kubizmus wallpaper

môjweb: vytvorte si web
web: Stránku ešte nemám
Ak sa Vám moje fotky nepozdávajú, to nič, lebo ani mne :)
detail profilu zobraziť profil fotografiu

O mne

Niečo o mne: Mám rad kapustovú marmeladu
Motto: Dvakrát foť a raz maž.
Ponúkam služby:
Zameriavam sa na: Digitálna čiernobiela fotografia, Experiment, Krajina / Cestovanie, Nočná fotografia,

Osobné údaje

Meno: Jakub
Priezvisko: Dolinský
Mesto: Meno, Zviera, Vec
Domovská krajina:


Fotografická odbornosť: Začiatočník
Členom ePhota od: 24. 02. 2011
Posledná aktivita: 2026-06-21 22:42:16
Status: offline

Kontakt

Kontaktné údaje nie sú dostupné alebo sú viditeľné iba pre priateľov

Fototechnika

Moje fotoaparáty: žiadne fotoaparáty
Moje objektívy: žiadne objektívy
Príslušenstvo: Trpezlivosť
kubizmus
Keď to nejde, tak to nejde kubizmus 2012-01-19 23:35:31
 
kubizmus
Sneh nad zimnou impresiou kubizmus 2012-01-19 23:20:23
No uz som podobnú fotku s viacej oblohou robil.

Šum tam nie je, to je sneh
 
kubizmus
Lovec II kubizmus 2012-01-13 18:58:13
ja by som ešte dodal, že mi to trochu pripomina záber z v. frontu z I. sv. vojny, aj keď uniforma by asi nesedela k źiadnemu vojakovi, možno rakuskemu sa podoba trocha
alebo zaber z filmu Hlídač č. 47
 
kubizmus
ghost tram kubizmus 2012-01-13 18:36:30
ale no, ved toto je fotoportal...

Fotka zaujímavá, možno by bolo fajn vyskúšať fotku takto s električkou v inej scene, veď v blave je kopu zaujimavých miest, kde jazdi električka
 
kubizmus
Passé composé kubizmus 2012-01-05 17:26:28
nápad super, aj keď nie celkom chápem ten názov, minulý zloženy?
...čas?
 
kubizmus
Niet cesty späť kubizmus 2012-01-05 17:14:55
ďakujem, no názov mal vystihovať takú tú atmosféru, źe koľajnice sa strácajú v hmle a hmla je symbolom takej neistoty, že kto do nej vojde už nevýde, ale v poriadku, akceptuje sa
 
kubizmus
Niet cesty späť kubizmus 2012-01-05 17:13:37
ďakujem, no na tu škvrnu sa vyskytlo už viacej negatívnych názorov, ja som si myslel, že nechať ju tam bude len pre dobro veci, ale asi som spravil chybu.
 
kubizmus
Niet cesty späť kubizmus 2012-01-05 17:12:21
no ale ono tam take riadkovanie v skutku vzniká ,ako možno na fotke aj vidieť. Nechcem poučovať, lebo predpokladám, že túto problematiku ovládate, len podotknúť, že pri vičitavani snímky z čipu sa náboje prelievaju z pixelu do pixelu a celkovo sa tak celý jeden riadok čipu vyprázdni do nasledujúceho, až kým sa nevyčíta cely čip a pri tomto procese samozrejme vznikajú určité straty, ktorý sa na výslednej snímke prejavia v podobe takých riadočkov- bias.
 
kubizmus
Niet cesty späť kubizmus 2012-01-05 13:26:11

no ja som mal na mysli oFFset alebo bias, skúste si tam hodiť bias, a možno vám nájde.

P.S. na wiki by som sa moc nespoliehal, niekedy tam su aj riadne žvasty :p (to nie je reakcia na váś link, len všeobecne konštatovanie)
 
kubizmus
Niet cesty späť kubizmus 2012-01-05 12:54:16
a ďakujem za zastavenie a hodnotenie
 
kubizmus
Niet cesty späť kubizmus 2012-01-05 12:53:33
zrno nemôže byť syntetické, lebo nebolo pridávané, pravidelnosť, ktorú v zrne vidíte je offset (riadkovanie, ktoré vzniká pri vyčitavaní snímku z čipu)
 
kubizmus
Všetko najlepšie SLOVENSKO kubizmus 2012-01-02 13:21:21
farebná chyba určite nie, prejavovalo sa to do clony 7,5, s najväčšou pravdepodobnosťou to ale bude difrakcia, ktorá sa pri menej kvalitných objektívoch prejavuje značne pri fotení na plný otvor.
 
kubizmus
len obloha kubizmus 2012-01-01 23:52:42
 
kubizmus
Noc plna hviezd... kubizmus 2012-01-01 23:24:51
super
 
kubizmus
Orion a kúsok Mliečnej Dráhy kubizmus 2012-01-01 23:23:19
30s a Barnardov oblúk???? :O
to je kde fotené?
keby sa to sklaibrovalo, aj dobrá fotka mohla byť bo potencial tam je, ale chcelo by to eśte veľa snímok a eliminovat prepaly, viď M42
 
kubizmus
Všetko najlepšie SLOVENSKO kubizmus 2012-01-01 20:36:30
práveže nie, skúśal som niźśiu clonu, ale okolo hviezd mi to kreslilo také modré krúžky, neviem čo to je, lebo difrakcia sa prejavuje pri vysokej clone, ale keď som teda zvýšil tú clonu, tak mi postupne tie krúžky zmizli. Ale pochybujem, źe to bude chyba objektívu, lebo je to objektív pentacon a u neho by sa niečo podobné nemalo vyskytovať. Ak máte nejaké tušenie, čo za jav by to mohlo byť, rád sa nechám poučiť
 
kubizmus
Bratislava 2012 kubizmus 2012-01-01 11:48:01
perfiš, len sa mi zda, že to trocha padá doľava
 
kubizmus
Hore kubizmus 2012-01-01 11:03:33
to som rád, že sa všetkým páči
 
kubizmus
Cesta kubizmus 2011-12-29 11:40:09
pekne
 
kubizmus
Na Štefana.... kubizmus 2011-12-28 21:29:42
Ja by som povedal, že pod tým mostom v Piešťanoch tečie Váh

Pekná fotka...
 
Stránok 109 z 147