Hore


Autor: Nikon

Spoločnosť Nikon oznamuje vývoj dvoch nových objektív Nikkor Z

Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje vývoj dvoch nových objektívov NIKKOR Z: vysoko svetelného portrétneho objektívu NIKKOR Z 85 mm f/1,2 S a kompaktného „pancake“ objektívu s pevnou ohniskovou vzdialenosťou NIKKOR Z 26 mm f/2,8. Obidva objektívy sú kompatibilné s bajonetom Nikon Z.
NIKKOR Z 85 mm f/1,2 S, ktorý je súčasťou neustále sa rozširujúceho radu S¹ objektívov NIKKOR Z, ponúka vynikajúcu kresbu, ako aj výrazný hladký bokeh, ktorí obľubujú profesionálni fotografi portrétov. Objektív rozširuje možnosti portrétnej fotografie a je obzvlášť vhodný pre svadobných a módnych fotografov.
Druhým ohláseným objektívom je NIKKOR Z 26 mm f/2,8. Má neuveriteľne kompaktné a ľahké telo, vďaka čomu je ideálny pre fotografov, ktorí si chcú vziať svoj fotoaparát so sebou na cesty, alebo ho mať pri sebe neustále. Tento objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou je dokonalým spoločníkom pri fotografovaní a zaistí, že fotograf nikdy nepremešká príležitosť zachytiť nádherné snímky a rozhodujúce okamihy.
Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a vyvíja produkty, ktoré nielen spĺňajú potreby používateľov, ale umožňujú im dosiahnuť svoj tvorivý a technický potenciál.
FOOTNOTES:
¹ Rad S je rad objektívov NIKKOR Z, ktoré ponúkajú vynikajúci optický výkon a spĺňajú vysoké štandardy v oblasti konštrukčných princípov a kontroly kvality.

NIKKOR Z 85 mm f/1,2 S, ktorý je súčasťou neustále sa rozširujúceho radu S¹ objektívov NIKKOR Z, ponúka vynikajúcu kresbu, ako aj výrazný hladký bokeh, ktorí obľubujú profesionálni fotografi portrétov. Objektív rozširuje možnosti portrétnej fotografie a je obzvlášť vhodný pre svadobných a módnych fotografov.Druhým ohláseným objektívom je NIKKOR Z 26 mm f/2,8. Má neuveriteľne kompaktné a ľahké telo, vďaka čomu je ideálny pre fotografov, ktorí si chcú vziať svoj fotoaparát so sebou na cesty, alebo ho mať pri sebe neustále. Tento objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou je dokonalým spoločníkom pri fotografovaní a zaistí, že fotograf nikdy nepremešká príležitosť zachytiť nádherné snímky a rozhodujúce okamihy.Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a vyvíja produkty, ktoré nielen spĺňajú potreby používateľov, ale umožňujú im dosiahnuť svoj tvorivý a technický potenciál. 


FOOTNOTES:¹ Rad S je rad objektívov NIKKOR Z, ktoré ponúkajú vynikajúci optický výkon a spĺňajú vysoké štandardy v oblasti konštrukčných princípov a kontroly kvality.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-01-07 15:47:56
Jupí! Konečne je na obzore NIKKOR Z 85 mm f/1,2 S. Začínam už pomalí šetriť na nový prírastok do rodiny. Som sa bál, že Nikon nič také nevyrobí. Za mňa prvá dobra správa v tomto roku.
 
quapor
2023-01-08 11:50:58
cena predpokladam nebude velmo nizsia ako Canon RF 85mm F1.2L USM
cize cca 2800e
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-01-09 13:34:23
príspevok od: quapor
cena predpokladam nebude velmo nizsia ako Canon RF 85mm F1.2L USM
cize cca 2800e
Áno, cena počítam sa zastaví na cca. 2800 eurách teda aspoň podľa zahraničných fór. Za mňa extra veľa, ale nakoľko takýto objektív sa nekupuje na pár rokov to Nikonu odpustím. Veď ani konkurencia na tom nie je lepšie, takže nie je z čoho vyberať. To bude najskôr asi daň za svetelnosť F/1.2.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia