Hore

Canon rozširuje svoje portfólio

Spoločnosť Canon dnes predstavuje hneď niekoľko noviniek. Rad EOS sa rozrastá o univerzálnu digitálnu zrkadlovku Canon EOS 850D, a zároveň pripravujeme profesionálnu plnoformátovú bezzrkadlovku Canon EOS R5. Rad objektívov RF sa rovnako rozširuje o všestranný a ľahký objektív RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM a v blízkej dobe pribudne ďalší teleobjektív RF 100-500mm f/4.5-7.1 L IS USM spolu s RF extendermi RF 1.4x a RF 2x.

Rozrastá sa aj obľúbená séria kompaktných fototlačiarní SELPHY – Canon SELPHY SQUARE QX10. Tá bude najmenším zástupcom a ponúkne tlač fotografií štvorcového formátu, ktoré vám vydržia po dobu 100 rokov. Poslednou novinkou je služba image.canon – online úložisko pre vaše fotografie a videá.


Canon EOS 850D

Spoločnosť Canon na trh uviedla nový fotoaparát Canon EOS 850D. Ľahkú, všestrannú a bezdrôtovo komunikujúcu digitálnu zrkadlovku postavenú na rýchlom a výkonnom obrazovom procesore Canon DIGIC 8. Canon EOS 850D je vynikajúci univerzálny prístroj pre fotografických nadšencov, ktorí chcú zmodernizovať svoje vybavenie a dať väčší priestor svojej kreativite. Snímač Dual Pixel CMOS APS-C s rozlíšením 24,1 milióna bodov umožňuje zachytiť dokonale prekreslené snímky a pôsobivé videonahrávky v rozlíšení 4K.

Snímač formátu APS-C poskytuje veľkú mieru kontroly nad hĺbkou ostrosti a umožňuje robiť ostré snímky s príjemne mäkkým pozadím, ktoré dáva priestor vyniknúť snímanému objektu. Aj pri fotografovaní rýchlo sa pohybujúcich alebo vzdialených objektov, napríklad vtákov za letu, poskytuje rozlíšenie 24,1 Mpx dostatočný priestor pre výrezy. Ani vyššie rozlíšenie nijako neznižuje výkon snímača pri nízkej úrovni osvetlenia. To je dôležitá vlastnosť napríklad pri fotografovaní portrétov v interiéri. Prístroj patrí do systému svetovej triedy Canon EOS, takže je na neho možné nasadiť ľubovoľný objektív radu EF alebo EF-S, prípadne pripojiť blesk Speedlite pre kreatívne osvetlenie alebo externý mikrofón prostredníctvom konektora typu 3,5 mm jack. V spojení s univerzálnym setovým objektívom EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM dokáže pokryť široké spektrum fotografických situácií.

Z profesionálneho radu prístrojov Canon prevzal model EOS 850D systém automatického ostrenia (AF) s inteligentným sledovaním objektu (ITR), ktorý je postavený na meracom snímači RGB + IR s rozlíšením 220 000 bodov. ITR si odovzdáva s AF snímačom dáta o automatickej expozícii s vysokým rozlíšením, čím celý systém dosahuje rýchle odozvy a vysokú presnosť. Je teda ideálny pre fotografovanie športu a živej prírody. Táto pokročilá technológia umožňuje ostrenie s automatickým sledovaním očí aj pri použití optického hľadáčika. Prístroj vrátane ovládacích prvkov bol navrhnutý s ohľadom na ergonómiu. Rýchlosť uzávierky aj clonu možno preto ovládať kruhovými voličmi ako na hornej, tak na zadnej strane. Zdokonalený dizajn, ľahké telo a rozšírené možnosti konektivity prispievajú k jednoduchosti používania. Canon EOS 850D je preto vynikajúcou voľbou pre fotografických nadšencov, ktorí potrebujú prístroj, ktorý ich bude inšpirovať a poskytovať tvorivú slobodu.

Zachyťte každý okamih

Precízne automatické ostrenie s detekciou tváre v živom náhľade prispieva k prirodzenému dojmu v prípade portrétov, kde detailne prekreslené oči osobu oživujú. Jednoduché je aj presné sledovanie objektu v pohybe, a to vďaka sériovému snímaniu rýchlosťou 7 snímok za sekundu. Flexibilitu pri komponovaní kreatívnych záberov aj z náročných uhlov dáva fotografovi výklopný a otočný dotykový displej, ktorý je možné nastaviť do takmer ľubovoľnej polohy.

Automatické ostrenie so sledovaním objektu je v prípade Canon EOS 850D veľmi rýchle a presné vďaka 45 ostriacim bodom krížového typu a systému automatického ostrenia so zdvojenými bodmi Dual Pixel CMOS AF. Detekcia tváre pomáha k spoľahlivejšiemu vyhodnoteniu expozície záberov, na ktorých sú osoby, a prispieva ku kvalitným výsledkom pri zadnom osvetlení.

Väčšia kontrola nad statickými snímkami aj videom

Rýchla a výkonná digitálna zrkadlovka poskytuje špičkovú obrazovú kvalitu ako pri fotografiách, tak aj u videa. Canon EOS 850D dokáže zaznamenávať video v rozlíšení Full HD so snímkovou frekvencou 60p, v rozlíšení 4K pri frekvencii 25p [1] a oproti svojmu predchodcovi rozširuje možnosti časozberného záznamu a automatického výberu scény. Prístroj eliminuje typické chvenie a trasenie pri natáčaní z ruky pomocou päťosovej stabilizácii obrazu Movie Digital IS.

Pri statických záberoch v režime živého náhľadu má fotograf vďaka systému Dual Pixel CMOS AF možnosť veľmi precízne vybrať bod zaostrenia – v automatickom režime zo 143 bodov a v manuálnom režime z 3975 bodov. Funkcia vzdialeného živého náhľadu dáva fotografom širšie možnosti kontroly nad snímkou, vrátane diaľkovej spúšte a náhľadu na smartfóne. Pri zázname do formátu RAW môže fotograf využiť všetky informácie zachytené snímačom. Formát C-RAW produkuje súbory menšej veľkosti a takmer zdvojnásobuje kapacitu vyrovnávacej pamäte pre nepretržité snímanie zo 40 na 75 snímok. Obstaranie snímky vo formáte RAW je možné upravovať priamo vo fotoaparáte bez použitia počítača alebo mobilného zariadenia.

Jednoduché pripojenie a zdieľanie

Konektivita prístroja ponúka fotografom viac možností, ako napríklad zdieľanie svojich záberov, či zvýšenú bezpečnosť pri práci. Canon EOS 850D je vybavený technológiami Wi-Fi a Bluetooth® [2] s nízkou spotrebou pre pripojenie k zariadeniam s operačným systémom iOS alebo Android prostredníctvom aplikácie Canon Camera Connect, ktorá umožňuje upravovať a zdieľať snímky vo vysokej kvalite. Cez aplikáciu je možné snímky a videá sťahovať z fotoaparátu do mobilného zariadenia, prezerať a publikovať na sociálnych sieťach alebo zdieľať s priateľmi a rodinou. Vďaka tomuto prepojeniu môžu fotografi taktiež jednoducho spracovávať snímky pomocou aplikácie DPP Express pre iPad [3], ktorá ponúka plnohodnotné nástroje pre prácu s formátom RAW v teréne. Nástroj Image Transfer Utility 2 pre automatickú synchronizáciu zabezpečuje spoľahlivé zálohovanie fotografií a videí do počítača, takže sa cenné zábery nikdy nestratia.

Canon EOS 850D je vynikajúca digitálna zrkadlovka ideálna pre fotografických nadšencov, ktorí chcú dať väčší priestor svojej kreativite, vyhotovujú detailne prekreslené snímky a videá v rozlíšení 4K. Pohotová, ľahko ovládateľná a odolná zrkadlovka ponúka pokročilé funkcie a nástroje, ktoré fotografi potrebujú na vyjadrenie svojho tvorivého zámeru.

Canon EOS 850D sa do predaja dostane v apríli 2020. Odporúčaná koncová cena novinky je 899 EUR za samotné telo.

Ďalšie informácie o fotoaparáte Canon EOS 850D a najbližšieho predajcu nájdete na https://www.canon.sk/cameras/eos-850d/.

Hlavné funkcie a vlastnosti fotoaparátu EOS 850D:

 • 24,1 Mpx snímač typu Dual Pixel CMOS formátu APS-C
 • Sériové snímanie rýchlosťou 7 snímok za sekundu
 • Video v rozlíšení 4K (automatické ostrenie na báze detekcie kontrastu) 24p/25p
 • Video v rozlíšení Full HD s ostrením pomocou systému Dual Pixel CMOS AF, až 60p
 • 45 ostriacich bodov
 • Merací snímač RGB + IR s rozlíšením 220 000 bodov s detekciou blikania svetelného zdroja (totožný ako v prípade modelu 90D)
 • Automatické ostrenie s inteligentným sledovaním objektu (ITR)
 • Automatické ostrenie na oči (so sledovaním pohybu)
 • Obrazový procesor DIGIC 8


[1] Podporuje Full HD so snímkovou frekvenciou 24, 25, 30, 50 a 60p a 4K s frekvenciou 24 a 25p
[2] Prístroj je vybavený technológiou Bluetooth® s nízkou spotrebou. Názov Bluetooth® a logo sú ochranné známky spoločnosti Bluetooth SIG, Inc. a spoločnosť Canon Europe Ltd. ich môže používať na základe licencie. Iné ochranné známky a obchodné názvy patria ich príslušným vlastníkom.
[3] DPP Express je platená aplikácia.

Canon pripravuje revolučný prístroj EOS R5 s podporou videa v rozlíšení 8K

Spoločnosť Canon dnes oznámila prípravu predaja fotoaparátu EOS R5, plnoformátového bezzrkadlového prístroja založeného na revolučnom systéme EOS R. Canon pri vývoji fotoaparátu EOS R5 vychádzal z požiadaviek a postrehov zákazníkov a v neposlednom rade aj z potrieb trhu. Fotoaparát ponúka bezkonkurenčnú rýchlosť, vysoké rozlíšenie, 8K video a špičkovú stabilizáciu obrazu. Fotografom a filmárom dáva priestor posúvať tvorivé hranice a zachytiť akciu lepšie, ako kedykoľvek predtým.

Rýchle snímanie s dokonalou kvalitou obrazu

Novým modelom Canon potvrdzuje dlhodobé zámery ďalej rozvíjať systém EOS R a ponúkať fotografom a filmárom inovatívne produkty. EOS R5 bude predstavovať výrazný výkonnostný skok s rýchlosťou 12 snímok za sekundu pri použití mechanickej uzávierky a 20 snímok za sekundu s elektronickou uzávierkou. Spojenie vysokej rýchlosti a rozlíšenia bude znamenať nový štandard, vďaka ktorému sa bezzrkadlový systém stane ideálnou voľbou pre každého, od svadobných fotografov až po wild life fotografov.

Nový prírastok do rodiny EOS R okrem iného vyniká mimoriadne účinnou technológiou stabilizácie obrazu a bleskurýchlou elektronickou komunikáciou medzi objektívom a telom fotoaparátu. EOS R5 preberá špičkové technológie vyvinuté pre túto sériu a posúva ich na novú úroveň. Novo vyvinutý systém mechanickej stabilizácie obrazu v tele prístroja spolupracuje s optickou stabilizáciou v objektíve a eliminuje chvenie obrazu pri statických snímkach a videu v každej situácii.

Video, ktoré nezostarne

EOS R5 je ideálny prístroj pre tých, ktorí chcú svojimi snímkami a videami vyniknúť nad konkurenciou. Umožňuje záznam videa o rozlíšení 8K v kinematografickej kvalite v širokom spektre filmových situácií, ako odpoveď na stúpajúci dopyt po kvalitnom videozázname s vysokým rozlíšením. Prístroj ponúka štvornásobné rozlíšenie oproti dnešnému štandardu 4K. To umožňuje tvorcom točiť video v plnom rozlíšení 8K a podľa potreby orezávať výstup na 4K.

Richard Shepherd, senior manažér pre marketing profesionálnych produktov, povedal:

„Nový fotoaparát EOS R5 potvrdzuje našu snahu dlhodobo rozvíjať tento segment a vyhovieť dnešným aj budúcim nárokom na fotografickú i filmovú tvorbu. V septembri 2018 sme na trh uviedli inovatívny systém EOS R vrátane radu objektívov s bajonetom RF a telom EOS R, ktoré boli v krátkej dobe doplnené o ďalšie objektívy RF a prístroje EOS RP a EOS Ra. EOS R5 sa stane novou vlajkovou loďou spoločnosti Canon v segmente bezzrkadlových prístrojov a ponúkne mimoriadnu obrazovú kvalitu pri statických snímkoch aj videu.“

Široké možnosti komunikácie v teréne

Zdieľanie obrazového obsahu je dnes rovnako dôležité ako samotné fotenie. EOS R5 bude podporovať automatický prenos obrazových súborov z fotoaparátu do cloudovej platformy image.canon. Tento automatický presun používateľom uľahčí okamžité zobrazenie nadobudnutého materiálu na iných zariadeniach aj v teréne. EOS R5 je navyše vybavený dvoma slotmi na pamäťové karty.

Spoločnosť Canon dnes tiež oznámila uvedenie objektívu RF 24-105 mm f/4-7.1 IS STM – najnovšieho prírastku v ponuke objektívov RF pre systém EOS R. Canon vyvíja celkom deväť objektívov RF, ktoré plánuje uviesť na trh v roku 2020, okrem iného RF 100-500 mm f/4.5-7.1 L IS USM a kompatibilné extendery RF 1.4x a RF 2x.

Canon RF 24-105mm

Spoločnosť Canon dnes na trh uviedla objektív RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM a pripravuje uvedenie objektívu RF 100-500mm f/4.5-7.1 L IS USM a extenderov RF 1.4x a RF 2x. Canon tento rok predstaví ešte päť ďalších objektívov RF, čím sa ponuka tejto rady v roku 2020 rozrastie na deväť modelov. Pokračuje tak v ďalšom rozširovaní systému EOS R a bajonetu RF.

Prvým z radu produktov plánovaných na rok 2020 je ľahký, kompaktný a univerzálny objektív RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM, ideálne pre fotografických nadšencov, ktorí radi cestujú. Svojim širokým rozsahom ohniskových vzdialeností predstavuje jedinečnú kombináciu flexibility a hmotnosti vo svojej kategórii a umožňuje pokryť široké spektrum fotografických situácií v mimoriadnej obrazovej kvalite. Predstavuje preto ideálny univerzálny objektív a všestranného spoločníka na cesty.

Skvelý spoločník na cesty

S ohniskovým rozsahom 24-105mm, hmotnosťou iba 395g a rozmermi 88,8 x 76,6 mm je objektív RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM ideálny pre tých, ktorí požadujú všestranné sklo, ale nemajú vo fotografickej brašni mnoho miesta alebo chcú maximálne znížiť záťaž. Objektív RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM váži spolu s telom EOS RP len 880g [1] a tvoria vyvážený, pohodlne ovládateľný celok pre plnoformátovú fotografiu a natáčanie videa.

Objektív RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM ponúka v celom rozsahu transfokácie reálne zväčšenie 0,4x. Je taktiež vybavený špeciálnym režimom Makro s ostrením na stred so zväčšením 0,5x. Manuálnym zaostrovaním pri ohniskovej vzdialenosti 24 mm môže fotograf ostriť aj na veľmi krátku vzdialenosť iba 13 cm. Objekty v strede snímky budú dokonale ostré a prekreslené vrátane nádherných skrytých detailov, zatiaľ čo smerom ku krajom sa ostrosť znižuje do príjemne mäkkého pozadia. Ideálna vlastnosť pre fotografov, ktorí hľadajú nový pohľad na makrofotografiu

Vynikajúce výsledky pri fotení aj videu

Objektív RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM ponúka vynikajúce optické vlastnosti a vysokorýchlostnú komunikáciu s telom fotoaparátu, rovnako ako ostatné modely radu RF. Veľký zadný prvok a povrchová úprava Canon Super Spectra Coating zabezpečujú vysoký optický výkon na celej ploche záberu s minimálnymi odleskami a duchmi. Rovnako ako ostatné objektívy Canon RF má aj RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM definovaný vlastný dátový profil DLO pre korekciu prípadných optických vád. To používateľom umožňuje robiť úchvatné snímky s minimálnou nutnosťou následných úprav.

Ostriaci motor STM sa vyznačuje rýchlym automatickým zaostrovaním pri statických snímkach a plynulým a tichým chodom pri zázname videa. Stabilizácia obrazu až o päť expozičných hodnôt dáva fotografom istotu, že dokážu z ruky fotografovať a snímať video bez chvenia.

Uvedenie objektívu RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM a oznámenie plánu predstaviť tento rok objektív RF 100-500mm f/4.5-7.1 L IS USM a extendery RF 1.2x a RF 2x spolu s ďalšími piatimi objektívmi tejto rady svedčí o dlhodobej stratégii spoločnosti Canon pre bajonet RF. Canon dnes navyše oznámil, že pripravuje bezzrkadlovku EOS R5. Plnoformátový prístroj, ktorý by mal predstavovať úplne nové poňatie profesionálneho bezzrkadlového systému.

Odporúčaná koncová cena novinky je 509 EUR.


[1] EOS RP váži 485g vrátane pamäťovej karty a batérie.

Canon SELPHY SQUARE QX10

Spoločnosť Canon Europe uvádza na trh tlačiareň Canon SELPHY SQUARE QX10, najnovší model obľúbenej série kompaktných fototlačiarní SELPHY, spoločne so štvorcovými fotopapiermi Canon XS-20L. Nová prenosná tlačiareň je tak kompaktná, že sa pohodlne vojde do kabelky alebo batohu. Je výborným doplnkom pre tvorivých nadšencov alebo zapálených instagramistov, ktorí môžu po prepojení s bezplatnou aplikáciou Canon SELPHY Photo Layout (iOS/Android) tlačiť zábery priamo zo smartfónu alebo tabletu.

Vďaka prevádzke na batériu a pripojeniu cez Wi-Fi nemôže byť tlač špičkových fotografií štvorcového formátu 68 x 68mm na tlačiarni Canon SELPHY SQUARE QX10 jednoduchšie. Štvorcový fotografický papier Canon XS-20L so samolepiacou zadnou stranou (predávaný samostatne) ponúka v súčasnosti obľúbený vzhľad fotografií s okrajom, na ktorý možno ručne pripisovať poznámky. Ochranná vrstva fotografie chráni pred rozmazaním, vlhkosťou, nečistotami a roztrhnutím.

Tlačiareň SELPHY SQUARE QX10 nepotrebuje atramentové kazety ani podávač papiera a dokáže tlačiť suché, vysoko kvalitné snímky za 43 sekúnd. Využíva sublimačnú technológiu tlače, ktorá zachováva kvalitu fotografií a odoláva vplyvu starnutia po dobu až 100 rokov.

Tlačiareň sa bude dodávať v štyroch farebných prevedeniach (čiernej, bielej, ružovej a čiernej), aby si zákazníci mohli vybrať podľa svojho štýlu a vkusu. Po naskenovaní QR kódu tlačiarne Canon SELPHY SQUARE QX10 smartfónom alebo tabletom dôjde k prepojeniu tlačiarne s aplikáciou SELPHY Photo Layout, odkiaľ majú používatelia prístup do svojej fotogalérie a môžu snímky kreatívne upravovať. Aplikácia ponúka široké možnosti personalizácie fotografií, vrátane pečiatok, filtrov, rámčekov a vlastných úprav rozloženie.

Samolepiace fotopapiere Canon XS-20L môžu poslúžiť na dekoráciu každodenných predmetov, napríklad zápisníkov, fotoalbumov, puzdra na telefón, domácich doplnkov alebo dverí chladničky, a pripomínať tak jedinečné momenty. Majú aj praktické využitie, napríklad namiesto popisov na krabiciach s vecami na uskladnenie.

Bez šnúr a káblov sa tlačiareň Canon SELPHY SQUARE QX10 hodí ku každému životnému štýlu. Na rýchle dobíjanie batérie slúži konektor USB. Nová kompaktná tlačiareň ponúka zábavný spôsob, ako bleskurýchlo tlačiť nádherné snímky, ktoré budú prinášať radosť ešte mnoho rokov.

Odporúčaná koncová cena novinky je 149 EUR. Cena fotopapiera Selphy XS-20L je 15 EUR.

Ďalšie informácie o tlačiarni Canon SELPHY SQUARE QX10 a sade samolepiacich fotopapierov Canon XS-20L nájdete na stránkach https://www.canon.sk/printers/selphy-qx10/.

Hlavné funkcie a vlastnosti fototlačiarne Canon SELPHY SQUARE QX10:

 • Snímky výbornej kvality so živými a sýtymi farbami, ktoré vydržia až 100 rokov
 • Prenosná tlačiareň na batériu, ktorá sa ľahko zmestí do kabelky alebo batohu
 • Vďaka pripojeniu k smartfónu cez Wi-Fi je možné používať Canon SELPHY SQUARE QX10 kdekoľvek
 • Aplikácia SELPHY Photo Layout 2.0 umožňuje kreatívne úpravy štvorcových snímok
 • Canon SELPHY SQUARE QX10 tlačí až 256 odtieňov každej primárnej farby, to znamená 16,7 miliónov možných farieb
 • Tlačiareň Canon SELPHY SQUARE QX10 vyžaduje na prevádzku zariadenia iOS/Android s nainštalovanou aplikáciou SELPHY Photo Layout 2.0.


image.canon

Pripojte sa, zdieľajte a uložte svoje fotografie na image.canon. Váš fotoaparát, vaše digitálne zariadenia, vaše webové služby – všetko môže byť prepojené.

Spoločnosť Canon Europe oznámila spustenie online služby image.canon pre bezplatný prenos fotografií a videonahrávok z fotoaparátov do iných zariadení a internetových služieb. Tvorcom obrazového obsahu ponúkne od začiatku apríla 2020 [1] aj bezplatné cloudové úložisko, automaticky dostupné z fotoaparátov a kamier Canon. Moderné online riešenie pomôže fotografom všetkých úrovní jednoducho zhotovovať, prenášať a zdieľať svoje snímky.

Prepojené fotografie

Služba image.canon nie je obyčajné úložisko. Používateľom prístrojov značky Canon ponúka jednoduchý spôsob, ako spravovať čokoľvek od snímok z rodinnej dovolenky, až po profesionálnu prácu. image.canon nahráva automaticky alebo manuálne fotografie z fotoaparátov Canon prostredníctvom Wi-Fi do centrálneho úložiska, odkiaľ je možné ich jednoducho preposielať do digitálnych zariadení a online služieb ako Google Drive, Flickr alebo YouTube. Integrácia so službami Adobe [2] a Google [3] bude k dispozícii od júna 2020.

Zariadenia Canon vybavené Wi-Fi, ktoré prídu na trh od roku 2020, budú schopné automaticky prenášať obrazové súbory do služby image.canon na pozadí, a to ihneď po pripojení k internetu. Fotografom tak poskytnú nástroje potrebné na prácu vo svete technológií 5G a umelej inteligencie.

Bezplatné úložisko

Na dočasné zálohovanie snímok úplne bez použitia pamäťových kariet môže fotograf jednoducho pripojiť svoj fotoaparát Canon k internetu a všetky súbory vrátane snímok vo formáte RAW a videí v 4K bezplatne uložiť v cloudovom úložisku až po dobu 30 dní[4]. Tí, ktorí radi a rýchlo stláčajú spúšť, budú teda mať dostatok času, aby si svoje snímky stiahli do iného zariadenia alebo presunuli do svojej obľúbenej online služby. V súkromnej knižnici sa ukladajú zábery zmenšené na rozmery vhodné pre sociálne siete. Najdôležitejšie fotografie a videonahrávky môžu používatelia uchovávať v dlhodobom úložisku s kapacitou 10 GB.

Jednoduchá správa súborov

Služba image.canon sa vyznačuje jednoduchosťou, intuitívnym ovládaním a komfortom. Ak si fotograf do PC nainštaluje špeciálny softvér pre image.canon, môže si z tohto úložiska jednoducho a rýchlo sťahovať snímky zo svojho fotoaparátu. V prípade fotoaparátov Canon vybavených Wi-Fi, ktoré prídu na trh od roku 2020, bude tento proces automatizovaný a umožní ešte jednoduchšiu správu súborov. Používatelia prístrojov Canon budú taktiež môcť jednoducho svoje súbory triediť a zdieľať priamo na obľúbených sociálnych sieťach alebo prostredníctvom e-mailu.

Bezplatná služba image.canon bude k dispozícii od apríla 2020 a sľubuje revolúciu v online správe fotografií a videonahrávok. Zmení spôsob, akým fotografi ukladajú, spracúvajú a zdieľajú svoje snímky. Ponúkne im ideálny východiskový bod a bude postupne prinášať inovácie na podporu ich kreativity.

Ďalšie informácie o službe image.canon nájdete na https://www.canon.sk/cameras/image-canon/.

Poznámky pre redaktorov:

 • Služba online albumu CANON iMAGE GATEWAY bude ukončená ku dňu 16. marca 2020 a nahradená službou image.canon. Od začiatku migrácie dát do jeho ukončenia nebudú mať používatelia prístup k žiadnym už nahraným obrazovým súborom ani albumom
 • image.canon nahradí službu CANON iMAGE GATEWAY u väčšiny súčasných prístrojov [5], budúce modely vybavené Wi-Fi budú s image.canon kompatibilné
 • Upozorňujeme, že zákazníci nebudú mať v priebehu prevodu služieb od polovice do konca marca 2020 prístup k svojim účtom Canon Image Gateway
 • V tomto období bude na prístrojoch vybavených pripojením Wi-Fi deaktivovaná funkcia online prenosu súborov. K dispozícii bude opäť po spustení novej služby, a to po prijatí nových podmienok. Podrobné pokyny pre reset funkcie online prenosu súborov pre použitie s novou službou budú k dispozícii na stránkach image.canon.


[1] Nie všetky fotografické prístroje Canon podporujú automatický prenos na pozadí. Kompatibilné prístroje Canon vybavené Wi-Fi pripojením ponúkajú jednoduchý ručný prenos do úložiska image.canon. Úplný zoznam kompatibilných prístrojov nájdete už čoskoro na stránkach spoločnosti Canon. Kompatibilné prístroje musia byť pripojené k internetu cez Wi-Fi.
[2] Adobe a Creative Cloud sú registrovanými ochrannými známkami alebo ochrannými známkami spoločnosti Adobe v USA a iných krajinách.
[3] Google Drive, Fotky Google, Google One a Youtube sú ochranné známky spoločnosti Google LLC.
[4] Pôvodné snímky a nahrávky budú po 30 dňoch odstránené, ak nebudú medzitým presunuté do trvalého úložiska.
[5] Videokamery LEGRIA a niektoré staršie fotoaparáty nie sú kompatibilné a stratia funkciu pripojenia ku cloudovej službe.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
jan21
2020-02-13 09:11:41
Sa teším na R5, len uvidím ako presypali ovladacie prvky. Čo dali na vrch je jasne ale ako na zadnej strane??
 
MagickVamp
2020-02-13 09:36:45
zvlastne ze oficialne informuju o tom co pripravuju, toto som si nikdy nevsimol zeby robili...mam taky pocit ze chcu zastavit odliv zakaznikov k sony, nieco v style este chvilku pockajte uz na tom makame. Mohli by dat aspon zmienku o ostreni, aby clovek vedel ci sa to vobec oplati.

Vydavaju totalne sracky RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM je isto objektiv naktory vseci cakali....
Ale poriadnu pevnu cenovo dostpunu 50tku ani za boha nespravia....
RF 100-500 F7,1? Fakt az F7,1??? To som fakt zvedavy, tu clonu 7,1 ospravedlni len ak to bude fakt malicke kompaktne a kresbou priajtelne. Kompaktny teleobjektiv na dovolenky?

 
i-co
2020-02-13 09:37:16
príspevok od: jan21
Sa teším na R5, len uvidím ako presypali ovladacie prvky. Čo dali na vrch je jasne ale ako na zadnej strane??
Tu je video:
https://www.canonrumors.com/canon-announces-development-of-the-eos-r5-next-generation-full-frame-mirrorless-camera-and-new-rf-series-lenses/
 
fatality
2020-02-13 09:38:41
príspevok od: MagickVamp
zvlastne ze oficialne informuju o tom co pripravuju, toto som si nikdy nevsimol zeby robili...mam taky pocit ze chcu zastavit odliv zakaznikov k sony, nieco v style este chvilku pockajte uz na tom makame. Mohli by dat aspon zmienku o ostreni, aby clovek vedel ci sa to vobec oplati.

Vydavaju totalne sracky RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM je isto objektiv naktory vseci cakali....
Ale poriadnu pevnu cenovo dostpunu 50tku ani za boha nespravia....
RF 100-500 F7,1? Fakt az F7,1??? To som fakt zvedavy, tu clonu 7,1 ospravedlni len ak to bude fakt malicke kompaktne a kresbou priajtelne. Kompaktny teleobjektiv na dovolenky?

7,1 to tu uz dlho nebolo.. ..
 
MagickVamp
2020-02-13 09:42:31
príspevok od: fatality
7,1 to tu uz dlho nebolo.. ..
dufam ze toto je len nejaka chyba alebo ze po 400mm to bude F5,6 a tych 500mm je len bonusovych a 7,1 aby to nebolo vacsie ako sucasna 100-400...no dufam ze to maju nejak vymyslene. Lebo zatial to vyzera len ako zly vtip...
 
jan21
2020-02-13 10:17:13
príspevok od: i-co
Tu je video:
https://www.canonrumors.com/canon-announces-development-of-the-eos-r5-next-generation-full-frame-mirrorless-camera-and-new-rf-series-lenses/
Ano...štandartný joystick a vyklapací display:


 
vojkovsky
2020-02-13 10:46:56
Odporúčaná cena 899 EUR za samotné telo 850D, to vážne? Na dpreview uvádzajú cenu 749 USD za telo a 899.99 USD za telo so setovým objektívom 18-55mm 4-5.6 IS STM.
Nikde som sa nedočítal, aké parametre bude mať hľadáčik, predpokladám teda, že tam zostal ten istý ako je v jeho predchodcoch, t.j. hľadáčik typu "tmavý tunel". Myslím si, že to je tá správna cesta ako konkurovať CSC prístrojom, poraziť ich malým a tmavým hľadáčikom. Canon, Nikon, Olympus, podajte si ruky, ste na najlepšej ceste do pekla.
 
vojkovsky
2020-02-13 10:51:13
príspevok od: vojkovsky
Odporúčaná cena 899 EUR za samotné telo 850D, to vážne? Na dpreview uvádzajú cenu 749 USD za telo a 899.99 USD za telo so setovým objektívom 18-55mm 4-5.6 IS STM.
Nikde som sa nedočítal, aké parametre bude mať hľadáčik, predpokladám teda, že tam zostal ten istý ako je v jeho predchodcoch, t.j. hľadáčik typu "tmavý tunel". Myslím si, že to je tá správna cesta ako konkurovať CSC prístrojom, poraziť ich malým a tmavým hľadáčikom. Canon, Nikon, Olympus, podajte si ruky, ste na najlepšej ceste do pekla.
To že si má Canon, Nikon a Olympus podať ruky som nevzťahoval k tomu malému hľadáčiku, ale k novinkám, ktoré Nikon, Canon a Olympus predstavili v poslednom čase. Na internete už dostávajú D780, D6 aj E-M1 III pekne do tela.
 
jozef84
2020-02-13 10:57:00
príspevok od: MagickVamp
zvlastne ze oficialne informuju o tom co pripravuju, toto som si nikdy nevsimol zeby robili...mam taky pocit ze chcu zastavit odliv zakaznikov k sony, nieco v style este chvilku pockajte uz na tom makame. Mohli by dat aspon zmienku o ostreni, aby clovek vedel ci sa to vobec oplati.

Vydavaju totalne sracky RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM je isto objektiv naktory vseci cakali....
Ale poriadnu pevnu cenovo dostpunu 50tku ani za boha nespravia....
RF 100-500 F7,1? Fakt az F7,1??? To som fakt zvedavy, tu clonu 7,1 ospravedlni len ak to bude fakt malicke kompaktne a kresbou priajtelne. Kompaktny teleobjektiv na dovolenky?

A všimol si si, že k tomu priparili aj extender1,4 a 2? S tou clonou 7,1 to bude asi bleskovo zaostrovať.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-02-13 11:45:45
príspevok od: MagickVamp
zvlastne ze oficialne informuju o tom co pripravuju, toto som si nikdy nevsimol zeby robili...mam taky pocit ze chcu zastavit odliv zakaznikov k sony, nieco v style este chvilku pockajte uz na tom makame. Mohli by dat aspon zmienku o ostreni, aby clovek vedel ci sa to vobec oplati.

Vydavaju totalne sracky RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM je isto objektiv naktory vseci cakali....
Ale poriadnu pevnu cenovo dostpunu 50tku ani za boha nespravia....
RF 100-500 F7,1? Fakt az F7,1??? To som fakt zvedavy, tu clonu 7,1 ospravedlni len ak to bude fakt malicke kompaktne a kresbou priajtelne. Kompaktny teleobjektiv na dovolenky?

Veru uz asi koncia casy utjovania. Toto ma zabrzdit tych, co ci chcu teraz kupit novu FF bezzrkadlovku. Canon tym hovori " Pockajte s kupou, coskoro aj mi budeme mat nieco nove".
 
matpi
2020-02-13 11:50:13
príspevok od: MagickVamp
dufam ze toto je len nejaka chyba alebo ze po 400mm to bude F5,6 a tych 500mm je len bonusovych a 7,1 aby to nebolo vacsie ako sucasna 100-400...no dufam ze to maju nejak vymyslene. Lebo zatial to vyzera len ako zly vtip...
Ja som sa takto tesil na sony 200-600...az kym som nezistil, ze uz od 300 je to f/6.3. Okrem Jareda Polina to totiz nikto iny nespomenul
 
MagickVamp
2020-02-13 12:43:14
príspevok od: jozef84
A všimol si si, že k tomu priparili aj extender1,4 a 2? S tou clonou 7,1 to bude asi bleskovo zaostrovať.
HAHA...to ano...ostrenie CSC pri tom mrtne zavisle od clony. Na druhej strane s extenderom 2x to bude clona F14,2 tak tam uz mozno bude stacit prepnut na manualne ostrenie a len cvakat a ostre bude povacsinou vsetko v dialke aj tak
 
dzajro
2020-02-13 12:49:19
uvidime aj aka bude cena za R5 ak tam struhnu 3.500 tak si mozes kupit sony za 1700-2000.... zaujimave skor bude ci klesne R model a na kolko
 
MagickVamp
2020-02-13 12:58:40
príspevok od: dzajro
uvidime aj aka bude cena za R5 ak tam struhnu 3.500 tak si mozes kupit sony za 1700-2000.... zaujimave skor bude ci klesne R model a na kolko
tak tak, ak tam drbnu 3500 a nebude to mat opodstatnenie(ovela vymakanejsie ostrenie s krizovymi bodmi), tak predavam R + vsetky objektivy, okrem 100-400, kupujem A7mkIV + pevnu 35 a 50 a canon 90D na wildlife.
 
jan21
2020-02-13 13:08:27
príspevok od: jan21
Sa teším na R5, len uvidím ako presypali ovladacie prvky. Čo dali na vrch je jasne ale ako na zadnej strane??
To si na DCW urobili srandu, vršok je iný viac podobný R:
stavový panel, mode...

https://www.canon.sk/cameras/eos-r5/
 
dzajro
2020-02-13 13:10:29
príspevok od: MagickVamp
tak tak, ak tam drbnu 3500 a nebude to mat opodstatnenie(ovela vymakanejsie ostrenie s krizovymi bodmi), tak predavam R + vsetky objektivy, okrem 100-400, kupujem A7mkIV + pevnu 35 a 50 a canon 90D na wildlife.
uvidime cakam aj ja co bude ... chcel som aj objektivy kupit ale pockam
 
sharkyyy
2020-02-13 13:36:01
Aky senzor bude pouzity v R5? Ale paci sa mi stabilizafia, 2 sloty-konecne. Ten wildlife objektiv, verzim ze 400 mm bude 5.6 . Mohli ho dat kludne 150-400mm pri rovnakej vahe a svetelnost 4-5.6 , plus moznost extendera. (ten bude 1.2 ci 1.4?).
Hladacik nebol tmavy tunel ani v eos r, cize osobne to az tak nevadi, ak ostava rovnaky. Zaujima ma narast hmotnosti tela,. senzor a ostrenie.
 
sharkyyy
2020-02-13 13:40:41
príspevok od: sharkyyy
Aky senzor bude pouzity v R5? Ale paci sa mi stabilizafia, 2 sloty-konecne. Ten wildlife objektiv, verzim ze 400 mm bude 5.6 . Mohli ho dat kludne 150-400mm pri rovnakej vahe a svetelnost 4-5.6 , plus moznost extendera. (ten bude 1.2 ci 1.4?).
Hladacik nebol tmavy tunel ani v eos r, cize osobne to az tak nevadi, ak ostava rovnaky. Zaujima ma narast hmotnosti tela,. senzor a ostrenie.
A huraaa, joyistik
 
MagickVamp
2020-02-13 13:42:42
príspevok od: sharkyyy
Aky senzor bude pouzity v R5? Ale paci sa mi stabilizafia, 2 sloty-konecne. Ten wildlife objektiv, verzim ze 400 mm bude 5.6 . Mohli ho dat kludne 150-400mm pri rovnakej vahe a svetelnost 4-5.6 , plus moznost extendera. (ten bude 1.2 ci 1.4?).
Hladacik nebol tmavy tunel ani v eos r, cize osobne to az tak nevadi, ak ostava rovnaky. Zaujima ma narast hmotnosti tela,. senzor a ostrenie.
Hladacik ala tmavy tunel to autor myslel na 850D, toto neriesim, lebo oproti hladacikom CSC je aj hladacik z obycajneho stareho Canonu 100D luxus, takze hladacik 850D je oproti CSC uplna pohoda. Senzor R5 je tajny zatial, ale kedze to popisuju ako akcny fotak tak predpokladam pod 30Mpx. Extender pisu 1.4 a 2
 
landov
2020-02-13 14:07:01
Poslednou modou je akoze cim vyssie clonove cislo, tym lepsie ?

- Nikon Z 24-200/4-6,3
- Canon RF 24-105mm f/4-7.1

 
MagickVamp
2020-02-13 14:18:49
príspevok od: landov
Poslednou modou je akoze cim vyssie clonove cislo, tym lepsie ?

- Nikon Z 24-200/4-6,3
- Canon RF 24-105mm f/4-7.1

Su to nove bajonety, tu sa daju spravit bud objektivy s extremne nizkymi clonami za extremne vela penazi, alebo s extremne vysokymi clonami za extremne malo penazi....
 
shagy2301
2020-02-13 14:48:48
príspevok od: MagickVamp
Hladacik ala tmavy tunel to autor myslel na 850D, toto neriesim, lebo oproti hladacikom CSC je aj hladacik z obycajneho stareho Canonu 100D luxus, takze hladacik 850D je oproti CSC uplna pohoda. Senzor R5 je tajny zatial, ale kedze to popisuju ako akcny fotak tak predpokladam pod 30Mpx. Extender pisu 1.4 a 2
K tej R5: snímač bude minimálne 33Mpx, keďže to má mať 8k video
 
vojkovsky
2020-02-13 14:53:48
príspevok od: MagickVamp
Hladacik ala tmavy tunel to autor myslel na 850D, toto neriesim, lebo oproti hladacikom CSC je aj hladacik z obycajneho stareho Canonu 100D luxus, takze hladacik 850D je oproti CSC uplna pohoda. Senzor R5 je tajny zatial, ale kedze to popisuju ako akcny fotak tak predpokladam pod 30Mpx. Extender pisu 1.4 a 2
K tomu hľadáčiku 850D. Z Nikon výbavy, okrem iných, vlastním D7200 a D3500. A keď po dlhšom fotení s D7200 prejdem na D3500, tak vždy prežívam taký menší "šok", práve kvôli tomu hľadáčiku. No a to nehovorím o prípade, keď sa prepnem z Olympusu E-M1 resp. E-M5 II na D3500, tak ten "šok" je poriadny. Samozrejme, po čase sa dá zvyknúť na všetko, ale tvrdiť, že 850D má v pohode hľadáčik, no tak to je pre mňa prisilná káva, o to viacej, že D3500 má zväčšenie 0,57x a 800D len 0,51x.
 
fatality
2020-02-13 15:16:53
príspevok od: MagickVamp
dufam ze toto je len nejaka chyba alebo ze po 400mm to bude F5,6 a tych 500mm je len bonusovych a 7,1 aby to nebolo vacsie ako sucasna 100-400...no dufam ze to maju nejak vymyslene. Lebo zatial to vyzera len ako zly vtip...
to su tie uzasne moznosti kratsej vzdialenosti medzi bajonetom a snimacom.. ..
 
oldbas
2020-02-13 15:37:26
Canon EOS R5 bude mít 40MPX. Levné to nebude, ostatně jako nové profi RF objektivy. Je to konkurence pro Sony A7R III. A přijdou ještě lepší modely.
 
sharkyyy
2020-02-13 15:37:46
príspevok od: MagickVamp
Hladacik ala tmavy tunel to autor myslel na 850D, toto neriesim, lebo oproti hladacikom CSC je aj hladacik z obycajneho stareho Canonu 100D luxus, takze hladacik 850D je oproti CSC uplna pohoda. Senzor R5 je tajny zatial, ale kedze to popisuju ako akcny fotak tak predpokladam pod 30Mpx. Extender pisu 1.4 a 2
Len citujem Karola: Uvedenie objektívu RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM a oznámenie plánu predstaviť tento rok objektív RF 100-500mm f/4.5-7.1 L IS USM a extendery RF 1.2x a RF 2x
 
MagickVamp
2020-02-13 16:27:25
príspevok od: fatality
to su tie uzasne moznosti kratsej vzdialenosti medzi bajonetom a snimacom.. ..
No je to riadna provokacia ked niekto dlho caka na poriadnu 200-600, ci napriklad 100-500 a oni vydaju ten novy bajonet, clovek sa tesi ake svetelne to bude a drb F7,1

Ale ako oki......uz som videl nejake obrazky a ak su realne vyzera to velmi kompaktne, ak bude dobra kresba, priatelna clona na 400mm tak to nemusi byt az take zle, zavisi aj od ceny samozrejme. Tamrony a Sigmy sa bezne clonili aj na F8, toto mozno clonit treba nebude... zas vsetko ukazu prve testy, len uz na to kukam so skepsou ked tu clonu vidim...
 
MagickVamp
2020-02-13 16:28:02
https://www.bhphotovideo.com/c/product/1547011-REG/canon_rf_100_500mm_f_4_6_3l_is.html
 
MagickVamp
2020-02-13 16:36:27
príspevok od: vojkovsky
K tomu hľadáčiku 850D. Z Nikon výbavy, okrem iných, vlastním D7200 a D3500. A keď po dlhšom fotení s D7200 prejdem na D3500, tak vždy prežívam taký menší "šok", práve kvôli tomu hľadáčiku. No a to nehovorím o prípade, keď sa prepnem z Olympusu E-M1 resp. E-M5 II na D3500, tak ten "šok" je poriadny. Samozrejme, po čase sa dá zvyknúť na všetko, ale tvrdiť, že 850D má v pohode hľadáčik, no tak to je pre mňa prisilná káva, o to viacej, že D3500 má zväčšenie 0,57x a 800D len 0,51x.
Som asi menej narocny, mal som 6D, 5DmkIV a 100D, kamos ma 90D.....vsetko je pre mna akcpetovatelne...az na tie CSC hladaciky, to je pre mna prisernost...
 
fatality
2020-02-13 16:41:11
príspevok od: MagickVamp
No je to riadna provokacia ked niekto dlho caka na poriadnu 200-600, ci napriklad 100-500 a oni vydaju ten novy bajonet, clovek sa tesi ake svetelne to bude a drb F7,1

Ale ako oki......uz som videl nejake obrazky a ak su realne vyzera to velmi kompaktne, ak bude dobra kresba, priatelna clona na 400mm tak to nemusi byt az take zle, zavisi aj od ceny samozrejme. Tamrony a Sigmy sa bezne clonili aj na F8, toto mozno clonit treba nebude... zas vsetko ukazu prve testy, len uz na to kukam so skepsou ked tu clonu vidim...
uz len koli Canon odvekej prestizi to malo byt aspon 6.3..aj ked o par g tazsie..
 
fatality
2020-02-13 16:44:13
príspevok od: MagickVamp
https://www.bhphotovideo.com/c/product/1547011-REG/canon_rf_100_500mm_f_4_6_3l_is.html
sranda,ze v linku je 4-6.3 a potom v clanku uz 4.5-7.1.. ..
 
MagickVamp
2020-02-13 17:05:19
príspevok od: fatality
sranda,ze v linku je 4-6.3 a potom v clanku uz 4.5-7.1.. ..
Ani ten co to nahadzoval tomu nechcel verit
 
landov
2020-02-13 17:21:23
príspevok od: MagickVamp
No je to riadna provokacia ked niekto dlho caka na poriadnu 200-600, ci napriklad 100-500 a oni vydaju ten novy bajonet, clovek sa tesi ake svetelne to bude a drb F7,1

Ale ako oki......uz som videl nejake obrazky a ak su realne vyzera to velmi kompaktne, ak bude dobra kresba, priatelna clona na 400mm tak to nemusi byt az take zle, zavisi aj od ceny samozrejme. Tamrony a Sigmy sa bezne clonili aj na F8, toto mozno clonit treba nebude... zas vsetko ukazu prve testy, len uz na to kukam so skepsou ked tu clonu vidim...
Vlezies do lesa, kresba nekresba, na 7,1 to pôjde okamžite ISO do nebies.
 
marek zelina
2020-02-13 19:49:28
príspevok od: shagy2301
K tej R5: snímač bude minimálne 33Mpx, keďže to má mať 8k video
kedze to ma 8k video tak minimalne rozlisenie snimaca bude 39mpx (7680x5120) a ked priratame neefektivne pixely tak bude mat snimac odhadom 40mpx
 
Tibor78
2020-02-13 19:51:53
Dual slot to asi mat bude. Zaujimalo by ma ci bude fotenie bez blackoutu, dalej ci na el.uzavierku bude vediet fotit bez bandingu a roller shutter efektu.A ci to bude mat krizove AF body....
 
sharkyyy
2020-02-13 20:30:41
Bude to pravdepodobne minimalne 40 MPix senzor. Totiz nativne8K video (zvycajne definivane ako 7680 x 4320 pixxelov) potrebuje rozlisenie 7680 x 5120 , co je 40 Mpix.
 
MagickVamp
2020-02-13 22:22:11
príspevok od: landov
Vlezies do lesa, kresba nekresba, na 7,1 to pôjde okamžite ISO do nebies.
Urcite ano. Ale tak v lese mi staci fotit na 400mm, ak bude mat 7,1 aj na 400mm...nema to pre mna cenu.... 500 sa mi zide hlavne na luke. Ono chapem ze splnit vsetky poziadavky ako kresba, kompaktnost, svetelnost a cena je tazke. Az to pride uvidime ako to vlastne mysleli. Keby na 500mm bola svetelnost f5,6 tak to vazi mozno aj 3kila a stoji 3000 eur? Pri f6,3 by som tipoval vahu kolo 2kg a cenu nad 2000 eur. Pri clone f7,1 to moze vazit 1,5kg a stat pod 2000. Nebude to urcite objektiv pre profikov...skor asi chceli spravit lahsi kvalitny kompaktny teleobjektiv...nieco pre masovky. Ja som dufal v clonu f6,3. :-/
 
landov
2020-02-13 22:34:38
V lese napr. na vtacky je zufalo malo 400 mm na APSC, o to viac na FF. No a napr. Nikon 200-500/5,6 vazi cca 2,3kg a stoji 1300€, takze tak.
 
sharkyyy
2020-02-13 22:47:51
príspevok od: landov
V lese napr. na vtacky je zufalo malo 400 mm na APSC, o to viac na FF. No a napr. Nikon 200-500/5,6 vazi cca 2,3kg a stoji 1300€, takze tak.
Suhlas. Mne na apsc fuji x-t3 400mm pride ako nutne minimum. Takmer na kazdy wildlife. 100-400(150-600 ekv FF) si kupujem kvoli najdlhsiemu ohnisku, kde potrebujem najlepsi moznu kvalitu. Uvital by som radsej nieco ako 200(hoc aj viac)-600 mm FF od vyrobcov.
 
robertondrejovic
2020-02-14 06:23:46
Všetci by sme chceli objektív ktorý by mal svetelnosť aspoň 2,8 ,zoom 100 - 600 a zároveň by bol ľahký, malý a cenove dostupný a samozrejme aby mal perfektnú kresbu. Lenže tieto vlastnosti nikdy nemôžu platiť súčasne,lebo zákony fyziky nemožno zmeniť ani obísť .Prečo sa tu narieka za malou svetelnostou ako keby iné objektívy neexistovali každý si kúpi to čo mu vyhovuje na turistiku a cestovanie sú malé rozmery a malá hmotnosť primárnou vlastnosťou a svetelnosť nech je aspoň taká aby systém bol schopný zaostriť a aby v hľadáčiku nebola tma ale to už pri bezzrkadlovkách nehrozí aby bol tmavý hľadáčik. Kto chce fotiť vtáčky v lese tiež existuje technická možnosť napr Nikon 800mmf5,6 alebo Canon 1200mm f5,6 čo na tom že prvý stojí ako auto strednej triedy a druhý ako rodinný dom a k obidvom treba aj pomocného nosiča .Ja si myslím že nové objektívy ak budú mať prijateľnú kresbu budú mať aj využitie aj svojich zákazníkov možno aj mňa. Ja svoju Sigmu 150 - 600 Sport v 90% aj tak cloním na 8 a vôbec ma to pri krajine neobmedzuje,samozrejme statív alebo aspoň monopod sú verní spoločníci.
 
MagickVamp
2020-02-14 07:42:36
príspevok od: landov
V lese napr. na vtacky je zufalo malo 400 mm na APSC, o to viac na FF. No a napr. Nikon 200-500/5,6 vazi cca 2,3kg a stoji 1300€, takze tak.
Nehovorim ze 200-500F5,6 ma zlu kresbu, ale 100-400L2 je niekde inde. Kamos napriklad zvazoval sigmu 150-600 sport na APSC, objednal z eshopu, zobral moju 100-400, zobral tercik a zistil ze ked porovna 400mm vs 400mm, tak na Canone je vyrazne viac detailov, 400 vs 500 a 600mm je sigma oproti 100-400 tak makka ze ak spravi zo 100-400 vyrez tak detailov je uplne zanedbatelne menej na canone. Pri foteni z ruky mal zas dokonca viac detailov na canon 100-400, pretoze velka tazka sigma sa tazsie udrzi tak nehybne ako kompaktny canon. /a to kamos nie je ziaden drobcek, ma 100kg a od strongmena nema daleko/.

To len na margo toho ze nie je objektiv ako objektiv, pre mna je meritko 100-400L2 -kresbou a kompaktnostou. Inak povedane racej chcem na 500mm F7,1 s kresbou 100-400L2 ako 500mm F5,6 s kresbou tamronu 150-600. Racej vyssia clona a kompaktnost ako keby to malo mat F6,3 a bolo velke ako tamron 150-600. vec preferencii...a mozno tento objektiv bude maksi ako 100-400L2 a cela debata sa stane bezpredmetnou, lebo z mojho pohladu bude dobry len ako vodarenska trubka. Preto lepsie pockat na testy a podrobnejsie info.

V prilohe prikladam 100-400L2 vs Nikon 200-500
 
MagickVamp
2020-02-14 07:53:30
Skor vidim skutocne problem v ostreni, ako podotkol aj jozef84, toto je uz z parametrov jasne ze sa nijak neosali, CSC su velmi haklive na clonu, cim vyssia tym je ostrenie slabsie. V slabsom svetle aj na clone F5,6, skor zaostrite s Canonom 200D ako Canon R.....jedine ze v R5 sa ostrenie este viac vymaka. Na canon R viem rovno povedat ze to bude v lese takmer nepouzitelny objektiv. Takze clona F7,1 je papierovo sklamanie, uvidime co prinesu testy, ci ukazu ze kupa ma vobec nejaky vyznam. Zatial sklamanie.
 
robertondrejovic
2020-02-14 08:20:33
Najostrejší zoom aký som mal možnosť vyskúšať je Sigma 70-200 f2,8 sport. Veď má byť aj prečo má až 10 členov z lepšieho optického skla. Na každej recenzii je v negatívach vždy tá istá položka hmotnosť. Typický príklad toho že si musím určiť prioritu vlastností a tá sa vo fotografickej praxi mení . Hmotnosť ,rozmery svetelnosť ,optická kvalita.Superlatíva pre všetky naraz platiť nemôžu a ani nikdy nebudú. Ak má objektív stálu svetelnosť na všetkých ohniskách ako napr spomínaná Sigma berie sa to ako technická dokonalosť a vyššia trieda. Pritom z fyzikálneho hľadiska je to spotvorený objektív ak má na 200 mm svetelnosť 2,8 a drží ju aj a 70mm tak je to umelo zaškrtené . Pri 200 mm svetelnosti 2,8 priemer predného člena je 71mm, pri rovnakom priemere na 70mm by už bola svetelnosť menej ako 1 ale vo vnútri je zase kadečo tak skôr 1,4. Ktorý objektív by ste radšej brali ak by stáli rovnako, a mali rovnaký tvar a hmotnosť 70 - 200 f1,4-2,8 alebo zaužívané umelo degradované 70- 200 f 2,8 ktoré sa tvári ako technicky dokonalé lebo nemení svetelnosť pri zoomovaní ale to ak nenapuchne predný člen jednoducho vždy musí byť, ale v tomto prípade je to šikovne skryté ale fakticky v neprospech.
 
jan21
2020-02-14 08:46:42
príspevok od: robertondrejovic
Všetci by sme chceli objektív ktorý by mal svetelnosť aspoň 2,8 ,zoom 100 - 600 a zároveň by bol ľahký, malý a cenove dostupný a samozrejme aby mal perfektnú kresbu. Lenže tieto vlastnosti nikdy nemôžu platiť súčasne,lebo zákony fyziky nemožno zmeniť ani obísť .Prečo sa tu narieka za malou svetelnostou ako keby iné objektívy neexistovali každý si kúpi to čo mu vyhovuje na turistiku a cestovanie sú malé rozmery a malá hmotnosť primárnou vlastnosťou a svetelnosť nech je aspoň taká aby systém bol schopný zaostriť a aby v hľadáčiku nebola tma ale to už pri bezzrkadlovkách nehrozí aby bol tmavý hľadáčik. Kto chce fotiť vtáčky v lese tiež existuje technická možnosť napr Nikon 800mmf5,6 alebo Canon 1200mm f5,6 čo na tom že prvý stojí ako auto strednej triedy a druhý ako rodinný dom a k obidvom treba aj pomocného nosiča .Ja si myslím že nové objektívy ak budú mať prijateľnú kresbu budú mať aj využitie aj svojich zákazníkov možno aj mňa. Ja svoju Sigmu 150 - 600 Sport v 90% aj tak cloním na 8 a vôbec ma to pri krajine neobmedzuje,samozrejme statív alebo aspoň monopod sú verní spoločníci.
Ono
Zoom a svetelný je stále kompromis!!
Ale ako píšeš, niekedy nieje nutné dať/brať také teliatko so sebou, sú aj menšie a pevné presné a svetelné objektívy. Len zas každý chce AF, stabilizator 1,2,3.....všetko moderné a ani to často nevyužije (a niekedy ani nevie, a ani nestíha využiť (píšem aj za seba )).
 
dzajro
2020-02-14 09:45:16
príspevok od: Tibor78
Dual slot to asi mat bude. Zaujimalo by ma ci bude fotenie bez blackoutu, dalej ci na el.uzavierku bude vediet fotit bez bandingu a roller shutter efektu.A ci to bude mat krizove AF body....
to som aj ja zvedavy kedze nieco podobne alebo zaklad uz ma 1dxIII. Tak uvidime ci to daju aj do R5 alebo este pockaju keze podla rumorov su ohlasene vraj az 3 fotaky. jeden nahrada za 5dIV, potom lacne FF okolo 20Mpx a este na krajinku 70mpx .... jeden je uz vonku
 
MagickVamp
2020-02-14 09:56:20
príspevok od: dzajro
to som aj ja zvedavy kedze nieco podobne alebo zaklad uz ma 1dxIII. Tak uvidime ci to daju aj do R5 alebo este pockaju keze podla rumorov su ohlasene vraj az 3 fotaky. jeden nahrada za 5dIV, potom lacne FF okolo 20Mpx a este na krajinku 70mpx .... jeden je uz vonku
Podla popisu toto by mala byt nahrada 5DmkIV, (dedukujem z : "Spojenie vysokej rýchlosti a rozlíšenia bude znamenať nový štandard, vďaka ktorému sa bezzrkadlový systém stane ideálnou voľbou pre každého, od svadobných fotografov až po wild life fotografov." a z toho ze ma mat dva sloty.) takze tento rok nic s lepsim ostrenim nevydaju. Uvidime vrchol Canon CSC pre rok 2020 a myslim ze aj na dalsich par rokov. Takze o chvilku bude jasne ci ostat alebo prejist do sony. ,-)
 
landov
2020-02-14 13:14:06
príspevok od: MagickVamp
Nehovorim ze 200-500F5,6 ma zlu kresbu, ale 100-400L2 je niekde inde. Kamos napriklad zvazoval sigmu 150-600 sport na APSC, objednal z eshopu, zobral moju 100-400, zobral tercik a zistil ze ked porovna 400mm vs 400mm, tak na Canone je vyrazne viac detailov, 400 vs 500 a 600mm je sigma oproti 100-400 tak makka ze ak spravi zo 100-400 vyrez tak detailov je uplne zanedbatelne menej na canone. Pri foteni z ruky mal zas dokonca viac detailov na canon 100-400, pretoze velka tazka sigma sa tazsie udrzi tak nehybne ako kompaktny canon. /a to kamos nie je ziaden drobcek, ma 100kg a od strongmena nema daleko/.

To len na margo toho ze nie je objektiv ako objektiv, pre mna je meritko 100-400L2 -kresbou a kompaktnostou. Inak povedane racej chcem na 500mm F7,1 s kresbou 100-400L2 ako 500mm F5,6 s kresbou tamronu 150-600. Racej vyssia clona a kompaktnost ako keby to malo mat F6,3 a bolo velke ako tamron 150-600. vec preferencii...a mozno tento objektiv bude maksi ako 100-400L2 a cela debata sa stane bezpredmetnou, lebo z mojho pohladu bude dobry len ako vodarenska trubka. Preto lepsie pockat na testy a podrobnejsie info.

V prilohe prikladam 100-400L2 vs Nikon 200-500
Robit zavery z tohoto je usmevne. Realita je trsoku inde. Fotim s tymto sklom uz dost dlho (200-500) a aj realne skusenosti hovoria cosi uplne ine.
Robit zavery z odfotenych tercikov, kde na 400mm zrejme tester mal zly kus, alebo nevie fotit, alebo neviem kde je chyba.
200-500 si v realnych! testoch vedie nadmieru dobre aj pri porovnani s Nikonom 500/5,6PF.
 
MagickVamp
2020-02-14 13:57:51
príspevok od: landov
Robit zavery z tohoto je usmevne. Realita je trsoku inde. Fotim s tymto sklom uz dost dlho (200-500) a aj realne skusenosti hovoria cosi uplne ine.
Robit zavery z odfotenych tercikov, kde na 400mm zrejme tester mal zly kus, alebo nevie fotit, alebo neviem kde je chyba.
200-500 si v realnych! testoch vedie nadmieru dobre aj pri porovnani s Nikonom 500/5,6PF.
To je vporiadku, ja som aj pisal, ze nevravim ze foti zle...len ti vravim ze 100-400L2 je proste ina liga. Take sklo keby nikon mal...tak si kupim D500 a wildlife fotim nikonom aj ja.
 
landov
2020-02-14 15:16:03
Ale v com je ten Canon akoze ina liga ?
 
obje
2020-02-14 16:09:25
príspevok od: landov
Ale v com je ten Canon akoze ina liga ?
Nič reálne Ti neodpovie, lebo ten objektív ani nevidel/kamarát má,kamarát videl.../. Ja ho mám a mám aj 500mm/f4 VR a neviem ktorý by so pustil keby som si mal nechať iba jeden,sú to iné objektívy,ale každý má svoje + a -. Mal som aj Canon 500mm/5,6,výborný objektív ale chýbala mi stabilizácia. WL fotím 10 rokov úplne amatérsky a viem kde som začínal a aké boli možnosti. Ak si už dnes nevie človek vybrať a dokola len frfle na techniku tak neviem čo by som poradil...
 
robertondrejovic
2020-02-14 16:21:28
príspevok od: landov
Robit zavery z tohoto je usmevne. Realita je trsoku inde. Fotim s tymto sklom uz dost dlho (200-500) a aj realne skusenosti hovoria cosi uplne ine.
Robit zavery z odfotenych tercikov, kde na 400mm zrejme tester mal zly kus, alebo nevie fotit, alebo neviem kde je chyba.
200-500 si v realnych! testoch vedie nadmieru dobre aj pri porovnani s Nikonom 500/5,6PF.
Je tu ešte tretia možnosť že autor testu hodnotí podľa toho kto mu dáva výplatu. Aj mňa život naučil že testy treba brať len orientačne ,skutočnosť býva často iná. Nezávislých testov je málo snáď len tie od nášho šéfredaktora ale aj tu som zistil že keby som sa riadil jeho testami tak by som si Nikon Z 50-250/4,5-6,3 VR DX nekúpil,kúpil som ho však pred jeho testom.Vylučujem že Karol fotiť nevie, že úmyselne zavádza a ostáva mi len to že objektívy sa skutočne líšia kus od kusa . Mne totiž tento objektív až podozrivo dobre stabilizuje na všetkých ohniskách ale rozdiel môže byť aj to že ja ho používam na Z7 a ten má IBIS a možno to spolupracuje z optickou stabilizáciou.Test je len orientačný ,nie je nad osobnú skúsenosť.Ináč som rád že je spokojnosť s z Nikon 200 - 500 f5,6 už dávno o ňom rozmýšľam Sigma 150 -600 S je perfektná ale ohnisko 600mm má zmysel do diaľky len málokedy lebo málokedy je uspokojivý stav atmosféry vlní sa vždy a hlavne je ľahší a menší.
 
obje
2020-02-14 17:20:13
príspevok od: obje
Nič reálne Ti neodpovie, lebo ten objektív ani nevidel/kamarát má,kamarát videl.../. Ja ho mám a mám aj 500mm/f4 VR a neviem ktorý by so pustil keby som si mal nechať iba jeden,sú to iné objektívy,ale každý má svoje + a -. Mal som aj Canon 500mm/5,6,výborný objektív ale chýbala mi stabilizácia. WL fotím 10 rokov úplne amatérsky a viem kde som začínal a aké boli možnosti. Ak si už dnes nevie človek vybrať a dokola len frfle na techniku tak neviem čo by som poradil...
Pardon,Canon 400/5,6.
 
landov
2020-02-14 19:21:23
príspevok od: robertondrejovic
Je tu ešte tretia možnosť že autor testu hodnotí podľa toho kto mu dáva výplatu. Aj mňa život naučil že testy treba brať len orientačne ,skutočnosť býva často iná. Nezávislých testov je málo snáď len tie od nášho šéfredaktora ale aj tu som zistil že keby som sa riadil jeho testami tak by som si Nikon Z 50-250/4,5-6,3 VR DX nekúpil,kúpil som ho však pred jeho testom.Vylučujem že Karol fotiť nevie, že úmyselne zavádza a ostáva mi len to že objektívy sa skutočne líšia kus od kusa . Mne totiž tento objektív až podozrivo dobre stabilizuje na všetkých ohniskách ale rozdiel môže byť aj to že ja ho používam na Z7 a ten má IBIS a možno to spolupracuje z optickou stabilizáciou.Test je len orientačný ,nie je nad osobnú skúsenosť.Ináč som rád že je spokojnosť s z Nikon 200 - 500 f5,6 už dávno o ňom rozmýšľam Sigma 150 -600 S je perfektná ale ohnisko 600mm má zmysel do diaľky len málokedy lebo málokedy je uspokojivý stav atmosféry vlní sa vždy a hlavne je ľahší a menší.
V dobe ked som kupoval N200-500, tak som luskal vselijake testy,ale hlavne realne poznatky od recenzentov. Vo vybere boli aj Tamron a Sigma 150-600. Aj ked 600mm bolo lakavych (na vtaky je kazdy mm velke plus), ale Nikon 200-500 vyhral s prehladom z dovodu perfektnej ostrosti a kresby v celom rozsahu na plnu dieru.
Aj tento cvak je na 500/5,6 a aj riadne orezany.
 
PeCh
2020-02-14 19:58:43
Neviem prečo toľko riešite f/7.1 pri teleobjektíve a nevšímajte si ten záklaďák. Neviem kto si kúpi 24-105 s clonou 7.1. To musí byť niekto, kto sa nevyzná a predajca ho riadne zavedie. Veď ten objektív nemá zmysel. Keby niekto chcel niečo takéto, tak si radšej vyberie APSC alebo M4/3 a určite urobí lepšie.
 
robertondrejovic
2020-02-14 20:17:34
príspevok od: landov
V dobe ked som kupoval N200-500, tak som luskal vselijake testy,ale hlavne realne poznatky od recenzentov. Vo vybere boli aj Tamron a Sigma 150-600. Aj ked 600mm bolo lakavych (na vtaky je kazdy mm velke plus), ale Nikon 200-500 vyhral s prehladom z dovodu perfektnej ostrosti a kresby v celom rozsahu na plnu dieru.
Aj tento cvak je na 500/5,6 a aj riadne orezany.
Za tento snímok by sa nemusela hanbiť ani pevná 500stovka aj amatérsky objektív v skúsených rukách plus postrodukčné úpravy dokáže vytvoriť snímku ťažko rozoznateľnú od profi skla. Pri rozhodovaní o výbere objektívu nás ovplyvňujú čísla a niekedy je ťažké pochopiť že nie všetko bude v skutočnosti aj užitočné. 600mm je viac ako 500 teda musí to byť aj lepšie. je to pravda aj nie je. Orez z 500 na 600 je len 20% a to zvládne v dnešnej dobe každý čip ak je obrázok dobre zastabilizovaný,áno aj 600 by bolo možné orezať ale to už nemá skoro nikdy zmysel lebo tu sa už viditeľne prejavuje najväčší nepriateľ dlhého ohniska sama atmosféra a prúdenie vzduchu v nej.Sigma 150 - 600 je super ale keď ju mám dlhšie v batohu prichádza mi vždy na rozum práve N 200 - 500 lebo tieto ohniská aj tak využívam najviac.
 
MagickVamp
2020-02-14 20:31:34
príspevok od: obje
Nič reálne Ti neodpovie, lebo ten objektív ani nevidel/kamarát má,kamarát videl.../. Ja ho mám a mám aj 500mm/f4 VR a neviem ktorý by so pustil keby som si mal nechať iba jeden,sú to iné objektívy,ale každý má svoje + a -. Mal som aj Canon 500mm/5,6,výborný objektív ale chýbala mi stabilizácia. WL fotím 10 rokov úplne amatérsky a viem kde som začínal a aké boli možnosti. Ak si už dnes nevie človek vybrať a dokola len frfle na techniku tak neviem čo by som poradil...
Ty o com tocis? Ked to spravne chapem ty si ten co nema 100-400L2 a nie ja blbecku.
 
MagickVamp
2020-02-14 22:13:29
príspevok od: PeCh
Neviem prečo toľko riešite f/7.1 pri teleobjektíve a nevšímajte si ten záklaďák. Neviem kto si kúpi 24-105 s clonou 7.1. To musí byť niekto, kto sa nevyzná a predajca ho riadne zavedie. Veď ten objektív nemá zmysel. Keby niekto chcel niečo takéto, tak si radšej vyberie APSC alebo M4/3 a určite urobí lepšie.
Lebo ten zakladak uz nestoji ani za slova...
 
obje
2020-02-15 08:27:17
príspevok od: MagickVamp
Ty o com tocis? Ked to spravne chapem ty si ten co nema 100-400L2 a nie ja blbecku.
Nepochopil. Ja som odpovedal "Landovovi" na jeho otázku v čom je ten Canon iná liga,lebo si nestihol nájsť novú tabuľku... Ja som písal o skúsenostiach s nikon objektívmi. Na to posledné slovo z tvojho komentára nebudem reagovať,to vždy nasleduje ak už niet argumentov.
 
robertondrejovic
2020-02-15 09:30:59
príspevok od: obje
Nepochopil. Ja som odpovedal "Landovovi" na jeho otázku v čom je ten Canon iná liga,lebo si nestihol nájsť novú tabuľku... Ja som písal o skúsenostiach s nikon objektívmi. Na to posledné slovo z tvojho komentára nebudem reagovať,to vždy nasleduje ak už niet argumentov.
Že ti to vôbec stojí za komentár , nevidíš že hodnotí objektív ktorý ešte nemohol mať v ruke že nestojí ani za slovo a nedokáže pochopiť pre akú skupinu zákazníkov a pre aké životné situácie bude ponúkaný. Ja keď som z rodinou na dovolenke či na akomkoľvek výlete potrebujem nafotiť deň tak aby všetkým ktorým ukážem fotografie bolo jasné kde som bol a kto tam bol. Logicky potrebujem čo najväčšiu híbku ostrosti a teda svetelnosť je posledné čo ma zaujíma aj tak cloním na 8 až 11.Záleží mi však aby objektív bol čo najľahší a najmenší. Naozaj neviem ako fotograf nevie pochopiť pre koho a načo a na aké príležitosti sú tieto objektívy chystané a vysmieva sa že nestoja ani za slovo, možno že on fotí dovolenku na clone 1,4 kde síce nevidno kde vlastne je a každému to musí ústne objasniť ,ale zato fotografia má nádherný bokeh , v tomto prípade naozaj prioritná vlastnosť.
 
Otecadams
2020-02-15 09:57:21
príspevok od: robertondrejovic
Že ti to vôbec stojí za komentár , nevidíš že hodnotí objektív ktorý ešte nemohol mať v ruke že nestojí ani za slovo a nedokáže pochopiť pre akú skupinu zákazníkov a pre aké životné situácie bude ponúkaný. Ja keď som z rodinou na dovolenke či na akomkoľvek výlete potrebujem nafotiť deň tak aby všetkým ktorým ukážem fotografie bolo jasné kde som bol a kto tam bol. Logicky potrebujem čo najväčšiu híbku ostrosti a teda svetelnosť je posledné čo ma zaujíma aj tak cloním na 8 až 11.Záleží mi však aby objektív bol čo najľahší a najmenší. Naozaj neviem ako fotograf nevie pochopiť pre koho a načo a na aké príležitosti sú tieto objektívy chystané a vysmieva sa že nestoja ani za slovo, možno že on fotí dovolenku na clone 1,4 kde síce nevidno kde vlastne je a každému to musí ústne objasniť ,ale zato fotografia má nádherný bokeh , v tomto prípade naozaj prioritná vlastnosť.
Ako napísal PeCh, je to pre nevedomých, lebo to čo opisuješ nafotíš s hocijakým lepším kompaktom, ktorý bude menší, ľahší aj lacnejší.
 
robertondrejovic
2020-02-15 10:21:58
príspevok od: Otecadams
Ako napísal PeCh, je to pre nevedomých, lebo to čo opisuješ nafotíš s hocijakým lepším kompaktom, ktorý bude menší, ľahší aj lacnejší.
Áno súhlasím je to pravda dokonca pri menšom čipe by boli ešte menšie starosti z hĺbkou ostrosti ale bolo by to len na túto príležitosť a nič viac a navyše kompakt nikdy nebude mať taký výstup ako FX či DX čip čo sa týka šumu ani dynamického rozsahu ani 14 bit RAW súboru. Neviem ako vy ostatní ale ja si kupujem systémový fotoaparát preto aby som ho vhodným objektívom premenil na prístroj vhodný do danej životnej a svetelnej situácie a vhodný na daný žáner.
 
fatality
2020-02-15 12:15:53
príspevok od: obje
Nepochopil. Ja som odpovedal "Landovovi" na jeho otázku v čom je ten Canon iná liga,lebo si nestihol nájsť novú tabuľku... Ja som písal o skúsenostiach s nikon objektívmi. Na to posledné slovo z tvojho komentára nebudem reagovať,to vždy nasleduje ak už niet argumentov.
no ale vyjadrovat by si sa mal naucit v prvom rade ty,lebo odpovedat na otazku:V com je ten Canon ina liga? vetou:"Nič reálne Ti neodpovie, lebo ten objektív ani nevidel"..znamena,ze hovoris o Canone a nie Nikone a ten Canon MagicVamp ma..
 
blahoslav J B Art
2020-02-15 14:23:19
príspevok od: fatality
no ale vyjadrovat by si sa mal naucit v prvom rade ty,lebo odpovedat na otazku:V com je ten Canon ina liga? vetou:"Nič reálne Ti neodpovie, lebo ten objektív ani nevidel"..znamena,ze hovoris o Canone a nie Nikone a ten Canon MagicVamp ma..
navrhnem Matovicovi, aby pridal anketovu otazku:
Ste za to, aby MagicVamp a obje zverejnili svoje WL fotky, aby sme vedeli, s akymi fotografmi mame do cinenia?
samozrejme toto nebude podmienkou vstupu do povolebnej vlady
 
fatality
2020-02-15 17:10:11
príspevok od: blahoslav J B Art
navrhnem Matovicovi, aby pridal anketovu otazku:
Ste za to, aby MagicVamp a obje zverejnili svoje WL fotky, aby sme vedeli, s akymi fotografmi mame do cinenia?
samozrejme toto nebude podmienkou vstupu do povolebnej vlady
s politikou chod traposit na sme,pravdu alebo hlavne spravy..
 
blahoslav J B Art
2020-02-15 17:25:39
príspevok od: fatality
s politikou chod traposit na sme,pravdu alebo hlavne spravy..
este ze ma neposielas do gulagu alebo koncentracneho tabora ...
 
MagickVamp
2020-02-15 18:46:42
príspevok od: blahoslav J B Art
navrhnem Matovicovi, aby pridal anketovu otazku:
Ste za to, aby MagicVamp a obje zverejnili svoje WL fotky, aby sme vedeli, s akymi fotografmi mame do cinenia?
samozrejme toto nebude podmienkou vstupu do povolebnej vlady
Mojo, prestal som pridavat ked sa to spoplatnilo, ked som zacinal vela nmi to pomahalo, teraz uz priamo poslem fotku inym fotografom ked chcem nazor, nepotrebujem si tu preto platit konto. A ked aj obcas mam nutkanie tu nieco pridat (raz-dva krat za rok) tak uz len kvoli tebe nepridam. a nefotim len wl. Tebe to ako ide s mobilom inak? Spokojny?
 
blahoslav J B Art
2020-02-15 20:00:33
príspevok od: MagickVamp
Mojo, prestal som pridavat ked sa to spoplatnilo, ked som zacinal vela nmi to pomahalo, teraz uz priamo poslem fotku inym fotografom ked chcem nazor, nepotrebujem si tu preto platit konto. A ked aj obcas mam nutkanie tu nieco pridat (raz-dva krat za rok) tak uz len kvoli tebe nepridam. a nefotim len wl. Tebe to ako ide s mobilom inak? Spokojny?
a mohol by si aj mne poslat fotku, ja ti mozem poslat potom nazor na nu, nemusi byt WL ...
mobil je najlepsi fotak, ktory mam stale pri sebe ... ale z casu na cas pouzijem aj nejaku bezzrkadlovku, hlavne na tocenie videa
 
MagickVamp
2020-02-17 08:05:20
príspevok od: blahoslav J B Art
a mohol by si aj mne poslat fotku, ja ti mozem poslat potom nazor na nu, nemusi byt WL ...
mobil je najlepsi fotak, ktory mam stale pri sebe ... ale z casu na cas pouzijem aj nejaku bezzrkadlovku, hlavne na tocenie videa
mohol, az budes fotograf. ,-)
 
Johnnny
2020-02-17 14:39:01
príspevok od: MagickVamp
No je to riadna provokacia ked niekto dlho caka na poriadnu 200-600, ci napriklad 100-500 a oni vydaju ten novy bajonet, clovek sa tesi ake svetelne to bude a drb F7,1

Ale ako oki......uz som videl nejake obrazky a ak su realne vyzera to velmi kompaktne, ak bude dobra kresba, priatelna clona na 400mm tak to nemusi byt az take zle, zavisi aj od ceny samozrejme. Tamrony a Sigmy sa bezne clonili aj na F8, toto mozno clonit treba nebude... zas vsetko ukazu prve testy, len uz na to kukam so skepsou ked tu clonu vidim...
Mne sa tento krok paci. F7-1 oproti F6.3 nie je extra velky skok a pri prechode z mFT je to teoreticky stale polepsenie. Urcite by som nechcel aby sa stal etalonom v ponuke teleobjektivov, ale za kvalitny, kompaktny, pretesneny objektiv by som bol rozhodne vdacny. Ak to teda nebude ako ta 200-600 s clonou f6.3 od 300mm. O tom som nevedel a nie je to imho vyhra.
 
blahoslav J B Art
2020-02-17 23:37:12
príspevok od: MagickVamp
mohol, az budes fotograf. ,-)
a ty uz si fotograf, alebo furt testovac?
 
MagickVamp
2020-02-18 06:36:43
príspevok od: blahoslav J B Art
a ty uz si fotograf, alebo furt testovac?
Vidis veci ciernobielo Jedno nevylucuje druhe, samozrejme ze vela fotim, ale ked raz za cas dakto kupi nieco nove tak jasne ze to otestujem, techniku mam rad a zaujima ma co dokaze. Teraz sa chystam na Nikon Z6 vs Canon R....ale este cakam kym pride ten ohlasovany firmware na Nikon. Medzi tym ale fotim, sportujem, pracujem, sexujem....a ty jak?
 
landov
2020-02-18 07:12:13
Novy Nikon Z FW 3.0 je na svete.
 
MagickVamp
2020-02-18 08:12:17
príspevok od: landov
Novy Nikon Z FW 3.0 je na svete.
Ty si ale rychly super, dik za info ,-) tak som zvedavy.
 
robertondrejovic
2020-02-18 08:43:33
príspevok od: landov
Novy Nikon Z FW 3.0 je na svete.
Čítačku XQD kariet ma prinútili kúpiť okolnosti aby som mohol upgradovať FW a tým aktivovať funkčnosť stabilizácie Nikon Z 50- 250mm na Nikon Z7 .Teraz síce nepotrebujem nič zlepšiť ale nový FW si nainštalujem keď len zvedavosti. Dik za info.
 
blahoslav J B Art
2020-02-18 09:21:18
príspevok od: MagickVamp
Vidis veci ciernobielo Jedno nevylucuje druhe, samozrejme ze vela fotim, ale ked raz za cas dakto kupi nieco nove tak jasne ze to otestujem, techniku mam rad a zaujima ma co dokaze. Teraz sa chystam na Nikon Z6 vs Canon R....ale este cakam kym pride ten ohlasovany firmware na Nikon. Medzi tym ale fotim, sportujem, pracujem, sexujem....a ty jak?
A okrem toho všetkého si aj politik ... lebo nedokážeš na jednoduchú otázku dať jednoducho odpoveď
 
MagickVamp
2020-02-18 09:24:26
príspevok od: blahoslav J B Art
A okrem toho všetkého si aj politik ... lebo nedokážeš na jednoduchú otázku dať jednoducho odpoveď
A ty zas manipulator, lebo schvalne navadzas otazkou k tomu ze niekto nemoze byt fotograf aj tester zaroven.
 
blahoslav J B Art
2020-02-18 10:29:04
príspevok od: MagickVamp
A ty zas manipulator, lebo schvalne navadzas otazkou k tomu ze niekto nemoze byt fotograf aj tester zaroven.
tak skusim jednoduchsiu otazku ... povazujes sa za fotografa a preco?
 
MagickVamp
2020-02-18 10:53:03
príspevok od: blahoslav J B Art
tak skusim jednoduchsiu otazku ... povazujes sa za fotografa a preco?
To su tak jeble otazky co davas blahoslav.... ano povazujem sa za fotografa z rovnakeho dovodu ako sa povazuje XY ludi na tomto servry, pretoze vlastnim fotak, viem ho pouzivat, pretoze sa moje fotky pacia ludom ktorym ich davam a pacia sa aj ich okoliu, pretoze su za ne ludia ochotni aj zaplatit, pretoze ludia co sa nazyvaju fotografovia mi tiez povedia ze ta fotka je dobra. V kazdom pripade ano, ci som aj umelec, boh vie, snazim sa do tych fotiek davat stale nieco viac, od roku 2017 kedy som tu pridal poslednu foto som nezahalal, v kazdom pripade umenie je uz velmi subjektivna vec.

Ty si fotograf Blahoslav? Si dokonca umelec? Pacia sa ludom ktorym davas, tvoje fotky? Plati ti niekto za tvoje fotky?
 
blahoslav J B Art
2020-02-18 16:22:42
príspevok od: MagickVamp
To su tak jeble otazky co davas blahoslav.... ano povazujem sa za fotografa z rovnakeho dovodu ako sa povazuje XY ludi na tomto servry, pretoze vlastnim fotak, viem ho pouzivat, pretoze sa moje fotky pacia ludom ktorym ich davam a pacia sa aj ich okoliu, pretoze su za ne ludia ochotni aj zaplatit, pretoze ludia co sa nazyvaju fotografovia mi tiez povedia ze ta fotka je dobra. V kazdom pripade ano, ci som aj umelec, boh vie, snazim sa do tych fotiek davat stale nieco viac, od roku 2017 kedy som tu pridal poslednu foto som nezahalal, v kazdom pripade umenie je uz velmi subjektivna vec.

Ty si fotograf Blahoslav? Si dokonca umelec? Pacia sa ludom ktorym davas, tvoje fotky? Plati ti niekto za tvoje fotky?
Ty sa ma zhodnotil, že nie som fotograf ... Tak asi nie som.
 
roka222
2020-02-18 17:51:41
príspevok od: MagickVamp
Vidis veci ciernobielo Jedno nevylucuje druhe, samozrejme ze vela fotim, ale ked raz za cas dakto kupi nieco nove tak jasne ze to otestujem, techniku mam rad a zaujima ma co dokaze. Teraz sa chystam na Nikon Z6 vs Canon R....ale este cakam kym pride ten ohlasovany firmware na Nikon. Medzi tym ale fotim, sportujem, pracujem, sexujem....a ty jak?
Váš názor nás zaujíma !
,,Teraz sa chystam na Nikon Z6 vs Canon R,,

Daj vedieť -výsledný názor . Vopred ďakujem !

( Bláha o tom nemusí vedieť )
 
MagickVamp
2020-02-18 20:03:12
príspevok od: roka222
Váš názor nás zaujíma !
,,Teraz sa chystam na Nikon Z6 vs Canon R,,

Daj vedieť -výsledný názor . Vopred ďakujem !

( Bláha o tom nemusí vedieť )
oki este to ale chvilku potrva kamos ma moralny problem s cenou citacky, takze dufam ze do weekendu to bude.
 
MagickVamp
2020-02-18 20:04:22
príspevok od: blahoslav J B Art
Ty sa ma zhodnotil, že nie som fotograf ... Tak asi nie som.
No lebo si mi nahral brutalne, vies ze tebe nic neposlem, tak uz nedrankaj, ked budes dobry, poslem ti sam od seba raz.
 
roka222
2020-02-18 20:45:29
príspevok od: MagickVamp
oki este to ale chvilku potrva kamos ma moralny problem s cenou citacky, takze dufam ze do weekendu to bude.
https://www.aliexpress.com/item/4000117983570.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.2f4d2e0eSXszOH

Tu je to za dobrú cenu . ( len ,aby si stým od ních nedostal aj korunu vírus )
 
MagickVamp
2020-02-18 20:47:28
príspevok od: roka222
https://www.aliexpress.com/item/4000117983570.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.2f4d2e0eSXszOH

Tu je to za dobrú cenu . ( len ,aby si stým od ních nedostal aj korunu vírus )
 
MagickVamp
2020-02-21 13:23:09
príspevok od: roka222
Váš názor nás zaujíma !
,,Teraz sa chystam na Nikon Z6 vs Canon R,,

Daj vedieť -výsledný názor . Vopred ďakujem !

( Bláha o tom nemusí vedieť )
Tak kamos odmieta dat 90 eur za citacku (o tej co si poslal vraj dakto pisal ze na jedno pouzitie), povedal ze zbytocne, ten firmware vraj nema nijak zlepsit eye focus na cloveka, pridali akurat eye focus na zviera a on zvierata nefoti, tak nevidi dovod.

Tak sme to skusali bez toho, skusali sme to vecer v byte v dvoch miestnostiach, jednej poriadne vysvietenej a druhej tmavej, osvetlenej len monitorom a slabou lampickou.

Z6 na blizko, cca do vzdialenosti dvoch metrov chyta oko vyborne, lepsie ako R, pretoze chyti oko aj ked sa otocis z profilu, R vtedy oko nechyti. Ked ale na jedno oko prilozis dlan zblbnes oba. Pri vzdialenosti cca 2 az 2,5 metra sa zacina lamat chlieb, Nikon od tejto vzdialenosti nam nevedel s kratsim ako 50mm objektivom zdetekovat oko, inak povedane ked fotis stojacu postavu a chces ju mat na fotke celu, Nikon ti oko nezdetekuje, je to na neho uz moc daleko, oko nevie rozoznat. Kdezto R krasne zdetekovalo oko skoro z 5 metrov, viac miesta som tam nemal. Ked sme sa premiestnili do tmavsej izby, Nikon mal velky problem oko chytit, boli situacie ked Canon chytil hned a Nikon dokonca vobec.

Co sa tyka bodoveho ostrenia, prislo mi to velmi podobne, no u Nikonu som mal subjektivne pocit ze bolo trosku istejsie. Obaja ale zacali vahat ked som ostril napriklad na jednoliate cierne leskle plochy a nasiel som miesta kde ani vo vysvietenej izbe zaostrit nedokazali.

Ergo..ak dakto ostri bodovo aj najlacnejsie zrkadlo dnesnej doby je zatial lepsie ako tieto CSC. Co sa tyka eye focus, funuje to celkom ok, ale dokonale to este nie je. Mali sme tam aj starsiu Sony A6300, len pre srandu sme skusili aj tu a samozrejme fungovala suverenne najhorsie.
 
roka222
2020-02-21 15:29:54
Ďakujem pekne za odpoveď !
 
fatality
2020-02-21 23:18:02
príspevok od: MagickVamp
Tak kamos odmieta dat 90 eur za citacku (o tej co si poslal vraj dakto pisal ze na jedno pouzitie), povedal ze zbytocne, ten firmware vraj nema nijak zlepsit eye focus na cloveka, pridali akurat eye focus na zviera a on zvierata nefoti, tak nevidi dovod.

Tak sme to skusali bez toho, skusali sme to vecer v byte v dvoch miestnostiach, jednej poriadne vysvietenej a druhej tmavej, osvetlenej len monitorom a slabou lampickou.

Z6 na blizko, cca do vzdialenosti dvoch metrov chyta oko vyborne, lepsie ako R, pretoze chyti oko aj ked sa otocis z profilu, R vtedy oko nechyti. Ked ale na jedno oko prilozis dlan zblbnes oba. Pri vzdialenosti cca 2 az 2,5 metra sa zacina lamat chlieb, Nikon od tejto vzdialenosti nam nevedel s kratsim ako 50mm objektivom zdetekovat oko, inak povedane ked fotis stojacu postavu a chces ju mat na fotke celu, Nikon ti oko nezdetekuje, je to na neho uz moc daleko, oko nevie rozoznat. Kdezto R krasne zdetekovalo oko skoro z 5 metrov, viac miesta som tam nemal. Ked sme sa premiestnili do tmavsej izby, Nikon mal velky problem oko chytit, boli situacie ked Canon chytil hned a Nikon dokonca vobec.

Co sa tyka bodoveho ostrenia, prislo mi to velmi podobne, no u Nikonu som mal subjektivne pocit ze bolo trosku istejsie. Obaja ale zacali vahat ked som ostril napriklad na jednoliate cierne leskle plochy a nasiel som miesta kde ani vo vysvietenej izbe zaostrit nedokazali.

Ergo..ak dakto ostri bodovo aj najlacnejsie zrkadlo dnesnej doby je zatial lepsie ako tieto CSC. Co sa tyka eye focus, funuje to celkom ok, ale dokonale to este nie je. Mali sme tam aj starsiu Sony A6300, len pre srandu sme skusili aj tu a samozrejme fungovala suverenne najhorsie.
no..myslim ze si uz dlho nemal v ruke nejake d3500,1500d a pod
 
MagickVamp
2020-02-22 13:18:45
príspevok od: fatality
no..myslim ze si uz dlho nemal v ruke nejake d3500,1500d a pod
200d bodovole ostrenie som porovnaval s R a bolo lepsie v lese a o 90d ani nevravim a bodove R a Z je ako som pisal dost podobne. By si kuka jak som ja kukal jak to R preostruje a 200d si suverenne zaostri.
 
fatality
2020-02-22 16:24:54
príspevok od: MagickVamp
200d bodovole ostrenie som porovnaval s R a bolo lepsie v lese a o 90d ani nevravim a bodove R a Z je ako som pisal dost podobne. By si kuka jak som ja kukal jak to R preostruje a 200d si suverenne zaostri.
tak ale 200d ma snad lepsie ostrenie,nez 1500d
 
MagickVamp
2020-02-22 18:14:39
príspevok od: fatality
tak ale 200d ma snad lepsie ostrenie,nez 1500d
To uz neviem, ale da sa to kupit za 450 eur
 
Johnnny
2020-02-23 11:00:47
Je pravda, ze co si pamatam este zo 7D, AF som riesil menej nez pri Olympuse/Panasonicu co mam teraz.

Panasonic bodovo zaostri rozhodne rychlejsie nez 7D, ale tak nejak mam pocit, ze sa castejsie nevie trafit a preostruje viac nez je zdrave. Pri DSLR som nikdy neriesil ani velkost bodu, proste to fungovalo, zatial co pri CSC je to trochu ine. Ale mozno je to len selektivna pamat, neviem.
 
Roman Point
2020-03-20 06:59:18
Sranda že nik nepridáva informácie ktoré zverejnil Canon o R5ke.. Vyzerá to na slušný "Game changer" a do toho R6ka
 
fatality
2020-03-20 11:46:39
príspevok od: Roman Point
Sranda že nik nepridáva informácie ktoré zverejnil Canon o R5ke.. Vyzerá to na slušný "Game changer" a do toho R6ka
myslim,ze tato doba ukazuje v kazdej oblasti nasho zivota,ako sme sa doslova
hnali za peechovinami..preto ticho,ziadne nadsenie..naco? je to nieco,co
nam vyrazne pomoze? v zivote? v stasti? zdravi? alebo aspon v kvalite fotografii..?..
nie..a preto to "ticho po pěšine"..
 
Roman Point
2020-03-22 20:13:43
príspevok od: fatality
myslim,ze tato doba ukazuje v kazdej oblasti nasho zivota,ako sme sa doslova
hnali za peechovinami..preto ticho,ziadne nadsenie..naco? je to nieco,co
nam vyrazne pomoze? v zivote? v stasti? zdravi? alebo aspon v kvalite fotografii..?..
nie..a preto to "ticho po pěšine"..
Sú ľudia ktorých fotografia živí a je to aj ich jediný príjem. Teraz keď nemôžu fotiť tak aspoň sledujú vývoj techniky. Poznám veľa takých ľudí. To že sa tu nedostavajú najnovšie informácie samozrejme padá na redakciu. Canon totižto kvôli corona vírusu nemôže produkovať to čo oznámil a tak sa pustil cestou prezrádzania informácií teraz. Bežne tieto info parametre neprezradí skôr než naprodukuje dostatočný počet. Ale aby ludia "neodchádzali ale čakali" púšta dôležité info von. Ja len preto
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia