Hore

Canon rozširuje rad kompaktných fotoaparátov PowerShot G a rad objektívov RF

Spoločnosť Canon dnes rozširuje rad špičkových kompaktov PowerShot G o dva modely PowerShot G5X Mark II a PowerShot G7X Mark III – a rad objektívov RF o všestranný kompaktný objektív RF 24-240 mm F4-6,3 IS USM.

Canon RF 24-240 mm F4-6,3 IS USM

Spoločnosť Canon Europe rozšírila rad objektívov RF o model RF 24-240 mm F4-6,3 IS USM, ideálny zoom pre kreatívnych nadšencov, ktorí začínajú so systémom EOS R. Kompaktný objektív pochválil aj ambasádor značky Canon, uznávaný akčný fotograf Richard Walch. Ten vyzdvihol desaťnásobný zoom, ktorý dáva veľký priestor pre tvorivé vyjadrenie a spôsob zachytenia na mimoriadne kvalitné plnoformátové snímky. Objektív je určený tým, ktorí chcú preniesť svoju kreativitu do fotografií, a to najmä pri cestovaní. Všestranný objektív im umožní zachytiť v špičkovej obrazovej kvalite všetko od širokých scén až po detailné zábery na dlhom ohnisku.

Spoločnosť Canon vo februári oznámila vývoj šiestich objektívov pre systém RF a po nedávno uvedenom RF 85 mm F1,2L USM je RF 24-240 mm F4-6,3 IS USM už druhým, ktorý v tomto roku prichádza na trh. Ide o objektív s najväčším rozsahom ohniskových vzdialeností z celého radu. Všetkých šesť nových objektívov RF ponúkne mimoriadnu obrazovú kvalitu a úžitkovú hodnotu všetkým, ktorí sa systémom EOS R usilujú o dokonalé snímky.

Výkonný a cenovo dostupný plnoformátový zoom

Kompaktný a ľahko prenosný objektív RF 24-240 mm F4-6,3 IS USM váži len 750 g – vyznačuje sa teda mimoriadnym pomerom hmotnosti a rozsahu ohniskovej vzdialenosti. Je ideálnou voľbou pre kreatívnych fotografických nadšencov, ktorí v ponuke objektívov RF systému EOS R hľadajú maximálnu všestrannosť. Objektív RF 24-240 mm F4-6,3 IS USM vyhovie širokému spektru tvorivých nárokov. Na krátkom ohnisku 24 mm je ideálny pre skupinové fotografie, krajinu a architektúru, zatiaľ čo rozsah teleobjektívu nájde uplatnenie pri fotografovaní športu, rôznych akcií, prírody a portrétov. Ostriaci/ovládací prstenec so zdrsneným povrchom a široký uzamykateľný transfokačný prstenec otočný o 100° poskytujú používateľovi okamžitú a precíznu kontrolu nad snímkou ​​a pomáhajú mu čo najlepšie zachytiť svet podľa jeho predstáv. Veľký priemer a krátka vzdialenosť medzi snímačom a bajonetom RF umožňuje navrhovať objektívy s väčšími zadnými optickými členmi a maximalizovať tak obrazovú kvalitu, vďaka ktorej môžu fotografi dať plný priechod svojej kreativite.

Mimoriadna kvalita obrazu s automatickým zaostrovaním a stabilizáciou

RF 24-240 mm F4-6,3 IS USM je prvý plnoformátový objektív s optickou stabilizáciou obrazu Dynamic IS, ktorá rozširuje expozíciu až o 5 EV a umožňuje fotografovanie z ruky aj pri veľmi dlhých časoch, čím posúva hranice kreativity ešte ďalej. Vďaka tomu je možné robiť čisté a ostré snímky aj za zhoršených svetelných podmienok a neroztrasené videonahrávky, pri ktorých je možné nastavovať clonu v krokoch po 1/8. Objektív je preto ideálny pre spontánne fotografovanie a natáčanie videa na cestách. Automatické ostrenie Nano USM spája výhody krokového motora (STM) a ultrazvukového motora (USM). V spojení s technológiou zaostrovania na báze detekcie fázového posunu CMOS AF s dvojitými pixelmi na 88% plochy snímača horizontálne a 100% vertikálne objektív ostrí rýchlo, ticho a plynule, a umožňuje tak zaobstarať okrem deatilných fotografií tiež vysoko kvalitné videonahrávky.

Špičkový dizajn a spracovanie zodpovedajúce kvalitám systému EOS R

Objektív RF 24-240 mm F4-6,3 IS USM sa výborne dopĺňa s telom EOS RP, najľahší plnoformátová bezzrkadlovky od spoločnosti Canon. Tým, že je objektív pre systém EOS R priamo určený, umožňuje kreatívnym nadšencom využiť všetky jeho výhody. Systém EOS R, uvedený na trh v septembri 2018, poskytuje mimoriadnu optickú kvalitu, najrýchlejší automatické ostrenie na svete a rýchlejšiu komunikáciu medzi telom a objektívom vďaka novo vyvinutému bajonetu RF. Vyššia rýchlosť, špičková ergonómia a nekompromisná obrazová kvalita sú kľúčové charakteristiky systému EOS R a platí to bez výnimky aj pre nový objektív.

Ambasádor spoločnosti Canon, akčný a športový fotograf Richard Walch, nedávno podnikol dvanásťdňovú cestu pozdĺž nórskeho pobrežia z Bergenu do Kirkenes. Vo svojej fotografickej brašni mal objektív RF 24-240 mm F4-6,3 IS USM.

O práci s ním Walch povedal: „Chcel som si vziať objektív na dlhšiu cestu, aby som vyskúšal jeho skutočné schopnosti. Mojím cieľom bolo hľadať obrátenú perspektívu medzi zemou a vodou. Objektív som chcel kvôli jeho úžasnej univerzálnosti používať na momentky z ciest. Nórsko oplýva nesmiernou prírodnou krásou a keď sa ocitnete na tak majestátnom mieste, cítite potrebu ju patričným spôsobom zvečniť. Je to dokonalý cestovný objektív a ideálna voľba pre fotografov, ktorí vstupujú do sveta systému EOS R – je kompaktný a ľahký, ale neobetuje tomu nič z obrazovej kvality. Všetkým, ktorí chcú na cestách posúvať svoje tvorivé hranice, by som objektív RF 24-240 mm F4-6,3 IS USM vrelo odporučil.“

Kľúčové vlastnosti objektívu RF 24-240 mm F4-6,3 IS USM:

 • Rozsah ohniskových vzdialeností 24-240 mm
 • Dynamická optická stabilizácia obrazu 5 EV
 • Asférické a ultradisperzné optické členy, antireflexná vrstva Super Spectra Coating
 • Kruhová 7-lamelová clona f/4-6,3
 • Automatické ostrenie Nano USM
 • Prepínateľný ovládací/ostriaci prstenec
 • Vstavaný profil DLO a elektronická korekcia skreslenia


Canon rozširuje rad špičkových kompaktov PowerShot 

Spoločnosť Canon Europe oznámila rozšírenie svojho radu špičkových kompaktných fotoaparátov PowerShot G o dva nové modely s veľkým snímačom, ktoré ponúkajú vyvážený pomer medzi výkonom a kompaktnými rozmermi. Cieľom spoločnosti Canon je ponúknuť tvorcom obsahu, vlogerom a fotografickým nadšencom prístroj, ktorý im okrem iného vďaka vysokorýchlostnému sériovému snímaniu a záznamu videa v rozlíšení 4K (bez orezu) umožní na vysokej technickej úrovni realizovať ich kreatívne zámery. PowerShot G5 X Mark II stavia na kvalite doterajšej ponuky spoločnosti Canon. Je vybavený objektívom s päťnásobným zoomom so svetelnosťou f/1,8-2,8 a vysúvacím elektronickým hľadáčikom (EVF). Dokonale poslúži zapáleným fotoamatérom, ktorí potrebujú ľahký cestovný fotoaparát. PowerShot G7 X Mark III je so 4,2x zoomovým objektívom f/1,8-2,8 a 3,5 mm vstupom pre mikrofón zameraný predovšetkým na tvorcov obsahu a vlogerov, ktorým ponúka špičkovú kvalitu obrazu a čistý zvuk.
Vysoká obrazová kvalita v kompaktnom tele


PowerShot G5 X Mark II a PowerShot G7 X Mark III s hmotnosťou 340, respektíve 304 gramov využívajú výkonný obrazový procesor Canon DIGIC 8, ktorý zabezpečuje obrazovú kvalitu, aká nemá v kategórii vreckových fotoaparátov konkurenciu. Oba modely sú vybavené vrstveným snímačom typu 1.0 s rozlíšením 20,1 milióna bodov, ktorý je zárukou dokonale prekresleného obrazu s vynikajúcim podaním farieb pri statických snímkach aj videách v rozlíšení 4K. Najnovšie prírastky do rodiny fotoaparátov Canon G ponúkajú široký dynamický rozsah vďaka záznamu vo formáte CR3 RAW, ktorý plne podporuje softvér Canon Digital Photo Professional (DPP) aj softvérové ​​nástroje iných výrobcov. Používateľ tak získava širšie možnosti pri spracovaní svojich fotografií.

Fotoaparát PowerShot G5 X Mark II je vybavený špičkovým objektívom s päťnásobným transfokátorom, ktorý zabezpečuje mimoriadne kvalitný obraz, aký očakávajú pokročilí fotografi od sekundárneho fotoaparátu. Spoločnosť Canon pri jeho konštrukcii využila svoje dlhoročné skúsenosti s vývojom optických prvkov. Vďaka vynikajúcej svetelnosti  f/1,8-2,8 je tento model ideálny pre fotografovanie za zhoršených svetelných podmienok ako sú mestské zábery po súmraku, ktoré budú pri kratšej expozícii jasnejšie a prekreslenejšie aj na dlhšom ohnisku. Model PowerShot G7 X Mark III ponúka mierne kratší 4,2x zoom, takisto so svetelnosťou f/1,8-2,8, ktorý umožňuje vlogerom natáčať videá vo vysokom rozlíšení v rôznych prostrediach za akýchkoľvek svetelných podmienok. Vysoká svetelnosť objektívu umožňuje dosiahnuť malú hĺbku ostrosti a fotografovať predmety s dokonale prekreslenými detailmi a zároveň s príjemným bokehom.

Automatické režimy a manuálne ovládanie podporujú kreatívne vyjadrenie

Pokročilým fotoamatérom aj vlogerom ponúkajú kompaktné prístroje PowerShot G5 X Mark II aj PowerShot G7 X Mark III automatický a manuálny režim pre úplnú kontrolu nad tvorivým vyjadrením. Ovládanie oboch nových modelov je inšpirované špičkovými fotoaparáty Canon EOS a zžijete sa s ním hneď v prvom okamihu. Kontrola nad prístrojom a možnosti personalizácie zodpovedajúce zrkadlovkám umožňujú používateľom priebežne zdokonaľovať svoje technické schopnosti. Otočný prstenec poskytuje okamžitý prístup k najdôležitejším nastaveniam, čo urýchľuje a uľahčuje ovládanie. PowerShot G5 X Mark II má v rohu umiestnený výsuvný elektronický hľadáčik (EVF) s displejom OLED s rozlíšením 2,36 milióna bodov a 100% pokrytím zorného poľa, ktorý uľahčuje komponovanie snímok. Výklopný zadný displej umožňuje jednoducho fotografovať pod rôznymi uhlami. Vlogeri pri prístroji PowerShot G7 X Mark III uvítajú ovládanie pomocou dotykového displeja, vďaka ktorému môžu ľahšie komponovať záber a spoľahlivo ostriť priamo na seba.

PowerShot G5 X Mark II aj PowerShot G7 X Mark III sú vybavené vysoko presným systémom automatického ostrenia. Užitočná je aj funkcia AF + MF, ktorá umožňuje jemne doostriť aj po automatickom zaostrení. Vstavaný ND filter sľubuje pôsobivé snímky so živými farbami aj pri fotografovaní za jasného svetla.

Aby vám nikdy neunikol zaujímavý moment, oba prístroje disponujú rýchlym automatickým zaostrovaním a mimoriadne rýchlym sériovým snímaním 20 sn./s v priebežnom režime. Novinky tiež umožňujú sériové snímanie rýchlosťou 30 sn./s so záznamom do formátu RAW. Vďaka týmto jedinečným schopnostiam sú prístroje PowerShot G5 X Mark II a PowerShot G7 X Mark III ideálnou voľbou pre cestovateľov a vlogerov, ktorí potrebujú ľahký a spoľahlivý fotoaparát.

   

4K video uchová kvalitu aj do budúcna

Používatelia oboch prístrojov môžu aj za chôdze v teréne alebo za jazdy natáčať stabilné, neroztrasené videá vďaka vstavanej digitálnej stabilizácii obrazu. Funkcia HDR videa minimalizuje stratu detailov a zlepšuje dynamický rozsah. Vďaka tomu môžu používatelia zhotovovať prirodzene pôsobiace videá. Nové kompaktné prístroje s podporou videa v rozlíšení 4K poskytujú kvalitu videonahrávok aj statických snímok dostatočnú aj pre budúce využitie a umožňujú vlogerom a fotografom ďalej zdokonaľovať svoje filmárske schopnosti. Rýchlosť 120 sn./s v režime Full HD umožňuje točiť úplne plynulé spomalené zábery ideálne ako doplňujúci video materiál (tzv. B-roll). Možný je aj záznam vo vertikálnej orientácii určený špeciálne pre sociálne médiá. Pre záznam videa je v prípade PowerShot G5 X Mark II aj PowerShot G7 X Mark III k dispozícii automatické nastavenie, ktoré zabezpečuje vyváženú expozíciu a vysokú obrazovú kvalitu – ideálnu pre tých, ktorí ešte len rozvíjajú svoje schopnosti a zdokonaľujú svoj vlastný štýl. Skúsenejší používatelia môžu ovládať expozičný čas, clonu a citlivosť ručne a zdokonaľovať svoju technickú zdatnosť.

Neustále pripojenie

Vďaka kompaktnému prevedeniu a rozšíreným možnostiam pripojenia sú oba nové modely dokonalými spoločníkmi pre vlogerov a fotografov na cestách. Bezdrôtové pripojenie cez Wi-Fi a Bluetooth® používateľom umožňuje zachytávať spontánne momenty a okamžite ich posielať do počítača či telefónu alebo ich publikovať na sociálnych sieťach. Funkcia živého prenosu pri modeli PowerShot G7 X Mark III umožňuje vlogerom zdieľať obsah so svojimi fanúšikmi na sociálnych sieťach v reálnom čase. Pri pripojení ku kompatibilnému smart zariadeniu dokážu prístroje PowerShot G5 X Mark II a PowerShot G7 X Mark III automaticky získavať údaje o polohe z GPS, čo zjednodušuje proces označovania vytvorených záberov na sociálnych sieťach. Čistý výstup vo formáte HDMI pri oboch prístrojoch slúži na streamovanie nahrávok alebo ich záznamu na externé zariadenie pre zjednodušenie následného spracovania.

Ďalšie informácie o rade fotoaparátov Canon PowerShot G vrátane PowerShot G5 X Mark II a PowerShot G7 X Mark III nájdete na stránkach: https://www.canon.cz/cameras/large-sensor-compact-cameras/

Kľúčové funkcie a vlastnosti prístrojov PowerShot G5 X Mark II a PowerShot G7 X Mark III:

 • Nový vrstvený snímač 20,1 MP typu 1.0 a procesor DIGIC 8
 • Video 4K (bez orezu) alebo vo Full HD 120 sn./s
 • 20 sn./s v režime nepretržitého snímania a 30 sn./s v režime RAW Burst
 • Pripojenie Wi-Fi a Bluetooth®


Kľúčové funkcie a vlastnosti fotoaparátu PowerShot G5 X Mark II:

 • Nový objektív f/1,8-2,8 s 5x zoomom
 • Výsuvný elektronický hľadáčik


Kľúčové funkcie a vlastnosti fotoaparátu PowerShot G7 X Mark III:

 • Nový objektív f/1,8-2,8 s 4,2x zoomom
 • Živý prenos videa
 • 3,5mm vstup na mikrofón

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
MagickVamp
2019-07-09 09:55:11
nuda...
 
marcus_labeo
2019-07-09 10:16:06
príspevok od: MagickVamp
nuda...
Prečo? Ohniskový rozsah 24-120mm je dokonalý cestovateľský rozsah, ak je naviac kombinovaný s tak dobrou svetelnosťou f1,8-2,8. K tomu EVF (čo je pre mňa nevyhnutnosť pri profikompakte) a konečne rýchle snímanie. Z môjho pohľadu lepšia voľba ako konkurenčný Sony RX100 (ktorý má buď svetelný objektív - RX100 V, alebo veľký rozsah - RX100 VI, ale nie oboje).
 
marcus_labeo
2019-07-09 10:19:26
Inak škoda, že nik z výrobcov nenadviazal na (nezrealizovanú) ideu Nikonu o širokouhlom kompakte. Niekedy je aj 24mm začiatok málo a mať niečo širšie by bolo fajn. Nedávno som kúpil širokáč (15-36mm ekv.) a na dovolenke som ním spravil 90% záberov, až sa divím, ako som doposiaľ mohol žiť bez UWA zoomu.
 
Marcel Rebro
2019-07-09 10:55:09
Veľkosť snímača je druhoradá (pre Tlačovú správu) ... ja viem 1'' ...
 
mllpo
2019-07-09 11:48:02
Nový vrstvený snímač 20,1 MP typu 1.0
 
mllpo
2019-07-09 11:56:57
príspevok od: Marcel Rebro
Veľkosť snímača je druhoradá (pre Tlačovú správu) ... ja viem 1'' ...
"Nový vrstvený snímač 20,1 MP typu 1.0"
je to tam dokonca 2x
 
Marcel Rebro
2019-07-09 12:40:12
príspevok od: mllpo
"Nový vrstvený snímač 20,1 MP typu 1.0"
je to tam dokonca 2x
Ach tak. 1'' = "typu 1.0". Len aby sa potom "mikro 4/3" neudával ako "mikro 1.33"
 
mllpo
2019-07-09 13:03:59
príspevok od: Marcel Rebro
Ach tak. 1'' = "typu 1.0". Len aby sa potom "mikro 4/3" neudával ako "mikro 1.33"
 
MagickVamp
2019-07-09 14:07:36
príspevok od: marcus_labeo
Prečo? Ohniskový rozsah 24-120mm je dokonalý cestovateľský rozsah, ak je naviac kombinovaný s tak dobrou svetelnosťou f1,8-2,8. K tomu EVF (čo je pre mňa nevyhnutnosť pri profikompakte) a konečne rýchle snímanie. Z môjho pohľadu lepšia voľba ako konkurenčný Sony RX100 (ktorý má buď svetelný objektív - RX100 V, alebo veľký rozsah - RX100 VI, ale nie oboje).
Mal som G7xmkII.....co sa tyka moznosti postprocesu oproti FF, su tak male, ze ked som nim fotil tak som o post procese aj prestal uvazovat /kombinacia maleho cipu a lacneho zoomu/, ak som sa chcel s foto vyhrat, bral som si FF a kvalitny objektiv. Z G7x sa stal pekny zaznamnik... a po kupe telefonu Samsung S9 a porovnani ich vystupov sa z G7x stal nepotrebny zaznamnik. Po uvedeni novsich telefonov S10 a podobne, myslim ze jednopalcaky a celkovo male kompakty maju uz velmi mizerny zmysel. A RF 24-240 ma tiez neberie. Tak preto som napisal na celu tuto tlacovu spravu len nuda...
 
sharkyyy
2019-07-09 14:14:11
Chyba mi zatial na canone "stredna cesta"u objektivov, uwa s f4 a k tomu prislusna vaha(prvy bude vydany f2.8 hebedo . Staci, ze by tamron urobil rovnaky pocin ako teraz pre sony s 17-28 f2.8- hmotnost 420 g- skvele recenzie....
A chyba mi 85 f1.4 alebo f1.8 rf. Investovat teraz do systemu ak nie som nativny canonista, kupovat ef objektivy a nasledne o 2-5 rokov sa ich zase zbavovat- ma odradza. Vynoveny senzor verim, ze uz vydaju coskoro a priblizia sa k sony. S ostrenim som u r spokojny po kratkom teste. Len tie skla... . Sony im uslo, len tie farby nema stale doladene na Fuji, canon...

Je tu sanca, ale to canon asi nepripusti a to Samyang/rokinon/. Posledne skla sa mu nazoaj podarili, uz 35 f1.4 bola excelentna/nie vsak kazdy kus/ a teraz f1.4 85 pre sony je top za tu cenu. Nechapem, preco pre canon ef bajonet vydal Samyang inu verzu AF 85 f1.4, ktore nie je zdaleka tak dobra ako pre sony- hoc je nieco lahsia.
 
MagickVamp
2019-07-09 14:30:48
príspevok od: sharkyyy
Chyba mi zatial na canone "stredna cesta"u objektivov, uwa s f4 a k tomu prislusna vaha(prvy bude vydany f2.8 hebedo . Staci, ze by tamron urobil rovnaky pocin ako teraz pre sony s 17-28 f2.8- hmotnost 420 g- skvele recenzie....
A chyba mi 85 f1.4 alebo f1.8 rf. Investovat teraz do systemu ak nie som nativny canonista, kupovat ef objektivy a nasledne o 2-5 rokov sa ich zase zbavovat- ma odradza. Vynoveny senzor verim, ze uz vydaju coskoro a priblizia sa k sony. S ostrenim som u r spokojny po kratkom teste. Len tie skla... . Sony im uslo, len tie farby nema stale doladene na Fuji, canon...

Je tu sanca, ale to canon asi nepripusti a to Samyang/rokinon/. Posledne skla sa mu nazoaj podarili, uz 35 f1.4 bola excelentna/nie vsak kazdy kus/ a teraz f1.4 85 pre sony je top za tu cenu. Nechapem, preco pre canon ef bajonet vydal Samyang inu verzu AF 85 f1.4, ktore nie je zdaleka tak dobra ako pre sony- hoc je nieco lahsia.
Vyssia rada R by mala prist do konca roka, ale moc tomu neverim, tipol by som to na zaciatok dalsieho roka. Skor dufam ze pride zrkladlo 90D a daju si na tom fakt zalezat a potom pockam 10 rokov kym vymyslia poriadny elektronicky hladacik. Pri RF mi chyba hlavne klasicka 24-70F2,8, ktora snad bude do konca roka alebo aspon lacna 50mm USM F1,8.
 
z80
2019-07-09 19:53:45
príspevok od: marcus_labeo
Inak škoda, že nik z výrobcov nenadviazal na (nezrealizovanú) ideu Nikonu o širokouhlom kompakte. Niekedy je aj 24mm začiatok málo a mať niečo širšie by bolo fajn. Nedávno som kúpil širokáč (15-36mm ekv.) a na dovolenke som ním spravil 90% záberov, až sa divím, ako som doposiaľ mohol žiť bez UWA zoomu.
Uz 24mm eq. na G7 X II vyzaduje dost brutalnu korekciu a "normalne" to zacina vyzerat az okolo 28mm eq., neviem ako by to vyzeralo, ak by bol este sirsi.
 
pa10
2019-07-10 09:21:47
Ten G5X MkII vyzera celkom dobre, oproti prvej verzii su to vitane zlepsenia. Ak pri G5X takto pekne skryju hladacik, cela sedmickova rada bude zbytocna. Beztak v nej generacne uz len menia procesor.
 
z80
2019-07-10 13:34:06
príspevok od: pa10
Ten G5X MkII vyzera celkom dobre, oproti prvej verzii su to vitane zlepsenia. Ak pri G5X takto pekne skryju hladacik, cela sedmickova rada bude zbytocna. Beztak v nej generacne uz len menia procesor.
7 rada je lacnejsia, urcena hlavne pre ludi, ktori prechadzaju z mobilov a kompaktov s malym senzorom, pripadne vlogerov, tym hladacik nechyba. V tejto generacii sa menil aj senzor, nielen procesor.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované