Hore

Viedeň - Schmetterlinghaus

Priamo uprostred Viedne, len 200 m od svetoznámej opery sa nachádza Imperial Tropical Butterfly House známejší pod názvom Schmetterlinghaus.

Priamo uprostred Viedne, len 200 m od svetoznámej opery sa nachádza Imperial Tropical Butterfly House známejší pod názvom Schmetterlinghaus. Krásny skleník postavený v štýle Jugendstil je domov voľne lietajúcich motýľov ale aj sympatickej reštaurácie. Pôvodne súkromný majetok cisára Františka Jozefa a Sissi je teraz otvorený pre širokú verejnosť.


Skvostná ukážka architektúry a konštrukčnej dovednosti.


Hlavným ťahákom skleníka sú samozrejme motýle.

Vstupné pre dospelých je 5,50€.

Vstup je jednorázový ale nebolo problémom dohodnúť sa s biletárkou, ak sa potebujete na chvíľu vyvetrať, pretože v skleníku je poriadne sparno. Vstupné pre dospelých je 5,50€. Ak pôjdete automobilom, odporúčam ho odparkovať v garážiach na Karlsplatz (5 hodín - 4€).


Časť skleníka obsadila reštaurácia. Urobili sme si v nej prestávku na kávičku, kde sme mohli vyhodnotiť
nafotené zábery a naplánovať, čo nafotiť v druhom kole.

Schmetterlinghaus sme navštívili s Izzinom a Stanom Jendekom, v skleníku voľne poletuje množstvo krásných motýľov, ktoré sa neustále pasú na živých ale aj umelých kvetoch. Strávili sme fotením takmer 4 hodiny. Musíte sa pripraviť na množstvo ľudí, ktorí vám budú pri fotografovaní prekážať. Motýľov je ale dosť a tak sa nemusíte obávať, že nič nenafotíte. Zároveň ale zistíte, že fotografuje každý a všetkými možnými fotografickými zariadeniami.


V tlačenici nie je fotografovanie jednoduché.

Neberte si so sebou veľkú brašnu, batoh, či statív. Len vám budú prekážať. Vystačíte si s makroobjektívom, prípadne teleobjektívom s aspoň trochu slušnejším zväčšením. Určite nezabudnite na externý blesk, najlepšie s difúzorom. Jedine takto budete pohotový.


Makroobjektív a blesk s difúzorom. Izzino pridáva naviac makroblesk.


Najväčšia vznácnosť! Nie druhovo, ale fotograficky. Odfotiť ho s roztvorenými krídlami chce veľkú trpezlivosť alebo veľké štastie.

Aby ste zachytili čo najprirodzenejšiu svetelnú atmosféru, navštívte skleník za pekného slnečného počasia.

Členovia skupiny Caffé Il Fotografo návštevu jednoznačne odporúčajú :-) Všetky fotografie sú snímané fotoaparátom Sony SLT A35, objektívmi 18-55 a 70-300, použitá predsádka Raynox 250 a externý blesk Sony s malým difúzorom.

http://www.schmetterlinghaus.at/english1.htm

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
scoty
2011-09-13 14:56:51
predsa sa da prezentacia pozriet vo vacsich nahladoch... keby tak aj inym dali
 
garyfisher
2011-09-13 16:02:10
Chcel som tam ist v auguste, dokonca som si to an na ephoto odinzeroval. Bohuzial vtedy nik nemal cas a samemu sa mi tam nechcelo trepat. Ale uz na zimu mam zabookovany hotel.
Planoval som ze zoberiem aj stativ a budem z neho nadialku odpalovat blesk cez maly softbox alebo difuzor.
Ale ako vidim nebude odveci investovat do makro blesku.
Nemali ste problemy s rosenim objektivu alebo prilisnou vlhkostou?
 
fotografik
2011-09-13 16:24:59
Určite sa tam pozriem.Motív,prečo som začal fotografovať, boli motýle. Predtým by som neveril,že skôr dokážem motýľa chytitť na špendlík do zbierky,ako urobiť dobrú fotografiu. Akurát už dnes nič živé neusmrtím Motýle a hmyz vôbec si vyžaduje pri fotení nielen vhodnu techniku a zrčnosti,ale aj určité vedomosti o ich živote a hlavne neskutočne veľkú trpezlivosť Páči sa mi tento článok.
 
Štefan Káčer
2011-09-13 17:19:58
súkromníci z café ..., veď ste boli ochotní vziať aj nás amatérov
krásne zábery a pekný report
 
slavmiro
2011-09-14 14:32:46
preco take zvlastne kompo a cropy su na fotografiach tu prilozenych? Viem ako narocne je fotit z ruky s makropredsadkou zive objekty, zvlast naroky na vysoku clonu, ale je tam mozne pouzivat stativ, tripod/monopod?
 
paldixy
2011-09-14 21:58:30
Tak toto si zrejme naplánujem. Druhová rozmanitosť tam nechýba.Fajn.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované