Hore

Súťaže

Blogerská súťaž #feelaustria

2018-07-02 17:50:00 | Komentáre 0 | Počet videní (2859)
Zdieľajte článok Upozorni priateľov Vytlačiť

Po prvýkrát sme pripravili súťaž aj pre tých, ktorí sa chcú podeliť nielen s fotografiami, ale aj so zážitkami z ciest. Užívateľský blog ponúka väčší priestor pre publikovanie zážitkov z návštevy Rakúska. Počet súťažných blogov nie je obmedzený, môžete publikovať aj seriál.

Každý registrovaný užívateľ môže zverejňovať vlastné články/blogy v sekcii užívateľský blog/článok. Blog pridáte vo svojom profile a zaraďte ho do článkov s témou: #feelaustria.

Podmienky súťaže

 • Do súťaže môžete prihlásiť ľubovoľný počet článkov. 
 • Článok/články musia byť publikované v termíne súťaže - najskôr v deň začatia súťaže a nejneskôr v deň ukončenia súťaže.
 • Do súťaže nemôžu byť prihlásené články publikované pred vyhlásením súťaže.
 • Podmienkou zaradenia do súťaže je aj téma článku - Rakúsko. 
 • Článok musí byť ilustrovaný fotografiami, ktorých ste autorom.
 • Článok musí byť zaradený do kategórie (témy): #feelaustria, tým sa automaticky prihlasuje do súťaže.
 • 3 autorom najvydarenejších článkov pošleme ceny, ktoré do súťaže venovala národná turistická organizácia Rakúska Osterreich Werbung.
 • Najlepší článok vyberie redakcia ePhoto.
 • Cenu získa aj autor, ktorého článok bude mať najviac videní. Cenu do súťaže venoval ephotoshop.sk.


Termíny súťaže

 • Články do súťaže môžete pridávať od 02.07.2018 do 30.09.2018.
 • Súťaž bude vyhodnotená  do 25.10.2018.
 • Počet videní pri jednotlivých článkov bude organizátorom súťaže vyhodnotený  24.10.2018 o 12.00 hod. Po tomto termíne sa už nebude prihliadať na zmenu počtu videní článku.
 • Ceny budú výhercom zaslané, alebo si ich môžu výhercovia osobne vyzdvihnúť v redakcii.
   

Ceny

1. miesto: forma na bábovku RIESS, kozmetika Lederhass, športový náramok Garmin vívofit 3, zapekacia     misa RIESS a 2x športový uterák.

2. a 3. miesto: zapekacia misa RIESS, kozmetika Lederhass, 1x športový uterák

Autor blogu, ktorý získa najviac videní: 1x športový uterák, kozmetika Lederhass

Kozmetiky značky LederhaasGarmin vívofit 3 
Zapekacia misa a forma na bábovku značky RIESPraktický športový uterák 60x120 cm, v cestovnom balení.


Ceny súťaže venovala národná turistická organizácia Rakúska Osterreich Werbung.

Články pre inšpiráciu
https://www.ephoto.sk/komunita/clanky-uzivatelov/2293/bicyklom-po-europe-7-rakusko/
https://www.ephoto.sk/komunita/clanky-uzivatelov/2308/bicyklom-po-europe-8-z-passau-do-viedne/
Rakúsko - fotogenická krajina

Rakúsko je od roku 1995 členom Európskej únie. Administratívne sa člení na 9 spolkových krajín (Bundesländer): Burgenland, Dolné Rakúsko (Niederösterreich), Horné Rakúsko (Oberösterreich), Korutánsko (Kärnten), Salzbursko (Salzburg), Štajersko (Steiermark), Tirolsko (Tirol), Viedeň (Wien) a Vorarlbersko (Vorarlberg).

Povrch štátu pokrýva, až na malú oblasť severne od Dunaja a na východe, mohutný masív Álp. Rakúsko je po Švajčiarsku druhý najhornatejší štát Európy. Celé Východné Alpy sa delia na tri súbežné pásma, z ktorých najväčšie výšky dosahuje stredné pásmo vo Vysokých Taurách (Grossglockner 3 798 m) a Ötztalských Alpách. Jednotlivé pásma sú navzájom oddelené dlhými pozdĺžnymi údoliami riek Inn, Salzach (Salica), Enža, Dráva a Mura. Severné pásmo, tvorené vápencami, sa začína pri Bodamskom jazere Algavskými Alpami, pokračuje Severotirolskými a Salzburskými Alpami a končí Rakúskymi Alpami (Dachstein – 2 995 m) a Viedenským lesom. Najmohutnejšie je stredné pásmo, z tvrdých kryštalických hornín, tvoria ho Ötzalské Alpy, Zillertalské Alpy, Vysoké Taury, Nízke Taury (Hochgolling – 2 863 m), Norické a Cetické Alpy na východe. Z južných vápencových Álp sú v Rakúsku pohraničné Karnské Alpy (Kellerwand – 2 770 m) a Karavanky. Alpské predhorie tvorí na severe k Dunajskej kotline sa tiahnúca Rakúska žulová plošina a Hauskuck. Územie severne od Dunaja vypĺňa najjužnejšia časť Českej vysočiny. Z nej patrí Rakúsku čiastočne južná Šumava, Novohradské hory, a hlavne na ne nadväzujúci rozsiahly Dunkelsteinský les a pohraničné Karnské Alpy. Okrem malej krajiny Vorarlbersko, ktorá je odvodňovaná do rieky Rýn, patrí celá vodná sústava Rakúska Dunaju. Rakúsky tok Dunaja je celý splavný a meria 350 km. Dunaj sa využíva aj na lodnú dopravu. Najdôležitejšími prítokmi sú Inn, Lech, Traun, Salzach, Enža. Ostatné rieky nie sú pre prudký spád splavné, ich význam je však značný, pretože v riečnych údoliach sa sústreďuje hospodársky vývoj štátu. Na juhu sú najväčšie toky Dráva (Drau 720 km) a Mura (483 km). Rakúsko má aj veľa jazier. Najväčšie z nich sú Neziderské (pri maďarskej hranici), časť Bodamského (hranica s Nemeckom a Švajčiarskom) a Atterské jazero (v Hornom Rakúsku) nachádzajúce sa v Soľnej komore.
Zdroj: wikipedia.

Autor fotografií: Karol Srnec


Pridaním súťažného blogu vyjadrujete svoj súhlas so Všeobecnými podmienkami súťaže.

Fotografie súvisiace s témou súťaže môžete prihlásiť aj do samostatnej fotografickej súťaže #feelaustria.


Partner súťaže:

Sútaž sa skončila

Zdieľajte článok
Ohodnoďte článok
0.0 z 5

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
 • ()
   
 • ()
   
 • ()
   
 • ()
   
 • ()