Hore
Autor: Mirabellgarten © Tourismus Salzburg Gmbh

Salzburg - svetové javisko

Prechádzka barokovým mestom na rieke Salzach, ktoré patrí k Svetovému kultúrnemu dedičstvu UNESCO, vás prenesie do minulosti.

Salzburg

Salzburg - svetové javisko

Salzburg je známy na celom svete ako rodisko Wolfganga Amadea Mozarta a miesto konania Salzburských slávností. Ak sa pozriete lepšie, nájdete v meste perfektnú harmóniu prírody a architektúry vsadenú do úžasnej panorámy okolitých vrchov.

Homepage: www.salzburg.info


Mozarts Geburtshaus © Tourismus Salzburg Gmbh


Salzburgský festival Jedermann na Domplatz © Tourismus Salzburg Gmbh

Zo zámku Mirabell a jeho okolitých záhrad sa vám naskytne úchvatný výhľad na symbol Salzburgu - mohutnú pevnosť Hohensalzburg. Srdcom starého mesta je stredoveká ulička Getreidegasse, kde sa narodil najslávnejší obyvateľ Salzburgu, W.A. Mozart a ktorá dnes patrí k najkrajším a najviac navštevovaným nákupným pasážam na svete.


Pevnosť Hohensalzburg © Tourismus Salzburg Gmbh


Getreidegasse - Altstadt © Tourismus Salzburg Gmbh

Ľudia sa radi stretávajú v tradičných kaviarňach: v kaviarni Tomaselli - najstaršej kaviarni v Rakúsku alebo hneď naproti v kaviarni Fürst, kde pravnuk autora originálnych Mozartových guliek vyrába tieto sladkosti ešte aj dnes ručne. Pri Mozart Dinner Concert v najstaršej reštaurácii Strednej Európy môžete stráviť príjemný zvyšok večera pri Mozartových áriách a ochutnať jedlá pripravené podľa receptov z jeho čias.


Kamenná terasa v noci. V pozadí Staré mesto s pevnosťou Hohensalzburg © Tourismus Salzburg Gmbh

Pamiatky

Podujatia

Tipy na dovolenku 

Salzburg Card 

Rezervovať balík

Rezervovať ubytovanie 

Salzburg slávi 20. rokov Unesco

V roku 1997 zaradilo UNESCO historické staré mesto Salzburgu do "Svetového kultúrneho dedičstva": okrem unikátneho charakteru historického jadra a architektúry stavieb kniežat-biskupov bol pritom rozhodujúci význam Salzburgu ako hudobnej metropoly a rodiska  Wolfganga Amadea Mozarta.

Staré mesto Salzburgu predstavuje jedinečný príklad cirkevného sídelného mesta v srdci Európy, ktorého celkový obraz určuje aj okolitá príroda. Pre Salzburg je typické spojenie historických stredovekých meštianskych a biskupských stavieb, ako aj veľký počet cirkevných a sekulárnych budov rôznych štýlov uplynulých storočí. Kultúrne dedičstvo Salzburgu je výsledkom živej výmeny medzi severnou a južnou Európou, ktorú podnietili najmä talianski stavitelia a umelci, ktorí sem boli pozvaní. Okrem architektonickej krásy spočíva význam Salzburgu v jeho úlohe hudobnej a kultúrnej metropoly.

http://www.salzburg.info/cs/sights/svetove_kulturni_dedictvi

Tipy na výlety

Kultúra a príroda - turistika vo vrchoch v okolí mesta s úžasnou panorámou

Originálne Mozartove guľky - ručná výroba pravnuka ich autora

Pre deti - rodinný raj s vodnými atrakciami, parkom a zoologickou záhradou

Mozart Dinner Concert - najkrajšie árie a historické jedlá

Tradičné pivo - ako ho varili mnísi pred 600 rokmi.

Miestna špecialita

Salzburské halušky 

sladké ako láska - jemné ako bozk

Ingrediencie: 5 vajíčok, 4 pol. lyžice práškového cukru, 1 čajová lyžička múky, trocha citrónovej kôry, 2 pol. lyžice, mlieka, 3 pol. lyžice masla

Postup: 5 bielkov a 3 polievkové lyžice práškového cukru vyšľaháme na tuhý sneh. Potom pridáme 3 žĺtky, 1 čajovú lyžičku múky a trochu citrónovej kôry. V ohňovzdornej nádobe zmiešame a zohrejeme 3 polievkové lyžice masla, 1 polievkovú lyžicu práškového cukru a 2 polievkové lyžice mlieka.

Zo snehovej masy vyformujeme 4 halušky, položíme ich do ohňovzdornej nádoby a pečieme v rúre pri 200° Celzia do zlatohneda. Posypeme práškovým cukrom a hneď podávame.

Porcie: pre 4-6 osôb 


Salzburské halušky © Tourismus Salzburg Gmbh

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované