blahoslav J B Art
co sa mobilov tyka, ja sledujem na YT napr. kanal @techarenaCZ, tam tento problem s Android telefonmi rozoberali ...
zaver je asi nasledovny ... treba porovnavat mobil s Androidom a iOS v porovnatelnej (aj cenovej) kategorii
radsej ako novy mobil strednej triedy treba kupit vlajkovy model predchadzajucej generacie ...
napriklad ja mam vlajku Huawei Mate 20 Pro z jesene 2018 a ide bez zavahania aj teraz, ale uz nema podporu najnovsich verzii Androidu , aj vzhladom na to ze je to Huawei (moj ma este Google Play)
Ja už som sa rozhodol a určite nedám Androidu druhú šancu. Budem kupovať vlajkovú lod iPhone 15 Pro, ktorá by mala prísť niekedy koncom leta. Ceny u iPhone sú približné rovnaké, či už sa jedná o predošlí model alebo súčasný model. Radšej uprednostním menší výkon, ale stabilný ako vysoký, ktorý sa po čase zhoršuje.
 
Paladin25
2023-06-01 11:18:21
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Aj u Androidu aj u Windowsu som dával do továrenského nastavenie prístroje za rok aj 5 krát, pretože začali postupne mrznúť alebo sa spomaľovať. Hlavne u Photoshopu je to tragédia, po asi 3 mesačnom aktívnom používaní dokáže zaplniť viac ako polovicu SSD disku. Je to už dosť otravné. Nemienim zakaždým dávať do továrenského nastavenia prístroj a potom znova tam nahadzovať všetky programy. Je to naozaj otravné. Možno je to problém v nastaveniach, že zbytočne ukladá dáta namiesto toho, aby ich automaticky mazal. A tie nekonečné aktualizácie u oboch systémov sú tragédia. Ako by nestačilo raz za rok, ale počas roka je to mnohokrát. Možno je to tým, že na rozdiel od iOS to nie je uzatvorený systém a tak neustále sa potrebuje prispôsobovať daným požiadavkám a podobne. Už sa mi pár krát stalo, že som potreboval ihneď používať notebook alebo smartfón a ono si zmyslelo, že ide inštalovať aktualizácie. Windowsu to niekedy trvá aj viac ako 5 minút. Horšie je, že u Windowsu sa aktualizácie nedajú vypnúť len oddialiť. Snáď Apple s týmito vecami nie je tak otravní.
Určite windows nepreinštalovávam 5 x za rok ... a dokonca ani Android... mal som 3 roky MATE 20 pro a keby nezačne blbnúť display mám ho dodnes bez jediného obnovenia nastavený.

 
Mgr. art. Zdenko Dendis
2023-06-01 12:00:35
príspevok od: Paladin25
Určite windows nepreinštalovávam 5 x za rok ... a dokonca ani Android... mal som 3 roky MATE 20 pro a keby nezačne blbnúť display mám ho dodnes bez jediného obnovenia nastavený.

Keď sa mi asi požívaním Photoshopu zaplní SSD disk a samotný program sa začne sam spomaľovať, tak inú možnosť nemám. Príde mi, ako by všetky upravené fotografie alebo procesy sa automaticky ukladali na SSD disk. Určite toto nabaľovanie spôsobujú aj ostatné programy. Možno by sa to dalo nejak doriešiť v nastaveniach, ale nie som technický typ.
 
martinmlm
2023-06-01 13:13:30
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Keď sa mi asi požívaním Photoshopu zaplní SSD disk a samotný program sa začne sam spomaľovať, tak inú možnosť nemám. Príde mi, ako by všetky upravené fotografie alebo procesy sa automaticky ukladali na SSD disk. Určite toto nabaľovanie spôsobujú aj ostatné programy. Možno by sa to dalo nejak doriešiť v nastaveniach, ale nie som technický typ.
čo by sa stalo, keby si namiesto dávania do výr. nastavenia používal program na čistenie? Ja mám napr. "Advanced SystemCare" Nemusíš sa toho báť, je to jednoduchšie ako photoshop
 
Mgr. art. Zdenko Dendis
2023-06-01 14:03:44
príspevok od: martinmlm
čo by sa stalo, keby si namiesto dávania do výr. nastavenia používal program na čistenie? Ja mám napr. "Advanced SystemCare" Nemusíš sa toho báť, je to jednoduchšie ako photoshop
Ďakujem za radu, vyskúšam.
 
Mgr. art. Zdenko Dendis
2023-06-01 16:14:09
príspevok od: martinmlm
čo by sa stalo, keby si namiesto dávania do výr. nastavenia používal program na čistenie? Ja mám napr. "Advanced SystemCare" Nemusíš sa toho báť, je to jednoduchšie ako photoshop
Chcem sa ešte opýtať, či je tá cena za balík na neobmedzené používanie? Našiel som za cenu nejakých 17 eur.
 
martinmlm
2023-06-01 20:17:41
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Chcem sa ešte opýtať, či je tá cena za balík na neobmedzené používanie? Našiel som za cenu nejakých 17 eur.
pýtal som sa kamaráta , čo robí s počítačmi, a bolo mi odpovedané, že mi stačí bezplatná verzia./windovs na notebooku/... Počas používania niekedy dajú bonus na pro verziu napr. na 1mesiac a potom si môžeš porovnať, či sa ti oplatí za to platiť
 
blahoslav J B Art
2023-06-01 22:46:27
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Ja už som sa rozhodol a určite nedám Androidu druhú šancu. Budem kupovať vlajkovú lod iPhone 15 Pro, ktorá by mala prísť niekedy koncom leta. Ceny u iPhone sú približné rovnaké, či už sa jedná o predošlí model alebo súčasný model. Radšej uprednostním menší výkon, ale stabilný ako vysoký, ktorý sa po čase zhoršuje.
a aky model mas ten Android mobil, co ti robi problemy?
 

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia