Hore
Autor: Familypark © Familypark, Foto: Martin Matula

Zábava a dobrodružstvo vo Familyparku a dovolenka so slnkom

Najväčší zábavný park v Rakúsku má 50 rokov!

Z pôvodne malého Rozprávkového lesa sa za 50 rokov stal najväčší rakúsky zábavný park. V obci St. Margarethen v Burgenlande, blízko Neziderského jazera, nájdete zábavu a dobrodružstvo pre celú rodinu.


Familypark - Seedrache, Foto: Maria Hollunder


Familypark - Rattenmuehle Familypark, Foto: Maria Hollunder

Familypark

Základy dnešného Familyparku boli položené už pred 50 rokmi. Z pôvodne neveľkého Rozprávkového lesa vznikol zábavný park s horskými dráhami, kolotočmi, preliezkami a hracími zónami. Dnes patrí k najnavštevovanejším výletným cieľom pre celú rodinu.

Na ploche viac ako 14 hektárov sa nachádza 28 jazdných atrakcií a zážitkové zóny, ktoré sú zdrojom zábavy pre malých i veľkých. V zoo čakajú na pohladkanie od návštevníkov kozy, ovce a ďalšie zvieratá. Rozprávkový les ako historické jadro parku zažiari v roku 2018 v novom lesku. Pre svojich hostí má Familypark pripravené aj kulinárske dobroty. V 17 rôznych reštauráciách si každý zaručene nájde niečo podľa svojho gusta. Familypark je však viac ako zážitkový park s jednotlivými atrakciami. Ponoríte sa tu do fantastického sveta plného zábavy a dobrodružstiev, ktoré sú prepracované do najmenšieho detailu s veľkou dávkou fantázie a kreativity. Familypark je ideálnym výletným cieľom v blízkosti Neziderského jazera, kde sa dospelí i deti cítia rovnako dobre.


Familypark Ddrachenbahn, Foto: Maria Hollunder


Familypark, Foto: Maria Hollunder


Flossfahrt, Foto: Maria Hollunder

Novinky vo Familyparku

V jubilejnej sezóne na vás čaká veľa prekvapení!


Pri príležitosti 50. výročia svojho vzniku prešiel Rozprávkový les ako historické jadro Familyparku rozsiahlou rekonštrukciou. Mnohé rozprávkové postavičky dostali nový domček a lesom sa vinie idylický potôčik. Na prechádzke Rozprávkovým lesom na vás však čakajú ešte ďalšie prekvapenia, ktoré vám zatiaľ neprezradíme.

Na svoje si prídu aj fanúšikovia zábavnej jazdy: v parku totiž pribudli dve nové jazdné atrakcie!

Medzi Rozprávkovým lesom a Zážitkovým hradom čaká na malých i veľkých návštevníkov nostalgický kolotoč. Posaďte sa na jednu zo zvieracích a rozprávkových postavičiek a vychutnajte si okružnú jazdu.

Pre tých odvážnejších máme v tematickom celku Gazdovský dvor pripravený voľný pád! O skúšku vašich nervov sa postará atrakcia „Almjodler“, kde sa voľným pádom spustíte dole z výšky 8 metrov a možno si pritom aj zajódlujete!


Familypark Streichelzoo, Foto: Maria Hollunder


Familypark Burgenland - Zwickl

Piatky vo Familyparku

Každý piatok vo Familyparku je rodinný deň!


Familypark je perfektným výletným cieľom pre celú rodinu. Kolotoče, zoo so zvieratkami na pohladenie, Rozprávkový les, preliezky a zážitkové zóny sú zdrojom zábavy pre malých i veľkých. Ak chcete ušetriť, navštívte zábavný park v piatok, pretože každý piatok* je rodinný deň! Celodenný lístok pre každého návštevníka je vtedy o 2,00 eurá lacnejší. Rodinnému výletu za výhodnú cenu tak už naozaj nič nebráni!

*s výnimkou sviatkov


Poukážky do Familyparku

S poukážkami do Familyparku darujete zábavu a dobrodružstvá!


Hľadáte vhodný darček pre dobrého priateľa?

Darujte mu jeden napínavý deň vo Familyparku alebo zábavu a dobrodružstvá na celý rok. S našimi poukážkami na jednodňový vstup (24 euro) alebo celoročným lístkom (69 euro) je to úplne jednoduché!

Poukážky (á 5 euro) je možné použiť v celom parku, a to na zakúpenie vstupenky, jedál, zmrzliny, nápojov či milej pamiatky v obchode so suvenírmi. S takýmto darčekom určite trafíte do čierneho!

Ďalšie informácie o Rakúsku nájdete tu


Dovolenka so slnkom

Akčná zábava pre všetkých počas rodinnej dovolenky v Burgenlande.


Vitajte v Burgenlande, jednom z najkrajších regiónov pre deti v Rakúsku! Doprajte sebe i svojej rodine slnečné dni plné nezabudnuteľných zážitkov. Výber je naozaj veľký – od čľapkania v Neziderskom jazere cez výlety na bicykloch po dobrodružstvá v prírode.


Rodinná dovolenka v Burgenlande, © Burgenland Tourismus, Foto: Peter BurgstallerRodinná prechádzka v prírode - Neusiedler see © B
urgenland Tourismus
Foto: Peter Burgstaller


Rodina pri jazere Burgenland © Tourismus, Foto: Peter Burgstaller


Veloausflug mit der Familie Burgenland Tourismus, Foto: Peter Burgstaller

Burgenland láka dovolenkárov 300 slnečnými dňami a rozmanitou ponukou výletných cieľov a voľnočasových aktivít pre celú rodinu. Zdrojom zábavy, napätia a dobrodružstiev sú plavby na kanoe, cyklotrasy s dĺžkou asi 2.500 kilometrov, plávanie v Neziderskom jazere či pobyt v burgenlandských rodinných termálnych kúpeľoch, muzikály pre deti, návštevy múzeí a výletných cieľov, akými sú hrady, lanové parky a najväčší zábavný park v Rakúsku Familypark. Cezhraničný Národný park Neziderské jazero - Seewinkel, ako aj šesť burgenlandských prírodných parkov ponúka celoročne výnimočné zážitky v prírode pre malých i veľkých. Zárukou perfektnej dovolenky sú skvelá gastronómia a vynikajúce ubytovacie zariadenia: patria k nim nielen najlepšie rodinné hotely v Rakúsku, ale aj útulné penzióny a romantické gazdovstvá. Vaša dovolenka v Burgenlande sa tak stane nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých členov rodiny!


Cyklistika na koľajniciach

Cyklistické dreziny, ktoré v závislosti od modelu odvezú 4 až 12 osôb, premávajú na starej železničnej trati dlhej celkovo 23 km. Počas cesty budete prechádzať idylickou krajinou slnečného stredného Burgenlandu: popri viniciach, slnečnicových poliach, tônistých lesoch a romantických dedinkách. Na svojej ceste môžete objaviť mnohé zaujímavosti: malé hrnčiarske múzeum, moderné múzeum architektúry a výstavu „Prírode na stope“ na malebnom zámku. Tak isto sa môžete nechať zlákať niektorým z miest popri trase určených na oddych či grilovačku. O plný žalúdok sa postarajú tri stanice, ktoré svojich hostí rozmaznávajú všakovakými dobrotami: od výdatnej desiatej či olovrantu po vyberané jedlá pre fajnšmekrov. Chutné múčniky a krémovú zmrzlinu nájdete v samostatnom pekárstve „Bahnhofsbäckerei“.


Draisinentour Sonnenland © Mittelburgenland

Felsenmuseum v Bernsteine

Vstúpte do sveta ušľachtilého serpentínu.


Nechajte sa očariť podzemným banským svetom, kúzlom ušľachtilého serpentínu a silou prírodného jantáru. Na výstavnej ploche s rozlohou viac ako 1000 m² môžu návštevníci banského múzea Felsenmuseum obdivovať zbierku jedinečných exponátov a kuriozít. V podzemných štôlňach sa dozviete veľa zaujímavostí o ťažbe a spracovaní unikátneho drahokamu „serpentínu“. Milovníkov minerálov určite zaujmú vitríny s minerálmi z rakúskych hôr. Prierez históriou informuje o baníctve a kultúrnom vývoji dediny Bernstein a jej okolia.

Skombinujte návštevu múzea s praktickým workshopom o brúsení kameňov (rezervácia vopred nutná) a ukážte svoju remeselnú zručnosť!

Hrad Forchtenstein

Vydajte sa na cestu v čase do obdobia baroka.


Mohutný hrad Forchtenstein je jedným z najvýznamnejších symbolov Burgenlandu. Hrad bol postavený na začiatku 14. storočia, prežil bez poškodenia ťaženie Turkov na Viedeň v roku 1529 a v roku 1622 sa dostal do vlastníctva kniežat Esterháziovcov, ktorí hrad nechali úplne prebudovať do súčasnej podoby. Nástenné maľby žiariace farbami na nádvorí patria k najväčším na severe od Álp. Hrad sa označuje ako „trezor Esterháziovcov“, pretože sa v ňom nachádzajú drahocenné rodinné klenoty, ako sú barokové šperky a zbierky ukoristených vojenských predmetov.

Počas víkendov od 7. do 29. júla 2018 si môžu deti s hradnou myškou „Forfel“ „Vyskúšať život ako kedysi“.

Termálne kúpele pre všetkých

Rodinný raj pre bábätká, deti a rodičov!


V Sonnentherme Lutzmannsburg, popredných európskych termálnych kúpeľoch pre bábätká a malé deti, môžete celkom prirodzene spojiť oddych a zábavu. V zóne Baby World je pre bábätká a malé deti pripravený samostatný zážitkový svet. V plytkom bazéniku a umelom potôčiku môžu spolu s rodičmi objavovať vodu. Na väčšie deti čaká zážitkový bazén a bazén s vlnami, veľa šmykľaviek, medzi nimi i „XXL Monster Ride“, ktorá je so svojimi 270 m najdlhšou šmykľavkou v Rakúsku. O zábavu pre všetky vekové kategórie sa postará veľká vonkajšia hracia zóna: nájdete tu lezeckú stenu, obrovské pieskovisko, skákací hrad a pretekársku dráhu pre odrážadlá Booby Car. Ležadlá v zeleni zase lákajú na oddych a sladké ničnerobenie na burgenlandskom slnku.


Kindergruppe Sonnentherme Lutzmannsburg © Sonnentherme Lutzmannsburg


Ďalšie informácie o Rakúsku nájdete tu


Fotografie Karola Srnca z oblasti Burgenlandu


Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia