Hore

Portrétny objektív Nikon Nikkor Z 85/1,8 S

Spoločnosť Nikon víta do rodiny Nikon Z vysoko svetelný štandardný portrétny objektív. NIKKOR Z 85 mm f/1,8 S je objektív s rýchlym zaostrovaním, ktorý poskytuje neuveriteľné detaily v celom obrazovom poli. Či snímate statické snímky alebo videosekvencie, tento plnoformátový objektív pre fotoaparáty mirrorless umožňuje fotografom zobraziť fotografovaný objekt s dych berúcou čistotou.

Od klasických záberov hlavy s ramenami cez portréty zahŕňajúce okolité prostredie, intímne detaily až po veľké udalosti. Pokročilý optický výkon objektívu NIKKOR Z 85 mm f/1,8 S umožňuje dosiahnuť ohromujúce výsledky na ľubovoľnom mieste. Ponúka vynikajúcu ostrosť až po okraj snímky – dokonca aj keď snímate s najväčším clonovým otvorom f/1,8. Bokeh je krásne prirodzený a závoj je účinne potlačený aj pri snímaní v protisvetle.

Zaostrovanie je rýchle a nová funkcia zaostrovania s detekciou očí fotoaparátov Nikon Z umožňuje zaostriť na oko objektu bez ohľadu na to, či je v zábere sám alebo je jeho tvár súčasťou davu. Používatelia snímajúci videosekvencie môžu využiť 85 mm ohniskovú vzdialenosť na izolovanie objektov a snímať videosekvencie s pôsobivou nízkou hĺbkou ostrosti.

Optická sústava pozostáva z 12 prvkov v 10 skupinách. Chýba asférický člen, ktorý zvykne robiť problémy s rozostrenými svetlami, no nechýbajú dva optické členy zo špeciálneho skla s nízkym rozptylom svetla – ED členy. Tie sa starajú o perfektnú kresbu neprieč celým obrazovým poľom nepoznačenú chromatickou či inými aberáciami. Optická sústava je navrhnutá tak, aby zabezpečovala super ostrú kresbu v rovine ostrosti aj pri plne odclonenom objektíve a zároveň aby objekty mimo hĺbky ostrosti boli atraktívne rozostrené. Tým fotograf pritiahne pozornosť divákov na svoj objekt.

Na povrchu optických členov sú aplikované špeciálne a dnes už legendárne antireflexné vrstvy Nano Crystal Coat, ktoré sa starajú o verný prenos farieb a kontrastu aj pri snímaní v protisvetle. Ani s ostrým svetlom v zábere by nemalo dochádzať k výraznejšej degradácii obrazu.

Objektív radu S (Superior) označuje nielen bezprecedentnú obrazovú kvalitu ale aj odolnosť. Objektív má kovový bajonet, zaostrovací krúžok a konštrukčné prvky, zvyšná časť tela je vyrobená z kvalitného polykarbonátu. Všetky pohyblivé miesta sú utesnené voči prachu a kvapkám vody, objektív je tak odolný voči nepriaznivým poveternostným vplyvom. Fluórová vrstva na prednom optickom člene aktívne odpudzuje vodu, prach a nečistoty a ak k znečisteniu predsa len dôjde, ľahšie a bezpečnejšie sa odstráni.

  • NIKKOR Z: tento objektív určený pre široký bajonet Nikon Z zachytí v celom obrazovom poli viac svetla.
  • Rad S: optická konštrukcia novej generácie. Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat. Plynulý, tichý multi-focusing systém.
  • Ostré detaily: výnimočný výkon od okraja po okraj. Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť len 0,80 m
  • Odolná konštrukcia: každá pohyblivá časť objektívu je utesnená proti prachu a kvapkám vody.
  • Skvelý na filmovanie: nehlučné nastavenie clony a takmer úplne nehlučné automatické zaostrovanie. Zmena uhla záberu pri zaostrovaní je takmer úplne eliminovaná.
  • Prispôsobiteľný ovládací krúžok: možno ho použiť na manuálne zaostrovanie (predvolené nastavenie), nastavenie clony alebo korekciu expozície.


Odporúčaná MOC: 839€.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované