Hore

Canon dnes predstavil svoju najvýkonnejšiu zrkadlovku EOS-1D X Mark III, dva objektívy RF a ďalšie príslušenstvo

Spoločnosť Canon dnes predstavila hneď niekoľko noviniek. Tou najdôležitejšou je očakávaná vlajková loď medzi zrkadlovkami – Canon EOS-1D X Mark III. Tá ponúkne výnimočnú zmenu automatického zaostrovania s výrazne lepšou kvalitou obrazu, videom a komunikáciou.

Nový akčný hrdina: Canon predstavuje fotoaparát EOS-1D X Mark III

Spoločnosť Canon dnes oznamuje prípravu vysoko očakávaného modelu EOS-1D X Mark III – nástupcu svetovo uznávaného modelu EOS-1D X Mark II. Vlajková loď medzi digitálnymi zrkadlovkami, ktorá je ideálna pre fotenie športu a divokej prírody, je vyvinutá na základe spätnej väzby od celosvetovej komunity fotografov používajúcich EOS-1D X a EOS-1D X Mark II a na základe rozsiahleho testovania profesionálnych fotografov po celom svete. Model EOS-1D X Mark III nadväzuje na bohaté dedičstvo spoločnosti Canon vo vytváraní opticky vynikajúcich produktov. Ponúka výnimočnú zmenu automatického zaostrovania s výrazne vylepšenou kvalitou obrazu, videom a komunikáciou. Vďaka tomuto modelu majú profesionálni fotografi istotu, že odfotia potrebný záber a dokážu ho doručiť konkurencieschopnou rýchlosťou – rýchlejšie ako kedykoľvek predtým – čo je ideálne pre stále rýchlejšie životné tempo.

Digitálne zrkadlovky spoločnosti Canon naďalej dominujú v profesionálnej fotografii. Rýchlosť, automatické zaostrovanie a vysokorýchlostná komunikácia sú jadrom EOS-1D X Mark III. Vďaka týmto vlastnostiam je tento model ideálny pre profesionálov (najmä pri fotografovaní športu alebo divokej prírody), ktorí pracujú pod tlakom, aby zachytili a dosiahli opticky vynikajúce snímky situácií, ktoré trvajú len zlomok sekundy.

Bezkonkurenčný: pokroková zmena v automatickom ostrení

Fotoaparát EOS-1D X Mark III je bezprecedentne rýchly – ponúka výnimočnú presnosť, spoľahlivosť, vysoko výkonné automatické zaostrovanie a sledovanie objektu – dáva fotografom väčšie možnosti, pokiaľ ide o zaobstaranie dokonalého záberu. Nový algoritmus automatického zaostrovania fotoaparátu vylepšuje stabilitu a sledovanie objektov ako s optickým hľadáčikom, tak aj v režime Live View, pomocou technológie hĺbkovej memorizácie na zabezpečenie presného zaostrenia pre každú snímku. Pri použití optického hľadáčika používa fotoaparát EOS-1D X Mark III nový senzor automatického zaostrenia. Ten ponúka približne 28x vyššie rozlíšenie v strede senzora, než je tomu v prípade fotoaparátu EOS-1D X Mark II – aktuálneho modelu pre profesionálnych fotografov.

Profesionálny športový fotograf Getty Images Richard Heathcote hovorí: „Nový algoritmus automatického zaostrenia v modeli EOS-1D X Mark III posúva možnosti sledovania objektu na novú úroveň. Disponuje intuitívnym ovládačom a presnými výsledkami. Poskytuje to, čo by ste očakávali od špičkového profesionálneho športového fotoaparátu.“

Fotoaparát EOS-1D X Mark III poskytuje rozšírený rozsah jasu pri automatickom zaostrovaní s väčšou presnosťou a ponúka rad funkcií automatického zaostrovania, vďaka ktorým môžu fotografi dosiahnuť požadovaného záberu. V režime Live View môžu používatelia využiť 525 oblastí AF pomocou systému Dual Pixel CMOS AF, ktorý pokrýva približne 90x100 (horizontálne x vertikálne) percent obrazového senzora. Pri použití rovnakého algoritmu automatického zaostrovania ako pri fotografovaní s optickým hľadáčikom zabezpečuje zvýšenú flexibilitu pri sledovaní objektov, či už ide o pretekárske auto na trati alebo vtáka v lete. Fotoaparát EOS-1D X Mark III zvláda výrazne rýchlejšiu snímkovú sériu snímok s plným AF a AE, a to buď pomocou optického hľadáčika (až cca 16 snímok za sekundu s mechanickou uzávierkou) alebo v režime Live View (až cca 20 snímok za sekundu s mechanickou alebo elektronickou uzávierkou). Sloty pre karty CFexpress navyše umožňujú päťnásobnú hĺbku v režime RAW burst oproti svojmu predchodcovi.

Výzva kreativite – zachyťte všetko

Model EOS-1D X Mark III predstavuje jasný príklad prísľubu spoločnosti Canon posúvať hranice inovatívneho zobrazovania pomocou opticky vynikajúcej technológie. Model podporuje všetky nové senzory CMOS a procesor DIGIC vyvinuté spoločnosťou Canon a poskytuje vyššiu kvalitu obrazu pri ešte vyšších hodnotách ISO, so schopnosťou zachytiť fotografie na 10 bitoch pomocou formátu HEIF. Sila rozlíšenia 4K oživuje príbehy vďaka možnostiam filmového natáčania s filmami 4K vrátane 4K60p s 10-bitovým interným záznamom Canon Log. Fotoaparát EOS-1D X Mark III znižuje množstvo potrebného vybavenia pre profesionálov v akomkoľvek danom projekte a natáča aj vo formáte RAW pre film aj fotografie.

Doručenie obsahu rýchlejšie ako kedykoľvek predtým

Pre profesionálov je zdieľanie obsahu rovnako dôležité ako robenie snímok – model EOS-1D X Mark III im to uľahčuje, pretože okrem vstavané GPS obsahuje Wi-Fi pripojenie a Bluetooth s nízkou spotrebou energie. Pre udržanie kroku s neustále sa skracujúcimi lehotami prenáša kamera dáta dvojnásobnou rýchlosťou ako v prípade modelu EOS-1D X Mark II vďaka vstavanému ethernetu alebo novému voliteľnému bezdrôtovému prenášačmi súborov WFT-E9, ktorý je kompatibilný aj s nedávno predstavenou filmovou kamerou Canon Cinema EOS C500 Mark II. Spolu s jednoduchším nastavením siete výrazne zvyšuje model EOS-1D X Mark III produktivitu práce.

Rozšírenie profesionálne foto tašky

Pre súčasných používateľov rady EOS-1D bude ovládanie modelu EOS-1D X Mark III pohodlné a intuitívne. To umožňuje bezproblémovú navigáciu s dôveryhodnou ergonómiou, zatiaľ čo telo z horčíkovej zliatiny ponúka odolnosť očakávanú od fotoaparátov Canon EOS-1D. Profesionálni fotografi sa môžu spoľahnúť na rovnako pôsobivú kvalitu ako v prípade modelu EOS-1D X Mark II – fenomenálne tesnenie umožňuje fotoaparátu odolávať drsným podmienkam, vrátane vetra, dažďa a vlhkosti. Osvetlené tlačidlá modelu EOS-1D X Mark III spolu s neuveriteľnými možnosťami fotografovania pri nízkom osvetlení umožňujú precíznu prevádzku v náročných a zle osvetlených podmienkach. Fotoaparát ponúka aj nový prídavný ovládací prvok pre výber AF bodov zabudovaný do tlačidla AF-ON, ktorý fotografom umožňuje meniť AF body za prevádzky pre najlepšiu kompozíciu – ďalšie zjednodušenie ich práce. Výrazne vylepšená životnosť batérií s rovnakým akumulátorom LP-E19 tiež umožňuje profesionálom fotografovať dlhšiu dobu bez toho, aby museli batérie vymieňať, čím sa znižuje šanca, že by im nejaký záber unikol.

Canon predstavuje nový RF objektív, ktorý doplní „svätú trojicu“ objektívov so svetelnosťou F2.8 a nový portrétny objektív pre bajonet RF

Spoločnosť Canon dnes uvádza na trh dva objektívy – RF 70-200mm F2.8L IS USM a RF 85mm F1.2L USM DS, čím plní svoje predsavzatie predstaviť v roku 2019 šesť nových RF objektívov pre systém EOS R. Objektív RF 70-200mm F2.8L IS USM, ktorý je najkratším a najľahším [1] výmenným objektívom s ohniskovou vzdialenosťou 70-200mm f/2.8 na svete a pýši sa 35mm plnoformátovým obrazovým snímačom. Objektív RF 85mm F1.2L USM DS je doplnkovým sklom k modelu RF 85mm F1.2L USM, pričom okrem rovnakej optickej dokonalosti je navyše ošetrený unikátnou optickou úpravou "defocused smoothing" (DS), pomocou ktorej možno dosiahnuť neuveriteľne jemného bokeh efektu. Vďaka malej hĺbke ostrosti ide o ideálnu voľbu pre fotenie portrétnych snímok s rozostreným pozadím.

Oba objektívy sú súčasťou inovatívneho portfólia pre bajonet RF, ktorý umožňuje fotografom a kameramanom kvalitne zachytiť statické aj pohyblivé scény všetkých žánrov – od krajiniek a architektúry, portréty až po šport a reportážne fotografiu. Vďaka špičkovej kvalite, odolnosti a všestrannosti objektívov Canon sa nájde vhodný model pre každého fotografa – či už ide o profesionála alebo nadšeného amatéra.

RF 70-200mm F2.8L IS USM – ľahší, kratší a výkonnejší

Tento rok v auguste boli na trh uvedené objektívy RF 24-70mm F2.8L IS USM a RF 15-35mm F2.8L IS USM. Posledným objektívom, ktorý dopĺňa „svätú trojicu“ základnej výbavy všetkých nadšených fotografov, je RF 70-200mm F2.8L IS USM. S ním dokážu fotografi zachytiť prakticky akúkoľvek scénu vďaka jeho svetelnosti f/2.8 a rozsahu ohnísk.

Objektív RF 70-200mm F2.8L IS USM je skvelou ukážkou toho, ako spoločnosť Canon podporuje fotografov v ich kreativite. Váži približne 1,070 g a je dlhý max. 146 mm, čiže je o 28% ľahší a 27% kratší než existujúci model EF. Ide o prvý RF objektív s bielou povrchovou vrstvou odrážajúcou teplo, a tak prinesie požadovaný výkon za akéhokoľvek počasia.

Objektív RF 70-200mm F2.8L IS USM je prvým sklom značky Canon, ktorý podporuje elektrické ovládanie ostriacim systémom „floating focus“, čo znamená nezávislý pohyb dvoch ostriacich skupín pomocou ultrasonického motoru Dual Nano. Vďaka týmto technológiám je objektív mimoriadne tichý a rýchly, a zároveň si zachováva kompaktné rozmery.

Pomocou dvojice motorčekov Dual Nano USM v kombinácii so snímačom Dual CMOS prístroja EOS R zvláda objektív RF 70-200mm F2.8L IS USM ľahko automaticky zaostrovať pri fotení aj natáčaní videa. V kombinácii s obrazovým stabilizátorom v rozsahu 5 EV budú snímky úplne ostré aj pri pomalšej uzávierke a za zhoršených svetelných podmienok.

RF 85mm F1.2L USM DS – objektív pre dokonalé portréty

Nový objektív RF 85mm F1.2L USM DS si zachováva špičkové optické vlastnosti modelu RF 85mm F1.2L USM a reaguje na potreby portrétnych fotografov. Kombinuje v sebe výbornú svetelnosť f/1.2 pri fotení na krátku vzdialenosť s ostrením od 85 cm a úpravou „defocused smoothing“ – a vytvára tak možnosti dramatického rozostrenia, ktoré nechá vyniknúť fotografovaný objekt.

Tento efekt umožňuje práve optická úprava DS, ktorá prechodom smerom k okrajom optického člena obmedzuje priechod svetla. Obojstranná úprava optického člena prináša jemnejší a prirodzenejší bokeh efekt než podobné technológie s úpravou iba na jednej strane.

Objektív RF 85mm F1.2L USM DS je vhodný nielen pre portrétnu fotografiu, ale uplatnenie si nájde aj pri natáčaní videa, pretože výsledný bokeh efekt dodáva filmom žiadaný „kinematografický“ vzhľad, o ktorý sa usilujú tvorcovia rôznych žánrov od dokumentov po celovečerné snímky. Nudné ploché videá sú už minulosťou a objektív RF 85mm F1.2L USM DS pomáha udržať krok s dobou.

Objektívy s optickou presnosťou značky Canon

Vznik objektívu RF 70-200mm F2.8L IS USM bol umožnený jedine vďaka inovatívnemu prístupu k stavbe objektívov značky Canon. V porovnaní s bežnými EF objektívmi má väčší priemer zadného člena šošovky a krátky back focus, čo zlepšuje kvalitu snímok. Okrem toho sú všetky vady ostrenia korigované pomocou asférických šošoviek, UD šošoviek a Super UD šošoviek. Povrchová úprava SWC posilňuje antireflexné schopnosti.

Objektív RF 85mm F1.2L USM v sebe rovnako, ako aj v prípade ďalších objektívov RF, kombinuje patentované technológie spoločnosti Canon – technológia BR (blue refractive) a UD (ultra-disperse) – vďaka ktorým dokáže potlačiť všetky chromatické aberácie a tým pomôcť fotografom k čo najlepším výsledkom. Vďaka antireflexnej povrchovej úprave ASC sa netreba obávať odleskov a efektívne usporiadanie asférických šošoviek umožňuje všetkým profesionálom aj nadšencom dosahovať mimoriadne výsledky v požadovanom štýle.

Navrhnuté s ohľadom na profesionálov aj nadšencov

Tak ako je to pri produktoch značky Canon tradíciou, boli objektívy RF 70-200mm F2.8L IS USM a RF 85mm F1.2L USM DS vyvinuté s využitím spätnej väzby zákazníkov. Oba modely sú odolné voči prachu i vode, takže obstoja aj pri náročných poveternostných podmienkach a sú vždy pripravené podať najlepší výkon a priniesť pútavé snímky.

Plne nastaviteľný ovládací prstenec objektívov RF 70-200mm F2.8L IS USM a RF 85mm F1.2L USM DS umožňuje meniť svetelnosť, rýchlosť uzávierky, ISO a korekciu expozície podľa potreby. Model RF 70-200mm F2.8L IS USM má novo navrhnutý úchyt na statív, ktorým možno rýchlo meniť medzi horizontálnou a vertikálnou polohou fotoaparátu na statíve, prípadne ho sňať dole.

Objektívy RF 70-200mm F2.8L IS USM za cenu 2 689 EUR a RF 85mm F1.2L USM DS za cenu 3 470 EUR budú na trhu dostupné od začiatku decembra.

Viac informácií o produktoch:

Hlavné funkcie a vlastnosti objektívu RF 70-200mm F2.8L IS USM:

 • Najkratší a najľahší výmenný objektív s rozsahom 70-200mm f/2.8 pre fotoaparáty s výmennými objektívmi [2] s plnoformátovým 35mm snímačom – ideálny pre fotenie športu, divokej prírody a portrétov
 • Svetelnosť f/2.8
 • Obrazový stabilizátor v rozsahu 5 EV zabraňujúci rozmazaným snímkam
 • Rýchle ostrenie vďaka dvojici motorčekov Nano USM
 • Kvalita série L a odolnosť voči poveternostným podmienkam

Hlavné funkcie a vlastnosti objektívu RF 85mm F1.2L IS USM DS:

 • Vysoko výkonný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou 85 mm
 • Povrchová úprava DS pre jemný a čistý bokeh efekt
 • Vysoká svetelnosť f/1.2
 • Nastaviteľný kontrolný prstenec – umožňuje priame nastavenie Tv/Av /ISO
 • Kvalita série L a odolnosť voči poveternostným podmienkam

[1] Na základe prieskumu spoločnosti Canon z októbra 2019.
[2] V prípade zrkadloviek aj bezzrkadloviek.

Natáčajte video v lepšej zvukovej a obrazovej kvalite za pomoci nového príslušenstva značky Canon – statívového gripu Canon HG-100TBR a stereofónneho mikrofónu Canon DM-E100

Spoločnosť Canon Europe na trh uvádza dva nové doplnky pre svoje fotoaparáty – ľahký, ergonomický a mnohostranne využiteľný statívový grip Canon HG-100TBR a stereofónny mikrofón Canon DM-E100. Nové maximálne skladné a cenovo dostupné príslušenstvo pomáha video blogerom a videoamatérom zhotovovať audiovizuálne nahrávky vo vyššej kvalite a zároveň dáva pri natáčaní väčší priestor kreativite.

Canon HG-100TBR je prvý statívový grip spoločnosti Canon vybavený bezdrôtovou spúšťou Canon Bluetooth Remote Control BR-E1. Spolu s diaľkovým ovládaním tvorí vynikajúci nástroj pre natáčanie pôsobivých video blogov v rôznom štýle, a to aj na diaľku. Ultra kompaktný stereofónny mikrofón Canon DM-E100 je najľahší mikrofón v ponuke príslušenstva značky Canon. Vďaka tomu je vhodný aj pre kompaktnejšie prístroje z ponuky spoločnosti Canon, napríklad PowerShot G7 X Mark III, pri ktorých zlepšuje kvalitu záznamu zvuku pri natáčaní v teréne.

Filmujte s istotou so statívovým gripom Canon HG-100TBR

Canon HG-100TBR je unikátnou kombináciou statívu a gripu, ktorý umožňuje pri filmovaní kreatívne využívať široký rozsah uhlov a zachovať pri tom stabilitu obrazu. Fotoaparát alebo kameru možno po uchytení na statív otáčať vpravo a vľavo o 360° a uzamknúť v požadovanej polohe. Týmto spôsobom možno ľahko hovoriť do objektívu alebo filmovať z rôznych pohľadov. Video bloggeri môžu tiež využiť náklon statívovej hlavy o 45° vpred a o 90° vzad, čo uľahčuje tvorbu kvalitného video obsahu z rôznych uhlov pohľadu, a to aj v režime autoportrétu. Náklopná statívová hlava totiž pri použití s ​​vhodným fotoaparátom umožňuje záznam videa na výšku [1], ktorý často uprednostňujú tvorcovia obsahu pre zdieľanie na sociálnych sieťach.

Ergonómia a nízka hmotnosť statívového gripu prispieva k vyššej kvalite obrazu a väčšiemu komfortu pri dlhšej dobe natáčania. Grip zároveň slúži ako trojnohý statív napríklad pre jednoduché fotografovanie krajiny alebo skupín ľudí. Zložený grip sa pohodlne vojde do fotobrašne a bude vynikajúcim spoločníkom pre aktívnych video bloggerov. Dodávanú diaľkovú spúšť Canon BR-E1 možno ovládať tou istou rukou, ktorá drží grip alebo použiť ju ako diaľkové ovládanie pri rozložení gripu na statív. Vďaka tomu je podstatne ľahšie spúšťať, prerušovať a zastavovať záznam.

Pri použití s ​​dodávaným bezdrôtovým diaľkovým ovládačom Canon BR-E1 umožňuje statívový grip Canon HG-100TBR ľahko ovládať fotoaparát na diaľku, vrátane spúšte, zoomu[2], záznamu videa a automatického ostrenia. Používatelia fotoaparátu radu PowerShot môžu pri použití statívu na diaľku ovládať optický zoom a zhotovovať tak napríklad spontánne portréty.

Záznam zvuku vo vyššej kvalite so stereofónnym mikrofónom Canon DM-E100

Stereofónny mikrofón Canon DM-E100 je určený všetkým, ktorí chcú dosiahnuť vyššiu kvalitu zvuku pri svojich videonahrávkach. Malý a praktický stereofónny mikrofón je citlivejší a zaznamenáva čistejší zvuk s nižšou hladinou šumu. Stereofónny elektretový kondenzátorový mikrofón Canon DM-E100 zachytáva zvuk z jedného smeru v uhle 120 ° s citlivosťou -40 dB. Poskytuje tak lepšiu perspektívu a realistickejšie ozvučenie videonahrávok. Mikrofón vykazuje odstup signál/šum 66 dB a frekvenčný rozsah 100 Hz až 10 kHz. Je vybavený chráničom proti vetru, ktorý vo vonkajšom prostredí odtieňuje hluk v pozadí. Výsledkom je čistý širokospektrálny zvuk s nízkou hladinou šumu.Mikrofón je užitočnou súčasťou výbavy každého začínajúceho YouTubera a ideálnou pomôckou pri natáčaní rôznych videorecenzií či reportážnych rozhovorov. Mikrofón sa jednoducho zapojí a je pripravený na použitie. Nevyžaduje batériu, takže používateľ môže natáčať zvuk vo vysokej kvalite okamžite po zapnutí kamery a pripojenie mikrofónneho kábla do vstavaného audio konektora typu 3,5 mm jack [3]. Mikrofón váži iba 64 gramov a zmestí sa do dlane. Na fotoaparáte teda nepredstavuje žiadnu väčšiu záťaž a ľahko sa vojde do vrecka alebo fotobrašne.

Statívový grip Canon HG-100TBR a stereofónny mikrofón Canon DM-E100 budú v predaji od decembra 2019 za odporúčanú maloobchodnú cenu 99 EUR.

Hlavné funkcie a vlastnosti statívového gripu Canon HG-100TBR:

 • Pohodlný úchop
 • Odpojiteľný bezdrôtový ovládač s Bluetooth BR-E1
 • Nastaviteľný úchyt fotoaparátu
 • Nízka hmotnosť
 • Kompaktné rozmery

Hlavné funkcie a vlastnosti statívového gripu Canon HG-100TBR:

 • Elektretový kondenzátorový stereofónny mikrofón
 • Napájaný z kompatibilných fotoaparátov Canon
 • Zapojenie do sánkového konektora s aretáciou
 • Ochrana proti vetru
 • Frekvenčný rozsah 100 Hz až 10 kHz
 • Jednosmerné stereo v uhle 120°
 • Ľahké a kompaktné prevedenie
 • Pripojenie cez audio konektor typu jack 3,5 mm

Upozornenie:

Najvhodnejší prístroj pre plné využitie výhod oboch kusov príslušenstva je PowerShot G7 X Mark III.

Statívový grip Canon HG-100TBR je možné použiť s týmito produktmi Canon:

 • PowerShot G5 X Mark II
 • PowerShot G7 X Mark III (pri použití smerového mikrofónu Canon DM-E1 by mal byť použitý dodávaný úchyt)
 • EOS M50 + objektív EF-M (smerový mikrofón Canon DM-E1 by mal byť prípadne zapojený do sánkového konektora)
 • EOS M6 Mark II + objektív EF-M (smerový mikrofón Canon DM-E1 by mal byť prípadne zapojený do sánkového konektora)
 • EOS M200 + objektív EF-M + smerový mikrofón Canon DM-E1 (pri použití smerového mikrofónu Canon DM-E1 by mal byť použitý dodávaný úchyt)
 • Canon DM-E100

Neodporúča sa nasadzovať prístroje ťažšie ako 1 kg (vrátane objektívu a ďalšieho príslušenstva) kvôli nevyváženosti pri natáčaní z ruky a nestabilite pri použití ako statívu.

Stereofónny mikrofón Canon DM-E100 je možné použiť len s týmito fotoaparátmi Canon:

 • PowerShot G7 X Mark III
 • EOS 200D
 • EOS 250D
 • EOS 800D
 • EOS 77D
 • EOS 80D
 • EOS 90D
 • EOS M50
 • EOS M6 Mark II

[1] Vertikálny záznam videa je možný iba pri prístrojoch PowerShot G7 X Mark III a EOS M200 (stav k 24.10.2019). Podrobné informácie o kompatibilite a funkciu vertikálneho záznamu videa nájdete v používateľskej príručke fotoaparátu.
[2] Funkciu priblíženia podporujú iba kompatibilné prístroje Canon radu PowerShot. Podrobné informácie o kompatibilite a použití zoomu s bezdrôtovým ovládaním Canon Wireless Remote Control BR -E1 nájdete v používateľskej príručke fotoaparátu.
[3] Úplný zoznam fotoaparátov Canon kompatibilných so stereofónnym mikrofónom Canon DM-E100 odporúčaných pre použitie so statívovým gripom Canon HG-100TBR nájdete nižšie.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
MagickVamp
2019-10-24 10:21:02
Asi to bude bezkonkurencne delo na olympiadu V tomto smere zrkadla este stale budu dominovat.
 
photox
2019-10-24 10:51:16
príspevok od: MagickVamp
Asi to bude bezkonkurencne delo na olympiadu V tomto smere zrkadla este stale budu dominovat.
Tento fotoaparat nema konkurenciu nielen v zrkdlovkach.
 
fatality
2019-10-24 10:52:01
príspevok od: MagickVamp
Asi to bude bezkonkurencne delo na olympiadu V tomto smere zrkadla este stale budu dominovat.
dockaj na D6.. ..
 
Marcel Rebro
2019-10-24 11:48:15
príspevok od: fatality
dockaj na D6.. ..
Alebo OM-D E-M1XXX
 
JohnNewton
2019-10-24 11:55:25
príspevok od: Marcel Rebro
Alebo OM-D E-M1XXX
Bude väčší ?
 
Tibor78
2019-10-24 11:59:12
Skoda, ze sa ten RF 70-200 vysuva pri zoomovani...hl ze je "najkratsi"...
 
kamikzi
2019-10-24 12:12:46
príspevok od: fatality
dockaj na D6.. ..
bude to veľmi zaujímavý súboj
 
mllpo
2019-10-24 12:17:11
"Objektív RF 70-200mm F2.8L IS USM, ktorý je najkratším a najľahším [1] výmenným objektívom s ohniskovou vzdialenosťou 70-200mm f/2.8 na svete a pýši sa 35mm plnoformátovým obrazovým snímačom. "
Ak majú objektív so snímačom, to akože už netreba telo
 
fatality
2019-10-24 12:22:04
príspevok od: Marcel Rebro
Alebo OM-D E-M1XXX
 
shagy2301
2019-10-24 12:39:52
To vysúvanie 70-200 sa mi vôbec nepáči. Práve kvôli vysúvaniu stále váham či kúpiť nejaký 24-70 (často by a mi ten rozsah zišiel lebo mám zoom 18-35mm, potom 50 a tak až 70-200) ale po skúsenosti s Canon EF-S 18-200, kde sa to podľa mňa trochu hýbalo a na základe toho že viem ako neopatrne zaobchádzam s technikou výsuvný mechanizmus na objektíve nie je pre mňa.

Pri tom 1DX Mk III sa teším na úplné parametre a hlavne čo to spraví s cenou Mk II
 
jan21
2019-10-24 12:52:01
príspevok od: photox
Tento fotoaparat nema konkurenciu nielen v zrkdlovkach.
Super klasické telo, podsvietené tlačítka, výber ostriaceho bodu/skupiny tlačidlom AF-ON....plus + plus +plus
Super!

PS ešte jednu vec som navrhoval, integrovať odpalovač bleskov Canon RT do tela, ešte stále verím ...
 
photox
2019-10-24 13:14:22
príspevok od: jan21
Super klasické telo, podsvietené tlačítka, výber ostriaceho bodu/skupiny tlačidlom AF-ON....plus + plus +plus
Super!

PS ešte jednu vec som navrhoval, integrovať odpalovač bleskov Canon RT do tela, ešte stále verím ...
Pre odpalovac bleskov by podla mna potreboval este jeden displej. Pri tomto fotaku by mi vobec nevadilo nasadit odpalovaca blesku.
 
MagickVamp
2019-10-24 13:31:24
príspevok od: JohnNewton
Bude väčší ?
nooo cip nezvacsi, tale na zvacsovanie tela ma stale priestor....raz mu bude aj slovensko maleee...
 
MagickVamp
2019-10-24 14:36:19
príspevok od: fatality
dockaj na D6.. ..
Dockam sice si ho nekupim tak ako si nekupim tento kusok, ale zvedavy som poriadne scim Nikon pride. ,-)
 
jan21
2019-10-24 18:51:31
príspevok od: kamikzi
bude to veľmi zaujímavý súboj
Aj jeden aj druhý sú/budu super špičky ..spolu budu mať 90% Tokya a ostatok ostatní
 
blahoslav J B Art
2019-10-24 19:35:25
príspevok od: jan21
Aj jeden aj druhý sú/budu super špičky ..spolu budu mať 90% Tokya a ostatok ostatní
ak nebude trpiet na nejake muchy, tak si ho buduci rok poziciam na fotenie olympiady ... matematickej olympiady na nasej skole v dedine
 
MagickVamp
2019-10-24 19:44:50
príspevok od: shagy2301
To vysúvanie 70-200 sa mi vôbec nepáči. Práve kvôli vysúvaniu stále váham či kúpiť nejaký 24-70 (často by a mi ten rozsah zišiel lebo mám zoom 18-35mm, potom 50 a tak až 70-200) ale po skúsenosti s Canon EF-S 18-200, kde sa to podľa mňa trochu hýbalo a na základe toho že viem ako neopatrne zaobchádzam s technikou výsuvný mechanizmus na objektíve nie je pre mňa.

Pri tom 1DX Mk III sa teším na úplné parametre a hlavne čo to spraví s cenou Mk II
Najlepsie mat vsetko napr. 70-300 nano asi raz do roka pouzijem momentalne ked sa mi nechce brat 100-400....ale taka spokojnost ze mam moznost vyberu, aj ked lezi vacsinou v policke, no keby som to nemal tak by som mal pocit ze by som snim bol vkuse. Ani ho nechvem predat bo jak na truc vkuse by som ho potom.chcel a spominal aky super volnocasovy objektiv to bol. :-P
 
photox
2019-10-24 21:03:34
príspevok od: MagickVamp
Najlepsie mat vsetko napr. 70-300 nano asi raz do roka pouzijem momentalne ked sa mi nechce brat 100-400....ale taka spokojnost ze mam moznost vyberu, aj ked lezi vacsinou v policke, no keby som to nemal tak by som mal pocit ze by som snim bol vkuse. Ani ho nechvem predat bo jak na truc vkuse by som ho potom.chcel a spominal aky super volnocasovy objektiv to bol. :-P
No vidis hladas portretovy objektiv, 100-400 je ovela lepsi ako 85☺
 
photox
2019-10-24 21:04:57
príspevok od: jan21
Aj jeden aj druhý sú/budu super špičky ..spolu budu mať 90% Tokya a ostatok ostatní
Sony bude musiet poriadne uplacat aby ich tam bolo vidno.
 
Paladin25
2019-10-24 21:49:15
príspevok od: photox
No vidis hladas portretovy objektiv, 100-400 je ovela lepsi ako 85☺
To je vec názoru a osobného vkusu... ak chceš s fotografovaným objektom aj komunikovať a ideálne bez vysielačiek tak uprednostníš tú 85tku
 
photox
2019-10-24 21:55:00
príspevok od: Paladin25
To je vec názoru a osobného vkusu... ak chceš s fotografovaným objektom aj komunikovať a ideálne bez vysielačiek tak uprednostníš tú 85tku
Na 100 mozes v pohode z 2 metrov. 85 je najzbytocnejsi objektiv moj nazor.
 
vlados
2019-10-25 04:52:15
príspevok od: JohnNewton
Bude väčší ?
Nielen vacsi aj tazsi ,ale zato s rovnako obrovskym cipom ako doteraz-)))
 
Johnnny
2019-10-25 07:52:01
príspevok od: Tibor78
Skoda, ze sa ten RF 70-200 vysuva pri zoomovani...hl ze je "najkratsi"...
Ono to sice nevyzera uplne cool, ale v batohu to usetri kopec miesta a vazi to o pol kila menej nez ostatne 70-200 f2.8. Takze to vyzera na priatelny kompromis.
 
marcus_labeo
2019-10-25 08:17:27
príspevok od: photox
Na 100 mozes v pohode z 2 metrov. 85 je najzbytocnejsi objektiv moj nazor.
85ka je najužitočnejšie pevné sklo. Môj názor.
Ak by som si mal k zoomu dokúpiť jediné pevné sklo, tak je to práve svetelný portreťák a optimálne ohnisko je niekde okolo tých 85 mm ekv. (povedzme od 80 do 100mm ekv). Používal som ako portreťák 75mm, 85 mm, 105 mm a 150 mm a práve tých 85 mm je na portréty také optimum, ani krátke, ani dlhé.
 
photox
2019-10-25 08:21:10
príspevok od: marcus_labeo
85ka je najužitočnejšie pevné sklo. Môj názor.
Ak by som si mal k zoomu dokúpiť jediné pevné sklo, tak je to práve svetelný portreťák a optimálne ohnisko je niekde okolo tých 85 mm ekv. (povedzme od 80 do 100mm ekv). Používal som ako portreťák 75mm, 85 mm, 105 mm a 150 mm a práve tých 85 mm je na portréty také optimum, ani krátke, ani dlhé.
Nehodi sa na nic ine iba na portrety a portretove fotografie foti kvalitnejsie 70-200. Preto je to najzbytocnejsi objektiv.
 
shagy2301
2019-10-25 08:23:58
príspevok od: Johnnny
Ono to sice nevyzera uplne cool, ale v batohu to usetri kopec miesta a vazi to o pol kila menej nez ostatne 70-200 f2.8. Takze to vyzera na priatelny kompromis.
Neide o to či to vyzerá cool, ale keď pri transporte na tom nechám obrátene nasadenú slnečnú clonu tak rôzne pohyby vplývajú cez túto clonu aj na pohyblivý člen a to môže spôsobiť veľmi rýchle zničenie. Preto ja osobne dávam prednosť objektívom s vnútorným zoomovaním ako je pri 70-200 zvykom. Preto som predal Canon 18-200mm a k 70-200 dokúpil 18-35 a 50.
 
marcus_labeo
2019-10-25 08:34:49
Inak trochu zavádzajúci názor: Canon dnes predstavil zrkadlovku. No a v texte je, že "Canon dnes oznamuje prípravu vysoko očakávaného modelu EOS-1D X Mark III". To je troška rozdiel: máme hotový foťák vs. začíname na tom robiť.
 
photox
2019-10-25 08:42:58
príspevok od: shagy2301
Neide o to či to vyzerá cool, ale keď pri transporte na tom nechám obrátene nasadenú slnečnú clonu tak rôzne pohyby vplývajú cez túto clonu aj na pohyblivý člen a to môže spôsobiť veľmi rýchle zničenie. Preto ja osobne dávam prednosť objektívom s vnútorným zoomovaním ako je pri 70-200 zvykom. Preto som predal Canon 18-200mm a k 70-200 dokúpil 18-35 a 50.
Tieto objektivy s pohyblivym clenom su uzamikatelne. Ked ho nepouzivas musis uzamknut pohyb toho clena a nic sa nestane.
 
photox
2019-10-25 08:45:33
príspevok od: marcus_labeo
Inak trochu zavádzajúci názor: Canon dnes predstavil zrkadlovku. No a v texte je, že "Canon dnes oznamuje prípravu vysoko očakávaného modelu EOS-1D X Mark III". To je troška rozdiel: máme hotový foťák vs. začíname na tom robiť.
Uz by mal byt fizicky vyrobeny.
 
Marek Janicko
2019-10-25 10:01:55
Vlastnil som Nikon 18-200 je to síce amatérsky objektív, no i pri šetrnom manipulovaní, sa cely výsuvný tubus po 2 rokov rozkýval a malo to vplyv na výslednú fotku.
Nikon 24-70 sa z casu na cas takisto rozpadol a pritom tubus bol kryty slnecnou clonou.
Aktualne mam vo vybave objektiv 24-120, ktory ma vysuvny clen a zatial sa nejavia znamky opotrebenia, no musim dodat, ze tento objektiv taham iba v situaciach kedy je nutne mat pri sebe iba jeden fotak a jeden objektiv a tym padom nieje tak namahany.

Osobne mam predsudky voci takemuto rieseniu s ohladom na narocnost pri profesionalnom pouzivani. Fotograf, ktory na sebe nosi viac ako jeden fotoaparat dostava udery od samotneho tela fotografa pri pohybe. A vysuvny clen nepridava na pohode pri foteni.

Firmy urcite tento aspekt brali do uvahy pri dizajne. Otazka ale zostava ci chce toto fotograf testovat na sebe pri cene 2000€.
 
marcus_labeo
2019-10-25 10:13:09
príspevok od: photox
Nehodi sa na nic ine iba na portrety a portretove fotografie foti kvalitnejsie 70-200. Preto je to najzbytocnejsi objektiv.
No ale 70-200mm je max. f2,8, kdežto typické portrétne pevné sklo je povedzme f1,8, prípadne až f1,4. A to je "troška" rozdiel, že (1,3 až 2 EV).
Nehovoriac o tom, že 70-200/2,8 je veľké a ťažké hebedo, vážiace tak 4x viac ako nejaká 85/1,8.
 
Marek Janicko
2019-10-25 10:13:36
príspevok od: photox
Na 100 mozes v pohode z 2 metrov. 85 je najzbytocnejsi objektiv moj nazor.
Dovolim si nesuhlasit,
su fotografi, ktori nefotia nic ineho iba portret a 85tka je jediny objektiv, ktory maju.

Zavisi s cim sa stotoznia. Osobne mam 85 i 105 a na portrety mam rad 105tku. No su situacie, kedy nedam na 85tku dopustit a ide takisto o portrety. V atlieri pracujem rad s 105 i 85. Zavisi, co vsetko chcem zachytit na fotke.

Ziadna technika nieje zbytocna. Ide o to pouzit ju v spravnu chvilu a okorenit tak vysledny album o nieco nove.
 
photox
2019-10-25 10:25:44
príspevok od: marcus_labeo
No ale 70-200mm je max. f2,8, kdežto typické portrétne pevné sklo je povedzme f1,8, prípadne až f1,4. A to je "troška" rozdiel, že (1,3 až 2 EV).
Nehovoriac o tom, že 70-200/2,8 je veľké a ťažké hebedo, vážiace tak 4x viac ako nejaká 85/1,8.
Portrety sa vacsinou fotia v studiu a tam svetelnost nehra rolu, portret sa nefoti pri 1,4.
Ano je to velke a tazke hebedo ale foti lepsie ako 85tka.
 
photox
2019-10-25 10:29:04
príspevok od: Marek Janicko
Dovolim si nesuhlasit,
su fotografi, ktori nefotia nic ineho iba portret a 85tka je jediny objektiv, ktory maju.

Zavisi s cim sa stotoznia. Osobne mam 85 i 105 a na portrety mam rad 105tku. No su situacie, kedy nedam na 85tku dopustit a ide takisto o portrety. V atlieri pracujem rad s 105 i 85. Zavisi, co vsetko chcem zachytit na fotke.

Ziadna technika nieje zbytocna. Ide o to pouzit ju v spravnu chvilu a okorenit tak vysledny album o nieco nove.
Ano sto ludi sto chuti, ja som to napisal ako moj nazor. Nemal som nikdy 85tku a fotil som iba raz s nou ked som ju skusal v obchode, vybral som si 50f1,4. Inac fotil som portrety 70-200, ked som mal toho dost nasadil som 50tku.
 
photox
2019-10-25 10:32:55
príspevok od: photox
Portrety sa vacsinou fotia v studiu a tam svetelnost nehra rolu, portret sa nefoti pri 1,4.
Ano je to velke a tazke hebedo ale foti lepsie ako 85tka.
Doplnim to, bolo to porovnavanie Sony 85f1,4 vs Sony 70-200f2,8
 
Paladin25
2019-10-25 10:56:23
príspevok od: photox
Portrety sa vacsinou fotia v studiu a tam svetelnost nehra rolu, portret sa nefoti pri 1,4.
Ano je to velke a tazke hebedo ale foti lepsie ako 85tka.
Dosť scestné tvrdiť že portréty sa fotia vačšinou v štúdiu? Vieš to nejako podložiť? Už len ked si zoberieme svadobné portéty napríklad tak si skutočne nie som vedomý toho že by sa väčšinou fotili v štúdiu ...

A načo tam potom vlastne výrobcovia tlačia tú nízsku svetelnosť ked vlastne podľa teba stačí objektív s clonov 11 ako si uviedol na príklade... to sú vlastne všetci fotografi čo si kupujú svetelné sklá asi hlupy však by mohli krásne ušetriť....

 
Paladin25
2019-10-25 10:57:07
príspevok od: photox
Doplnim to, bolo to porovnavanie Sony 85f1,4 vs Sony 70-200f2,8
Porovnávaš 85tku s ktorou si fotil iba raz na predajny a na základe toho považuješ ten objektív za najzbytočnejší?
 
photox
2019-10-25 11:02:32
príspevok od: Paladin25
Dosť scestné tvrdiť že portréty sa fotia vačšinou v štúdiu? Vieš to nejako podložiť? Už len ked si zoberieme svadobné portéty napríklad tak si skutočne nie som vedomý toho že by sa väčšinou fotili v štúdiu ...

A načo tam potom vlastne výrobcovia tlačia tú nízsku svetelnosť ked vlastne podľa teba stačí objektív s clonov 11 ako si uviedol na príklade... to sú vlastne všetci fotografi čo si kupujú svetelné sklá asi hlupy však by mohli krásne ušetriť....

Cim nizsia svetelnost tym cistejsia optika kvalitnejsie sklo. Objektiv s clonou 11 nedokaze to iste ako objektiv f2,8 s clonou 11, to by si mal vediet.
Svadobne portrety pokial viem sa fotografuju vacsinou 70-200.
 
fatality
2019-10-25 11:26:05
príspevok od: Paladin25
Dosť scestné tvrdiť že portréty sa fotia vačšinou v štúdiu? Vieš to nejako podložiť? Už len ked si zoberieme svadobné portéty napríklad tak si skutočne nie som vedomý toho že by sa väčšinou fotili v štúdiu ...

A načo tam potom vlastne výrobcovia tlačia tú nízsku svetelnosť ked vlastne podľa teba stačí objektív s clonov 11 ako si uviedol na príklade... to sú vlastne všetci fotografi čo si kupujú svetelné sklá asi hlupy však by mohli krásne ušetriť....

naco sa s nim hadate? to neviete,ze co je dobre pre actona,je dobre pre vsetkych a co prenho nieje dobre,nieje dobre pre nikoho?

 
shagy2301
2019-10-25 11:29:55
príspevok od: photox
Tieto objektivy s pohyblivym clenom su uzamikatelne. Ked ho nepouzivas musis uzamknut pohyb toho clena a nic sa nestane.
Ani to uzamknutie nie je na 100%. Keďže sa ten člen musí vysúvať, má určitú voľnosť pohybu. Teda aspoň pri 18-200 to tak bolo ani po uzamknutí to nebolo pevné ako skala
 
marcus_labeo
2019-10-25 11:39:03
príspevok od: photox
Cim nizsia svetelnost tym cistejsia optika kvalitnejsie sklo. Objektiv s clonou 11 nedokaze to iste ako objektiv f2,8 s clonou 11, to by si mal vediet.
Svadobne portrety pokial viem sa fotografuju vacsinou 70-200.
To je argument asi ako to, že na okruhu najčastejšie ľudia jazdia z hatchbackom typu Megane RS či Leon Cupra a teda je to lepšie auto ako Ferrari 488 GTB, ktoré si na okruhu ešte nevidel.
Svadobné portréty sa najčastejšie fotia so zoomom nie preto, že by bol opticky lepší, ako pevné sklo, ale že je praktickejší. Svadobný fotograf má povedzme 2 telá, na jednom široký zoom a druhom dlhý a teda logicky portréty fotí s tým dlhým zoomom. A na svadbe nie je čas upratovať stále ľudí do optimálnej vzdialenosti pre pevné sklo, tam sa cení flexibilita, rýchlosť a teda si rýchlejšie nazoomuješ, je to praktickejšie a pohodlnejšie. Verím ale, že keď má svadobný fotograf čas (napr. na štylizované portréty niekde vonku), tak nahodí pevný portreťák.
 
marcus_labeo
2019-10-25 11:45:17
príspevok od: fatality
naco sa s nim hadate? to neviete,ze co je dobre pre actona,je dobre pre vsetkych a co prenho nieje dobre,nieje dobre pre nikoho?

photox je acton? No tak to už je všetko jasné.
P.S. Jeden typický svadobný portrét. Podľa actona mal byť na f11, tak neviem, asi spravil súdruh svadobný fotograf chybu: www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/229567/nevesta/?s=critics
 
photox
2019-10-25 12:01:34
príspevok od: shagy2301
Ani to uzamknutie nie je na 100%. Keďže sa ten člen musí vysúvať, má určitú voľnosť pohybu. Teda aspoň pri 18-200 to tak bolo ani po uzamknutí to nebolo pevné ako skala
Za 2-3 roky uidime co budu hovorit ludia ktori si ich kupia. Pred rokmi som mal sigmu 70-200 a po troch rokoch prestala fungovat mechanika, neviem ci to bolo tou pricinou...
 
photox
2019-10-25 12:12:50
príspevok od: marcus_labeo
photox je acton? No tak to už je všetko jasné.
P.S. Jeden typický svadobný portrét. Podľa actona mal byť na f11, tak neviem, asi spravil súdruh svadobný fotograf chybu: www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/229567/nevesta/?s=critics
Dalsi co objavil Ameriku, priznaj sa kto ti napisal, ze photox je acton? Nikdy som to nezatlkal. Viem tu minimalne o dvoch co tu maju alebo mali viacej profilov.
Tutimuti, ukaz mi kde som napisal, ze svadobny portret sa foti na f11.
Napisem to este raz, pisem moj nazor ktory vas zdvyha zo stolicky, utocim ja na vas ked napisete svoj nazor? Nemas nahodou obojok na krku?
 
fatality
2019-10-25 12:45:26
príspevok od: marcus_labeo
photox je acton? No tak to už je všetko jasné.
P.S. Jeden typický svadobný portrét. Podľa actona mal byť na f11, tak neviem, asi spravil súdruh svadobný fotograf chybu: www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/229567/nevesta/?s=critics
rozdava tu rady a potom foti portrety s 24mm na f22
 
photox
2019-10-25 13:17:27
príspevok od: fatality
rozdava tu rady a potom foti portrety s 24mm na f22
Keby si tu absurditu co si napisal nejak zdovodnil lepsie by to vyzeralo, ale logicky, keby som fotil ako ty, nemal by som o com radit.
 
matpi
2019-10-25 13:18:56
príspevok od: photox
Nehodi sa na nic ine iba na portrety a portretove fotografie foti kvalitnejsie 70-200. Preto je to najzbytocnejsi objektiv.
Ak by si cestoval po svete a fotil street a street portrety, tak by si asi prehodnotil nazor. Je velky rozdiel nosit v batohu 10-12 hodin denne, niekolko dni po sebe, 85-tku alebo 70-200
 
photox
2019-10-25 13:31:07
príspevok od: matpi
Ak by si cestoval po svete a fotil street a street portrety, tak by si asi prehodnotil nazor. Je velky rozdiel nosit v batohu 10-12 hodin denne, niekolko dni po sebe, 85-tku alebo 70-200
Street fotografia maximalne s 50, 85 uplne nevhodny na tento zaner a najlepsie 35. Nikdy som netvrdil, ze 70-200 na street fotografiu, kde to berete☺????

 
sharkyyy
2019-10-25 13:43:33
85mm - f1.2 moje najoblubenejsie ohnisko na portret.
 
matpi
2019-10-25 13:53:08
príspevok od: photox
Street fotografia maximalne s 50, 85 uplne nevhodny na tento zaner a najlepsie 35. Nikdy som netvrdil, ze 70-200 na street fotografiu, kde to berete☺????

Ja len hovorim, ze pocas mojich ciest fotim aj street a obcas mi niekto padne do oka, tak si ho cvaknem. A na to je 85 uplny ideal...velkostou, vahou aj ohniskom. A skatulkovat, ze street len 35 alebo 50??? Trochu si rozsir obzor a skus nove veci
 
fatality
2019-10-25 14:15:46
príspevok od: photox
Keby si tu absurditu co si napisal nejak zdovodnil lepsie by to vyzeralo, ale logicky, keby som fotil ako ty, nemal by som o com radit.
 
photox
2019-10-25 14:38:34
príspevok od: matpi
Ja len hovorim, ze pocas mojich ciest fotim aj street a obcas mi niekto padne do oka, tak si ho cvaknem. A na to je 85 uplny ideal...velkostou, vahou aj ohniskom. A skatulkovat, ze street len 35 alebo 50??? Trochu si rozsir obzor a skus nove veci
Naozaj som uhureny znalostami a vedomostami niektorich z vas. Street fotografia je preto street lebo ke zachytena atmosfera ulice, co sa da iba sirokym uhlom. Ked odfotis 85tkou niekoho tvar na ulici nie je to street fotografia. Zacinaju ma desit tie vase obzory.
 
photox
2019-10-25 14:41:15
príspevok od: fatality
To je vsetko co dokazes??? Precitaj si komentar od matpiho, rozsir si obzory.
 
marcus_labeo
2019-10-25 15:29:15
príspevok od: fatality
Už netreba nič hovoriť. Fotiť portrét na 24mm a hlavne f22, seriously?
 
Paladin25
2019-10-25 15:54:16
príspevok od: photox
Cim nizsia svetelnost tym cistejsia optika kvalitnejsie sklo. Objektiv s clonou 11 nedokaze to iste ako objektiv f2,8 s clonou 11, to by si mal vediet.
Svadobne portrety pokial viem sa fotografuju vacsinou 70-200.
ten príklad nie je moc dobrý ak budeme cloniť na clonu 11 myslím že nebude veľmi veľký rozdiel medzi objektívom začínajúcim na svetelnosti 1,4 , 2,8 a 4 ale však je to v podstate jedno ... každý nech si fotí s čím chce a čo mu vyhovuje... ja nerozporujem že tebe ohnisko 85 nevyhovuje... pre iných však môže byť kľúčové a má svoje výhody aj trebárs proti 70-200
 
JohnNewton
2019-10-25 15:54:27
príspevok od: marcus_labeo
Už netreba nič hovoriť. Fotiť portrét na 24mm a hlavne f22, seriously?
.
 
photox
2019-10-25 15:55:09
príspevok od: marcus_labeo
Už netreba nič hovoriť. Fotiť portrét na 24mm a hlavne f22, seriously?
Vy nemate co k tej fotogafii co povedat, vobec neviete opisa ohodnotit napisat kritiku.
 
JohnNewton
2019-10-25 15:56:57
photox možno by stačilo vysvetliť že pre čo to robíš, 24 mm, F22 a dokonca tu bola aj verzia v ktorej si potom pozadie rozmazával v softe. Ja sa len snažím dopátrať nejakej logiky ak to takto teda robíš vedome. Bez urážky.
 
Paladin25
2019-10-25 15:59:23
príspevok od: photox
Naozaj som uhureny znalostami a vedomostami niektorich z vas. Street fotografia je preto street lebo ke zachytena atmosfera ulice, co sa da iba sirokym uhlom. Ked odfotis 85tkou niekoho tvar na ulici nie je to street fotografia. Zacinaju ma desit tie vase obzory.
a čo to potom je ? ked niekoho odfotím 85tkou na ulici?
 
photox
2019-10-25 16:00:30
príspevok od: JohnNewton
photox možno by stačilo vysvetliť že pre čo to robíš, 24 mm, F22 a dokonca tu bola aj verzia v ktorej si potom pozadie rozmazával v softe. Ja sa len snažím dopátrať nejakej logiky ak to takto teda robíš vedome. Bez urážky.
Ved je to tam napisane, bez urazky.
 
photox
2019-10-25 16:14:52
príspevok od: JohnNewton
photox možno by stačilo vysvetliť že pre čo to robíš, 24 mm, F22 a dokonca tu bola aj verzia v ktorej si potom pozadie rozmazával v softe. Ja sa len snažím dopátrať nejakej logiky ak to takto teda robíš vedome. Bez urážky.
To, ze je to rozostrene nema nic spolocne s f22, original je ostry ako ostatne. Je to upravene v plugine a nasledne vo vrstvach. Je to cisto taka uprava fotografie.
 
JohnNewton
2019-10-25 16:16:10
príspevok od: photox
Ved je to tam napisane, bez urazky.
Kde ? Ja sa pýtam na tie nastavenia.
 
photox
2019-10-25 16:16:37
príspevok od: Paladin25
a čo to potom je ? ked niekoho odfotím 85tkou na ulici?
Street foto sa to vola preto lebo je to na ulici fotene?
 
photox
2019-10-25 16:19:37
príspevok od: Paladin25
ten príklad nie je moc dobrý ak budeme cloniť na clonu 11 myslím že nebude veľmi veľký rozdiel medzi objektívom začínajúcim na svetelnosti 1,4 , 2,8 a 4 ale však je to v podstate jedno ... každý nech si fotí s čím chce a čo mu vyhovuje... ja nerozporujem že tebe ohnisko 85 nevyhovuje... pre iných však môže byť kľúčové a má svoje výhody aj trebárs proti 70-200
Jedinu vyhodu ma, ze nie je taky tazky, co mne vobec neprekaza. Nevyhod oproti 70-200 ma vela.
 
Paladin25
2019-10-25 16:21:00
príspevok od: photox
Street foto sa to vola preto lebo je to na ulici fotene?
Keď nevieš odpovedať tak odpovedáš otázkou?

A vieš čo áno volá sa to street foto foto preto že je to fotené na ulici, reps. voľnom priestranstve a zachytáva nearanžované okamihy. Ked to nafotím v ateliéri (a nie na ulici) asi to street foto nebude ale možno si to len ja vysvetlujem zle...

Tak a teraz by si mohol aj ty odpovedať na moju otázku...
 
JohnNewton
2019-10-25 16:31:30
príspevok od: photox
Street foto sa to vola preto lebo je to na ulici fotene?
To určite nie, ale neexistuje žiadny striktný predpis ohľadne použitého ohniska.
 
photox
2019-10-25 16:39:29
príspevok od: JohnNewton
Kde ? Ja sa pýtam na tie nastavenia.
Ano bola tam otazka, ze preco f22 a je tam aj odpoved, mamamia ved si rozklikni aj ostatne. Kolko ich tam je tych fotografii 1000?
 
photox
2019-10-25 16:40:28
príspevok od: JohnNewton
To určite nie, ale neexistuje žiadny striktný predpis ohľadne použitého ohniska.
To som uz vysvetlil vyssie sorry.
 
photox
2019-10-25 16:41:23
príspevok od: Paladin25
Keď nevieš odpovedať tak odpovedáš otázkou?

A vieš čo áno volá sa to street foto foto preto že je to fotené na ulici, reps. voľnom priestranstve a zachytáva nearanžované okamihy. Ked to nafotím v ateliéri (a nie na ulici) asi to street foto nebude ale možno si to len ja vysvetlujem zle...

Tak a teraz by si mohol aj ty odpovedať na moju otázku...
Portret
 
JohnNewton
2019-10-25 16:48:20
príspevok od: photox
To som uz vysvetlil vyssie sorry.
Veľmi nesprávne vysvetlenie.
 
photox
2019-10-25 16:54:49
príspevok od: JohnNewton
Veľmi nesprávne vysvetlenie.
Ok
 
markato1
2019-10-25 17:01:27
príspevok od: shagy2301
Ani to uzamknutie nie je na 100%. Keďže sa ten člen musí vysúvať, má určitú voľnosť pohybu. Teda aspoň pri 18-200 to tak bolo ani po uzamknutí to nebolo pevné ako skala
ale zase je to amaterske sklo oproti profi triede,tak to by som neporovnaval
 
Paladin25
2019-10-25 17:10:09
príspevok od: photox
Jedinu vyhodu ma, ze nie je taky tazky, co mne vobec neprekaza. Nevyhod oproti 70-200 ma vela.
Tak ja naviem čo sa týka optickej kvality nedovolím si súhlasiť že 70-200 je lepší ale nemám reálne skúsenosti zo Sony ťažko povedať.

Ale za ďalšie výhody považujem, veľkosť, cenu, nižšiu clonu. Jedinú výhodu v 70-200 vidím vo flexibilite.

To ktorý objektív by som si vybral keby mám oba by záležalo od toho čo idem fotiť.
 
Paladin25
2019-10-25 17:12:13
príspevok od: photox
Portret
Ja že tie sa fotia 70-200tkou v ateliéri???

Ale nie... však v pohode... ale to že je na street predpísané ohnisko je mi fakt novinka. Nerozporujem že sa najviac používa 35 a 50 ale pokiaľ viem nie je to predpis a verím že aj 85tkou spravíš street fotografiu.
 
shagy2301
2019-10-25 17:15:27
príspevok od: markato1
ale zase je to amaterske sklo oproti profi triede,tak to by som neporovnaval
Samozrejme, preto som napísal "teda aspoň pri". Neviem ako sú na tom profi sklá, ale po tejto skúsenosti sa bojím
 
Paladin25
2019-10-25 17:20:39
príspevok od: photox
Portret
Trvalo to asi 10 sekúnd...

Napríklad

http://nicoharoldphotography.com/2018/05/16/85mm-street-photography/

http://www.seantucker.photography/blog/2013/06/85mm-focal-length-series.html
 
photox
2019-10-25 17:31:49
príspevok od: Paladin25
Ja že tie sa fotia 70-200tkou v ateliéri???

Ale nie... však v pohode... ale to že je na street predpísané ohnisko je mi fakt novinka. Nerozporujem že sa najviac používa 35 a 50 ale pokiaľ viem nie je to predpis a verím že aj 85tkou spravíš street fotografiu.
Nic nie je predpisane je to na kazdom jednom. Skus najst kolki fotia street foto 85 a kolki sirsim sklom.
 
photox
2019-10-25 17:33:09
príspevok od: Paladin25
Trvalo to asi 10 sekúnd...

Napríklad

http://nicoharoldphotography.com/2018/05/16/85mm-street-photography/

http://www.seantucker.photography/blog/2013/06/85mm-focal-length-series.html
Pozrel som iba ten druhy link, to povazujesh za dobre street foto?
 
Paladin25
2019-10-25 20:19:22
príspevok od: photox
Pozrel som iba ten druhy link, to povazujesh za dobre street foto?
Pozri 1. ten sa mi páčil viacej ... 2hý bol len o tom že sa to dá....
 
Paladin25
2019-10-25 20:19:22
príspevok od: photox
Pozrel som iba ten druhy link, to povazujesh za dobre street foto?
Pozri 1. ten sa mi páčil viacej ... 2hý bol len o tom že sa to dá....
 
Paladin25
2019-10-25 20:21:18
príspevok od: photox
Nic nie je predpisane je to na kazdom jednom. Skus najst kolki fotia street foto 85 a kolki sirsim sklom.
Ale mňa nezaujíma koľký fotia 85 a kolkí 35tkou ty si tu rozporoval že 85 je nepoužiteľný objektív (hoc si ho nikdy nevlastnil) a z tvojich slov som mal pocit že na street je v podstate nepoužiteľný.
 
photox
2019-10-25 20:47:26
príspevok od: Paladin25
Ale mňa nezaujíma koľký fotia 85 a kolkí 35tkou ty si tu rozporoval že 85 je nepoužiteľný objektív (hoc si ho nikdy nevlastnil) a z tvojich slov som mal pocit že na street je v podstate nepoužiteľný.
Vela krat som napisal, ze je to moj nazor aj v minulosti som sa vela krat vyjadril, ze mam rad fotografie do sirky. Mam rad 16:9 rozmer lebo vynikne atmosfera, s 85 sa nedaju take fotografie robit, u mna je naozaj nepouzitelny. A ked ta nezaujima preco ostatny fotia street sirokacom... potom tazko.
 
Paladin25
2019-10-25 21:20:54
príspevok od: photox
Vela krat som napisal, ze je to moj nazor aj v minulosti som sa vela krat vyjadril, ze mam rad fotografie do sirky. Mam rad 16:9 rozmer lebo vynikne atmosfera, s 85 sa nedaju take fotografie robit, u mna je naozaj nepouzitelny. A ked ta nezaujima preco ostatny fotia street sirokacom... potom tazko.
ale ty nečítaš čo ti píšem ja som bol dnes fotiť jednu akciu čo sme tu mali v meste a hádaj čim som to fotil? no v prepočte celý čas 35tkou

ja som si len dovolil pár krát nesúhlasiť s tvojim názorom toď vsio ... je mi jedno čím ako fotiš čo ty vyhovuje a čo nie... ty si povedal pár výrokov o 85tke ktoré sú tvojim názorom ja som uviedol protinázor... niečo podporil odkazmi a to je všetko.

To že ty za tým vidíš niečo čo tam nie je je tvoja vec. Ja viem prečo fotia ostatný širokáčom a dokonca si myslím že viem prečo fotia aj tou 85tkou.
 
photox
2019-10-25 21:53:55
príspevok od: Paladin25
ale ty nečítaš čo ti píšem ja som bol dnes fotiť jednu akciu čo sme tu mali v meste a hádaj čim som to fotil? no v prepočte celý čas 35tkou

ja som si len dovolil pár krát nesúhlasiť s tvojim názorom toď vsio ... je mi jedno čím ako fotiš čo ty vyhovuje a čo nie... ty si povedal pár výrokov o 85tke ktoré sú tvojim názorom ja som uviedol protinázor... niečo podporil odkazmi a to je všetko.

To že ty za tým vidíš niečo čo tam nie je je tvoja vec. Ja viem prečo fotia ostatný širokáčom a dokonca si myslím že viem prečo fotia aj tou 85tkou.
Priznam sa necitam cele co pises, unavuje ma citat ako som ja povedal, ze svadobne foto fotit na f11 alebo street foto na f11 alebo portrety na f11... nikdy som to ani slovickom nespomenul a tu sa to zosipalo na mna ako som to tvrdil. Je to primitivne.
Videl som aj ten prvy link, o nieco lepsie ale furt to iste, 85 zachyti velmi malo z okolia cize nezachyti tu atmosferu a preto to nie su street ale portrety. Ja potrebujem na fotografii priestor, nemam rad kde je to natlacene ako v konzerve. Ja to tak vidim a na portrety by som si radsej vybral 50 alebo 70-200. Tieto objektivy sa totizto daju vyuzit na mnoho dalsich scen, 85 iba na portret, je to pre mna zbytocny objektiv.
Tot vsjo.
 
Paladin25
2019-10-26 08:00:10
príspevok od: photox
Priznam sa necitam cele co pises, unavuje ma citat ako som ja povedal, ze svadobne foto fotit na f11 alebo street foto na f11 alebo portrety na f11... nikdy som to ani slovickom nespomenul a tu sa to zosipalo na mna ako som to tvrdil. Je to primitivne.
Videl som aj ten prvy link, o nieco lepsie ale furt to iste, 85 zachyti velmi malo z okolia cize nezachyti tu atmosferu a preto to nie su street ale portrety. Ja potrebujem na fotografii priestor, nemam rad kde je to natlacene ako v konzerve. Ja to tak vidim a na portrety by som si radsej vybral 50 alebo 70-200. Tieto objektivy sa totizto daju vyuzit na mnoho dalsich scen, 85 iba na portret, je to pre mna zbytocny objektiv.
Tot vsjo.
JJ nečítaš čo píšem ja nečítaš to píšeš ty potom sa s tebou veľmi ťažko diskutuje.... asi viac k tomu ani netreba....
 
photox
2019-10-26 09:49:34
príspevok od: Paladin25
JJ nečítaš čo píšem ja nečítaš to píšeš ty potom sa s tebou veľmi ťažko diskutuje.... asi viac k tomu ani netreba....
Ale to iste sa da povedat na teba, cital si vobec ten text na ktory si ty reagoval?
 
Paladin25
2019-10-26 10:20:12
príspevok od: photox
Ale to iste sa da povedat na teba, cital si vobec ten text na ktory si ty reagoval?
Samozrejme že áno.

 
bobo222
2019-10-28 14:52:41
K tejto diskusii som si normálne včera urobil pukance!
 
mikkael
2019-10-28 21:27:46
príspevok od: photox
Cim nizsia svetelnost tym cistejsia optika kvalitnejsie sklo. Objektiv s clonou 11 nedokaze to iste ako objektiv f2,8 s clonou 11, to by si mal vediet.
Svadobne portrety pokial viem sa fotografuju vacsinou 70-200.
Vsetci vieme, ze f11 objektivy nastastie bezne nedostat kupit. A takisto to, ze cim viac priclonis hocake svetelne sklo, tym je rozdiel kvality medzi nimi menej vyrazny.
 
mikkael
2019-10-28 21:45:23
Idete sa tu poondiet a ani vas netankuje crop faktor😀 Na nieco si isto treba odstupit, kvoli portretu tvare minimalne kvoli skresleniu, ale videl som uz aj portrety robene napr. Pana 20mm 1.7, cize 40tkou na FF a urcite nie je problem v spravnej situacii ci podla "chuti" vyuzit rozsah napr.70-200 alebo aj 35tku na FF. Keby bolo vsetko iba o technike, chudobnejsi ci nie profi vybaveny amater by sa asi niikdy nepohol dalej. Popravde, "konzumentom" je to zvacsa u riti, aj samojebka ajfonom vie byt dychberuca 😀 Ked tu vidim tie profesionalizmy robene 1000e sklami, gycove, afektovane, zvrzane PP je mi jasne, ze tato diskusia nema zmysel 😂
 
photox
2019-10-29 04:09:09
príspevok od: mikkael
Vsetci vieme, ze f11 objektivy nastastie bezne nedostat kupit. A takisto to, ze cim viac priclonis hocake svetelne sklo, tym je rozdiel kvality medzi nimi menej vyrazny.
O objektive f11 to bolo iba akoze... a ked priclonis profi objektiv a obycajny vo vyslednej fotografii je viditelny rozdiel. Vzdy tam bude taky isty rozdiel ako ked so setovym objektivom odfotis portret na 3,5 a 70-200 na 2,8.
 
photox
2019-10-29 04:21:23
príspevok od: mikkael
Idete sa tu poondiet a ani vas netankuje crop faktor😀 Na nieco si isto treba odstupit, kvoli portretu tvare minimalne kvoli skresleniu, ale videl som uz aj portrety robene napr. Pana 20mm 1.7, cize 40tkou na FF a urcite nie je problem v spravnej situacii ci podla "chuti" vyuzit rozsah napr.70-200 alebo aj 35tku na FF. Keby bolo vsetko iba o technike, chudobnejsi ci nie profi vybaveny amater by sa asi niikdy nepohol dalej. Popravde, "konzumentom" je to zvacsa u riti, aj samojebka ajfonom vie byt dychberuca 😀 Ked tu vidim tie profesionalizmy robene 1000e sklami, gycove, afektovane, zvrzane PP je mi jasne, ze tato diskusia nema zmysel 😂
Nie je vsetko iba o technike, portrety a vobec fotit sa da aj s technikou za 100 eur a daju sa s tym robit divy. Vzdy je to o tom ako vazne to kto che robit a kolko casu je ochotny do toho dat. My sme sa tu bavili uplne o niecom inom.
 
JohnNewton
2019-10-29 07:49:11
príspevok od: bobo222
K tejto diskusii som si normálne včera urobil pukance!
A ešte si ušetril za vstupné do kina A to vidíš chvíľami horor a chvíľami komédiu. Darmo, dlhé zimné večery sú tu.
 
mikkael
2019-10-29 10:41:46
príspevok od: photox
O objektive f11 to bolo iba akoze... a ked priclonis profi objektiv a obycajny vo vyslednej fotografii je viditelny rozdiel. Vzdy tam bude taky isty rozdiel ako ked so setovym objektivom odfotis portret na 3,5 a 70-200 na 2,8.
No ked tu vytahujes uz aj setak ako priklad, tak to je v pi*i drahi veriaci. Hlavne ked na zaciatku ste sa dotahovali na pevnych sklach a zoomoch od 1000e hore 🤣
 
photox
2019-10-29 11:35:28
príspevok od: mikkael
No ked tu vytahujes uz aj setak ako priklad, tak to je v pi*i drahi veriaci. Hlavne ked na zaciatku ste sa dotahovali na pevnych sklach a zoomoch od 1000e hore 🤣
Sa iba robis, ze si nepochopil co som napisal? Vzdy bude rozdiel vo vyslednej fotografii bez ohladu na to akou clonou to odfotis.
Zacinas mi pripominat jedneho tebe podobneho.
 
marek zelina
2019-10-30 13:09:47
príspevok od: photox
Cim nizsia svetelnost tym cistejsia optika kvalitnejsie sklo. Objektiv s clonou 11 nedokaze to iste ako objektiv f2,8 s clonou 11, to by si mal vediet.
Svadobne portrety pokial viem sa fotografuju vacsinou 70-200.
ajeje,... ty si uplne mimo, ale ze uplne. Podla tebou napisaneho textu hore a tvojho zverejneneho portfolia tu na ephoto usudzujem ze pre jednoduche a zaramovane portrety ti je dobra 70-200 ale nepoznas to velke spektrum portretov co sa foti. Su rozne portrety, velmi malo z nich sa fotia uz v atelieri,.. vela krat sa vyuziva realny priestor (do fashion magazinov vela krat v kontrolovanych svetelnych podmienkach). a porovnanie ze 85tka je najzbytocnejsie sklo,..a 70-200 je bomba. 85tku mam napr. aj ja.. konkretne s clonou 1,2... nemenil by som to sklo za nic lebo pri konkretnej perspektive 85mm dokazes krasne rozmazat pozadie za portretovanou osobou aj ked je od teba velmi daleko,... to so ziadnou 70-200vkou nedokazes (a dristy ze na 200 rozmazem krajsie pozadie ako ty s 85tkou si nechaj). prekreslenie detailov je uzasne a ked porovnavam porovnatelne tak dajme tomu najnovsie kusy od canonu... neverim ze by 85tka bola opticky slabsia od 70-200.... prosim dostuduj si informacie a pozri sa na portrety z trosku vacsej perspektivy a nie len cez 70-200vku. bezne portrety odfotis cca od 35mm do 150mm
 
photox
2019-10-30 15:45:15
príspevok od: marek zelina
ajeje,... ty si uplne mimo, ale ze uplne. Podla tebou napisaneho textu hore a tvojho zverejneneho portfolia tu na ephoto usudzujem ze pre jednoduche a zaramovane portrety ti je dobra 70-200 ale nepoznas to velke spektrum portretov co sa foti. Su rozne portrety, velmi malo z nich sa fotia uz v atelieri,.. vela krat sa vyuziva realny priestor (do fashion magazinov vela krat v kontrolovanych svetelnych podmienkach). a porovnanie ze 85tka je najzbytocnejsie sklo,..a 70-200 je bomba. 85tku mam napr. aj ja.. konkretne s clonou 1,2... nemenil by som to sklo za nic lebo pri konkretnej perspektive 85mm dokazes krasne rozmazat pozadie za portretovanou osobou aj ked je od teba velmi daleko,... to so ziadnou 70-200vkou nedokazes (a dristy ze na 200 rozmazem krajsie pozadie ako ty s 85tkou si nechaj). prekreslenie detailov je uzasne a ked porovnavam porovnatelne tak dajme tomu najnovsie kusy od canonu... neverim ze by 85tka bola opticky slabsia od 70-200.... prosim dostuduj si informacie a pozri sa na portrety z trosku vacsej perspektivy a nie len cez 70-200vku. bezne portrety odfotis cca od 35mm do 150mm
Opat niekto premudrely kto necital co som pisal. Nepotrebujem rozmazavat pozadie, prosim vas vyvarujte sa pisat nieco co som nikdy netvrdil. Nikdy mi neslo o rozmazavanie pozadia ale o osobu samotnu, ked potrebujem rozmazem si to v Ps ovela lepsie ako to dokaze hocijaky iny objektiv.
Pisal som, ze portrety sa fotia od 24 - ... Dalsi niekto kto necital co som pisal a preto, ze portrety sa fotia od 24-.... a preto, ze najlepsie to spravi 70-200 je pre mna 85 zbytocna. Ked si tomu neporozumel radsej sa na to vykasli. Este raz, pre mna je podstatna osoba ktoru fotim a nie rozmaznute pozadie.
TOTO JE FAKT KOMEDIA NIEKTORI.
 
JohnNewton
2019-10-31 08:11:28
Každému podľa chuti.

https://www.youtube.com/watch?v=BRhMzM2OSbE
 
marek zelina
2019-10-31 12:25:59
príspevok od: photox
Opat niekto premudrely kto necital co som pisal. Nepotrebujem rozmazavat pozadie, prosim vas vyvarujte sa pisat nieco co som nikdy netvrdil. Nikdy mi neslo o rozmazavanie pozadia ale o osobu samotnu, ked potrebujem rozmazem si to v Ps ovela lepsie ako to dokaze hocijaky iny objektiv.
Pisal som, ze portrety sa fotia od 24 - ... Dalsi niekto kto necital co som pisal a preto, ze portrety sa fotia od 24-.... a preto, ze najlepsie to spravi 70-200 je pre mna 85 zbytocna. Ked si tomu neporozumel radsej sa na to vykasli. Este raz, pre mna je podstatna osoba ktoru fotim a nie rozmaznute pozadie.
TOTO JE FAKT KOMEDIA NIEKTORI.
ked potrebujem rozmazem si to v Ps ovela lepsie ako to dokaze hocijaky iny objektiv

tato veta ma uplne rozsekala a ukazala ze nema zmysel sa s tebou bavit,... niesi vzdelany v tejto problematike... vobec! Maj trosku uctu k ostatnym nazorom a pozri si portfolia ludi, ktori ti tu oponovali a potom si pozri svoje portfolio.
 
photox
2019-10-31 13:54:46
príspevok od: marek zelina
ked potrebujem rozmazem si to v Ps ovela lepsie ako to dokaze hocijaky iny objektiv

tato veta ma uplne rozsekala a ukazala ze nema zmysel sa s tebou bavit,... niesi vzdelany v tejto problematike... vobec! Maj trosku uctu k ostatnym nazorom a pozri si portfolia ludi, ktori ti tu oponovali a potom si pozri svoje portfolio.
Zlomil si ma, Biden si kupovat objektiv podla toho ako foti pozadie a nie popredie.
 
photox
2019-10-31 14:22:37
príspevok od: marek zelina
ked potrebujem rozmazem si to v Ps ovela lepsie ako to dokaze hocijaky iny objektiv

tato veta ma uplne rozsekala a ukazala ze nema zmysel sa s tebou bavit,... niesi vzdelany v tejto problematike... vobec! Maj trosku uctu k ostatnym nazorom a pozri si portfolia ludi, ktori ti tu oponovali a potom si pozri svoje portfolio.
Omluvam sa ti, az teraz som pozrel do tvojho portfolia. Nevedel som, ze fotis pre Gucciho a ja nie.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia