Hore

Vallerret - rukavice pre fotografov

Dobrých rukavíc pre fotografov nikdy nie je dosť. Odkedy Lowepro prestalo vyrábať pletené fotorukavice, hľadal som ich náhradu. Zdá sa, že som ju našiel o značky Vallerret, ktorú som nepoznal, až kým ma neoslovila firma Focus Nordic, ktorá k nám dováža napr. filtre Nissi, statívy Sirui, karty Lexar a Delkin a množstvo ďalších značiek fotopríslušenstva.

Ešte nie je tak chladno, aby som si musel brať rukavice, ale zima sa rýchlo blíži. Je čas sa pripraviť. Dovoľte aby sme vám predstavili prémiové fotorukavice nórskej značky Vallerret.


Pokiaľ si budete rukavice objednávať cez internet, riaďte sa priloženou veľkostnou tabuľkou.


Veľkostná tabuľka rukavíc Vallerret.

Katalóg rukavíc Vallerret 2020 (PDF).

Power Stretch Pro - spodné rukavice

Power Stretch Pro sú univerzálne použiteľné ako ďalšia vrstva do ostatných rukavíc Vallerret, keď potrebujete ďalšiu teplú vrstvu. Palec a ukazovák sú vybavené vodivou vrstvou pre ovládanie dotykových obrazoviek fotoaparátov a chytrých zariadení.

Môžete ich nosiť aj samostatne počas miernej zimy alebo pri intenzívnejšej aktivite. Vyrobené sú z dvojitej vrstvy úpletovej tkaniny Polartec® Power Stretch® Pro™, ktorá udržuje teplo a je savá.Určenie: do miernej zimy, alebo ako prídavná vložka do iných rukavíc Vallerret

Dostupná veľkosť: XS-XL

Odporúčaná MOC: 29,90€

https://www.focusnordic.cz/produkt/114563

Urbex - elegantné rukavice do mesta

Za tieto rukavice som osobne veľmi rád, pretože sú luxusné a hodia sa aj k formálnemu oblečeniu, keď máte luxusný zimník a pod ním oblek. Ďakujem Vallerret, takýto produkt na trhu chýbal. Nie sú to rukavice, čo sa tvária ako luxusné, ale sú luxusné. Sú vyrobené z kozľaciny a vnútro je zo 100% merino vlny, manžety sú pletené. Určené sú do miernej zimy.

Palec a ukazovák sú vybavené vodivou semišovou vrstvou pre dotykové ovládanie fotoaparátu, mobilu, či tabletu. Špičky sa dajú dať z prstov dole (FlipTech), drží ich potom magnet, a techniku môžete ovládať citlivo priamo odhalenými prstami. Platí to pre obidve rukavice.

Rukavice majú priliehavý strih, aby neboli zbytočne veľké a dalo sa s nimi dobre manipulovať.


Určenie: do miernej zimy

Dostupná veľkosť: XS-XL

Odporúčaná MOC: 74,90€

https://www.focusnordic.cz/produkt/114566

W'S Nordic - špeciálne pre dámy

W'S Nordic majú strih navrhnutý pre ženské ruky. Sú určené do miernej zimy, majú univerzálne využitie v meste i prírode. Rukavice sú mäkké, majú priliehavý dizajn. Vnútro je zo 100% merina. Vrchná časť je z kombinácie kozľaciny a dvojvrstvového kepru. Táto kombinácia materiálov chráni pred vetrom a je odolná voči vode. Vo vnútri je dodatočná izolačná vrstva Thinsulate. Úchopová plocha je vybavená protišmykovou vrstvou. Rukavice majú džersejovú manžetu.

Prstová časť FlipTech umožňuje vyklopiť špičky palca a ukazováka a ovládať techniku holými prstami. Na rozdiel od rukavíc Urbex nie sú vybavené vodivou semišovou vrstvou pre dotykové ovládanie.

Na prednej časti nájdete kapsy pre odloženie pamäťovej karty, alebo ohrievačov rúk. V jednej je pútko pre odloženie rukavíc na statív. Vonkajšia semišová strana palcov je určená na čistenie objektívov alebo displejov.


Určenie: do miernej zimy

Dostupná veľkosť: XS-L

Odporúčaná MOC: 74,90€

https://www.focusnordic.cz/produkt/114584

Markhof Pro 2.0 - univerzálne rukavice

Unisex tvarované rukvice s podšívkou so 100% merina, izolačnou vrstvou Thinsulate a látkou odolnou proti nepriazni počasia. Vrchná časť je z kombinácie kozľaciny a dvojvrstvového kepru. Úchopová plocha je vybavená protišmykovou vrstvou. Rukavice majú džersejovú manžetu.

Prstová časť FlipTech umožňuje vyklopiť špičky palca a ukazovačíka a ovládať techniku holými prstami. Na rozdiel od rukavíc Urbex nie sú vybavené vodivou semišovou vrstvou pre dotykové ovládanie.

Na prednej časti nájdete kapsy pre odloženie pamäťovej karty, alebo ohrievačov rúk. V jednej je pútko pre odloženie rukavíc na statív. Vonkajšia strana palcov je určená na čistenie objektívov alebo displejov.


Určenie: do strednej zimy

Dostupná veľkosť: XS-XXL

Odporúčaná MOC: 74,90€

https://www.focusnordic.cz/produkt/114588

Ipsoot - do tuhej zimy

Vallerret Ipsoot sú unisex rukavice určené do ťažších podmienok. Poskytujú extra ochranu, keď teploty klesnú pod nulu. Za vývojom stojí fotograf Todd Easterbrook, ktorý potreboval v nehostinných podmienkach Kanady fotografovať športovcov. Rukavice sú mäkké, majú priliehavý dizajn. Vnútro je zo 100% merina. Vrchná časť je z kombinácie kozľaciny a dvojvrstvového kepru. Táto kombinácia materiálov chráni pred vetrom a je odolná voči vode. Vo vnútri je dodatočná izolačná vrstva Thinsulate. Úchopová plocha je vybavená protišmykovou vrstvou. Rukavice majú džersejovú manžetu.

Prstová časť FlipTech umožňuje vyklopiť špičky palca a ukazováka a ovládať techniku holými prstami. Na rozdiel od rukavíc Urbex nie sú vybavené vodivou semišovou vrstvou pre dotykové ovládanie.

Na prednej časti nájdete kapsy pre odloženie pamäťovej karty, alebo ohrievačov rúk. V jednej je pútko pre odloženie rukavíc na statív. Vonkajšia strana palcov je určená na čistenie objektívov alebo displejov.
Určenie: do tuhej zimy

Dostupná veľkosť: XS-XXL

Odporúčaná MOC: 99,90€

https://www.focusnordic.cz/produkt/114590

Skadi Zipper Mitt PSP - rukavice 2 v 1

Tieto rukavice kombinujú spodné prstové rukavice a vrchné palčiaky. Vnútorné rukavice Polartec® Power Stretch® Pro™ sú tenké, hrejivé a sajú vlhkosť. Vyrobené sú z trvácneho dvojvrstvového úpletu Polartec®. Vnútorné rukavice sú použiteľné aj samostatne.

Palčiaky majú podšívku z merina a vnútornú izolačnú vrstvu Primaloft. K spodným prstovým rukaviciam sa ľahko dostanete vďaka vodotesnému zipsu. Vrchná časť palca je typu Flip Tech, vyklopiteľná s magnetmi. Vrchná časť rukavíc je z kombinácie kozľacej kože, vrstvenej keprovej látky a DWR semišu. Je odolná proti vode a dobre chráni pred vetrom. Úchopová časť je vybavená protišmykovou úpravou. Na prednej časti nájdete kapsy pre odloženie pamäťovej karty, alebo ohrievačov rúk. V jednej je pútko pre odloženie rukavíc na statív. Vonkajšia strana palcov je určená na čistenie objektívov alebo displejov. Rukavice sú zakončené džersejovou pletenou manžetou.
Určenie: do tuhej zimy

Dostupná veľkosť: XS-XL

Odporúčaná MOC: 110€

https://www.focusnordic.cz/produkt/114591

Alta Overmitt Black -  vrchné palčiaky do polárnej zimy

Alta OverMitt sú vrchné palčiaky, ktoré môžete navliecť na ľubovoľné prstové rukavice Vallerret. S dvomi rukavicami budete mať ruky v teple aj v tej najtuhšej zime. Rukavice nie sú použiteľné samostatne, musíte si k ním dokúpiť niektoré z prstových rukavíc.

K spodným prstovým rukaviciam sa ľahko dostanete vďaka vodotesnému zipsu. Vrchná časť palca s je typu Flip Tech, vyklopiteľná s magnetmi. Vrchná časť rukavíc je z kombinácie kozľacej kože, vrstvenej keprovej látky, vnútorná je z nylonového taftu, vďaka čomu sa rukavice ľahko navliekajú a zvliekajú. Rukavice majú silnú tepelnú izolačnú vrstvu Polartec.

Súčasťou rukavíc sú karabínky, oceľové očká, vrecká na krytku objektívu, handričku a pásy na rukavice.


Určenie: do arktickej zimy

Dostupná veľkosť: S-XL

Odporúčaná MOC: 99,90€

https://www.focusnordic.cz/produkt/114612

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Scout
2020-11-09 08:16:43
Mňa zaujali tie trojprstové. Na úvodnom obrázku sú tie druhé zľava. Nejak som ich ale v článku ani na stránke výrobcu nenašiel.
 
mllpo
2020-11-09 16:24:17
Zdá sa, že už nie sú v ponuke.
https://www.bhphotovideo.com/c/product/1324024-REG/vallerret_4454_trigger_mitt_medium.html
 
sharkyyy
2020-11-09 18:24:46
Karol, kde si kupil, je mozne ich kupit aj od slovenského predajcu? Zaujalo ma viacero modelov, su tie hnedé dostatočne teple na zimu povedzme -5 C?
 
Scout
2020-11-10 08:38:11
príspevok od: mllpo
Zdá sa, že už nie sú v ponuke.
https://www.bhphotovideo.com/c/product/1324024-REG/vallerret_4454_trigger_mitt_medium.html
Škoda, lebo tie sa mi pozdávajú najviac.
 
martin.jakubik
2020-11-10 16:19:49
Ja som kúpil v Aldi síce označené ako rybárske neoprénové rukavice, s odklápacími končekami palca a ukazováka, za tuším 10 Eur. Slúžia spokojne niekoľko rokov, dokonca aj prvú zimu na slovensku som s nimi vydržal.
 
kupe
2020-11-10 18:09:50
príspevok od: sharkyyy
Karol, kde si kupil, je mozne ich kupit aj od slovenského predajcu? Zaujalo ma viacero modelov, su tie hnedé dostatočne teple na zimu povedzme -5 C?
Momentalne niektore modeli naskladnuje prolaika, v priebehu buduceho tyzdna by ich mali mat na predajni. Tiez nieje problem si cez nich objednat konkretny model a velkost, ja som tak ucinil vcera. Nikde v CR a SR v maloobchode dostupne niesu.
 
philippo
2020-11-13 17:15:25
Tiež som o nich donedávna nevedel. Potom ma oslovili s ponukou na spoluprácu, tak som neváhal a šiel do toho, keďže často fotím v ťažkých zimných až arktických podmienkach.. ako k prvému som sa dostal k modelu Ipsoot a rovno ho vyskúšal na dvojdňovej prespávačke na Rysoch počas prvého snehu pred 2 týždňami. V pohodičke som s nimi vydržal fotiť pri pocitovke -15 počas západu, noci aj východu slnka..

V zime napíšem podrobnejšiu recenziu
 
vrabopalec
2020-12-08 09:52:30
Len škoda, že okrem základných Power Stretch Pro - spodných rukavíc sú všetky vyrobené na základe utrpenia zvierat...
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované