Hore

Pozrite sa do Viedenského lesa

Ak váhate s odpoveďou, tak vám odporúčam výlet do Viedenského lesa. Príroda je síce podobná ako u nás, ale niekoľko rozdielov určite postrehnete. My sme videli napríklad tieto ...

Po krátkej ceste diaľnicou parkujeme za Viedňou v dedinke Gumpoldskirchen. Víta nás malé parkovisko pri kalvárii a pekný februárový deň. Tešíme sa z jasnej oblohy a dobrej viditeľnosti, keďže máme v pláne vystúpiť na 4 rozhľadne ... ak ich teda nájdeme :-)
Balíme pár dobrôt do plecniakov a vyrážame pomedzi vinohrady smerom k lesu. Cesta stúpa najskôr mierne ale už čoskoro sa sklon zmení a preverí našu kondíciu po zimných radovánkach. Prestávku na vydýchanie využívame napríklad na fotografovanie oblohy.A je tu prvá chata toho dňa - Anninger haus. Sme srdečne vítaní a pozvanie neodmietame. Polievka, kávička alebo pivko nám dajú zabudnúť na únavu. Po chvíli vyrážame smerom k prvej rozhľadni, ktorá je od chaty vzdialená asi 3 minúty. Na naše prekvapenie zisťujeme, že Jubiläumswarte (653 m) bola postavená už v roku 1898 a je poctivo železná. Pokrútime sa krátko po schodoch a užívame si výhľad.
Nechce sa nám preč, ale vidina ďalších pekných výhľadov nás predsa len donútila na krátky presun. Po pol hodinke príjemnej cesty takmer po rovine zbadáme v diaľke osamotenú kamennú stavbu. Až keď prídeme bližšie zistíme, že je to Wilhelmswarte (675 m) - náš druhý cieľ a zároveň najvyšší bod toho dňa. Využívame ponúkaný výhľad a obzeráme si náš obľúbený Schneeberg, najvýchodnejšiu alpskú dvojtisícovku. Hlad a smäd nás ale posúvajú ďalej. Čaká nás asi hodinka cesty za ďalšími výhľadmi.
Cesta nám ubehla príjemne (veď sme iba klesali) a tak veľmi rýchlo prichádzame k chate Proksch hütte, na ktorú je nalepená rozhľadňa Kleisheimwarte (541 m). Alebo že by to bolo naopak ? Toto ďalej neriešime a radšej "vybiehame" rýchlo hore a obzeráme si predmestia Viedne. Pred chatou narazíme na diviaka (našťastie nebol živý) a to ešte netušíme, že na jedálnom lístku bude niekoľko pokrmov z tohto zvieraťa. Aj ďalšie dekorácie v chate dávajú tušiť, akého tvora vyznáva miestny panovník. Dokonca si necháva variť aj vlastné pivko - ak sem niekedy zavítate, tak ho určite ochutnajte.


Posilnení zbiehame niekoľko výškových metrov dole smerom k mestečku Baden. Keďže máme ešte dosť času a počasie nám praje, tak sa rozhodneme zdolať aj rozhľadňu Theresienwarte (416 m). Na rozdiel od tých predchádzajúcich je drevená a vyššia. Dostávame sa tak nad koruny stromov a užívame si posledný kruhový výhľad toho dňa.Po spoločnej fotke úspešne nájdeme v spleti turistických značiek našu cestu dole k autobusu. A tak ako sme deň začali, tak sa aj lúčime. Medzi budúcim hroznom si užívame posledné teplé lúče slnka a plánujeme sem ďalší výlet, keď budú príroda a vinič hrať jesennými farbami. Už teraz sa tešíme !


Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
bonifacko
2012-03-20 16:36:26
Zaujimavy vylet, fotky už menej
 
teddy2007
2012-03-20 18:00:39
50:50, to nie je az take zle
 
WoodyBA
2012-03-24 08:54:31
Zaujímavý námet, vďaka
 
teddy2007
2012-03-24 16:08:47
Niet za co, potesenie je na mojej strane ... ja dakujem za zastavenie a koment
 
bonifacko
2012-03-25 19:44:13
príspevok od: teddy2007
50:50, to nie je az take zle
Su to reportažne zabery, ale ako píše další, je to dobry namet. Vinice na úpätí malych karpat budu čoskoro minulosťou, tak budeme chodiť fotiť do rakuska.
 

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované

Newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách portálu ePhoto.sk? Prihláste sa k odberu newslettera.