Hore

Fujifilm vydáva aplikáciu FUJIFILM XApp pre sériu digitálnych fotoaparátov GFX / X

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident a generálny riaditeľ, zástupca riaditeľa: Teiichi Goto) s potešením oznamuje spustenie „FUJIFILM XApp“ (XApp)*1, novej aplikácie na použitie s fotoaparátmi GFX / X. Aplikácia bude vydaná ako bezplatná a na stiahnutie bude 25. mája 2023.

XApp je nová aplikácia na použitie s GFX / X fotoaparátmi*2. Funkcie konvenčnej aplikácie FUJIFILM Camera Remote (Camera Remote), ktorá spája digitálny fotoaparát s podporou Wi-Fi so smartfónom (tabletom) na diaľkové snímanie, prenos obrázkov a prezeranie, budú s novou aplikáciou ďalej vylepšené. Stabilita a rýchlosť bezdrôtovej komunikácie boli vylepšené, aby sa zlepšila použiteľnosť. Počas fotenia môžu používatelia použiť XApp na kontrolu živého náhľadu na smartfóne/tablete a ovládanie fotoaparátu na diaľku. Po nasnímaní fotografií je možné aplikáciu použiť na zobrazenie nielen prenesených obrázkov, ale aj informácií o snímaní, ako je použitý fotoaparát a objektív a miesto fotenia.

                   

Controlling camera remotely via “XApp”    Transferring images from camera to smartphone via “XApp”


V porovnaní s predchádzajúcim Camera Remote poskytuje XApp stabilnejšiu a rýchlejšiu bezdrôtovú komunikáciu a prenáša obrázky z fotoaparátu do smartfónu/tabletu plynulejšie. Všetky komunikačné operácie je možné vykonávať výhradne na smartfóne/tablete s výnimkou počiatočného spárovania Bluetooth medzi fotoaparátom a aplikáciou.

Aplikácia XApp umožňuje používateľom na diaľku ovládať fotoaparát GFX/X Series z pripojeného smartfónu/tabletu a zároveň kontrolovať snímky v režime Live View. Je to užitočné najmä v situáciách, ktoré si vyžadujú diaľkové ovládanie, ako je napríklad skupinová fotografia. Pomocou novej funkcie „Backup/Restore“ môžu používatelia uložiť nastavenia fotoaparátu*3, ako je napríklad ponuka snímania a ponuka nastavení v aplikácii a použiť toto nastavenie späť na fotoaparát.

Obľúbené nastavenia fotoaparátu pre rôzne typy objektov alebo situácie snímania je možné spravovať v aplikácii, vďaka čomu je zmena nastavení rýchla a jednoduchá aj počas snímania. Nastavenia fotoaparátu je možné prostredníctvom aplikácie premietnuť aj do viacerých fotoaparátov rovnakého modelu, čím sa zjednoduší snímanie viacerými fotoaparátmi.

Medzi nové funkcie XApp patrí „Časová os*4“, ktorá zhromažďuje a zobrazuje informácie o snímaní, ako je použitý fotoaparát a objektív, počet nasnímaných obrázkov, miesto snímania a ďalšie spolu s prenesenými obrázkami v štýle fotografického denníka. „Aktivita*4“, ktorá automaticky agreguje a zobrazuje informácie o snímaní na kumulatívnom základe.

                  

Timeline Function Activity Function


Aplikácia navyše dostáva upozornenia na nové aktualizácie firmvéru pre spárovaný model fotoaparátu. Podľa pokynov v upozornení môžu používatelia jednoducho udržiavať firmvér fotoaparátu v aktualizovanom stave, aby mali prístup k najnovším funkciám.

Spoločnosť Fujifilm bude pokračovať vo vývoji a poskytovaní nových produktov a služieb, aby ešte viac rozšírila radosť z fotografovania s radom GFX / X.

*1: Kompatibilné so smartfónmi a tabletmi
*2: Nie je kompatibilné s niektorými modelmi
*3: Všetky nastavenia fotoaparátu okrem nastavení siete a vlastného nastavenia vyváženia bielej
*4: Funkcie Časová os a Aktivita nie sú v niektorých krajinách a regiónoch dostupné. Na zobrazenie informácií o snímaní pomocou týchto funkcií sa používatelia musia prihlásiť do sieťovej služby Fujifilm s overením sociálnych médií (Facebook, Apple, Google).

1. Názov:

FUJIFILM XApp pre sériu digitálnych fotoaparátov GFX / X

2. Kompatibilné modely a dátum uvedenia na trh:

*5: Aby boli tieto modely kompatibilné, musia byť aktualizované najnovším firmvérom vydaným v stredu 24. mája 2023.

3. Podpora OS:

iOS/iPadOS 13, 14, 15, 16

Android OS 11, 12, 13

4. Hlavné vlastnosti:

(1) Zvýšenie stability a rýchlosti bezdrôtovej komunikácie a zjednodušenie operácií pre lepšiu použiteľnosť

 • Aplikácia bola vytvorená s veľkou pozornosťou na systémový dizajn pre bezdrôtové pripojenie s fotoaparátmi, smartfónmi a tabletmi; postupy pripojenia a zaobchádzanie s podmienkami okolitých rádiových vĺn, aby sa dosiahla lepšia stabilita a rýchlosť v bezdrôtovej komunikácii. To znamená, že snímky uložené vo fotoaparáte možno plynulejšie preniesť do smartfónu alebo stolového zariadenia.
 • Všetky komunikačné operácie je možné dokončiť na smartfóne/tablete s výnimkou počiatočného spárovania Bluetooth medzi fotoaparátom a aplikáciou. Pre väčšie pohodlie nie je potrebné prepínať medzi fotoaparátom a smartfónom.
 • Funkcia Image Transfer Order umožňuje prenášať snímky z fotoaparátu do smartfónu alebo tabletu nielen počas režimu prehrávania fotoaparátu a pri vypnutom fotoaparáte, ale aj počas fotografovania. To uľahčuje bezproblémové uverejňovanie a zdieľanie obrázkov na sociálnych médiách a aplikáciách na odosielanie správ. 
 • Aplikácia bola aktualizovaná o vysoko kontrastný dizajn v čiernej a bielej farbe ako základné tóny. Veľkosť textu bola zväčšená, aby sa vytvorilo používateľské rozhranie s lepšou viditeľnosťou.
   

(2) Bezdrôtové pripojenie pre jednoduché fotografovanie

 • Aplikácia XApp umožňuje používateľom diaľkovo ovládať fotoaparáty radu GFX / X a zároveň kontrolovať živé zobrazenie na smartfóne alebo tablete. Je to užitočné najmä v situáciách, ktoré vyžadujú ovládanie na diaľku, ako je napríklad skupinové fotografovanie. Niektoré nastavenia snímania, ako je clona, ISO a rýchlosť uzávierky, je možné konfigurovať aj zo smartfónu alebo tabletu.
 • Pomocou novej funkcie „Backup/Restore“ môžu používatelia uložiť nastavenia fotoaparátu, ako je ponuka snímania a ponuka nastavení, v aplikácii alebo ich obnoviť späť do fotoaparátu. Aj keď sa nastavenia fotoaparátu náhodne zmenia počas prevádzky fotoaparátu, nastavenia uložené vo fotoaparáte je možné prečítať a okamžite obnoviť. Nastavenia fotoaparátu je možné prostredníctvom aplikácie premietnuť aj do viacerých fotoaparátov rovnakého modelu, čím sa zjednoduší snímanie viacerými fotoaparátmi.
 • Dátum, čas a informácie o geolokácii smartfónu sa automaticky synchronizujú s fotoaparátom, pričom sa uchováva presný čas pre hodiny vo fotoaparáte a ak je udelené povolenie, zaznamenávajú sa presné údaje o polohe o mieste snímania ako súčasť fotografických údajov. Zaznamenané údaje o geolokácii sa automaticky zobrazia na mape časovej osi.


(3) Funkcie „Časová os“ a „Aktivita“ uľahčujú úvahy o fotografických činnostiach a zlepšujú vašu techniku

 • Funkcia časovej osi umožňuje používateľom selektívne povoliť prenos záznamov aktivít*6 do smartfónu alebo tabletu a chronologicky zobraziť informácie o fotografiách vrátane počtu nasnímaných obrázkov, informácií o mieste snímania a použitom fotoaparáte/objektíve, čím sa automaticky vygeneruje fotodenník. Denník je možné upravovať napr. zmenou názvu alebo pridaním poznámok.
 • Aplikácia tiež obsahuje novú funkciu „Aktivita“, ktorá automaticky agreguje a zobrazuje informácie o snímaní, ako je počet nasnímaných snímok a použitý režim simulácie fotoaparátu/objektívu/filmu.
   *6: Záznam o činnosti sa týka záznamu o fotografovaní, ktoré zahŕňa použitie fotoaparátu. Zhromažďujú sa iba informácie, ktoré používatelia selektívne povolia v aplikácii.


(4) Funkcia upozornenia na aktualizáciu firmvéru

 • Aplikácia vydá upozornenie, keď je vydaný nový firmvér pre fotoaparát používateľa. Postupujte podľa pokynov v upozornení, aby ste jednoducho aktualizovali firmvér fotoaparátu a ihneď si užívali najnovšie funkcie.Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia