Hore

Nový rad Nikon MONARCH HG

Nové ďalekohľady MONARCH HG 8×42 a 10×42 sa pýšia vynikajúcim optickým výkonom, ostrosťou obrazu od okraja po okraj a nádherne prirodzenými farbami v kompaktnom tele. Vďaka tomu poskytujú doteraz najlepší obraz spomedzi všetkých modelov MONARCH.

Široké zdanlivé zorné pole (60,3˚ pri modeli 8×42 a 62,2˚ pri modeli 10×42) prináša veľkolepý obraz a systém šošoviek na vyrovnávanie poľa zaručuje ostrý, jasný obraz až po okraje šošovky.

Optické sklo s extrémne nízkym rozptylom svetla (ED) pomáha minimalizovať chromatickú aberáciu a poskytuje kontrastný obraz s vysokým rozlíšením a prirodzenou reprodukciou farieb farieb. Všetky šošovky a hranoly majú viacvrstvovú úpravu a strechový hranol má viacnásobné dielektrické vrstvy s vysokou odrazivosťou. Táto kombinácia umožňuje dosiahnuť mimoriadne jasný obraz s priepustnosťou až 92 % alebo viac.

Elegantná konštrukcia ďalekohľadov je kompaktná a ľahká, vďaka čomu sa ľahko nosia, nech sa vydáte kamkoľvek. Telo z horčíkovej zliatiny a povrchová úprava šošoviek proti poškriabaniu prispievajú k dlhotrvajúcej odolnosti. Veľké predsunutie výstupnej pupily okuláru zaručuje dobrú viditeľnosť celého zorného poľa aj v prípade, že nosíte okuliare. Otočné a posuvné gumové očnice uľahčujú umiestnenie oka do správnej polohy. Telo plnené dusíkom dodáva ďalekohľadom MONARCH HG výborné vlastnosti týkajúce sa vodotesnosti až do hĺbky 5 m počas 10 minút, vďaka čomu sú ďalekohľady ideálne na všetky aktivity v prírode.

Vnútorné zahmlievanie optického systému je eliminované aj v prostredí s nízkym tlakom až do ekvivalentnej nadmorskej výšky 5 000 m, takže budete mať k dispozícii čistý obraz aj vtedy, keď ho budete najviac potrebovať.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
seifi
2016-07-15 15:16:10
dal by som partiu opilcov s rozmytým obrazom, len jeden s Monarchom a čistým ostrým obrazom
 
hall
2016-07-18 13:05:20
pozornosť by si zaslúžil aj nový pozorovací ďalekohľad.
viac informácií napríklad na:

http://www.nikon.sk/sk_SK/product/sport-optics/field-spotting-scopes/monarch/monarch-82ed-a
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia