Hore

Sony predstavuje novú generáciu bezzrkadlovky α6400

Nový systémový fotoaparát s čipom typu APS-C prináša výnimočnú obrazovú kvalitu, kompaktný dizajn a mnoho pokročilých technológií, ktoré zdedil od plnoformátových zrkadloviek Sony.

Spoločnosť Sony predstavila úžasný nový prírastok do produktového radu systémových fotoaparátov typu E-mount, model α6400 (ILCE-6400).

Nový model α6400 prináša mnohé technológie, ktoré poznáme z uznávaného produktového radu plnoformátových fotoaparátov, v tele ľahkého a kompaktného fotoaparátu s APS-C snímačom. Nový rýchly fotoaparát sa môže pochváliť najrýchlejším automatickým ostrením na svetei, ktoré dosahuje rýchlosť 0,02ii sekundy. Predstaví ale taktiež nový pokročilý systém‚ Real-time Eye AF‘ a ‚Real-time Tracking’. Ponúka i vysokorýchlostné snímanie dosahujúce rýchlosť až 11 fpsiv so sledovaním AF/AE, novú generáciu obrazového procesora BIONZ X, ktorý zaručuje vynikajúcu kvalitu obrazu, nahrávanie videí vo formáte 4Kvi, dotykový LCD displej, ktorý je možné vyklopiť v uhle 180° a mnoho ďalšieho. Vďaka všetkým hore uvedeným funkciám sa tento model stáva špičkovým nástrojom pre všetky typy tvorcov, nech už ide o profesionálov alebo vlogerov.

Rýchly výkon, ktorý zachytí rozhodujúci okamih

Pôsobivý systém autofokusu nového modelu α6400 zdedil mnohé technológie od najnovšieho radu plnoformátových fotoaparátov Sony, do ktorého patria modely α9, α7R III a α7 III. Nový fotoaparát disponuje 425 bodmi detekcie fázy AF a 425 bodmi detekcie kontrastu AF, ktoré sú husto rozmiestnené po celej ploche záberu a pokrývajú približne 84% plochy záberu. Tento extrémne rýchly a vysoko výkonný systém sledovania AF bol skombinovaný s novou generáciou obrazového procesora BIONZ X. Spoločne s ním umožňuje fotoaparátu zaostriť za jedinečný čas 0,02 sekundyii a mimoriadne efektívne uzamkne zaostrenie na daný objekt, čím zaistí sledovanie aj tých najrýchlejšie sa pohybujúcich predmetov a ich jednoduché zachytenie.

Model α6400 predstavuje vyspelé automatické ostrenie v reálnom čase ‘Real-time Eye AF’, najnovšiu verziu uznávanej technológie Eye AF od Sony. Tato úchvatná nová schopnosť využíva umelú inteligenciu pre rozpoznávanie a detekciu objektov a spracúva údaje o polohe očí v reálnom čase. Výsledkom je zvýšenie presnosti, rýchlosti a zlepšenie výkonu sledovania systému Eye AF. Fotoaparát teraz dokáže vo všetkých režimoch autofokusu rozpoznať oči snímaného objektu a aktivuje Eye AF pri čiastočnom stlačení spúšte. Ak je aktivovaný režim AF-C alebo AF-A, je možné zvoliť si oko (ľavé či pravé) ako ostriaci bod. Taktiež je možné voliť si medzi funkciami Auto/Right Eye/Left Eye a Switch Right/Left Eye a tieto funkcie môžu byť priradené ako ‚custom function‘. Tato úžasná nová technológia úplne oslobodzuje fotografa, ktorý sa tak môže plne sústrediť na kompozíciu a môže sa spoľahnúť, že zaostrenie na oko foteného objektu bude dokonalé. Aktualizácia systémového softwaru taktiež umožní podporu Eye AF pri zvieratách [i]. Táto aktualizácia bude dostupná v lete 2019 a bude ideálnym nástrojom pre fotografov divokých zvierat.

Pri modeli α6400 taktiež debutuje novo vyvinutá funkcia Real-time Tracking od Sony. Tento režim využíva najnovšie algoritmy, vrátane rozpoznávania objektov, ktoré je založené na umelej inteligencii. Spracováva priestorové informácie o farbe aj vzdialenosti objektu (hĺbka), vzore (jas) a zabezpečuje, že všetky objekty môžu byť zachytené s dokonalou presnosťou. Okrem toho rozpoznáva umelá inteligencia pri fotografovaní či natáčaní ľudí alebo zvierat pozíciu očí a tváre. Systém monitoruje oko fotografovaného objektuvii v reálnom čase s extrémnou presnosťou sledovania. Táto funkcia môže byť aktivovaná jednoduchým pritlačením tlačidla spúšte [ii] alebo je taktiež možné túto funkciu naprogramovať ako voliteľnú.

Pokiaľ ide o celkovú rýchlosť snímania, dokáže nový fotoaparát snímať až rýchlosťou 11 fpsiv s plným sledovaním AF/AE pri využití mechanickej uzávierky, zatiaľ čo v režime tichého snímania dosahuje rýchlosť až 8 fpsv s plným sledovaním AF/AE. Pri oboch rýchlostiach dokáže zaznamenať až 116 snímok v štandardnom JPEG/46 snímok vo formáte RAW s kompresiou. Zásadne sa tým zvyšuje šanca na zachytenie správneho okamihu.

Celkové pokroky v kvalite obrazu

Nový fotoaparát α6400 od Sony je vybavený 24,2MPiii obrazovým snímačom veľkosti APS-C, ktorý je doplnený zdokonaleným procesorom BIONZ X. Spoločne ponúkajú neuveriteľný pokrok v kvalite obrazu a podaní farieb pri všetkých typoch podmienok snímania. Štandardné rozpätie ISO sa pohybuje až do ISO 32000. Pri statických filmoch a videách je rozšíriteľné až na ISO 102400. Ponúka vynikajúcu redukciu šumu pri nastavení stredných a vyšších citlivostí.

Tento model taktiež získal mnoho algoritmov pre spracovanie obrazu, ktoré poznáme z najnovších plnoformátových fotoaparátov Sony. Tie pomáhajú zásadne potláčať šum, ale zachovávajú pritom rozlíšenie a zdokonaľujú zachytenie textúry.

Pokročilé nahrávanie filmov vo vysokom rozlíšení 4Kvi s automatickým ostrením Fast Hybrid Autofocus

Všestranný model α6400 je výnimočný ako videokamera, ponúka interné nahrávanie filmov v  4K (QFHD: 3840 x 2160) s technológiou full pixel readout bez zlučovania pixelov. Vďaka tomu zhromaždí 2,4-násobok dát požadovaných pre videá v 4K, a potom ich prevzorkuje tak, aby vznikla vysoko kvalitná stopáž v 4K s výnimočnými detailmi a hĺbkou. Ostrenie počas natáčania filmu je rýchle a stabilné vďaka vylepšenej technológii Fast Hybrid AF, ktorá udržuje neustále plynulé zaostrenie na snímaný objekt, aj keď sa objekt pohybuje v popredí naprieč záberom. Tento pokročilý systém autofokusu spoločne s funkciou dotykového ostrenia robí z tohoto nového modelu fotoaparátu ideálnu voľbu pre mnohých vlogerov a tvorcov videí, ktorí pravidelne tvoria a nahrávajú obsah online.

Nový fotoaparát disponuje taktiež natívnym intervalovým nahrávaním pre tvorbu časozberných videí [iii]. Intervalové nahrávanie je možné nastaviť ľubovoľne, od jednej do 60 sekúnd, pri čom celkový počet snímok sa môže pohybovať od jedna do 9999. Citlivosť sledovania AE je možné počas intervalového snímania nastaviť na „vysokú”, „strednú“ alebo „nízku“, čo umožňuje obmedziť zmeny expozície počas intervalového snímania.

Okrem toho je pri bezzrkadlovke Sony s APS-C pri tomto novom modeli vôbec po prvýkrát k dispozícii taktiež obrazový profil HLG (Hybrid Log-Gamma), ktorý podporuje Instant HDR workflow, a umožňuje televízorom kompatibilným s HDR (HLG) prehrávanie nádherných realistických záberov v 4K HDR [iv]. Navyše sú k dispozícii taktiež S-Log2 a S-Log3 [v], ktoré zvyšujú flexibilitu farebnej gradácie. Okrem toho je tu taktiež funkcia Zebra, asistencia Gamma Display a proxy nahrávania. Fotoaparát tiež dokáže nahrávať Full HD rýchlosťou 120 fps [vi] až pri 100 Mb/s a umožňuje prehrávať a následne editovať stopáž do 4x alebo 5x spomalených video súborov vo Full HD rozlíšení so sledovaním AF.

    

Zdokonalená konštrukcia pre maximálnu všestrannosť

Nový fotoaparát je navrhnutý tak, aby ponúkal vysokú úroveň funkčnosti a možnosť osobného nastavenia tak, aby čo najviac umocnil slobodu pri fotografovaní. Novinkou je pri modeli α6400 úplne výklopný dotykový LCD displej typu 3.0 s 921k bodmi rozlíšenia, ktorý je možné vyklopiť do uhla 180°. To uľahčuje efektívnu kompozíciu pri snímaní selfie fotografií a videí. S využitím tejto schopnosti môžu vlogeri kontrolovať a sledovať kompozíciu počas vlastného tvorivého procesu. LCD displej je tiež vybavený funkciou dotyku, s možnosťou nastavenia ako touch pad, ostrenie dotykom, snímanie dotykom a po novom aj sledovanie dotykom, ktoré rýchlo aktivuje sledovanie v reálnom čase dotykom na displej.

Fotoaparát je vybavený vysoko kvalitným XGA OLED Tru-finder™, širokou možnosťou prispôsobenia s 89 funkciami, ktoré je možné ľubovoľne priradiť k 4 funkčným tlačidlám, novými funkciami My Dial a My Menu, celkovým vylepšením využitia menu, obrazovkou nápovedy pre menu, hodnotenie obrázkov hviezdičkami a mnohými ďalšími funkciami, ktoré sprostredkovávajú neprerušovaný zážitok z fotografovania a natáčania. Je zostrojený z pevnej magnéziovej zliatiny a je odolný [vii] proti prachu i vode s extrémne trvanlivou uzávierkou s výdržou cca 200 000 cyklov [viii]. Je taktiež schopný nepretržite posielať súbory do chytrého telefónu alebo tabletu pri pripojení pomocou úplne novej aplikácie  ‘Imaging Edge Mobile’ [ix].

Ceny a dostupnosť

Model α6400 sa začne dovážať na jar roku 2019. V ponuke bude taktiež ako séria s objektívom SELP1650 alebo séria s objektívom SEL18135.

Celý rad exkluzívnych príbehov, videí a úchvatného nového obsahu zhotoveného najnovšími fotoaparátmi a ďalšími produktami zo série Sony nájdete na https://www.sony.co.uk/alphauniverse. Európske stránky fotografie Sony sú v  22 jazykoch a nájdete tu detailné informácie týkajúce sa produktových noviniek, súťaží a aktuálny zoznam akcií Sony v jednotlivých štátoch.


[i] Presné zaostrenie nemusí byť pri určitých objektoch alebo situáciách dosiahnuté
[ii] „Tracking“ musí byť vopred povolený v menu
[iii] Sú vyžadované posledné verzie Imaging Edge “Viewer” a PlayMemories Home desktop
[iv] Pripojte tento produkt k HDR (HLG) kompatibilnému Sony TV cez USB kábel pri premietaní HDR (HLG) filmov
[v] S-Log2 a S-Log3 sú založené na spracovanie obrazu
[vi] Pixely, ktoré sa načítajú, sú obmedzené na oblasť senzora, ktorá je vyžadovaná pre Full HD filmy
[vii] Nie je garantovaná 100% odolnosť proti prachu a vlhku
[viii] Interné testy Sony s prednou elektronickou uzávierkou electronic front curtain shutter
[ix] Dostupnosť prenosu/prehrávania závisí na výkonnosti chytrého telefónu a tabletu

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
kamikzi
2019-01-17 06:46:31
som zvedavý na testy, za 1050€ (európska cena) by to mohlo byť zaujímavé telo
 
MagickVamp
2019-01-17 06:58:24
"Aktualizácia systémového softwaru taktiež umožní podporu Eye AF pri zvieratách." konecne sa tym niekto zacina zaoberat :-P
 
close
2019-01-17 07:10:20
Bude zaujímave sledovať či sa Sony s ich tempom inovácií podarí aspon trochu rozhýbať až príliš vypočítavé našľapovanie Nikonu a Canonu
 
smart
2019-01-17 07:22:45
A6300 s vlog displejom a novym firmware za cenu A6500
 
PavolDelej
2019-01-17 07:38:25
príspevok od: kamikzi
som zvedavý na testy, za 1050€ (európska cena) by to mohlo byť zaujímavé telo
Testy? To bude slapat ako a7lll a ešte lepšie
 
sharkyyy
2019-01-17 08:06:32
Hladacik ma ake rozlisenie? Dali opat stary senzor, bez stabilizacie.
Nevidim velky dovod, kto si kupi tento model. Kto chce usetrit vezme 6300, kto na to ma, vezme 6500, kde je rychlost af viac nez dostatocna.
A7000 bude az zaujimava
 
aesace
2019-01-17 09:04:24
príspevok od: sharkyyy
Hladacik ma ake rozlisenie? Dali opat stary senzor, bez stabilizacie.
Nevidim velky dovod, kto si kupi tento model. Kto chce usetrit vezme 6300, kto na to ma, vezme 6500, kde je rychlost af viac nez dostatocna.
A7000 bude az zaujimava
Toto je zrejme zatial len ochutnavka toho, na co vsetci cakaju: A7000 a FF A5..ale tam uz tie ceny budu o inom..
Pritom toto je vsak vydarena kombinacia na kazde pouzitie, len ma sklamala chybajuca stabilizacia.
 
marcus_labeo
2019-01-17 11:07:18
Nechcem kaziť všeobecné nadšenie, ale z môjho pohľadu môže mať telo akékoľvek super fičúry, keď k tomu stále ponúkajú najotrasnejší seťák na celom trhu (skladací 16-50/3,5-5,6) a ako jediná alternatíva (ako základný zoom) je drahý a tiež nič moc objektív 16-70/4. Proste kým sa Sony nezačne trocha viac venovať APSC sklám, tak môže mať aké chce super telá, jedno bez druhého nejde. Ale keďže Sony sa plne sústreďuje na (najziskovejší) segment FF, obávam sa, že nejaké APSC sklá ich netrápia (z posledných 20 predstavených skiel je 19 pre fullframe).
 
Lubitto
2019-01-17 13:39:02
príspevok od: marcus_labeo
Nechcem kaziť všeobecné nadšenie, ale z môjho pohľadu môže mať telo akékoľvek super fičúry, keď k tomu stále ponúkajú najotrasnejší seťák na celom trhu (skladací 16-50/3,5-5,6) a ako jediná alternatíva (ako základný zoom) je drahý a tiež nič moc objektív 16-70/4. Proste kým sa Sony nezačne trocha viac venovať APSC sklám, tak môže mať aké chce super telá, jedno bez druhého nejde. Ale keďže Sony sa plne sústreďuje na (najziskovejší) segment FF, obávam sa, že nejaké APSC sklá ich netrápia (z posledných 20 predstavených skiel je 19 pre fullframe).
k tomu sustredeniu na FF ...inak pre mna nepochopitelne, ze Sony nema na FF klasicky 35 mm 1.8 objektiv...ak nechcem 1.4, tak musim fungovat s 35 mm 2.8
 
close
2019-01-17 16:53:30
príspevok od: Lubitto
k tomu sustredeniu na FF ...inak pre mna nepochopitelne, ze Sony nema na FF klasicky 35 mm 1.8 objektiv...ak nechcem 1.4, tak musim fungovat s 35 mm 2.8
tak mám pre teba dobrú správu už sú potvrdené info že tento rok bude predstavená 35mm 1.8 G odhadovaná cena cca 1200eur, ale predpokladá sa až niekedy v lete, lebo ešte pred tým je plánovaná 135mm GM
 
Lubitto
2019-01-17 21:04:03
príspevok od: close
tak mám pre teba dobrú správu už sú potvrdené info že tento rok bude predstavená 35mm 1.8 G odhadovaná cena cca 1200eur, ale predpokladá sa až niekedy v lete, lebo ešte pred tým je plánovaná 135mm GM
1200 eur za 1.8 tak asi zostanem pri 2.8 alebo radsej zoberiem 24mm 1.4 GM
 
PeCh
2019-01-17 21:52:44
príspevok od: marcus_labeo
Nechcem kaziť všeobecné nadšenie, ale z môjho pohľadu môže mať telo akékoľvek super fičúry, keď k tomu stále ponúkajú najotrasnejší seťák na celom trhu (skladací 16-50/3,5-5,6) a ako jediná alternatíva (ako základný zoom) je drahý a tiež nič moc objektív 16-70/4. Proste kým sa Sony nezačne trocha viac venovať APSC sklám, tak môže mať aké chce super telá, jedno bez druhého nejde. Ale keďže Sony sa plne sústreďuje na (najziskovejší) segment FF, obávam sa, že nejaké APSC sklá ich netrápia (z posledných 20 predstavených skiel je 19 pre fullframe).
Osobne mám (síce teraz nepouzivam ale predtým som používal) SEL1855 a ten musím povedať, že bol v pohode. Len už je ho ťažšie zohnať.
 
JanM
2019-01-21 19:03:28
Ludia, viete co ma konecne potesilo od Sony? A6400 a nahradza A6300. A6400 nie je doplnok do sesttisicovej rady, 6300 konci! Teraz uz len skoncit s vyrobou pat rokov starej A6000 a prislusne upravit cenove hladiny 6400 a 6500 - samozrejme smerom dolu. Sen blaznov? Samozrejme

Podobna, este horsia, situacia je v rade RX100. Sony namiesto nahradzania doplnuje nove modely a obstaroznu prvu RX100 MK1 z roku 2012 tam drzi stale. Zrejme len preto aby mohli drzat nafuknute ceny lepsich modelov ?
 
M41
2019-01-21 20:54:33
príspevok od: JanM
Ludia, viete co ma konecne potesilo od Sony? A6400 a nahradza A6300. A6400 nie je doplnok do sesttisicovej rady, 6300 konci! Teraz uz len skoncit s vyrobou pat rokov starej A6000 a prislusne upravit cenove hladiny 6400 a 6500 - samozrejme smerom dolu. Sen blaznov? Samozrejme

Podobna, este horsia, situacia je v rade RX100. Sony namiesto nahradzania doplnuje nove modely a obstaroznu prvu RX100 MK1 z roku 2012 tam drzi stale. Zrejme len preto aby mohli drzat nafuknute ceny lepsich modelov ?
Asi mas pravdu. Keby zajtra ale skapala moja A6000, tak zbehnem do obchodu
a kupim si ju znova. Z tej stranky som rad ze by tu bola ta moznost.
6300 sa mi zda zbytocna (ako upgrade), 6500 pridraha.
Bude asi dlho trvat kym sa nasledovnici priblizia dnesnym cenam A6000.
Da sa myslim povedat, ze A6000 je najuspesnejsi fotak od Sony.
Mozno ze funguje aj ako lakadlo pre buducich nadsencov. Kupia za maly peniaz
fakt dobry fotak a niektori sa nalepia na znacku.
Zopar buducich zakaznikov zaistenych..
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia