Hore

Canon EOS 6D Mark II a EOS 200D

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, predstavila dnes fotoaparát EOS 6D Mark II. a najnovšiu digitálnu zrkadlovku EOS 200D.

Canon EOS 6D Mark II

Nová full-frame digitálna zrkadlovka, ktorá je určená najmä pre pokročilých amatérov a profesionálnych fotografov, stavia na najmodernejších technológiách značky Canon.

Canon EOS 6D Mark II je nástupcom modelu EOS 6D a predstavuje vysoko výkonnú digitálnu zrkadlovku, ktorá je vhodná pre širokú škálu kategórií fotografickej tvorby, od cestovných reportáží až po portréty. Canon pri jej vývoji zohľadnil spätnú väzbu od používateľov, a preto EOS 6D Mark II rozširuje možnosti práce s obrazom. Digitálna zrkadlovka prináša väčšiu mieru kontroly aj flexibility a umožňuje zdokonaľovanie tvorivých schopností. Vďaka všetkým týmto vlastnostiam fotografi lepšie naplnia autorské vízie a ľahšie prekonajú vlastné hranice. Základom modelu EOS 6D Mark II je nový full-frame snímač, obrazový procesor DIGIC 7 aj systém automatického zaostrovania so 45 bodmi a s duálnymi pixelmi na snímači CMOS. Canon EOS 6D Mark II vytvára výstupy s najvyššou možnou obrazovou kvalitou a vyhovuje preto nárokom profesionálnych fotografov aj pokročilých amatérov.

Nový snímač CMOS s rozlíšením 26,2 megapixelov ponúka výhody v podobe bezkonkurenčnej kvality aj lepšieho výkonu. Vysoký dynamický rozsah tohto snímača zaisťuje mimoriadnu expozičnú pružnosť a dovoľuje posunúť hranice fotografickej tvorby aj pri fotení za jasného okolitého svetla. Užitočná je tiež vylepšená citlivosť
ISO 40 000, ktorá je rozšíriteľná až na hodnotu 102 400. Takto vysoká citlivosť prináša špičkovú flexibilitu a istotu, že výsledné snímky budú plné detailov aj pri fotografovaní počas tmavých nocí. Navyše vďaka najnovšiemu obrazovému procesoru DIGIC 7 vznikajú vysoko kvalitné snímky priamo počas ich spracovania vo fotoaparáte. Bez ohľadu na to, či používatelia robia zábery hviezdnej oblohy, alebo zachytávajú polárnu žiaru, môžu prostredníctvom EOS 6D Mark II obohatiť svoje autorské portfólio novým a vzrušujúcim spôsobom a získať tak obrázky, ktoré vyvolajú úžas.

Užívatelia EOS 6D Mark II majú svoje tvorivé vízie pod maximálnou kontrolou. Je to vďaka systému automatického zaostrovania so 45 bodmi, ktorý si môžu prispôsobiť konkrétnym potrebám a ktorý umožňuje veľmi presné sledovanie objektov v zábere. S novým modelom môžu používatelia vytvárať skvelé snímky aj v náročných situáciách vrátane zachytenia rýchlych spontánnych akcií, ako je napríklad priechod nevesty a ženícha svadobnou uličkou pod dažďom z konfiet.
Canon EOS 6D Mark II vie predpovedať aj pohyb objektu naprieč celým záberom a rýchlo reagovať na prípadné zmeny a to vďaka vylepšenému spracovaniu obrazu procesorom DIGIC 7. V spojení s rýchlosťou snímania 6,5 ​​obrázkov za sekundu otvára model EOS 6D Mark II širokú škálu doteraz nedostupných fotografických možností.

Technológie z dielne spoločnosti Canon - systém automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi na snímači CMOS - umožňuje vysoko výkonné sledovanie objektu aj plynulejšie a rýchlejšie zaostrenie pri natáčaní filmov. Tieto vlastnosti predstavujú významnú výhodu pri makro a produktovej fotografii s využitím režimu živého náhľadu.

Canon EOS 6D Mark II je prvý full-frame fotoaparát systému EOS so vstavanou päťosovou stabilizáciou obrazu pre natáčanie filmov, ktorá eliminuje otrasy typické pri robení záberov z ruky alebo v pohybe. Nechýba ani otočný dotykový displej LCD, ktorý dovoľuje prepnúť zaostrovanie ťuknutím na obrazovku a fotografovať z ťažkých uhlov - napríklad s cieľom využiť nezvyčajné perspektívy alebo urobiť snímky v dave ľudí.

Nový EOS 6D Mark II je prvý fotoaparát z dielne Canon, ktorý vyhotovuje časozberné zábery v 4K rozlíšení a súčasne sa môže pochváliť intervalovým časovačom. Najnovšia digitálna zrkadlovka tak ponúka vlastnosti pre rôznorodejšiu filmovú tvorbu. Vstavaný intervalový časovač totiž ponúka maximálnu slobodu práve pri úprave časozberných obrázkov.

S cieľom poskytnúť užívateľom ešte väčšiu konektivitu, vybavila spoločnosť Canon nový fotoaparát technológiami Wi-Fi a Bluetooth pre neustále pripojenie EOS 6D Mark II k ďalšiemu šikovnému zariadeniu. Užívatelia tak získajú flexibilnejšie možnosti prenosu záberov do pripojených zariadení a môžu ľahko zdieľať výsledky svojej práce aj urýchliť spracovanie fotografií a filmových záberov. Ide o vlastnosti, ktoré umožňujú ovládať zrkadlovku pomocou inteligentného telefónu a vzdialene snímať fotografie i natáčať filmy. Výhodné je to pre užívateľov, ktorí nechcú vyrušiť objekt svojho autorského záujmu pohybom, napríklad pri fotení oddychujúcich motýľov. Canon EOS 6D Mark II disponuje aj vstavanou GPS jednotkou pre prípadné automatické zaznamenávanie lokalizačných údajov, vďaka ktorým majú užívatelia presné informácie o miestach vzniku ich obrazových príbehov.

Canon EOS 6D Mark II je vhodný pre tých, ktorí vyžadujú najvyššiu možnú kvalitu výsledných fotiek a pomôžu im priblížiť prežité príbehy. Novinka prináša istotu kvality a presných záberov bez ohľadu na svetelné podmienky. Vďaka tomu sa jej majitelia sústredia na napĺňanie svojich kreatívnych vízií. Model EOS 6D Mark II je kompaktná a ľahká full-frame digitálna zrkadlovka, ktorá je vďaka svojej odolnosti voči prachu
i vlhkosti ideálnym prístrojom pre fotografovanie na cestách. Potreby užívateľov pomáha napĺňať aj špičkový výkon a spoľahlivosť. Fotografi v EOS 6D Mark II dostanú možnosti, ako novými a vzrušujúcimi spôsobmi posunúť ďalej svoje existujúce fotografické zručnosti.

BG-E21

Batériový grip BG-E21 je priamo prispôsobený konštrukcii modelu EOS 6D Mark II a je kompatibilný s batériami LP-E6N a LP-E6, pričom môže využívať hneď dve súčasne. Vďaka lepšej celkovej výdrži zdroja energie užívatelia nasnímajú dvojnásobný počet obrázkov. Canon BG-E21 replikuje tlačidlá z pravej hornej časti tela EOS 6D Mark II a dáva užívateľom úplne rovnaký spôsob použitia zrkadlovky pri fotografovaní vo zvislej polohe, a to bez negatívnych vplyvov na ergonómiu ovládania. Nový grip je skvelým pomocníkom aj pri snímaní s ťažšími objektívmi. Zaisťuje totiž lepšie vyváženie celej zostavy a umožňuje tak pohodlnejšiu prácu.

Ďalšie informácie nájdete na http://www.canon.cz/cameras/eos-6d-mark-ii/.

Canon EOS 200D 

Canon navrhol nový fotoaparát tak, aby užívatelia mohli posunúť kreativitu a obrazovú kvalitu svojich snímok na novú úroveň. Digitálna zrkadlovka EOS 200D je preto dokonalou náhradou pre všetkých nadšencov fotografujúcich pomocou inteligentných telefónov, ktorí urobia ďalší krok a zaobstarajú si svoj prvý skutočný fotoaparát.


Nová digitálna zrkadlovka je vhodná pre kohokoľvek, kto hľadá štýlovo ľahký a ľahko použiteľný upgrade existujúceho prístroja. Vďaka svojim vlastnostiam a kompaktným rozmerom je EOS 200D ideálny pre fotografovanie aj natáčanie filmov a umožňuje zachytenie a následné zdieľanie všetkých životných okamihov. Nová zrkadlovka je správnou voľbou bez ohľadu na to, či používatelia robia snímky zapadajúceho slnka pri Tádž Mahalu alebo fotia rodinu a priateľov v prostredí domova.

Nové špičkové technológie pre rok 2017

Canon EOS 200D je najľahšou digitálnou zrkadlovkou s otočným displejom na svete [1] a využíva najnovšie technológie pre rok 2017. Nový fotoaparát ponúka rad vlastností typických pre najvyššie modely značky Canon, ktoré vždy posktynú najlepšiu možnú obrazovú kvalitu. Vďaka detailom v tieňoch aj jasných oblastiach a úžasnému rozlíšeniu prináša EOS 200D perfektnú kontrolu nad hĺbkou ostrosti
a umožňuje tak všetky zábery obohatiť o prekrásne rozostrené pozadie.

Nová zrkadlovka využíva systém automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi na senzore CMOS, ktorý je najrýchlejší na svete. Umožňuje rýchle aj presné zaostrenie a vysokú ostrosť zaznamenávaných objektov. Najnovší snímač typu APS-C vylepšuje výkon pri zlých svetelných podmienkach a umožňuje robiť nádherné snímky aj po západe slnka a pri svite hviezd.

Súčasťou EOS 200D je tiež najnovší obrazový procesor z dielne spoločnosti Canon - DIGIC 7. Tento pomyselný mozog automaticky a pri všetkých situáciách optimalizuje nastavenia fotoaparátu - výsledné zábery sú tak zakaždým v neobyčajnej kvalite a s nízkym šumom.

Jednoduché použitie a výnimočná obrazová kvalita

Užívatelia modelu EOS 200D určite ocenia aj jeho hľadáčik a otočný displej, ktorý podporuje dotykové ovládanie. Tieto vlastnosti sú pre prvé skúsenosti s digitálnymi zrkadlovkami veľmi dôležité. Dokonale jasný hľadáčik umožňuje pohodlné priblíženie k objektu autorovho záujmu a otočný displej je skvelým pomocníkom pre obstaranie ťažkých záberov z akejkoľvek pozície. A vďaka ľahkému prepínaniu medzi hľadáčikom a displejom je získanie dokonalých snímok vždy celkom jednoduché. Nechýba ani dotykové ovládanie, ktoré ešte viac uľahčuje prechod od chytrého telefónu k fotoaparátu.

Nový fotoaparát sa môže pochváliť intuitívnym užívateľským rozhraním so sprievodcom, ktorý prehľadne vysvetľuje jednotlivé použité funkcie. Vizuálny opis uľahčuje pochopiť, ako zmeny v nastavení ovplyvnia výslednú podobu snímky. Užívatelia môžu tohto sprievodcu kedykoľvek vypnúť, napríklad vtedy, ak sa z nich stanú skutoční experti.

Štýlové prevedenie a kompatibilita s chytrými telefónmi [2]

Canon EOS 200D je prvou digitálnou zrkadlovkou s režimom pre snímanie selfie snímok a ponúka napríklad vyhladenie pokožky alebo rozostrenie pozadia. Nový fotoaparát je tak ideálny pre všetkých vášnivých vyznávačov služby Instagram. Módni nadšenci môžu navyše prostredníctvom EOS 200D vyjadriť svoj štýl ešte pred zhotovením prvej snímky. Nová zrkadlovka je totiž k dispozícii v osobitých farbách: v tradičnej čiernej, v odvážnej bielej a klasikou inšpirovanej strieborno hnedej kombinácii.

Vo vlastnostiach najnovšieho modelu nechýba ani kompatibilita s chytrými telefónmi [3] alebo vstavaná Wi-Fi a Bluetooth [4] konektivita. Užívatelia tak môžu svoje fotografie rýchlo zdieľať na sociálnych sieťach aj počas ciest prostredníctvom aplikácie Canon Camera Connect.

Nová digitálna zrkadlovka je úžasne ľahký a pohodlný fotoaparát, ktorý stavia na najnovších technológiách značky Canon. Nový model je kompatibilný s ekosystémom EOS objektívov, bleskov aj ďalšieho príslušenstva a uľahčuje obstaranie akéhokoľvek záberu. Vďaka štýlovému prevedeniu, ktoré zodpovedá aktuálnym módnym trendom je navyše EOS 200D ideálnym zariadením pre užívateľov inteligentných telefónov a kompaktných fotoaparátov. Môžu tak svoju kreativitu posunúť na novú úroveň.

Ochranný látkový obal PC-E1

Látkový obal PC-E1 predstavuje jednoduchú a pohodlnú formu ochrany EOS 200D alebo ľubovoľného iného fotoaparátu systému EOS pre začiatočníkov. Užívatelia môžu obal pripevniť k popruhu fotoaparátu a mať ho neustále po ruke. Použitie zjednodušuje aj elastický remienok pre stiahnutie obalu okolo prístroja. Canon
PC-E1 je ideálny pre fotografovanie na cestách a zaisťuje bezpečie aj pohotovú dostupnosť fotoaparátu.

Ďalšie informácie sú dostupné na http://www.canon.cz/cameras/eos-200d/

[1] Najľahšia digitálna zrkadlovka na svete: najľahšia digitálna zrkadlovka so snímačom typu APS-C a s otočným displejom. Hmotnosť 453 gramov platí pre čierny model na základe štandardných testov asociácie CIPA. Údaje vychádzajú z prieskumu spoločnosti Canon k 28. júnu 2017.

[2] S operačným systémom iOS 8.4 (alebo novším) alebo Android 5.0 (alebo novším). Aplikácia Canon Camera Connect je dostupná na stiahnutie v obchodoch Apple App Store a Google Play.

[3] S operačným systémom iOS 8.4 (alebo novším) alebo Android 5.0 (alebo novším). Aplikácia Canon Camera Connect je dostupná na stiahnutie v obchodoch Apple App Store a Google Play.

[4] Neustále prepojenie fotoaparátu s chytrým telefónom prostredníctvom technológie Bluetooth vyžaduje počiatočné nastavenie pomocou aplikácie Canon Camera Connect. Stabilita prepojenia závisí od konkrétneho modelu chytrého zariadenia a od ďalších podmienok. Bluetooth a príslušné logá sú registrované ochranné známky Bluetooth SIG, Inc. a spoločnosť Canon Europe je oprávnená k ich primeranému používaniu. Ostatné ochranné známky a obchodné názvy sú majetkom príslušných vlastníkov. Vyžaduje technológiu Bluetooth verzie 4 alebo novšiu a operačný systém iOS 8.4 (alebo novší) alebo Android 5.0 (alebo novší).

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
josseee
2017-06-29 16:24:41
mmm...to bude zas diskusia...idem si spravit popkorn

a sak rovno aj zarypnem, nech to tu buble: preco sa Canon marketeri nepochvalia s tym masivnym 98-percentnym pokrytim hladacika? Sak 98 je vela...ci?
 
blahoslav J B Art
2017-06-29 16:45:42
parada ... toto musi fotit aj same
 
Realogic
2017-06-29 17:10:41
tá stabilizácia je iba vo video režime? . . . . rozumiem . . . inak sa nebudú predávať IS - kové sklá
 
Ultra TXF
2017-06-29 17:29:00
príspevok od: josseee
mmm...to bude zas diskusia...idem si spravit popkorn

a sak rovno aj zarypnem, nech to tu buble: preco sa Canon marketeri nepochvalia s tym masivnym 98-percentnym pokrytim hladacika? Sak 98 je vela...ci?
Hľadáčik by bol najmenší problém, 2% mám na háku.
Čo ale nechápem, prečo išli dole oproti 80D s časmi na 1/4000 a sync na 1/180 .
Ešte aj tá 1/4000 ....neviem či som niekedy v živote použil 1/8000, asi nie, ale sync 1/250 je fajn.
 
Ultra TXF
2017-06-29 17:32:15
80D má lepšie ešte aj rozloženie ostriacich bodov po ploche, zaberá väčšiu časť, 6D II ich má narvané v strede. Je to veľkosťou snímača , chápem,ale mohli ich trochen viac roztiahnuť.
 
josseee
2017-06-29 17:37:43
príspevok od: Ultra TXF
Hľadáčik by bol najmenší problém, 2% mám na háku.
Čo ale nechápem, prečo išli dole oproti 80D s časmi na 1/4000 a sync na 1/180 .
Ešte aj tá 1/4000 ....neviem či som niekedy v živote použil 1/8000, asi nie, ale sync 1/250 je fajn.
ono, mne to tak nejak udrelo do oci ked som pozeral specs desi inde... viem ze 2 percenta neni vela, ale v roku 2017 davat do fotaku za 2 tisic eur kukatko s neuplnym pokrytim mi prislo tak nejak trapne...
 
josseee
2017-06-29 17:41:29
príspevok od: Realogic
tá stabilizácia je iba vo video režime? . . . . rozumiem . . . inak sa nebudú predávať IS - kové sklá
ta stabilizacia je softwarova... inymi slovami marketingova
 
markato1
2017-06-29 17:48:29
uz sa tesim na fotky
 
acton
2017-06-29 18:04:10
príspevok od: josseee
ta stabilizacia je softwarova... inymi slovami marketingova
riesit stabilizaciu vo fotoaparate je to iste ako riesit ci je obal z kovu alebo plastu, mam iba jeden objektiv so stabilizaciou ale robi rovnake fotografie ako tie bez stabilizacie, ked pridu fotoaparaty ktore budeme ovladat myslienkami tak budeme riesit fotaky ktore tuto funkciu nebudu mat... uz aj ta stabilizacia vo mne evokuje, ze to uz nie je klasicke fotografovanie uz sa to ubera inou cestou.
 
josseee
2017-06-29 18:13:37
príspevok od: acton
riesit stabilizaciu vo fotoaparate je to iste ako riesit ci je obal z kovu alebo plastu, mam iba jeden objektiv so stabilizaciou ale robi rovnake fotografie ako tie bez stabilizacie, ked pridu fotoaparaty ktore budeme ovladat myslienkami tak budeme riesit fotaky ktore tuto funkciu nebudu mat... uz aj ta stabilizacia vo mne evokuje, ze to uz nie je klasicke fotografovanie uz sa to ubera inou cestou.
wow, vyhravas titul za najscestnejsie prirovnanie tyzdna Vyber kov verzus plast ma NULOVY vplyv na vystup. Stabilizacia spravi z rostraseneho videa video hladke (mno, hladsie...) popripade ti umozni pri foteni udrzat dlhsie casy z ruky. To ze ty zrovna stabilizaciu pri svojom style fotenia nevyuzijes este neznamena ze to same plati pre vsetkych..nebud taky sebestredny actone
 
acton
2017-06-29 18:24:59
príspevok od: josseee
wow, vyhravas titul za najscestnejsie prirovnanie tyzdna Vyber kov verzus plast ma NULOVY vplyv na vystup. Stabilizacia spravi z rostraseneho videa video hladke (mno, hladsie...) popripade ti umozni pri foteni udrzat dlhsie casy z ruky. To ze ty zrovna stabilizaciu pri svojom style fotenia nevyuzijes este neznamena ze to same plati pre vsetkych..nebud taky sebestredny actone
pokial viem rec bola o stabilizacii pri foteni
 
acton
2017-06-29 18:31:02
príspevok od: josseee
wow, vyhravas titul za najscestnejsie prirovnanie tyzdna Vyber kov verzus plast ma NULOVY vplyv na vystup. Stabilizacia spravi z rostraseneho videa video hladke (mno, hladsie...) popripade ti umozni pri foteni udrzat dlhsie casy z ruky. To ze ty zrovna stabilizaciu pri svojom style fotenia nevyuzijes este neznamena ze to same plati pre vsetkych..nebud taky sebestredny actone
ty musis byt na hlavu clovece a este sa v tom vyzivas.
 
josseee
2017-06-29 18:31:08
príspevok od: acton
pokial viem rec bola o stabilizacii pri foteni
uff, to fakt mam za teba poriadne citat? Sak pisem aj o foteni: "...popripade ti umozni pri foteni udrzat dlhsie casy z ruky..."
...chlape s tebou je dobra diskusia
 
acton
2017-06-29 18:35:50
príspevok od: josseee
uff, to fakt mam za teba poriadne citat? Sak pisem aj o foteni: "...popripade ti umozni pri foteni udrzat dlhsie casy z ruky..."
...chlape s tebou je dobra diskusia
tak naco robis mudreho naco sluzi stabilizacia pri videu? sebestredny josseee...
 
josseee
2017-06-29 18:38:50
príspevok od: acton
tak naco robis mudreho naco sluzi stabilizacia pri videu? sebestredny josseee...
silne drogy...daj aj mne, nebud lakomy
 
Marcel Rebro
2017-06-29 18:40:49
príspevok od: Ultra TXF
Hľadáčik by bol najmenší problém, 2% mám na háku.
Čo ale nechápem, prečo išli dole oproti 80D s časmi na 1/4000 a sync na 1/180 .
Ešte aj tá 1/4000 ....neviem či som niekedy v živote použil 1/8000, asi nie, ale sync 1/250 je fajn.
1/4000 je dosť limitujúci parameter. Pri fotení so svetelnými sklami (f1.4, f1.8) nie je problém naň naraziť.
 
josseee
2017-06-29 18:56:31
príspevok od: acton
ty musis byt na hlavu clovece a este sa v tom vyzivas.
ale no, nebud zly... pekne spapkaj prasky co doktor predpisal, vypni internet (aj ked fakt nechapem preco ho zaviedli uz aj na psychiatrii) a chod pekne buvat
 
markato1
2017-06-29 19:16:08
príspevok od: josseee
ale no, nebud zly... pekne spapkaj prasky co doktor predpisal, vypni internet (aj ked fakt nechapem preco ho zaviedli uz aj na psychiatrii) a chod pekne buvat
zatial tu mas takmer monolog
 
josseee
2017-06-29 19:21:59
príspevok od: markato1
zatial tu mas takmer monolog
aale...mal som chut si rypnut, ale nie preto ze by som mal potrebu vyvolavat konflikty, ale preto ze ma mierne vytocili chvalospevy na nekonecnu dokonalost canonu z inej diskusie tu na ephote...
ale uz toho lutujem, acton je panbozkov dokonaly trest za rypanie
 
josseee
2017-06-29 19:30:20
príspevok od: markato1
zatial tu mas takmer monolog
no s tebou je tiez teda diskusia...clovek ti pise odpoved a ty medzicasom zmazes polku reakcie...a teraz moja odpoved dava zmysel asi ako automat na kondomy vo vatikane...
 
markato1
2017-06-29 19:33:44
príspevok od: josseee
aale...mal som chut si rypnut, ale nie preto ze by som mal potrebu vyvolavat konflikty, ale preto ze ma mierne vytocili chvalospevy na nekonecnu dokonalost canonu z inej diskusie tu na ephote...
ale uz toho lutujem, acton je panbozkov dokonaly trest za rypanie
cas ukaze ako sa fotak osvedci,teraz je predcasne robit nejake hodnotenia,najme uzivatelom ktori nemaju o takuto techniku zaujem .osobne si myslim ze si svojich zakaznikov najde a aj verim ze budu spokojny,pokial zase nebude nieco ine ,mozno ani nie lepsie,ale trendy
 
Marcel Rebro
2017-06-29 19:36:01
príspevok od: josseee
ale no, nebud zly... pekne spapkaj prasky co doktor predpisal, vypni internet (aj ked fakt nechapem preco ho zaviedli uz aj na psychiatrii) a chod pekne buvat
ad hominem
 
markato1
2017-06-29 19:36:21
príspevok od: josseee
no s tebou je tiez teda diskusia...clovek ti pise odpoved a ty medzicasom zmazes polku reakcie...a teraz moja odpoved dava zmysel asi ako automat na kondomy vo vatikane...
trosku uber,ved komentar som upravil behom par sekund..a uz si stihol reagovat,daj si zatial popcorn ,uvolni sa ,ved o nic nejde..este to tu par dni bude na titulke
 
Johnnny
2017-06-29 19:38:56
príspevok od: acton
riesit stabilizaciu vo fotoaparate je to iste ako riesit ci je obal z kovu alebo plastu, mam iba jeden objektiv so stabilizaciou ale robi rovnake fotografie ako tie bez stabilizacie, ked pridu fotoaparaty ktore budeme ovladat myslienkami tak budeme riesit fotaky ktore tuto funkciu nebudu mat... uz aj ta stabilizacia vo mne evokuje, ze to uz nie je klasicke fotografovanie uz sa to ubera inou cestou.
Tak napriklad E-M1 MK II umoznuje s marketingovou stabilizaciou v 300mm f4 PRO IS (600mm EQ) fotit z ruky ostre fotky na casoch 1/10. Vela stastia pri podobnom pokuse bez nej
 
josseee
2017-06-29 19:44:39
príspevok od: Marcel Rebro
ad hominem
aneb sesty stupen legendarni pyramidy nesouhlasu redaktora Marcela K.
...akurat ze s hominami zacal acton, jak si trosku scrolnes diskusiu nahor
 
acton
2017-06-29 19:46:41
príspevok od: Johnnny
Tak napriklad E-M1 MK II umoznuje s marketingovou stabilizaciou v 300mm f4 PRO IS (600mm EQ) fotit z ruky ostre fotky na casoch 1/10. Vela stastia pri podobnom pokuse bez nej
stabilizator v ostrosti nenahradi stativ.
 
Marcel Rebro
2017-06-29 19:52:34
príspevok od: acton
stabilizator v ostrosti nenahradi stativ.
Ale je skladnejší
 
Johnnny
2017-06-29 19:52:55
príspevok od: acton
stabilizator v ostrosti nenahradi stativ.
Pri istych hranicnych casoch mozno nie. Inokedy je rozdiel minimalny. Inokedy zase nemas stativ so sebou
 
flico.sk
2017-06-29 19:53:13
Tak keď už tam dali stalilizator do tela, tak tam mohli dat už aj Astro Tracer a GPS prijímač, ako to má Pentax v "lepších" modeloch a potom by už asi všetci "Astrokrajinkári" definitévne prešli aj zo Sony (Star Eater Issue) a Nikon (nemá stabilizáciu v tele ani Astro Tracer) na Canon
 
josseee
2017-06-29 19:55:09
príspevok od: markato1
cas ukaze ako sa fotak osvedci,teraz je predcasne robit nejake hodnotenia,najme uzivatelom ktori nemaju o takuto techniku zaujem .osobne si myslim ze si svojich zakaznikov najde a aj verim ze budu spokojny,pokial zase nebude nieco ine ,mozno ani nie lepsie,ale trendy
ved urcite, 6D bol dobry fotak tak v2 isto zly nebude. Muchy ma, ja ich tu tak trochu zaskodnicky vypichujem, aby to nebolo same potlapkavanie po ramene
Svojich fanusikov si zarucene najde. Tak ako kazdy iny fotak. A o tom moje rypanie je: dnes uz neexistuje nieco ako "zly fotak" a nedavne tunajsie zhadzovanie ostatnych znaciek istym canonistom ma trosku vytocilo, tak som tu
 
acton
2017-06-29 20:17:47
príspevok od: josseee
ved urcite, 6D bol dobry fotak tak v2 isto zly nebude. Muchy ma, ja ich tu tak trochu zaskodnicky vypichujem, aby to nebolo same potlapkavanie po ramene
Svojich fanusikov si zarucene najde. Tak ako kazdy iny fotak. A o tom moje rypanie je: dnes uz neexistuje nieco ako "zly fotak" a nedavne tunajsie zhadzovanie ostatnych znaciek istym canonistom ma trosku vytocilo, tak som tu
istym canonistom? to si cital prvy krat ako tu niekto pise svoj nazor o inych znackach? ked tu niekto zhadzuje canon to sa chechtas ale ked sa niekto obuje do inej znacky zjezi sa ti chvost.
 
Ultra TXF
2017-06-29 20:20:57
príspevok od: Marcel Rebro
1/4000 je dosť limitujúci parameter. Pri fotení so svetelnými sklami (f1.4, f1.8) nie je problém naň naraziť.
Nazdar Marcel. Jasne ,že sa to môže stať,ale ťažké, veľké, drahé svetelné objektívy si kupujeme z dôvodu ich benefitu pri nedotatku svetla, kedy naháňaš každý fotón a máš možnosť viac odcloniť bez nutnosti zvyšovať ISO. Pricloniť nie je problém. Ja neviem či niekto fotí dajme tomu portréty za ultra bright sunny day na plnú dieru ,aby narazil na limit 1/4000 .Vždy sa dá pricloniť o 1-2 stupne. Posereš trochu bokeh ? No tak to kompenzuješ "dlhším"sklom. Problém je keď nemôžeš odcloniť.
Ani sync 1/180 nie je zásadný problém, tak počkám na väčšiu tmu 20 min.

Ja to nechápem skôr z marketingového hľadiska, že vyššia rada aparátu má horšie parametre ako nižšia. 6D Mark II je v podstate plnoformátová 80Dčka . Ide teraz o to, či výstup z FF bude o toľko lepší ako z APS-C , že to niekomu vykompenzuje tie horšie parametre.
Ak to robili kvôli 5D Mark IV, tak tam je tých rozdielov podstatne viac, nemuseli kvôli tomu okresávať parametre .
Canon robí občas kraviny. Aspoň z môjho laického pohľadu.
 
josseee
2017-06-29 20:30:27
príspevok od: acton
istym canonistom? to si cital prvy krat ako tu niekto pise svoj nazor o inych znackach? ked tu niekto zhadzuje canon to sa chechtas ale ked sa niekto obuje do inej znacky zjezi sa ti chvost.
zaslepenost... z tej mi jezi chvost
 
sharkyyy
2017-06-29 20:40:56
príspevok od: Ultra TXF
Nazdar Marcel. Jasne ,že sa to môže stať,ale ťažké, veľké, drahé svetelné objektívy si kupujeme z dôvodu ich benefitu pri nedotatku svetla, kedy naháňaš každý fotón a máš možnosť viac odcloniť bez nutnosti zvyšovať ISO. Pricloniť nie je problém. Ja neviem či niekto fotí dajme tomu portréty za ultra bright sunny day na plnú dieru ,aby narazil na limit 1/4000 .Vždy sa dá pricloniť o 1-2 stupne. Posereš trochu bokeh ? No tak to kompenzuješ "dlhším"sklom. Problém je keď nemôžeš odcloniť.
Ani sync 1/180 nie je zásadný problém, tak počkám na väčšiu tmu 20 min.

Ja to nechápem skôr z marketingového hľadiska, že vyššia rada aparátu má horšie parametre ako nižšia. 6D Mark II je v podstate plnoformátová 80Dčka . Ide teraz o to, či výstup z FF bude o toľko lepší ako z APS-C , že to niekomu vykompenzuje tie horšie parametre.
Ak to robili kvôli 5D Mark IV, tak tam je tých rozdielov podstatne viac, nemuseli kvôli tomu okresávať parametre .
Canon robí občas kraviny. Aspoň z môjho laického pohľadu.
Zlata elektronicka uzavierka na fuji. Chcem bokeh pocas slnecneho dna, clona 1.4, cas bezne 1/23000. Ty si cakaj kym sa zotmie alebo fot deti a portrety na clone f22.... Omg...niektore argumenty fakt nechapem. Ostava ti este ND filter...
O Actonovi ani nepisem, ale tipujem to na vek 16-18 rokov typu cim vacsie zrkadlo, tym vacsi fotograf.

Ja uz nechapem tie ruzove okuliare u canonistov...downgrade funkcii, co predviedol na 6d II je snad vysmech...
 
Ultra TXF
2017-06-29 20:58:46
príspevok od: sharkyyy
Zlata elektronicka uzavierka na fuji. Chcem bokeh pocas slnecneho dna, clona 1.4, cas bezne 1/23000. Ty si cakaj kym sa zotmie alebo fot deti a portrety na clone f22.... Omg...niektore argumenty fakt nechapem. Ostava ti este ND filter...
O Actonovi ani nepisem, ale tipujem to na vek 16-18 rokov typu cim vacsie zrkadlo, tym vacsi fotograf.

Ja uz nechapem tie ruzove okuliare u canonistov...downgrade funkcii, co predviedol na 6d II je snad vysmech...
Zase nepreháňaj a nebuď strašne múdry. Nikto nehovorí o fotení detí pri clone 22,ale pricloniť z 1,4 na 2,0 nie je problém. Už vidím ako fotíš deti,ktoré nebstoja na plnú dieru na 1,4 a nemáš 50% záberov mimo.
Okrem toho portrét asi nefotíš na priamom slnku , ak ano,tak musia byť super
 
Mattus1990
2017-06-29 21:00:31
príspevok od: Ultra TXF
Hľadáčik by bol najmenší problém, 2% mám na háku.
Čo ale nechápem, prečo išli dole oproti 80D s časmi na 1/4000 a sync na 1/180 .
Ešte aj tá 1/4000 ....neviem či som niekedy v živote použil 1/8000, asi nie, ale sync 1/250 je fajn.
CSC fotáky sa predbiehajú vo vylepšovaní elek. uzavierky a jej rychlosti(myslím že sú to časi okolo 1/32000) a snažia sa potlačiť banding a rolling shutter...
V takej cenovej kategórii je to tento parameter... nazvyme to diplomaticky, dosť prekvapivý, ten hladáčik je niečo podobné.
...ale ako tu niekto spomínal že Canon väčšiu časť trhu a niektoré parametre proste môže zanedbať
 
Ultra TXF
2017-06-29 21:01:39
príspevok od: Mattus1990
CSC fotáky sa predbiehajú vo vylepšovaní elek. uzavierky a jej rychlosti(myslím že sú to časi okolo 1/32000) a snažia sa potlačiť banding a rolling shutter...
V takej cenovej kategórii je to tento parameter... nazvyme to diplomaticky, dosť prekvapivý, ten hladáčik je niečo podobné.
...ale ako tu niekto spomínal že Canon väčšiu časť trhu a niektoré parametre proste môže zanedbať
No veď píšem, že bto nechápem.
 
acton
2017-06-29 21:07:10
príspevok od: sharkyyy
Zlata elektronicka uzavierka na fuji. Chcem bokeh pocas slnecneho dna, clona 1.4, cas bezne 1/23000. Ty si cakaj kym sa zotmie alebo fot deti a portrety na clone f22.... Omg...niektore argumenty fakt nechapem. Ostava ti este ND filter...
O Actonovi ani nepisem, ale tipujem to na vek 16-18 rokov typu cim vacsie zrkadlo, tym vacsi fotograf.

Ja uz nechapem tie ruzove okuliare u canonistov...downgrade funkcii, co predviedol na 6d II je snad vysmech...
sharkyy a na ktorejze fotografii mas ten bokeh???
 
Mattus1990
2017-06-29 21:14:51
príspevok od: Ultra TXF
No veď píšem, že bto nechápem.
prepáč, odpisoval som tvoj prvý post a potom sa už len bavil na tej prestrelke čo tu je
 
Mattus1990
2017-06-29 21:22:20
príspevok od: acton
sharkyy a na ktorejze fotografii mas ten bokeh???
tak toto je už aké strieľanie do tmy

áno aj sa bieleho dňa sa dajú robiť potréty na plnú dieru keď máš el. uzavierku , to by si neveril čo
https://www.flickr.com/photos/noeltykay/15451641773/
 
markato1
2017-06-29 21:25:32
príspevok od: Mattus1990
tak toto je už aké strieľanie do tmy

áno aj sa bieleho dňa sa dajú robiť potréty na plnú dieru keď máš el. uzavierku , to by si neveril čo
https://www.flickr.com/photos/noeltykay/15451641773/
cvak
 
Ultra TXF
2017-06-29 21:32:24
príspevok od: Mattus1990
tak toto je už aké strieľanie do tmy

áno aj sa bieleho dňa sa dajú robiť potréty na plnú dieru keď máš el. uzavierku , to by si neveril čo
https://www.flickr.com/photos/noeltykay/15451641773/
Ok, to je obyčajný záber stojaceho decka, u kterého je jedno , či bude mať clonu o 2-3 stupne väčšiu. Ale " Portrét " nebudeš fotiť na priamom slnku , pokiaľ chceš aby to dobře vyzeralo. Ale nechcem sa hádať, určite sa stane sem tam, že použiješ kratší čas. Veď hovorím, že mechápem tú 1/4000. Dá sa s tým žiť a prispôsobiť při fotení , ale nechápem to. Zbytoičný downgrade.
 
Ultra TXF
2017-06-29 21:34:59
príspevok od: Mattus1990
tak toto je už aké strieľanie do tmy

áno aj sa bieleho dňa sa dajú robiť potréty na plnú dieru keď máš el. uzavierku , to by si neveril čo
https://www.flickr.com/photos/noeltykay/15451641773/
Ty si to s tou tmou evidentne nepochopil. Hovorím o fotení s bleskom a potrebe priškrtiť ambientné svetlo . 1/250 je super ,ale dá sa prispôsobiť aj 1/180. Zase taký zásadný rozdiel to nie je. Stále sa tá použiť highspeed sync.
 
Mattus1990
2017-06-29 21:55:49
príspevok od: Ultra TXF
Ty si to s tou tmou evidentne nepochopil. Hovorím o fotení s bleskom a potrebe priškrtiť ambientné svetlo . 1/250 je super ,ale dá sa prispôsobiť aj 1/180. Zase taký zásadný rozdiel to nie je. Stále sa tá použiť highspeed sync.
ja vám už nebudem preberať aj estetickejšie fotky s časom 1/32000. išlo len o demoštráciu. to už je na fotografovi ako využite svetelné podmienky a scénu. hádam si každý domyslí že "bokeh" budeš rovnaký pri rôznej expozícii..chytáme sa za slovička.

Ultra TXF a ty si si zasa nepochopil mňa. strieľanie do tmy je na actona ktorý keď nestači s argumentami tak kompe niekde mimo aby odputal pozornosť.

 
Ultra TXF
2017-06-29 22:15:52
príspevok od: Mattus1990
ja vám už nebudem preberať aj estetickejšie fotky s časom 1/32000. išlo len o demoštráciu. to už je na fotografovi ako využite svetelné podmienky a scénu. hádam si každý domyslí že "bokeh" budeš rovnaký pri rôznej expozícii..chytáme sa za slovička.

Ultra TXF a ty si si zasa nepochopil mňa. strieľanie do tmy je na actona ktorý keď nestači s argumentami tak kompe niekde mimo aby odputal pozornosť.

Ok...píšeš ako maďar,ale rozumiem.

Ja som sa osobne nikdy na 1/8000 nedostal. Ale určite sa dá dopracovať aj k 1/32000 keď sa chce. Neviem ako často, ale zrejme sa sem tam podarí.
Ja vidím problém na opačnom konci .

Každopádne je 1/4000 u 6D Mark II nepochopitelná, keď 80D má 1/8000 .
Na tom sa zhodmene

 
Marcel Rebro
2017-06-29 22:20:43
príspevok od: Ultra TXF
Ok...píšeš ako maďar,ale rozumiem.

Ja som sa osobne nikdy na 1/8000 nedostal. Ale určite sa dá dopracovať aj k 1/32000 keď sa chce. Neviem ako často, ale zrejme sa sem tam podarí.
Ja vidím problém na opačnom konci .

Každopádne je 1/4000 u 6D Mark II nepochopitelná, keď 80D má 1/8000 .
Na tom sa zhodmene

200mm, f2.0, 1/8000, ISO200
 
Ultra TXF
2017-06-29 22:28:08
príspevok od: Marcel Rebro
200mm, f2.0, 1/8000, ISO200
ISO 100 nemáš ? Čo by sa stalo ak by si priclonil na 3,2 ? Zásadná zmena kvality bokehu alebo nebodaj nepoužitelná foto? Zrovna tu je to úplne jedno . Při takomto type záberu . Ale ok Marcel ...beriem.
 
marek zelina
2017-06-29 22:36:03
príspevok od: Marcel Rebro
200mm, f2.0, 1/8000, ISO200
cize iso 100 bude 1/4000 a iso 50 bude este dlhsi cas,..to znamena ze aj so 6d sa da fotit.
 
Marcel Rebro
2017-06-29 22:41:58
príspevok od: Ultra TXF
ISO 100 nemáš ? Čo by sa stalo ak by si priclonil na 3,2 ? Zásadná zmena kvality bokehu alebo nebodaj nepoužitelná foto? Zrovna tu je to úplne jedno . Při takomto type záberu . Ale ok Marcel ...beriem.
Nemám. Neviem. Testoval som Nikkor 200/2 VRII. Logicky som fotil na plnú dieru. Ak by som chcel ísť na 3.2 stačil by mi aj 70-200/2.8.
Máš pravdu. Pricloniť sa dá vždy. Len potom nechápem na kerúmáriu vyrábajú tie svetelné sklá. Veď v tme si môžem pre zmenu priblysnúť. Či?
 
marek zelina
2017-06-29 22:43:45
Ludia moji,... canon nieco predstavil tak fanusikovia vsetkych ostatnych znaciek sa pustili do canonu a robi im to ocividne dobre,.... na fotoaparate nasli iba chyby ale dobre veci nepochvali nik + este nie je vonku ziaden test ktory by demonstroval kvalitu tuhoto fotoaparatu. Spominate tu downgrade ohladom rychlosti uzavierky,.... ale neviem ci som ja iny alebo vy,.. no 6d stare malo tiez 1/4000 cas (ano, aj mne sa to nepaci a tak si jednoducho tuto masinku nekupim lebo pouzival aj 1,2 aj 1,4 skla... no nehejtujem to). Osobne si myslim ze to bude dobry stroj,.. spravili v nom par novych veci, ktore isto ulahodia zakaznikom ako napr. idealne rozlisenie, pevne verim ze vykon s vyssim iso bude lepsi aj voci 5d4, vyklopny dotykovy display, 4x viac ostriacich bodov aj ked su blizko seba. Aby sa jasne ukazalo ze kto som co som,...tak ano mam canon,..aktualne fotim s 5d4 ale niesom slepy fanda, dokonca som sa niekolko krat vyjadril ze by ma mrzelo keby isiel nikon dalej dole vodou. Treba predsa zdravu konkurenciu a nech sa predbiehaju v tom kto spravi lepsiu masinku pomer cena/vykon.
 
Marcel Rebro
2017-06-29 22:44:22
príspevok od: marek zelina
cize iso 100 bude 1/4000 a iso 50 bude este dlhsi cas,..to znamena ze aj so 6d sa da fotit.
A pri ISO 5 z toho bude panning, že ..
Expozičný trojuholník poznám a delenie mi ide. Ale nemám ISO100. Ani 50. Naprd foťák. Asi vymením za 6D.
 
marek zelina
2017-06-29 22:50:52
príspevok od: Marcel Rebro
A pri ISO 5 z toho bude panning, že ..
Expozičný trojuholník poznám a delenie mi ide. Ale nemám ISO100. Ani 50. Naprd foťák. Asi vymením za 6D.
ty mozno nemas,.... 6decko ma v ponuke aj 100, aj 50 co je myslim aspon ako taka kompenzacia za ten naprd min exp. cas

Neobhajujem ze je to spravne mat len 1/4000inu (prave preto nemam 6d) ale tak hold,.. potrebovali udrzat rozdiel medzi 5d a 6d
 
Ultra TXF
2017-06-29 22:53:20
príspevok od: Marcel Rebro
Nemám. Neviem. Testoval som Nikkor 200/2 VRII. Logicky som fotil na plnú dieru. Ak by som chcel ísť na 3.2 stačil by mi aj 70-200/2.8.
Máš pravdu. Pricloniť sa dá vždy. Len potom nechápem na kerúmáriu vyrábajú tie svetelné sklá. Veď v tme si môžem pre zmenu priblysnúť. Či?
Svetelné sklá sa vyrábajú preto ,aby si nemusel za hraničných svetelných podmienok zvyšovať ISO a už vonkoncom nie priblyskavať . Ale to predsa vieš.

Ty si testoval ....TESTOVAL ..... Nikkor 200/2 . To znamená chcel si to dať na plnú dieru.
Ok, to ale neznamená,že zrovna takýto záber by bol zásadne horší na f/3,5 .

Ale máš pravdu , ty si využil 1/8000...to je fakt. Na Canone by si dal ISO 100 .
Alebo 50 .
Ja predsa nehovorím, že 1/8000 je blbosť . Nie je , preto sa tam asi dá nastaviť.
Blbosť je že 1/8000 6D nemá , keď 80D ju má. Ale vedel by som s tým žiť.
 
Marcel Rebro
2017-06-29 22:54:49
príspevok od: marek zelina
ty mozno nemas,.... 6decko ma v ponuke aj 100, aj 50 co je myslim aspon ako taka kompenzacia za ten naprd min exp. cas

Neobhajujem ze je to spravne mat len 1/4000inu (prave preto nemam 6d) ale tak hold,.. potrebovali udrzat rozdiel medzi 5d a 6d
Len pre úplnosť - je mi v celku jedno aké parametre má 6D. Reagoval som len na komentár, že 1/8000s zbytočnosť. Pre mňa nie.
 
Marcel Rebro
2017-06-29 22:59:43
príspevok od: Ultra TXF
Svetelné sklá sa vyrábajú preto ,aby si nemusel za hraničných svetelných podmienok zvyšovať ISO a už vonkoncom nie priblyskavať . Ale to predsa vieš.

Ty si testoval ....TESTOVAL ..... Nikkor 200/2 . To znamená chcel si to dať na plnú dieru.
Ok, to ale neznamená,že zrovna takýto záber by bol zásadne horší na f/3,5 .

Ale máš pravdu , ty si využil 1/8000...to je fakt. Na Canone by si dal ISO 100 .
Alebo 50 .
Ja predsa nehovorím, že 1/8000 je blbosť . Nie je , preto sa tam asi dá nastaviť.
Blbosť je že 1/8000 6D nemá , keď 80D ju má. Ale vedel by som s tým žiť.
Fotím dokumenty s m43. Mám na nich sklá 1.2, 1.4 a 1.8. Najmä kvôli foteniu pri nedostatku svetla. Ale sem tam aj kvôli DOF. A tam sa mi už nechce cloniť, keďže DOF je dvojnásobná. Takže 1/8000 sa mi hodí. A týmto na túto tému končím.
 
Ultra TXF
2017-06-29 23:03:42
príspevok od: Marcel Rebro
Len pre úplnosť - je mi v celku jedno aké parametre má 6D. Reagoval som len na komentár, že 1/8000s zbytočnosť. Pre mňa nie.
Počítam, že při tvojom fotení.....karate a podobne, teda mimo iného samozrejme, využiješ tie svetelné sklá podstatne častejšie ako 1/8000.
Bol by zaujímavý údaj koľko tvojich záberov je fotených na plnú dieru a koľko na 1/8000 .
Ja som nepísal,že je to zbytočnosť,ale že je to určite menší problém ako svetelnosť objektívu.
 
marek zelina
2017-06-29 23:13:37
príspevok od: Marcel Rebro
Len pre úplnosť - je mi v celku jedno aké parametre má 6D. Reagoval som len na komentár, že 1/8000s zbytočnosť. Pre mňa nie.
tak reagujes na nespravny koment,..lebo ja som netvrdil ze 1/8000 je zbytocnost
 
Ultra TXF
2017-06-29 23:18:29
príspevok od: Marcel Rebro
Fotím dokumenty s m43. Mám na nich sklá 1.2, 1.4 a 1.8. Najmä kvôli foteniu pri nedostatku svetla. Ale sem tam aj kvôli DOF. A tam sa mi už nechce cloniť, keďže DOF je dvojnásobná. Takže 1/8000 sa mi hodí. A týmto na túto tému končím.
Nikde som nepísal,že sa nehodí 1/8000 alebo že je zbytočná.
Ja nemám žiadny záber s 1/800, teda mimo toho, čo som skúšal, či to naozaj funguje
Podstatnejší problém vidím v 1/180 sync a nahustenom rozmiestnení zaotrovacích bodov ....pre mňa. A tiež končím .
 
Johnnny
2017-06-30 04:40:36
príspevok od: Mattus1990
CSC fotáky sa predbiehajú vo vylepšovaní elek. uzavierky a jej rychlosti(myslím že sú to časi okolo 1/32000) a snažia sa potlačiť banding a rolling shutter...
V takej cenovej kategórii je to tento parameter... nazvyme to diplomaticky, dosť prekvapivý, ten hladáčik je niečo podobné.
...ale ako tu niekto spomínal že Canon väčšiu časť trhu a niektoré parametre proste môže zanedbať
Tak Nikon je na tom rovnako. D750 ma tiez len 1/4000 a ani u CSC nie je bezna mchanicka uzavierka 1/8000. Elektronicka je ta, uz standard, ale tiez je lacnejsia a jednoduchsia. V kazdom pripade by som to neporovnaval.
 
acton
2017-06-30 05:07:09
príspevok od: Mattus1990
tak toto je už aké strieľanie do tmy

áno aj sa bieleho dňa sa dajú robiť potréty na plnú dieru keď máš el. uzavierku , to by si neveril čo
https://www.flickr.com/photos/noeltykay/15451641773/
a co tak ukazat tvoju fotografiu na ktorej je ten bokeh...
 
acton
2017-06-30 05:12:09
príspevok od: Mattus1990
tak toto je už aké strieľanie do tmy

áno aj sa bieleho dňa sa dajú robiť potréty na plnú dieru keď máš el. uzavierku , to by si neveril čo
https://www.flickr.com/photos/noeltykay/15451641773/
a musim uznat, konecne vidim ostru fuji fotografiu...
 
Ultra TXF
2017-06-30 07:00:36
príspevok od: Marcel Rebro
Nemám. Neviem. Testoval som Nikkor 200/2 VRII. Logicky som fotil na plnú dieru. Ak by som chcel ísť na 3.2 stačil by mi aj 70-200/2.8.
Máš pravdu. Pricloniť sa dá vždy. Len potom nechápem na kerúmáriu vyrábajú tie svetelné sklá. Veď v tme si môžem pre zmenu priblysnúť. Či?
Ja viem, že si už skončil,ale......medzi f/2,0 a f/2,8 musí byť bohovsky veľký rozdiel. Ešte ,že ten objetív nemal f/1,0 , to by si ho rval určite na plnú´dietu
toho lyžiara,lebo chcel mať za sebou krásny bokeh
Ja viem, len si ho testoval.....ty si asi jediný fotograf na svete čo fotí lyžiara
s pevným sklom na f/2,0 ....pretože je to nevyhnutne dôleťité.....
 
Marcel Rebro
2017-06-30 07:57:41
príspevok od: Ultra TXF
Ja viem, že si už skončil,ale......medzi f/2,0 a f/2,8 musí byť bohovsky veľký rozdiel. Ešte ,že ten objetív nemal f/1,0 , to by si ho rval určite na plnú´dietu
toho lyžiara,lebo chcel mať za sebou krásny bokeh
Ja viem, len si ho testoval.....ty si asi jediný fotograf na svete čo fotí lyžiara
s pevným sklom na f/2,0 ....pretože je to nevyhnutne dôleťité.....
Máš pravdu. Som jediný fotograf na svete čo fotí šport s pevným sklom na f2. A myslím že touto perlou môžeme naozaj túto tému definitívne uzavrieť.
 
sharkyyy
2017-06-30 08:02:53
Vacsina tu kyda na fuij a olympus. Ale vidim, za canonfilovia su ovela citlivejsi ako fujisti a olympisti. Absolutne ziada sebakritika.
 
sharkyyy
2017-06-30 08:03:22
príspevok od: acton
sharkyy a na ktorejze fotografii mas ten bokeh???
Ty si myslis ze som odfotil v zivote 4 fotky?
 
Johnnny
2017-06-30 08:31:55
príspevok od: sharkyyy
Vacsina tu kyda na fuij a olympus. Ale vidim, za canonfilovia su ovela citlivejsi ako fujisti a olympisti. Absolutne ziada sebakritika.
To zase uplne nie. Sam mam Olympus, ale myslim, ze m4/3 komunita je v tomto smere najmilitantnejsia. Ja osobne tomu ale velmi nerozumiem a pripada mi to detinske. Osobne nemam problem uznat, ze ten snimac je maly, ze sumi, ze hladacik je skaredy a ze to idealne neostri.

Som skor fanusik Canonu a opat nemam problem napisat, ze 6D MK II ma nijak nenadchol aj anpriek tomu, ze som od neho viac necakal. Ze to bude mat 1/4000 uzavierku bolo jasne. Jedine co ma sklamalo je ten hladacik. 98% pokrytie v tej sume je komicke.
 
Ultra TXF
2017-06-30 08:41:37
príspevok od: Marcel Rebro
Máš pravdu. Som jediný fotograf na svete čo fotí šport s pevným sklom na f2. A myslím že touto perlou môžeme naozaj túto tému definitívne uzavrieť.
Ale no....nehovorím, že nikto nefotí "šport" ..... " šport" je straaašne široký pojem ...... samouzrejme že fotí.....keď treba......... hovorím o tom tvojom konkrétnom zábere, ktorý či je na f/2,0 alebo f/3,5 je úplne jedno.
Ty si strašný narcis marcel
 
Ultra TXF
2017-06-30 08:53:47
príspevok od: Ultra TXF
Ale no....nehovorím, že nikto nefotí "šport" ..... " šport" je straaašne široký pojem ...... samouzrejme že fotí.....keď treba......... hovorím o tom tvojom konkrétnom zábere, ktorý či je na f/2,0 alebo f/3,5 je úplne jedno.
Ty si strašný narcis marcel
A ešte marcel...už ti tu niekto vysvetlil, že Canon 6D ma aj ISO 100 a 50, čiže 1/4000 nie je až tak limitujúcim faktorom pre jeho vlastníka .
Bavíme sa o Canone a nie o tvojom Nikone,ktorý má len ISO 200 .
 
Marcel Rebro
2017-06-30 09:05:44
príspevok od: Ultra TXF
A ešte marcel...už ti tu niekto vysvetlil, že Canon 6D ma aj ISO 100 a 50, čiže 1/4000 nie je až tak limitujúcim faktorom pre jeho vlastníka .
Bavíme sa o Canone a nie o tvojom Nikone,ktorý má len ISO 200 .
Opakujem sa ale nevadí. Je mi šumafuk aké ISO má 6D.

Reagoval som na Tvoju vetu "Ešte aj tá 1/4000 ....neviem či som niekedy v živote použil 1/8000, asi nie".

Ja 1/8000 používam. Bodka. Či to má logiku, alebo nie a či mám pricloniť o 1EV alebo nie nechaj láskavo na mňa.
 
Realogic
2017-06-30 09:27:29
príspevok od: josseee
ta stabilizacia je softwarova... inymi slovami marketingova
dakujem za upresnenie už v tom mám jasno
 
josseee
2017-06-30 10:41:34
príspevok od: Realogic
dakujem za upresnenie už v tom mám jasno
ako nevravim ze je to nepouzitelna vec, len to ze je to tak "trochu" (ehm, nie trochu ale riadne) zavadzanie od canonu. Co tato vec robi je ze cropuje obraz (cim degraduje kvalitu) a tak ziskava priestor na softwarove vyhladenie priamo vo fotaku. To isto mozes spravit sam v postprocese (warp stabilization). Akurat mas nad vecami vacsiu kontrolu takze vysledok moze byt lepsi. Kazdopadne, toto je dovod preco canon ponuka tuto "stabilizaciu" len vo videu a nie pri foteni.
 
acton
2017-06-30 14:56:18
príspevok od: sharkyyy
Vacsina tu kyda na fuij a olympus. Ale vidim, za canonfilovia su ovela citlivejsi ako fujisti a olympisti. Absolutne ziada sebakritika.
neviem co tu furt bluznis, pisal si tu o bokehu pritom na tvojich 4 fotografiach ziadny nevidim? o akej sebakritike pises? ked pozeram na tvoje fotografie, ze ta vobec napada slovo sebakritika u niekoho ineho.
 
pridalamichal
2017-06-30 18:31:39
... a ja najradšej fotím tým čo mám, lebo tým čo nemám nefotím !

btw : je to tu jak na pieskovisku, ale rehocem sa na tom dobre
 
Matúš Vasilko
2017-06-30 21:01:10
tak teraz riadna dilema - či vrazit do niekolkoročnej technologie canonu 5d III alebo novej 6d II, ide o moju prvu kupu full frame
 
fatality
2017-06-30 21:13:32
príspevok od: Matúš Vasilko
tak teraz riadna dilema - či vrazit do niekolkoročnej technologie canonu 5d III alebo novej 6d II, ide o moju prvu kupu full frame
a co tak sony,nikon alebo pentax? ☺
 
fatality
2017-06-30 21:16:08
príspevok od: Mattus1990
tak toto je už aké strieľanie do tmy

áno aj sa bieleho dňa sa dajú robiť potréty na plnú dieru keď máš el. uzavierku , to by si neveril čo
https://www.flickr.com/photos/noeltykay/15451641773/
akurat,ze keby to dal na iso100 namiesto 800,tak mu mozno staci aj mechanicka..☺..
 
Matúš Vasilko
2017-06-30 21:18:17
príspevok od: fatality
a co tak sony,nikon alebo pentax? ☺
hm, to mi ani nenapadlo ale inu znacku nateraz nezvazujem,
 
acton
2017-06-30 21:22:47
príspevok od: Matúš Vasilko
tak teraz riadna dilema - či vrazit do niekolkoročnej technologie canonu 5d III alebo novej 6d II, ide o moju prvu kupu full frame
jednoznacne 5d m3, ja som mal 5d m2 a teraz mam 6d a 5d bol omnoho lepsi a tak isto to aj je s 5d m3 vs 6d m2.
 
Lukáš Fendek
2017-06-30 21:37:45
Mam 6D z Magic Laterm softvarom a velka spokojnosť uvidíme ci Magic Laterm odomkne 4K video na 6dmkII potom začnem uvazovat o kupe
 
fatality
2017-06-30 22:05:39
príspevok od: Matúš Vasilko
hm, to mi ani nenapadlo ale inu znacku nateraz nezvazujem,
jaaj,ked mas canon equipment,to je jasne..
 
MagickVamp
2017-06-30 23:25:00
príspevok od: fatality
a co tak sony,nikon alebo pentax? ☺
ved daj aj typy s cenovkami ked uz nadhadzujes na nejaky FF z inej znacky s ostrenim ktore sa vyrovna 6d mkii, daco spolahlive s dobrym vystupom a vybornym vysokym iso. Ja som to prezeral do detailov ale 6dmkii mi vychadza najlepsie. So 6d som bol tak spokojny ze ho ani nepredavam, len mu kupim braceka. Ale daj typ teda na daco konkretne kolo 2000.
 
josseee
2017-07-01 01:03:59
príspevok od: MagickVamp
ved daj aj typy s cenovkami ked uz nadhadzujes na nejaky FF z inej znacky s ostrenim ktore sa vyrovna 6d mkii, daco spolahlive s dobrym vystupom a vybornym vysokym iso. Ja som to prezeral do detailov ale 6dmkii mi vychadza najlepsie. So 6d som bol tak spokojny ze ho ani nepredavam, len mu kupim braceka. Ale daj typ teda na daco konkretne kolo 2000.
a7III...za par mesiacov
 
MagickVamp
2017-07-01 09:10:25
príspevok od: josseee
a7III...za par mesiacov
A co naviac ponukne ohladom fotenia? Otazny je cip, ktory na vyssich ISO u Sony stale sumi. (A7rii je vynimkou, tam sa mi to celkom pozdava). Takze ok aj by som pockal ako sa im podari cip. Ale druhy bod je ostrenie, viem ze nedosiahne kvalit 6DmkII, lebo silno pochybujem ci ostrenim vobec A9 ho dorovna. Ale budiz, lebo mne az tak brutal ostrenie netreba a staci ak bude mat par bodov ktore budu ostrit rychlejsie a rovnako presne a citlivo ako ostri stredovy na starom 6D. Ak prejdem na objektivy, tak to je asi najvacsie minus Sony, drahe a kvalitou len zospodu sa blizia k Canon a Nikon verziam...riesenie ale samozrejme existuje v podobe adapteru, ktory ako mi pri Canon M5 bolo povedane popiera zmysel CSC, ale zas vedel by som si predstavit dat adapter a objektivy co mam na Canon..... Ale je tu vela ale....a vsetky tieto kompromisy by som mozno spravil, keby tam dali 2 sloty! To je to co najviac zerie vacsinu, ze ich Canon takto nuti ist do 5DmkIV ak je to pre nich dvolezite. Lenze aj Sony ma dvojslotove len profi modely A7r a A9. Si myslis ze ma A7III nenapadlo? Ked som zistil ze nebudu dva sloty v 6DmkII, tiez som si povedal..jebe* na zidov idem do Sony...lenze realne ak nebudu dva sloty, prt mi ponukne, akurat na objektivoch preplatim.
 
josseee
2017-07-01 11:27:23
príspevok od: MagickVamp
A co naviac ponukne ohladom fotenia? Otazny je cip, ktory na vyssich ISO u Sony stale sumi. (A7rii je vynimkou, tam sa mi to celkom pozdava). Takze ok aj by som pockal ako sa im podari cip. Ale druhy bod je ostrenie, viem ze nedosiahne kvalit 6DmkII, lebo silno pochybujem ci ostrenim vobec A9 ho dorovna. Ale budiz, lebo mne az tak brutal ostrenie netreba a staci ak bude mat par bodov ktore budu ostrit rychlejsie a rovnako presne a citlivo ako ostri stredovy na starom 6D. Ak prejdem na objektivy, tak to je asi najvacsie minus Sony, drahe a kvalitou len zospodu sa blizia k Canon a Nikon verziam...riesenie ale samozrejme existuje v podobe adapteru, ktory ako mi pri Canon M5 bolo povedane popiera zmysel CSC, ale zas vedel by som si predstavit dat adapter a objektivy co mam na Canon..... Ale je tu vela ale....a vsetky tieto kompromisy by som mozno spravil, keby tam dali 2 sloty! To je to co najviac zerie vacsinu, ze ich Canon takto nuti ist do 5DmkIV ak je to pre nich dvolezite. Lenze aj Sony ma dvojslotove len profi modely A7r a A9. Si myslis ze ma A7III nenapadlo? Ked som zistil ze nebudu dva sloty v 6DmkII, tiez som si povedal..jebe* na zidov idem do Sony...lenze realne ak nebudu dva sloty, prt mi ponukne, akurat na objektivoch preplatim.
-podla rumors AF modul ma byt ten samy co je v A9, tj ostrenie bliziace sa D5 (v tomto low light AF teste dokonca dopadlo lepsie: http://www.youtube.com/watch?v=KX1sfy__7A4&t=19m36s )
-co sa tyka objektivov: ano su drahe, ale kvalitou urcite nie "zospodu" to mas skade??? Dolezite fl su s prehladom porovnatelne a mnohe dokonca lepsie oproti canon verziam (kopec canon skiel su zo starej ery a nedokazu resolvovat ani polovicu rozlisenia modernych high-mpx senzorov)
-senzor bude novy, vysokeho isa by som sa nebal

Ono, neverim tomu ze A7III nedokaze nieco z toho co ponuka 6Dii, ale na druhu stranu A7 ponukne viac (teda az na tu vydrz baterky vsakze, uvidime ci nova a7 dostane lepsiu baterku ktora je v9):
-SKUTOCNA stabilizacia (nie marketingovy odrb ako predviedol canon)
-lepsi DR
-bezhlucna spust (mega navykove, inak uz takmer ani nefotim)
-4K video (a kopec inych veci okolo videa ktore je na 6dii riadne osekane)
-specialne ostriace mody ako "ostrenie na oko" (vysoko navykova funkcia)
-100 percentne pokrytie hladacika (je vrchol trapnosti ze canon v roku 2017 vo fotaku za 2000eur ponuka neuplne pokrytie kukatka)
-AF pokrytie bodov na celej ploche, nie natlacene v strede
-EVF (ano, subjektivne... osobne EVF beriem ako vyhodu, ty mozno nie)
-velkost,vaha
-neporovnatelne jednoduchsie manualne ostrenie-focus peaking
-review vyfotenej fotky v hladaciku (za silneho slnka pri DLSR poriadne nevidis co si nafotil)
-burst mod bez blackoutu v hladaciku (uvidime ci sa toto dostane do A7iii...ale malo by)

Ako nechcel som sa zacat hadat alebo co, ale naozaj som na tu vasu canonisticku zaslepenost alergicky...
 
fatality
2017-07-01 13:27:14
príspevok od: josseee
-podla rumors AF modul ma byt ten samy co je v A9, tj ostrenie bliziace sa D5 (v tomto low light AF teste dokonca dopadlo lepsie: http://www.youtube.com/watch?v=KX1sfy__7A4&t=19m36s )
-co sa tyka objektivov: ano su drahe, ale kvalitou urcite nie "zospodu" to mas skade??? Dolezite fl su s prehladom porovnatelne a mnohe dokonca lepsie oproti canon verziam (kopec canon skiel su zo starej ery a nedokazu resolvovat ani polovicu rozlisenia modernych high-mpx senzorov)
-senzor bude novy, vysokeho isa by som sa nebal

Ono, neverim tomu ze A7III nedokaze nieco z toho co ponuka 6Dii, ale na druhu stranu A7 ponukne viac (teda az na tu vydrz baterky vsakze, uvidime ci nova a7 dostane lepsiu baterku ktora je v9):
-SKUTOCNA stabilizacia (nie marketingovy odrb ako predviedol canon)
-lepsi DR
-bezhlucna spust (mega navykove, inak uz takmer ani nefotim)
-4K video (a kopec inych veci okolo videa ktore je na 6dii riadne osekane)
-specialne ostriace mody ako "ostrenie na oko" (vysoko navykova funkcia)
-100 percentne pokrytie hladacika (je vrchol trapnosti ze canon v roku 2017 vo fotaku za 2000eur ponuka neuplne pokrytie kukatka)
-AF pokrytie bodov na celej ploche, nie natlacene v strede
-EVF (ano, subjektivne... osobne EVF beriem ako vyhodu, ty mozno nie)
-velkost,vaha
-neporovnatelne jednoduchsie manualne ostrenie-focus peaking
-review vyfotenej fotky v hladaciku (za silneho slnka pri DLSR poriadne nevidis co si nafotil)
-burst mod bez blackoutu v hladaciku (uvidime ci sa toto dostane do A7iii...ale malo by)

Ako nechcel som sa zacat hadat alebo co, ale naozaj som na tu vasu canonisticku zaslepenost alergicky...
to je novy level fanboys..☺..
"ja niesom canon fanboy,nepaci sa mi ich politika,da sa im vytknut strasne vela veci a mohol by som kludne fotit hocicim,pacia sa
mi rozne modely od roznych znaciek,ale..canon je predsalen najlepsi a v konecnom dosledku mu ziadna znacka nesiaha ani po paty" 😁
 
MagickVamp
2017-07-01 13:31:12
príspevok od: josseee
-podla rumors AF modul ma byt ten samy co je v A9, tj ostrenie bliziace sa D5 (v tomto low light AF teste dokonca dopadlo lepsie: http://www.youtube.com/watch?v=KX1sfy__7A4&t=19m36s )
-co sa tyka objektivov: ano su drahe, ale kvalitou urcite nie "zospodu" to mas skade??? Dolezite fl su s prehladom porovnatelne a mnohe dokonca lepsie oproti canon verziam (kopec canon skiel su zo starej ery a nedokazu resolvovat ani polovicu rozlisenia modernych high-mpx senzorov)
-senzor bude novy, vysokeho isa by som sa nebal

Ono, neverim tomu ze A7III nedokaze nieco z toho co ponuka 6Dii, ale na druhu stranu A7 ponukne viac (teda az na tu vydrz baterky vsakze, uvidime ci nova a7 dostane lepsiu baterku ktora je v9):
-SKUTOCNA stabilizacia (nie marketingovy odrb ako predviedol canon)
-lepsi DR
-bezhlucna spust (mega navykove, inak uz takmer ani nefotim)
-4K video (a kopec inych veci okolo videa ktore je na 6dii riadne osekane)
-specialne ostriace mody ako "ostrenie na oko" (vysoko navykova funkcia)
-100 percentne pokrytie hladacika (je vrchol trapnosti ze canon v roku 2017 vo fotaku za 2000eur ponuka neuplne pokrytie kukatka)
-AF pokrytie bodov na celej ploche, nie natlacene v strede
-EVF (ano, subjektivne... osobne EVF beriem ako vyhodu, ty mozno nie)
-velkost,vaha
-neporovnatelne jednoduchsie manualne ostrenie-focus peaking
-review vyfotenej fotky v hladaciku (za silneho slnka pri DLSR poriadne nevidis co si nafotil)
-burst mod bez blackoutu v hladaciku (uvidime ci sa toto dostane do A7iii...ale malo by)

Ako nechcel som sa zacat hadat alebo co, ale naozaj som na tu vasu canonisticku zaslepenost alergicky...
Hmm a myslis ze jediny podstatny rozdiel medzi a9 a a7iii budu tie dva sloty?
 
MagickVamp
2017-07-01 13:39:35
príspevok od: fatality
to je novy level fanboys..☺..
"ja niesom canon fanboy,nepaci sa mi ich politika,da sa im vytknut strasne vela veci a mohol by som kludne fotit hocicim,pacia sa
mi rozne modely od roznych znaciek,ale..canon je predsalen najlepsi a v konecnom dosledku mu ziadna znacka nesiaha ani po paty" 😁
Ja nemam rad funboys v ziadnej znacke, len to chce argumenty ako to co napisal joseee. Jeden clovek nikdy nevie vsetko. viem ze sa uvazuje o ostreni z a9. Viem ze sony ma problem so sumom na vyssich iso...sum na a7ii je z mojho pohladu priserny....sum a7r2 je na to mnozstvo megapixlov zas super. Neviem zatial ako je na tom cip z a9 a aky cip bude mat a7iii. Aka bude podoba a7iii je nejasne ale na 90% nebude mat dva sloty a tiez malo pravdepodobne ze medzi a9 a a7iii bude rozdiel len v 2 slotoch to by bola velmi dobra kupa. Ved kym bude 6dmkii v obchodoch tak a7iii snad uvedu. A7iii je zatial jediny schopny adept, len rumor je rumor...o 6d sa toho tiez popisalo ze nebude mat dual pixel ze citlivost bude -5EV a obcas aj 2 sloty boli nadhodene, dokonca ze mozno bude csc a tiez ze bude vyrazne lahsia...a aha...
 
josseee
2017-07-01 13:58:31
príspevok od: MagickVamp
Hmm a myslis ze jediny podstatny rozdiel medzi a9 a a7iii budu tie dva sloty?
nie..myslim ze podstany rozdiel bude tych 20 fps (a7iii bude mat cca 6), obrovsky buffer (na to ze je to mirrorles) a superrychly readout senzora (kotry zabranuje distorcii, bandingu a jello efektu)

co sa tyka ostrenia, tak opakujem ze to je rumor (ale vraj od overeneho zdroja)

ale inak, aby som bol ferovy, zabudol som jednu vyhodu canonu...aj ked zas subjektivnu (vela ludi to vidi inak) a to su farby. Proste sa mi pacia canonacke jpegy a sony jpeg engine podla mna stoji za prd. Samozrejme kedze fotim do raw tak mi to je vo finale viacmenej jedno, ale aj tak je s canonackymi farbami menej prplacky.
 
MagickVamp
2017-07-01 14:03:35
príspevok od: josseee
-podla rumors AF modul ma byt ten samy co je v A9, tj ostrenie bliziace sa D5 (v tomto low light AF teste dokonca dopadlo lepsie: http://www.youtube.com/watch?v=KX1sfy__7A4&t=19m36s )
-co sa tyka objektivov: ano su drahe, ale kvalitou urcite nie "zospodu" to mas skade??? Dolezite fl su s prehladom porovnatelne a mnohe dokonca lepsie oproti canon verziam (kopec canon skiel su zo starej ery a nedokazu resolvovat ani polovicu rozlisenia modernych high-mpx senzorov)
-senzor bude novy, vysokeho isa by som sa nebal

Ono, neverim tomu ze A7III nedokaze nieco z toho co ponuka 6Dii, ale na druhu stranu A7 ponukne viac (teda az na tu vydrz baterky vsakze, uvidime ci nova a7 dostane lepsiu baterku ktora je v9):
-SKUTOCNA stabilizacia (nie marketingovy odrb ako predviedol canon)
-lepsi DR
-bezhlucna spust (mega navykove, inak uz takmer ani nefotim)
-4K video (a kopec inych veci okolo videa ktore je na 6dii riadne osekane)
-specialne ostriace mody ako "ostrenie na oko" (vysoko navykova funkcia)
-100 percentne pokrytie hladacika (je vrchol trapnosti ze canon v roku 2017 vo fotaku za 2000eur ponuka neuplne pokrytie kukatka)
-AF pokrytie bodov na celej ploche, nie natlacene v strede
-EVF (ano, subjektivne... osobne EVF beriem ako vyhodu, ty mozno nie)
-velkost,vaha
-neporovnatelne jednoduchsie manualne ostrenie-focus peaking
-review vyfotenej fotky v hladaciku (za silneho slnka pri DLSR poriadne nevidis co si nafotil)
-burst mod bez blackoutu v hladaciku (uvidime ci sa toto dostane do A7iii...ale malo by)

Ako nechcel som sa zacat hadat alebo co, ale naozaj som na tu vasu canonisticku zaslepenost alergicky...
A co sa tyka objektivov zas na ne pozriem, naposledy ked som porovnaval mi prisli drahe a este aj neadekvatne drahe. Pozriem alternativu k canon 16-35 f4, velmi kvalitne sklo, f4 plne postacuje...cena kolo 900. Potom viem ze 24-105 nema tak 24-70f4 v cene kolo 800. A canon 100-400L2 ktory stoji 2000. Pozriem na ostrost, rychlost a ceny a som zvefavy co mi vyjde.
 
fatality
2017-07-01 14:23:32
príspevok od: MagickVamp
Ja nemam rad funboys v ziadnej znacke, len to chce argumenty ako to co napisal joseee. Jeden clovek nikdy nevie vsetko. viem ze sa uvazuje o ostreni z a9. Viem ze sony ma problem so sumom na vyssich iso...sum na a7ii je z mojho pohladu priserny....sum a7r2 je na to mnozstvo megapixlov zas super. Neviem zatial ako je na tom cip z a9 a aky cip bude mat a7iii. Aka bude podoba a7iii je nejasne ale na 90% nebude mat dva sloty a tiez malo pravdepodobne ze medzi a9 a a7iii bude rozdiel len v 2 slotoch to by bola velmi dobra kupa. Ved kym bude 6dmkii v obchodoch tak a7iii snad uvedu. A7iii je zatial jediny schopny adept, len rumor je rumor...o 6d sa toho tiez popisalo ze nebude mat dual pixel ze citlivost bude -5EV a obcas aj 2 sloty boli nadhodene, dokonca ze mozno bude csc a tiez ze bude vyrazne lahsia...a aha...
ale ved argumentov aka porovnani parametrov je plny web..naco sa opakovat?
+ netrpi kazdy gear obsesiou a grafomaniou zaroven ☺
 
MagickVamp
2017-07-01 15:35:41
príspevok od: fatality
ale ved argumentov aka porovnani parametrov je plny web..naco sa opakovat?
+ netrpi kazdy gear obsesiou a grafomaniou zaroven ☺
Ani nie a7iii je este len rumor.... a neviem co cakas? Ze ludia teraz s prichodom 6dmkii rozpredaju canony? A dokonca este len tak lebo tebe sa zda ze 6dmkii neponuka dost? Znovu ti vravim ze ja ako majitel 6d som nespokojny s jedinou vecou a to ze nebudu 2 sloty. Sony rumor sledujem len zbezne takze o a7iii len zbezne ze tiez nebudu 2 sloty. Ak bude mechanicka 5osa, dobre vysoke iso a ostrenie a najdem sa v objektivoch za podobne ceny ako v canone som ochotny uvazovat, je to zas investicia na 5 rokov a kompaktnost uvitam. Ci ti vadi ze by som rad nieco rukolapnejsie na takuto zmenu a neutekal rovno do sony a nepredobjednal si uz a7iii ked ani nik este nevie co v nej bude a nie to ze aka bude? Moc je to tu radikalne zas, necitim sa byt viazany ziadnou znackou, kazdej ide o prachy a nie o zakaznika a ja mam k nim rovnaky postoj. Canon 6dmkii je kvalitny nastupca 6d, ak je daco lepsie nebranim sa diskusii, vzdy to vnimam tak ze si len radime a nie ako hadku.
 
MagickVamp
2017-07-01 16:18:31
príspevok od: josseee
-podla rumors AF modul ma byt ten samy co je v A9, tj ostrenie bliziace sa D5 (v tomto low light AF teste dokonca dopadlo lepsie: http://www.youtube.com/watch?v=KX1sfy__7A4&t=19m36s )
-co sa tyka objektivov: ano su drahe, ale kvalitou urcite nie "zospodu" to mas skade??? Dolezite fl su s prehladom porovnatelne a mnohe dokonca lepsie oproti canon verziam (kopec canon skiel su zo starej ery a nedokazu resolvovat ani polovicu rozlisenia modernych high-mpx senzorov)
-senzor bude novy, vysokeho isa by som sa nebal

Ono, neverim tomu ze A7III nedokaze nieco z toho co ponuka 6Dii, ale na druhu stranu A7 ponukne viac (teda az na tu vydrz baterky vsakze, uvidime ci nova a7 dostane lepsiu baterku ktora je v9):
-SKUTOCNA stabilizacia (nie marketingovy odrb ako predviedol canon)
-lepsi DR
-bezhlucna spust (mega navykove, inak uz takmer ani nefotim)
-4K video (a kopec inych veci okolo videa ktore je na 6dii riadne osekane)
-specialne ostriace mody ako "ostrenie na oko" (vysoko navykova funkcia)
-100 percentne pokrytie hladacika (je vrchol trapnosti ze canon v roku 2017 vo fotaku za 2000eur ponuka neuplne pokrytie kukatka)
-AF pokrytie bodov na celej ploche, nie natlacene v strede
-EVF (ano, subjektivne... osobne EVF beriem ako vyhodu, ty mozno nie)
-velkost,vaha
-neporovnatelne jednoduchsie manualne ostrenie-focus peaking
-review vyfotenej fotky v hladaciku (za silneho slnka pri DLSR poriadne nevidis co si nafotil)
-burst mod bez blackoutu v hladaciku (uvidime ci sa toto dostane do A7iii...ale malo by)

Ako nechcel som sa zacat hadat alebo co, ale naozaj som na tu vasu canonisticku zaslepenost alergicky...
No pozeral som si objektivy:
Canon 16-35F4 - cena 935 Eur
Sony 16-35F4 - cena 1215 Eur Ano tu je kvalita aporovnatelna


Canon 24-70F4 - cena 764Eur
Sony 24-70F4 - cena 1199 a tento ma dost biedne hodnotenia inak

Canon 100-400L2 - cena 2007 Eur
Sony 100-400 - cena 2979 Eur nenasiel som testy na zaklade ktorych by som si to vedel zrovnat.

Tak toto su take standardne objektivy, ja napriklad nic ine nepotrebujem k stastiu. V canone cena spolu 3706 Eur a v Sony by som za tieto objektivy dal 5393 Eur..... No to si rovno mozem kupit 5DmkIV. Ja to neberiem ako hadku...som rad ked sa mi snazis ukazat svoj uhol pohladu, ja ti ukazujem svoj...
 
fatality
2017-07-01 16:47:49
príspevok od: MagickVamp
Ani nie a7iii je este len rumor.... a neviem co cakas? Ze ludia teraz s prichodom 6dmkii rozpredaju canony? A dokonca este len tak lebo tebe sa zda ze 6dmkii neponuka dost? Znovu ti vravim ze ja ako majitel 6d som nespokojny s jedinou vecou a to ze nebudu 2 sloty. Sony rumor sledujem len zbezne takze o a7iii len zbezne ze tiez nebudu 2 sloty. Ak bude mechanicka 5osa, dobre vysoke iso a ostrenie a najdem sa v objektivoch za podobne ceny ako v canone som ochotny uvazovat, je to zas investicia na 5 rokov a kompaktnost uvitam. Ci ti vadi ze by som rad nieco rukolapnejsie na takuto zmenu a neutekal rovno do sony a nepredobjednal si uz a7iii ked ani nik este nevie co v nej bude a nie to ze aka bude? Moc je to tu radikalne zas, necitim sa byt viazany ziadnou znackou, kazdej ide o prachy a nie o zakaznika a ja mam k nim rovnaky postoj. Canon 6dmkii je kvalitny nastupca 6d, ak je daco lepsie nebranim sa diskusii, vzdy to vnimam tak ze si len radime a nie ako hadku.
ani ja to neberem ako hadku,ale ani nemam chut a cas tolko vypisovat ako ty..
takze to neber ani ako ignoraciu ani ako nedostatok argumentov..
a btw.myslel som ine sony,trebars a7II,pentax k1,nikon d750,atd..a o tych sa uz popisalo
vsade mrte a porovnat si to snad podla svojich poziadaviek dokaze kazdy..
a takisto tuto debatu neberem ako lamanie ta na inu znacku,ak mas nakupeny canon a vyhovuje ti,jasne ze menit nebudes..
 
josseee
2017-07-01 17:15:51
príspevok od: MagickVamp
No pozeral som si objektivy:
Canon 16-35F4 - cena 935 Eur
Sony 16-35F4 - cena 1215 Eur Ano tu je kvalita aporovnatelna


Canon 24-70F4 - cena 764Eur
Sony 24-70F4 - cena 1199 a tento ma dost biedne hodnotenia inak

Canon 100-400L2 - cena 2007 Eur
Sony 100-400 - cena 2979 Eur nenasiel som testy na zaklade ktorych by som si to vedel zrovnat.

Tak toto su take standardne objektivy, ja napriklad nic ine nepotrebujem k stastiu. V canone cena spolu 3706 Eur a v Sony by som za tieto objektivy dal 5393 Eur..... No to si rovno mozem kupit 5DmkIV. Ja to neberiem ako hadku...som rad ked sa mi snazis ukazat svoj uhol pohladu, ja ti ukazujem svoj...
Tie ceny su vseobecne vyssie, to som predsa uznal
ale nie az takto, to kde si pozeral? 24-70/4 kupis za cca 900 eur:
https://geizhals.eu/sony-fe-24-70mm-4-0-za-oss-black-sel-2470z-a1017452.html
Ale je to bieda, ten objektiv sa naozaj moc nepodaril. Zamer bol mat co najmensie rozmery/vahu (420g vs 600g v porovnani s canon verziou). Od tohto smeru sa sony chvalabohu rychlo odklonilo... Ale tak podla toho co pozeram tak canon verzia tiez neni ziadny zazrak (21 mpix na 50mpix senzore...mmeeehh)

100-400 je uplna novinka, tu tazko porovnavat

Ja ti dam zas moj oblubeny objektiv na porovanie:
35/1.4
Sony: 1450e
Canon:1900e
 
acton
2017-07-01 17:18:43
príspevok od: fatality
ani ja to neberem ako hadku,ale ani nemam chut a cas tolko vypisovat ako ty..
takze to neber ani ako ignoraciu ani ako nedostatok argumentov..
a btw.myslel som ine sony,trebars a7II,pentax k1,nikon d750,atd..a o tych sa uz popisalo
vsade mrte a porovnat si to snad podla svojich poziadaviek dokaze kazdy..
a takisto tuto debatu neberem ako lamanie ta na inu znacku,ak mas nakupeny canon a vyhovuje ti,jasne ze menit nebudes..
to je neskutocne ake blbosti dokazes napisat, porovnavanie cisteho amatera... s canonom foti drviva vacsina profesionalov okrem toho su canonacke objektivy lacnejsie a kvalitovo uplne niekde inde ako konkurencia a ty tu este zapotis, ze nechcs nikoho lamat na inu znacku... vzdy ked ta citam ma napadne, ze ty musis mat nejake komplexy z toho, ze fotis nikonom.
 
fatality
2017-07-01 18:11:54
príspevok od: acton
to je neskutocne ake blbosti dokazes napisat, porovnavanie cisteho amatera... s canonom foti drviva vacsina profesionalov okrem toho su canonacke objektivy lacnejsie a kvalitovo uplne niekde inde ako konkurencia a ty tu este zapotis, ze nechcs nikoho lamat na inu znacku... vzdy ked ta citam ma napadne, ze ty musis mat nejake komplexy z toho, ze fotis nikonom.
no este ty si mi tu chybal ☺ mr.aroganto co tu random vypitchoval takmer kazdemu..
ja fotim nikonom,canonom,fotil som pentaxom,olympusom a pentaconom..a co?
je to uplne jedno..
a profesionali fotia tiez vsetkym moznym..canonom,nikonom,hasselbladom,leicou..a co?
a co teba napada,je mi srdecne u prdele..☺..
 
acton
2017-07-01 18:15:20
príspevok od: fatality
no este ty si mi tu chybal ☺ mr.aroganto co tu random vypitchoval takmer kazdemu..
ja fotim nikonom,canonom,fotil som pentaxom,olympusom a pentaconom..a co?
je to uplne jedno..
a profesionali fotia tiez vsetkym moznym..canonom,nikonom,hasselbladom,leicou..a co?
a co teba napada,je mi srdecne u prdele..☺..
ani som s tym nepocital, ze pochopis co som pisal.
 
MagickVamp
2017-07-01 20:18:55
príspevok od: fatality
ani ja to neberem ako hadku,ale ani nemam chut a cas tolko vypisovat ako ty..
takze to neber ani ako ignoraciu ani ako nedostatok argumentov..
a btw.myslel som ine sony,trebars a7II,pentax k1,nikon d750,atd..a o tych sa uz popisalo
vsade mrte a porovnat si to snad podla svojich poziadaviek dokaze kazdy..
a takisto tuto debatu neberem ako lamanie ta na inu znacku,ak mas nakupeny canon a vyhovuje ti,jasne ze menit nebudes..
A7ii sumi ma na vyssom iso vystup takmer ako apsc/dx + objektivy vychadzaju dost drahsie. Pentax ma super outdoorove fotaky ale chybaju teleobjektivy a kazdemu nieco ine kedze ani sigma ani tamron na neho objektivy nevydava. Okrem toho k1 je az prili velka. A d750 je parametrovo fajn ale je tam velka kusovost a 6dmkii mi pride lepsi (asi zbytocne to pitvat) az na tie dva sloty. A navyse nikon ma tiez objektivy ktore pouzivam hrozne drahe. Takze ano aktualne modely som si samozrejme pozrel. Ja chapem ze moznosti je vela, mozno som pre teba zaslepeny canonom, lebo ty veci vidis inak a kupil by si si nieco ine. Kamos co ma napriklad d750 a raz mu ide raz nie by mozno aj siel do 6dmkii ale akurat sme sa dnes bavili ze jeho tiez drzia za gule zas nikonacke objektivy a racej s tym dajak vydrzi kym nepride d760 a bude dufat ze sa nikon zacne zas orientovat aj na kvalitu. To nie je take jednoduche a znacka to ma vacsinou velmi dobre spocitane.
 
MagickVamp
2017-07-01 21:03:57
príspevok od: josseee
Tie ceny su vseobecne vyssie, to som predsa uznal
ale nie az takto, to kde si pozeral? 24-70/4 kupis za cca 900 eur:
https://geizhals.eu/sony-fe-24-70mm-4-0-za-oss-black-sel-2470z-a1017452.html
Ale je to bieda, ten objektiv sa naozaj moc nepodaril. Zamer bol mat co najmensie rozmery/vahu (420g vs 600g v porovnani s canon verziou). Od tohto smeru sa sony chvalabohu rychlo odklonilo... Ale tak podla toho co pozeram tak canon verzia tiez neni ziadny zazrak (21 mpix na 50mpix senzore...mmeeehh)

100-400 je uplna novinka, tu tazko porovnavat

Ja ti dam zas moj oblubeny objektiv na porovanie:
35/1.4
Sony: 1450e
Canon:1900e
Na heureke som pozeral ceny. Eglobal, Zolo atd.. su ceny zas lacnejsie. Ja som tiez za 100-400l2 nedal 2000 eur ale 1800. No hej ja chapem ze mozes mat oblubene ine objektivy a moze ti to zas vychadzat cenovo opacne. To potom ak sa vam splnia rumory tak nemas co riesit. Len tiez chapes ze ked mas sony vybavu a a7iii by bola mierne horsia ako 6dmkii neznamenalo by to ze vsetko predas a ides do canonu. Jednoducho aj keby vam rumory nevysli aj tak a7iii bude pre teba lepsia volba, tak ako je teraz 6dmkii pre mna, uz len kvoli objektivom ktore pouzivam. A otom to cele asi je.
 
Point
2017-07-02 08:54:57
príspevok od: josseee
ved urcite, 6D bol dobry fotak tak v2 isto zly nebude. Muchy ma, ja ich tu tak trochu zaskodnicky vypichujem, aby to nebolo same potlapkavanie po ramene
Svojich fanusikov si zarucene najde. Tak ako kazdy iny fotak. A o tom moje rypanie je: dnes uz neexistuje nieco ako "zly fotak" a nedavne tunajsie zhadzovanie ostatnych znaciek istym canonistom ma trosku vytocilo, tak som tu
Ak máš namysli mňa tak 6D2 je veľké.. Nenapisem sklamanie lebo som "canonista" ale napíšem že je to obrovský kompromis ktorý nahráva na smeč konkurencií ( Sony, Nikon )
 
Point
2017-07-02 20:44:56
Nemám problém prejsť k Sony pokiaľ a7iii bude mať dva sloty, evf pri pohybe nebude divno sekať, baterka vydrží aspoň 1000 cvakov reálne ( staré 6D malo písané podľa cipa 900-950 tuším a dal som v pohode 1400, 6D má podľa tej istej normy 1200 koľko to bude reálne? 2000? Alebo menej ako 6D prvé? ) ja nosím zrkadlá aj na dovolenky nie som rozmaznaný váhou a veľkosťou. Ak niečo ľahšie tak k tomu kompromisu mám mobil.. A ďalej, AF bude ako stredový na starom 6D ( aspoň 8 AF bodov dobre roztiahnutych v tejto kvalite ) 6,5fps bohate stačí a pokiaľ to má ten nesmrteľný buffer o to lepšie. Objektívy? To nejak vyriešim aj keby to malo stáť tisíce ďalšie.. Určite by som zo začiatku išiel cez adapter a canon sklá. 4K video mi je jedno to ma nezaujíma, ale TimeLapse v 4k ma ako fotografa už zaujíma a to splní aj Sony..

No reálnejšie to ja osobne vidím na D760.. Aj keď tiw sklá sú nikkorácke také aké sú No NAŠŤASTIE tu máme Tamron a Sigmu takže nebudem musieť kúpiť ani jeden z nikkor objektívov. Už len aby tá kvalita bola aspon na úrovni Canonu/Pentaxu a fakt predávam komplet výbavu aj s predobjednanou 6D2 a idem nie do stajne Nikon ale do Nikon tela.. Všetky ostatné skla mi bohate stačia od Tamronu a doplnkovo od Sigmy.

Som Canon fanboy ale nedrží ma ak sa nad tým normálne zamyslím pri ňom nič.. No ale problém je že mi konkurencia neponúka viac toho čo mi na canone chýba. Čo znamená že kľudne Sony kľudne Nikon. Len aby splnili nároky na cenu/kvalitu/vlastnosti. A rád prerobim pár eur predajom techniky pokiaľ budem potom naozaj spokojný.
Sony má obrovskú výhodu Viem si predstaviť fungovať spolu Canon a Sony telo s jednou sadou skiel. Ak teda ten AF nie je fakt ako na 50f1.8II prípadne 85f1.2. Nemám chuť čakať

Takže na záver: do konca roka 2017 nech výhra lepší ( do 2000€ ) budem len a len rád ak si ušetrím alebo uľahčim prácu.
 
marek zelina
2017-07-03 08:36:53
príspevok od: Matúš Vasilko
tak teraz riadna dilema - či vrazit do niekolkoročnej technologie canonu 5d III alebo novej 6d II, ide o moju prvu kupu full frame
medzi tymito dvomi fotoaparatmi by som si vybral asi jednoznacne 6d2,.. urcite ponukne lepsi vystup o ktory vo finale ide najviac
 
marek zelina
2017-07-03 09:09:57
Skusim napisat moj pohlad na fanboys,.... pisete tu ze canonisti su velmi citlivi. Ja to vidim kusok inak. Vzdy ked vyda canono nieco nove (fotaky, objektivy, blesky) spusti sa obrovska vlna hejtov hlavne od nikonistov a sonyckarov,...sem tam vyskoci aj pentaxak, ktory tvrdi ze su najlepsie ale nechape preco nevyrabaju nan skla tamron a sigma.... urcite aj pri 5d4 sa spustila vlna nikonistov ako je nieco v tom fotoaparate zle alebo horsie ako ma nikon.... ten fotak mam a nema ani jednu vyraznu slabinu no nikonista alebo sonyckar ich tam najde urcite 5. Popri tom ale vo vlastnych radoch nepriznaju napr to ze co vyda nikon to trpi obrovskou kazovostou popripade to ze vyvazit zlte nocne osvetlenie je na nikone dost umenie lebo taha sialene do zelena atd. ???? preco je to tak? Canonisti napr tu uznali ze je napr 1/4000, 1 slot... Nikonisti si priznaju podla mnou precitanych diskusii iba vyssiu cenu svojich skiel, nic viac. Tak tu prosim nepiste o fanboys canon, ze su precitliveli a zaslepeni.

Podla mna sa v kazdej znacke najdu top masinky... ci je to sony, canon, nikon. Je len otazka co komu pasuje, na co je zvyknuty, aka ergonomia mu vyhovuje a ako hlboko ma do vrecka. Ja mam canon, vyhovuje mi,.. ostavam pri nom,... ini maju nikon a opakuje sa rovnaky scenar. Nenavidim tie zabomysie vojny hlavne tu na ephote lebo v beznom zivote si s nikonistami velmi rozumiem a takmer nikdy nepadne v komunikacii slovo o porovnavani znaciek. Ak ano, je to vacsinou pozitivne. Tu su sami mudrci, pixelohonici a podobni, ktorych velkou zalubou je zvozit cokolvek mimo toho co vlastnia a popri tom je to fotoportal a fotaky kupujeme kvoli fotkam,...cize by sa mali riesit tie.
 
MagickVamp
2017-07-03 11:07:40
AF tracking myslim ze bez vyhrad, ale to som aj cakal, kedze typ ostrenia je znamy

https://www.youtube.com/watch?v=yxpqttAuEUo&feature=youtu.be
 
Marcel Rebro
2017-07-03 16:06:27
príspevok od: marek zelina
Skusim napisat moj pohlad na fanboys,.... pisete tu ze canonisti su velmi citlivi. Ja to vidim kusok inak. Vzdy ked vyda canono nieco nove (fotaky, objektivy, blesky) spusti sa obrovska vlna hejtov hlavne od nikonistov a sonyckarov,...sem tam vyskoci aj pentaxak, ktory tvrdi ze su najlepsie ale nechape preco nevyrabaju nan skla tamron a sigma.... urcite aj pri 5d4 sa spustila vlna nikonistov ako je nieco v tom fotoaparate zle alebo horsie ako ma nikon.... ten fotak mam a nema ani jednu vyraznu slabinu no nikonista alebo sonyckar ich tam najde urcite 5. Popri tom ale vo vlastnych radoch nepriznaju napr to ze co vyda nikon to trpi obrovskou kazovostou popripade to ze vyvazit zlte nocne osvetlenie je na nikone dost umenie lebo taha sialene do zelena atd. ???? preco je to tak? Canonisti napr tu uznali ze je napr 1/4000, 1 slot... Nikonisti si priznaju podla mnou precitanych diskusii iba vyssiu cenu svojich skiel, nic viac. Tak tu prosim nepiste o fanboys canon, ze su precitliveli a zaslepeni.

Podla mna sa v kazdej znacke najdu top masinky... ci je to sony, canon, nikon. Je len otazka co komu pasuje, na co je zvyknuty, aka ergonomia mu vyhovuje a ako hlboko ma do vrecka. Ja mam canon, vyhovuje mi,.. ostavam pri nom,... ini maju nikon a opakuje sa rovnaky scenar. Nenavidim tie zabomysie vojny hlavne tu na ephote lebo v beznom zivote si s nikonistami velmi rozumiem a takmer nikdy nepadne v komunikacii slovo o porovnavani znaciek. Ak ano, je to vacsinou pozitivne. Tu su sami mudrci, pixelohonici a podobni, ktorych velkou zalubou je zvozit cokolvek mimo toho co vlastnia a popri tom je to fotoportal a fotaky kupujeme kvoli fotkam,...cize by sa mali riesit tie.
No ja tu nevidím v zásade žiadne tábory Canon, Sony, Nikon, Olympus, Panasonic, Pentax (ak som na niekoho zabudol, ospravedlňujem sa) ultras. Vnímam len jedného poťažmo dvoch jednotlivcov, čo sa starajú o zábavu pod každým článkom o foto technike. No a zhodou okolností fotia obaja Canonom.

PS : ale ak nezoberieš späť to o Nikon kazivosti a zeleninovom nádychu, zaradím Ťa k nim
 
marek zelina
2017-07-03 16:18:28
príspevok od: Marcel Rebro
No ja tu nevidím v zásade žiadne tábory Canon, Sony, Nikon, Olympus, Panasonic, Pentax (ak som na niekoho zabudol, ospravedlňujem sa) ultras. Vnímam len jedného poťažmo dvoch jednotlivcov, čo sa starajú o zábavu pod každým článkom o foto technike. No a zhodou okolností fotia obaja Canonom.

PS : ale ak nezoberieš späť to o Nikon kazivosti a zeleninovom nádychu, zaradím Ťa k nim
v klude si rad koho kde chces,... len sa pousmejem,.... tym celym som chcel len povedat ze v kazdej znacke su aj plusy aj minusy a este to ze nemam rad tieto hejty typu ephoto

p.s. ak si ,,zeleninovym,, nadychom reagoval na moje meno... tak sa pekne ukazujes.
 
Marcel Rebro
2017-07-03 16:42:33
príspevok od: marek zelina
v klude si rad koho kde chces,... len sa pousmejem,.... tym celym som chcel len povedat ze v kazdej znacke su aj plusy aj minusy a este to ze nemam rad tieto hejty typu ephoto

p.s. ak si ,,zeleninovym,, nadychom reagoval na moje meno... tak sa pekne ukazujes.
OK. Prečítal som si ešte raz Tvoj príspevok. Môžeš si kľudne vyplniť prihlášku. Len aby Ťa chalani prijali, musíš zvýšiť kadenciu príspevkov.

PS : nie Tvoje meno som si v tomto kontexte neuvedomil. Pobavilo ma len ako odsudzuješ iných za zhadzovanie "svojej" značky a bez nádychu sa navážaš do druhej za nejaký zeleninový nádych. Ak som Ťa tým (aj keď nevedomky) urazil, ospravedlňujem sa.
 
acton
2017-07-03 17:45:27
príspevok od: Marcel Rebro
OK. Prečítal som si ešte raz Tvoj príspevok. Môžeš si kľudne vyplniť prihlášku. Len aby Ťa chalani prijali, musíš zvýšiť kadenciu príspevkov.

PS : nie Tvoje meno som si v tomto kontexte neuvedomil. Pobavilo ma len ako odsudzuješ iných za zhadzovanie "svojej" značky a bez nádychu sa navážaš do druhej za nejaký zeleninový nádych. Ak som Ťa tým (aj keď nevedomky) urazil, ospravedlňujem sa.
Marcel neviem ci sa tu o zabavu stara ten co si zastava canon alebo ten co si donho kopne, okrem canonu som rok fotil s nikonom a mal som aj sony, sony to bola katastrofa, bolo to sice 10 rokov dozadu, v photoshope mam filter Topaz Simplify a ten robi take fotografie ako robil ten sony...
kebyze musim presedlat tak jedine na nikon, ale to iba v krajnom pripade...
mam respekt pred canonom lebo je to dirigent ktory udava ton v celom tom fotoografickom orchestri.
 
Point
2017-07-03 17:48:33
príspevok od: Marcel Rebro
OK. Prečítal som si ešte raz Tvoj príspevok. Môžeš si kľudne vyplniť prihlášku. Len aby Ťa chalani prijali, musíš zvýšiť kadenciu príspevkov.

PS : nie Tvoje meno som si v tomto kontexte neuvedomil. Pobavilo ma len ako odsudzuješ iných za zhadzovanie "svojej" značky a bez nádychu sa navážaš do druhej za nejaký zeleninový nádych. Ak som Ťa tým (aj keď nevedomky) urazil, ospravedlňujem sa.
Keby si ty aspoň Herr Zelinovi siahal po členky čo sa týka fotiek a zákaziek tak by som ta aj bral vážne. O.i. aj by som bol schopný prehliadnuť tu wolovinku ohladne potrebnosti 1/8000 lebo tvoj fotak startuje na ISO 200 a hlavne v kontexte z článkom pod ktorý si písal kde je popisany fotak ktorý začína na ISO 100 a je rozsiritelny na ISO 50 ( 1/2000s pri tej istej expozícii ako ty pri ISO 200 a 1/8000s )
Ešte tak rok dva dozadu sa dalo s tebou aj diskutovať aj pokecat tu na portáli. Neviem či si zarobil ešte viac v biznise čo robíš alebo je to jednoducho staroba.. Výsledok že sa s tebou nedá.

Ak som ta urazil tak sa ospravedlnujem Mrco
 
marek zelina
2017-07-03 19:00:32
príspevok od: Marcel Rebro
OK. Prečítal som si ešte raz Tvoj príspevok. Môžeš si kľudne vyplniť prihlášku. Len aby Ťa chalani prijali, musíš zvýšiť kadenciu príspevkov.

PS : nie Tvoje meno som si v tomto kontexte neuvedomil. Pobavilo ma len ako odsudzuješ iných za zhadzovanie "svojej" značky a bez nádychu sa navážaš do druhej za nejaký zeleninový nádych. Ak som Ťa tým (aj keď nevedomky) urazil, ospravedlňujem sa.
bolo to len jednoduche zhrnutie z mojej strany. Nikdy som ich nikde nerozpitvaval a nerozpisoval fora o tom ako je nikon na prd,... moji znami by ti v klude potvrdili ze som skor ten co je rad za konkurencny boj tychto znaciek (C a N),... kdesi som aj pisal, ze verim v riadne delo v pokracovani d810tky aby musel canon zase spekulovat ako co vylepsit
 
JohnNewton
2017-07-03 20:10:57
Chlapi rozpálili ste sa ako x-trans fans. Úplne do červena
 
markato1
2017-07-03 20:59:15
..inac niekedy mam pocit ze uz ani len o tie fotky nejde,ako keby to uz skoro nikoho nezaujimalo,(preto sa dookola riesia blbosti),ved vsetko uz bolo nespocetnekrat odfotene..ked aj si niekto zacne pozerat fotografie ,tak pozrie niekolko prvych,pripadne co je na titulke a to asi tak vsetko,(sudim aj podla mnozstva komentarov,ci hodnotenych fotografii z tohoto poctu uzivatelov)..Riesime tu vlastne zbytocnosti,castokrat ich riesia ti co ani neplanuju kupu ,len ...a ostatne som zmazal,ani nema zmysel dalej pisat ...
 
Marcel Rebro
2017-07-03 21:33:48
príspevok od: Point
Keby si ty aspoň Herr Zelinovi siahal po členky čo sa týka fotiek a zákaziek tak by som ta aj bral vážne. O.i. aj by som bol schopný prehliadnuť tu wolovinku ohladne potrebnosti 1/8000 lebo tvoj fotak startuje na ISO 200 a hlavne v kontexte z článkom pod ktorý si písal kde je popisany fotak ktorý začína na ISO 100 a je rozsiritelny na ISO 50 ( 1/2000s pri tej istej expozícii ako ty pri ISO 200 a 1/8000s )
Ešte tak rok dva dozadu sa dalo s tebou aj diskutovať aj pokecat tu na portáli. Neviem či si zarobil ešte viac v biznise čo robíš alebo je to jednoducho staroba.. Výsledok že sa s tebou nedá.

Ak som ta urazil tak sa ospravedlnujem Mrco
Skús čítať s porozumením. A Možno pochopíš o čom som písal. O tej 1/4000s.

A ďakujem za opýtanie. Darí sa mi.

A áno. Aj keď som nikoho nemenoval, našiel si sa.
 
Marcel Rebro
2017-07-03 21:51:26
príspevok od: marek zelina
bolo to len jednoduche zhrnutie z mojej strany. Nikdy som ich nikde nerozpitvaval a nerozpisoval fora o tom ako je nikon na prd,... moji znami by ti v klude potvrdili ze som skor ten co je rad za konkurencny boj tychto znaciek (C a N),... kdesi som aj pisal, ze verim v riadne delo v pokracovani d810tky aby musel canon zase spekulovat ako co vylepsit
OK. Moji známi by ti pre zmenu potvrdili že mi je úplne šumafuk kto čím fotí. Ako a čo fotí je iná vec. Ale to sa tu nejak vytráca.
 
Marcel Rebro
2017-07-03 21:55:18
príspevok od: markato1
..inac niekedy mam pocit ze uz ani len o tie fotky nejde,ako keby to uz skoro nikoho nezaujimalo,(preto sa dookola riesia blbosti),ved vsetko uz bolo nespocetnekrat odfotene..ked aj si niekto zacne pozerat fotografie ,tak pozrie niekolko prvych,pripadne co je na titulke a to asi tak vsetko,(sudim aj podla mnozstva komentarov,ci hodnotenych fotografii z tohoto poctu uzivatelov)..Riesime tu vlastne zbytocnosti,castokrat ich riesia ti co ani neplanuju kupu ,len ...a ostatne som zmazal,ani nema zmysel dalej pisat ...
Asi tak. Predvčerom som našiel pod svojou fotkou kritický komentár. Trefný a k veci. Potešil som sa. Bol to prvý po viac ako šiestich mesiacoch. A to som ich sám napísal desiatky. Výsledok? Pár ľudí sa vytočilo, pár ma zablokovalo. O fotkách sa tu nikto baviť nechce. Stačia lajky. Ja tebe, ty mne. A všetci sme spokojní ...
 
Point
2017-07-04 02:39:48
príspevok od: Marcel Rebro
Skús čítať s porozumením. A Možno pochopíš o čom som písal. O tej 1/4000s.

A ďakujem za opýtanie. Darí sa mi.

A áno. Aj keď som nikoho nemenoval, našiel si sa.
Ja som sa nehľadal to je asi ten problém.. Nemám síce toľko peňazí ako ty ale ak príde alternatíva k ekosystemu canon tak kľudne všetko predám a prejdem.. A je jedno či k Nikonu, alebo k Sony. Preto som bol pri posledných pár nakupovaniach opatrný a nemám ani jedno Lko mám jedno drahé USM ( drahé v uvodzovkách ) a jedno lacné STMko za kilo. Ja som pripravený zdrhnut. Bohužiaľ zatiaľ nie je kam.. Ale úprimne nejak ma ten Canon neobmedzuje môže to byť aj tým. Trodztem zadné vratka ostávajú otvorené.
 
fatality
 
alkaline
2017-07-04 12:01:23
príspevok od: fatality
.
...a treba ešte dodať...
...že zopár ľudí musí páliť sviečky v kostoloch za internet...
...lebo inak by mohli o fotografii iba rozprávať...
...a najlepšie pri naštartovanej vétrieske...


 
alkaline
2017-07-04 12:09:25
príspevok od: fatality
.
...trefné...
...je nechceným čarom internetu...
...že sa k rôznym témam vyjadrujú ľudia...
...ktorý by za normálnych okolností mohli rozprávať jedine pri vétrieske...
...naštartovanej...


 
Mattus1990
2017-07-05 12:57:53
príspevok od: Marcel Rebro
Asi tak. Predvčerom som našiel pod svojou fotkou kritický komentár. Trefný a k veci. Potešil som sa. Bol to prvý po viac ako šiestich mesiacoch. A to som ich sám napísal desiatky. Výsledok? Pár ľudí sa vytočilo, pár ma zablokovalo. O fotkách sa tu nikto baviť nechce. Stačia lajky. Ja tebe, ty mne. A všetci sme spokojní ...
Toto je celý problém ephoto.sk ...ako portál je dobrý pre recenzie fotákov no pre kritické posúdenie fotografií užívateľov je to veľmi uzavretá komunita ľudí ktorý si navzájom tľapkajú po pleciach (česť vynimkám). neoplatí sa sem prispievať.
...potom sú to ludia ktorý lejú benzín do horiacej diskusie ktorá potom smeruje v tom lepšom prípade do komérie
 
Point
2017-07-06 02:30:47
príspevok od: alkaline
...a treba ešte dodať...
...že zopár ľudí musí páliť sviečky v kostoloch za internet...
...lebo inak by mohli o fotografii iba rozprávať...
...a najlepšie pri naštartovanej vétrieske...


Tentoraz to nebolo ani trefné
 
Point
2017-07-06 02:31:08
príspevok od: alkaline
...trefné...
...je nechceným čarom internetu...
...že sa k rôznym témam vyjadrujú ľudia...
...ktorý by za normálnych okolností mohli rozprávať jedine pri vétrieske...
...naštartovanej...


...ani vtipné
 
alkaline
2017-07-06 10:34:00
príspevok od: Point
...ani vtipné
...hybaj sa hrať s hlinou...tónko...

 
acton
2017-07-06 14:25:08
príspevok od: Mattus1990
Toto je celý problém ephoto.sk ...ako portál je dobrý pre recenzie fotákov no pre kritické posúdenie fotografií užívateľov je to veľmi uzavretá komunita ľudí ktorý si navzájom tľapkajú po pleciach (česť vynimkám). neoplatí sa sem prispievať.
...potom sú to ludia ktorý lejú benzín do horiacej diskusie ktorá potom smeruje v tom lepšom prípade do komérie
ephoto je dobry na recenzie? niektore znacky sa tu zvyhodnuju a precenuju, ephoto vobec nie je stranka podla ktorej by sa mal orientovat pri kupe fotoaparatu, tu sa to hemzi ambasadormi... co potom chces ake recenzie? a to potlapkavanie po pleci to mas pravdu, dokonca tu niekto napise aku radost mu spravilo ked niekto napisal kritiku pod jeho foto a na druhy den pri tom istom uz bol podrazdeny... vsakovaky sme...
 
Mattus1990
2017-07-06 20:29:34
príspevok od: acton
ephoto je dobry na recenzie? niektore znacky sa tu zvyhodnuju a precenuju, ephoto vobec nie je stranka podla ktorej by sa mal orientovat pri kupe fotoaparatu, tu sa to hemzi ambasadormi... co potom chces ake recenzie? a to potlapkavanie po pleci to mas pravdu, dokonca tu niekto napise aku radost mu spravilo ked niekto napisal kritiku pod jeho foto a na druhy den pri tom istom uz bol podrazdeny... vsakovaky sme...
treba sa pozrieť aka je konkurencia v slovenských foto stránkach ktoré recenzujú foto techniku. preto to konštatovanie že ephoto je dobré pre recenzie. Fotoma je ešte viac ambasadorská, výhradne Nikoňacka. Ephoto aspoň preberá tlačové správy deň, dva po vydaní.
Určite rozumiem tomu že lahšie sa recenzuje technika ku ktorej má redaktor prístup cez svojich dodávateľov aby si ju musel kupovať alebo zháňať po fotografoch...to je fakt
napr. Veľa krát sa tu bedákalo v recenziách že Sony E systém nemá komplet portfólio objektívov. Teraz ma GM sériu od 16 po 200mm a po recenzie ani chýru ani slychu. Možno je to tým že Sony moc nerieši slovenský trh a nedá techniku ochytať a uživateĽov je pomenej(vidno to aj na slabých odozvách na tlačové spravy na ephoto)...to by mohol vysvetliť Karol.

Keď chcem recenziu z prvej ruky tak treba isť na youtube takých recenzentov ako je Matt Granger, Jared Polin, Tony Northup, Kai W alebo TheCameraStoreTV.
 
acton
2017-07-06 20:38:00
príspevok od: Mattus1990
treba sa pozrieť aka je konkurencia v slovenských foto stránkach ktoré recenzujú foto techniku. preto to konštatovanie že ephoto je dobré pre recenzie. Fotoma je ešte viac ambasadorská, výhradne Nikoňacka. Ephoto aspoň preberá tlačové správy deň, dva po vydaní.
Určite rozumiem tomu že lahšie sa recenzuje technika ku ktorej má redaktor prístup cez svojich dodávateľov aby si ju musel kupovať alebo zháňať po fotografoch...to je fakt
napr. Veľa krát sa tu bedákalo v recenziách že Sony E systém nemá komplet portfólio objektívov. Teraz ma GM sériu od 16 po 200mm a po recenzie ani chýru ani slychu. Možno je to tým že Sony moc nerieši slovenský trh a nedá techniku ochytať a uživateĽov je pomenej(vidno to aj na slabých odozvách na tlačové spravy na ephoto)...to by mohol vysvetliť Karol.

Keď chcem recenziu z prvej ruky tak treba isť na youtube takých recenzentov ako je Matt Granger, Jared Polin, Tony Northup, Kai W alebo TheCameraStoreTV.
ephoto je olympus, nikon a fuji... a samozrejme, ze recenzie treba sledovat vo svete, aj slaba videorecenzia na youtube da viac ako napisana na ephote.
 
Mattus1990
2017-07-06 21:43:02
príspevok od: acton
ephoto je olympus, nikon a fuji... a samozrejme, ze recenzie treba sledovat vo svete, aj slaba videorecenzia na youtube da viac ako napisana na ephote.
až tak nie
 
Point
2017-07-07 01:48:10
príspevok od: alkaline
...hybaj sa hrať s hlinou...tónko...

..hm nie
...stále nič
....premysli a skús neskôr

 
Point
2017-07-07 01:51:41
príspevok od: Mattus1990
treba sa pozrieť aka je konkurencia v slovenských foto stránkach ktoré recenzujú foto techniku. preto to konštatovanie že ephoto je dobré pre recenzie. Fotoma je ešte viac ambasadorská, výhradne Nikoňacka. Ephoto aspoň preberá tlačové správy deň, dva po vydaní.
Určite rozumiem tomu že lahšie sa recenzuje technika ku ktorej má redaktor prístup cez svojich dodávateľov aby si ju musel kupovať alebo zháňať po fotografoch...to je fakt
napr. Veľa krát sa tu bedákalo v recenziách že Sony E systém nemá komplet portfólio objektívov. Teraz ma GM sériu od 16 po 200mm a po recenzie ani chýru ani slychu. Možno je to tým že Sony moc nerieši slovenský trh a nedá techniku ochytať a uživateĽov je pomenej(vidno to aj na slabých odozvách na tlačové spravy na ephoto)...to by mohol vysvetliť Karol.

Keď chcem recenziu z prvej ruky tak treba isť na youtube takých recenzentov ako je Matt Granger, Jared Polin, Tony Northup, Kai W alebo TheCameraStoreTV.
Dustin Abott je topka ešte aj ľudia na rummor stránkach čakajú kým on spraví recenziu ( Objektívy, popruhy, telá všetko okolo )
 
sharkyyy
2017-07-20 11:10:18
https://www.dpreview.com/articles/3416153698/canon-eos-6d-mark-ii-dynamic-range

Canon obstal velmi biedne, co sa tyka dynamickeho rozsahu opat.

p.s. bavime sa o technike, nie o fotke
 
blahoslav J B Art
2017-07-20 16:13:19
príspevok od: sharkyyy
https://www.dpreview.com/articles/3416153698/canon-eos-6d-mark-ii-dynamic-range

Canon obstal velmi biedne, co sa tyka dynamickeho rozsahu opat.

p.s. bavime sa o technike, nie o fotke
zatial neviem, co si mam o tom mysliet ... kym nedostaneme strucny polstrankovy elaborat od kuzelneho Canon ambasadora
 
MagickVamp
2017-07-20 18:20:44
príspevok od: blahoslav J B Art
zatial neviem, co si mam o tom mysliet ... kym nedostaneme strucny polstrankovy elaborat od kuzelneho Canon ambasadora
Blahoslav ty racej nemysli ,-) navol si tam Olympus M1mkII a zistis ze to DR lepsie nevyzera a vseci su spokojni. ,-) V DR silno uteka len Nikon. Inak mi rozdieli pridu nepodstatne. Aaaano cakali sme ze 6DmkII tiez v DR bude spickova a aha nie je...to vidime aj bez kecov nejakeho ambasadora.
 
blahoslav J B Art
2017-07-20 21:03:08
príspevok od: MagickVamp
Blahoslav ty racej nemysli ,-) navol si tam Olympus M1mkII a zistis ze to DR lepsie nevyzera a vseci su spokojni. ,-) V DR silno uteka len Nikon. Inak mi rozdieli pridu nepodstatne. Aaaano cakali sme ze 6DmkII tiez v DR bude spickova a aha nie je...to vidime aj bez kecov nejakeho ambasadora.
dost ludi cakalo na 6MkII a po takychto nepresvedcivych vysledkoch budu musiet zrejme pockat na 6MkIII, pripadne az na 6NkVd
 
MagickVamp
2017-07-20 21:32:33
príspevok od: blahoslav J B Art
dost ludi cakalo na 6MkII a po takychto nepresvedcivych vysledkoch budu musiet zrejme pockat na 6MkIII, pripadne az na 6NkVd
urcite... ina moznost samozrejme podla tvojho uvazovania nie je, som ti vravel nemysli, myslenie ti nejde... ,-)
 
blahoslav J B Art
2017-07-20 22:19:04
podla Canon rumorov vraj Canon v najblizsom case ma premenovat Canon EOS 6D Mark II ... na 6D Mark -I
 
MagickVamp
2017-07-28 18:49:51
príspevok od: josseee
Tie ceny su vseobecne vyssie, to som predsa uznal
ale nie az takto, to kde si pozeral? 24-70/4 kupis za cca 900 eur:
https://geizhals.eu/sony-fe-24-70mm-4-0-za-oss-black-sel-2470z-a1017452.html
Ale je to bieda, ten objektiv sa naozaj moc nepodaril. Zamer bol mat co najmensie rozmery/vahu (420g vs 600g v porovnani s canon verziou). Od tohto smeru sa sony chvalabohu rychlo odklonilo... Ale tak podla toho co pozeram tak canon verzia tiez neni ziadny zazrak (21 mpix na 50mpix senzore...mmeeehh)

100-400 je uplna novinka, tu tazko porovnavat

Ja ti dam zas moj oblubeny objektiv na porovanie:
35/1.4
Sony: 1450e
Canon:1900e
Uz je na dxomark aj ta sony 100-400...svoju cenovku si obhajila zrejme sa im to sklo podarilo necakane dobre.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia