Hore

Novinky Fujifilm - FUJIFILM GFX50S II a FUJINON GF35-70mmF4.5-5.6 WR

Minulý týždeň Fujifilm predstavil nasledujúce novinky. 

Nový Fujifilm FUJIFILM GFX50S II

Kompaktné a ľahké telo vybavené stabilizáciou obrazu a stredoformátový snímač 51,4MP s vysokým rozlíšením.

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident: Teiichi Goto) s potešením oznamuje novinku „FUJIFILM GFX50S II“ (GFX50S II) ako najnovší prírastok do série bezzrkadlových digitálnych fotoaparátov GFX vybavených stredoformátovým snímačom*1.

GFX50S II má 51,4MP stredoformátový snímač, ktorý sa môže pochváliť neuveriteľným rozlíšením obrazu a zachytí každý detail s ostrosťou v celom zábere. Svetlo sa zaznamenáva na snímač, ktorý je 1,7-krát väčší ako pri plnoformátovom snímači*2, aby sa dosiahol široký dynamický rozsah a vysoký pomer signálu k šumu. Výsledný obraz reprodukuje hlbokú tonalitu od tieňov po svetlé miesta a prináša čistotu obrazu s minimálnym šumom, aj keď je nasnímaný pri slabom osvetlení. Ďalšou z výhod veľkoformátového snímača je jeho schopnosť vytvárať veľmi malú hĺbku ostrosti. Je doplnená ostrosťou objektívov GF od okraja po okraj, aby sa zvýraznil hlavný objekt na rozmazanom pozadí a pridal sa 3D look.

Fotoaparát integruje vysokorýchlostný procesor na spracovanie obrazu „X-Processor 4“ a najnovší algoritmus so systémom automatického zaostrovania so zlepšenou obnovovacou frekvenciou. Ďalšou vlastnosťou je 5-osý mechanizmus stabilizácie obrazu v tele (IBIS), ktorý poskytuje účinnosť až 6,5 EV proti otrasom*3, čo je aktuálne maximum radu GFX. Napriek tomu, že je vybavený množstvom technológií, má fotoaparát kompaktné rozmery s hmotnosťou približne 900g.

*1 Obrazový snímač s uhlopriečkou 55 mm (43,8 mm x 32,9 mm) a veľkosťou pribl. 1,7-krát väčší ako 35 mm snímač
*2 V porovnaní s 50 megapixelovým plnoformátovým fotoaparátom
*3 Pri objektíve FUJINON GF63mmF2.8 R WR

(1) 51,4MP stredoformátový snímač

 • GFX50S II je vybavený 51,4MP snímačom, ktorý v kombinácii s objektívom GF prináša neuveriteľné rozlíšenie obrazu
 • Fotoaparát používa špecializovaný dizajn, ktorý na senzore používa menšie mikrošošovky na zachytávanie svetla, aby sa vytvorila širšia medzera medzi susednými pixelmi, čím sa zvýši rozlíšenie svetla na pixel a zvýši sa ostrosť obrazu
 •  Väčšia plocha prijímajúca svetlo na pixel má za následok vynikajúcu citlivosť ISO, dynamický rozsah a tonalitu a presnú reprodukciu textúry objektu

(2) Rozmanitosť filmových simulácií

 • GFX50S II disponuje až 19 filmovými simuláciami, vrátane „Nostalgic Neg.“

(3) Kompaktná 5-osá stabilizácia v tele s účinnosťou až o 6,5EV

 • GFX50S II je vybavený päť-osým mechanizmom stabilizácie obrazu, ktorý poskytuje až 6,5 EV*3. To je možné pomocou vysoko výkonného gyroskopu a akcelerometra, ktoré dokážu detegovať pohyby s vysokou presnosťou.

(4) Rýchle a vysoko presné AF vďaka vysokorýchlostnému procesoru a najnovšiemu algoritmu

 • GFX50S II používa procesor X-Processor 4 a najnovší algoritmus, ktorý zlepšuje obnovovaciu frekvenciu AF. Výsledkom je presnejšie automatické zaostrovanie pri detekcii tváre / očí v porovnaní s predchádzajúcim modelom.*4

*4 FUJIFILM GFX 50S

(5) Inovatívne kompaktné a ľahké telo pre pokročilú mobilitu

 • Použitím nového výkonného mechanizmu stabilizácie obrazu v tele (IBIS) sa dosiahlo kompaktné telo s hmotnosťou približne 900 g a rozmermi 104,2mm x 87,2mm.
 • Grip je tvarovaný tak, aby fotoaparát pohodlne sedel v ruke a zaisťuje  lepšie pohodlie pri použití veľkého objektívu so zoomom.
 • Telo je vyrobené z tuhej zliatiny horčíka. Vďaka zvýšenej hrúbke okolo základne bajonetu objektívu, ktorá je vystavená predovšetkým vyššiemu zaťaženiu, je fotoaparát pevný a robustný. GFX50S II je utesnený voči poveternostným vplyvom na 60 miestach, aby odolal voči prachu a vlhkosti a schopnosť pracovať pri teplotách až -10 °C.

(6) Jednoduchá obsluha pre zážitok zo snímania

 • Horný panel je vybavený voličom režimov, ktorý sa bežne používa v mnohých digitálnych fotoaparátoch, takže užívatelia môžu s fotoaparátom zaobchádzať známym spôsobom. Ponúka šesť prispôsobiteľných polôh C1 - C6, čo umožňuje zaregistrovať si výber funkcií pre každú z pozícií a rýchlo ich aktivovať pre plynulé fotografovanie.
 • Na hornom paneli je prepínač pre väčšie pohodlie na prepínanie medzi režimami foto a video.
 • 1,8-palcový horný LCD monitor s vynikajúcou viditeľnosťou zobrazuje kľúčové nastavenia ako rýchlosť závierky, clonu, citlivosť ISO a expozíciu. Samozrejme je možné displej aj prispôsobiť.
 • Na zadnom paneli je 3,2-palcový hlavný LCD monitor so 100% pokrytím. Je možné ho nakloniť v troch smeroch, aby bolo možné snímanie pod vysokým aj nízkym uhlom, pre ktoré elektronický hľadáčik (EVF) nie je možné použiť.

(7) Funkcia „Pixel Shift Multi-Shot“ na zachytenie a generovanie 200 MP snímok bez falošných farieb

 • GFX50S II je vybavený funkciou Pixel Shift Multi-Shot, ktorá je schopná vytvárať fotografie s rozlíšením 200MP bez falošných farieb. Vďaka schopnosti reprodukovať farby, textúru a dokonca aj atmosféru fotografovaného objektu do najmenších detailov je fotoaparát ideálnou voľbou na archiváciu. Veľké umelecké diela a historické artefakty, ktoré sa kvôli svojej veľkosti predtým ťažko podrobne fotografovali, je možné zachytiť v presných detailoch a jasnosti od okraja k okraju.
 • Táto funkcia používa IBIS stabilizáciu na posunutie obrazového snímača o 0,5 pixelu na postupné zaznamenávanie 16 snímok vo formáte RAW a ich kombináciu do jedného súboru Digital Negative (DNG) RAW v softvéri „Pixel Shift Combiner“, ktorý produkuje 200 MP fotografie.
 • Obrazový snímač je posunutý s vysokou presnosťou, aby sa zabezpečilo, že každý pixel zaznamenáva obrazové údaje v červenej, zelenej a modrej farbe, úplne eliminuje falošné farby a zaznamenáva subjekt s presnými informáciami o farbách.


Telo FUJIFILM GFX50S II

Dostupnosť: Okt. 2021
MOC: 3.999 €

Set FUJIFILM GFX50S II + GF35-70mmF4.5-5.6 WR

Dostupnosť: Okt. 2021
MOC: 4.499 €

FUJINON GF35-70mmF4.5-5.6 WR

Nový zoom objektív pre fotoaparáty rady GFX.

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident: Teiichi Goto) s potešením oznamuje, že koncom novembra 2021 uvedie na trh nový objektív FUJINON GF35-70mmF4.5-5.6 WR (GF35-70mm).

GF35-70mm pokrýva rozsahom ohniskových vzdialeností od najčastejšie používaných 35mm až po štandardných 70mm (ekvivalent 28mm-55mm). Ide o kompaktný a ľahký stredoformátový zoomový objektív, ktorý váži iba 390g, veľkosť filtrového závitu je 62mm a disponuje vysokorýchlostným AF motorom. Kompaktné a ľahké zaostrovacie prvky sú poháňané krokovým motorom, ktorý je tichý, rýchly a veľmi presný. Objektív ponúka minimálnu pracovnú vzdialenosť 35cm v celom rozsahu zoomu, čo umožňuje snímať aj detailný záber objektu približne 25cm od predného prvku objektívu.

Objektív má utesnenú konštrukciu odolnú voči prachu a vlhkosti a môže pracovať pri teplotách až -10°C.

(1) Všestrannosť - pokrýva všetky ohniskové vzdialenosti potrebné na každodenné fotenie

 • GF35-70 mm pokrýva všestranné ohniskové vzdialenosti od 35mm v širokouhlom uhle až po štandardných 70mm (ekvivalent 28mm - 55mm), aby pokryl široké spektrum situácií vrátane krajiny, portrétu a street fotografie.
  Má druhú najkratšiu minimálnu zaostrovaciu vzdialenosť - 35cm medzi vymeniteľnými objektívmi pre sériu GFX, čo umožňuje detailný záber objektu približne 25cm od predného prvku objektívu. To znamená, že má široký rozsah snímania od dynamického širokouhlého zachytenia hlavného objektu zblízka proti širokému rozostupu pozadia až po štandardný štýl fotografovania s prirodzenejšou perspektívou.
 • GF35-70mm sa skladá z 11 prvkov, vrátane jedného asférického prvku a dvoch prvkov ED, v deviatich skupinách.

(2) Najkompaktnejšie a najľahšie telo spomedzi objektívov so zoomom GF, ktoré ponúka vysokorýchlostné automatické zaostrovanie

 • GF35-70mm je opticky navrhnutý tak, aby vyvážil kvalitu obrazu s prenosnosťou, aby sa dosiahla mimoriadne kompaktná a ľahká konštrukcia
 • Zaostrovacie prvky sú poháňané krokovým motorom, ktorý zaisťuje rýchle a presné automatické zaostrovanie, pričom okamžite zaostrí na objekt a zachytí rozhodujúci okamih. Vďaka tichému chodu počas zaostrovania je vhodný nielen na fotografovanie, ale aj na nahrávanie videa.
 • Objektív podporuje režimy automatického zaostrovania s detekciou tváre / očí fotoaparátu. Rýchle a presné automatické zaostrovanie sa dosiahne už za 0,13 sekundy v tichosti a umožňuje okamžité zaostrenie na tvár / oči hlavného objektu.*3 Toto je obzvlášť účinné pri portrétovaní, ktoré zahŕňa pohyby objektu a zachytáva okamžitú zmenu mimiky.
 • Tubus objektívu je na 9 miestach utesnený voči poveternostným vplyvom, takže je odolný voči prachu a vlhkosti a je ho možné používať pri teplotách až -10 °C.


*3 Keď ste v režime AF s detekciou fázy, na FUJIFILM GFX100S; V súlade s pokynmi CIPA

Objektív FUJINON GF35-70mmF4.5-5.6 WR

Dostupnosť: koniec Nov. 2021
MOC: 999 €

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované