Hore

Hradec nad Moravicí

Trochu histórie a základných údajov

Hradec nad Moravicí je malá obec, ktorá má niečo cez 5000 obyvateľov. Je dosť rozľahlá, ale návštevník sa bude držať predovšetkým jedného miesta. História obce sa datuje do doby 3000 rokov p.n.l. Samotná história obce sa počíta od 11.storočia, kedy bol postavený aj zámok. Časom vznikol zámocký areál, ktorý je lákadlom pre turistov. Komplex je tvorený Červeným zámkom, Bielym zámkom, Bielou vežou a zámockým parkom. Prvý bol postavený Červený zámok, ktorý sa prestavoval až do terajšej rozprávkovej podoby. Najnovšia stavba pochádza z 19. Storočia a jedná sa o Bielu vežu. Toto miesto bolo v histórii veľmi známe, o čom svedčí napríklad pobyt Ludwiga van Beethovena, Nicolu Paganiniho alebo Franza Liszta.


Červený zámok.
 

Biely zámok
Biela veža a Biely zámok, pohľad z parku.
Nakuknutie do jesenného parku.

Hradec nad Moravicí očami fotografa

Samotná obec nie je ničím zvláštna. Nad obcou sa však nachádza areál, ktorý je hlavným lákadlom. Je krásny a rozľahlý a celé miesto pôsobí veľmi romanticky. Park je veľký a pekne upravený. Obdobie, kedy toto miesto navštíviť, nechám na vás, ale zimu by som vynechal. Miesto je skvelé aj na svadobné fotografie.


Dominanta Červeného zámku, krásna veža z nádvoria.

Záver

Romantický a rozprávkový Červený zámok, Biely zámok so zaujímavým interiérom a pozoruhodná Biela veža. Do toho všetkého ešte pekný park a je tu dôvod, prečo navštíviť toto miesto. Mňa okúzlilo a myslím, že pokiaľ máte radi pamiatky, tak toto miesto bude patriť medzi to krajšie, čo uvidíte.

Časť Červeného zámku

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Alishek
2010-05-22 00:34:52
A naposledy mu udělili titul nejpohádkovější zámek v ČR. :) Tož se stavte, třeba zítra, kdy kolem pojede Silesia bike marathon a užijete si nejen architekturu, krajinu, ale i adrenalin a sport.;)
 
Slavo Jancisin
2010-05-23 18:07:19
Mňa si zaujal ... a miesto si pridávam do môjho virtuálneho zoznamu miest, ktoré by som raz chcel navštíviť
 
martxe
2010-05-23 20:24:59
Super článok ..zaujímalo by ma aký objektív používate pán Sipták ..za skorú odpoveď vopred ďakujem .
 
DjLuke9
2010-05-23 23:21:34
príspevok od: martxe
Super článok ..zaujímalo by ma aký objektív používate pán Sipták ..za skorú odpoveď vopred ďakujem .
Dobry den:) Pouzivam zostavu: Pentax K10D plus par objektivov. Tieto fotografie su skoro vsetky fotene Sigmou 10-20(4-5,6) plus bud prechodovy alebo CPL filter...
 
zuzuliena
2010-05-24 13:21:06
... fajny clanok. 10-20mm je moj oblubeny objektiv, v poslednom case som ale leniva ho nosit ... ale podla fotiek, by som zas mala :-)
 
Tono
2010-05-24 13:53:16
dik za tip, pridavam do zoznamu ked sa raz vyberiem tym smerom ...
 

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované