Hore
Fórum » Pokec
 

Ako som sa stal obeťou Nigerijskeho podvodu

Hanigal
Hanigal 2011-04-28 22:53:21+02
Pozdravujem všetkých a tento príbeh píšem, aby sa ľudia poučili na chybách iných - v tomto prípade mojej.
Rozhodol som sa predať jeden kinofilmový fotoaparát vrátane dvoch objektívov. Na net som zverejnil svoju ponuku a asi po 7 dňoch sa mi ozvala Natasha Penny z Kanady, ktorá fotoaparát chcela kúpiť pre svoju dcéru žijúcu v GB - v Londýne. Ponúkla mi 300 eur - ja som požadoval 200 eur. Potešilo ma to a cena navyše bola odôvodnená doručovaním do GB. Natasha mi navrhla, že prevod peňazí prebehne cez banku NEW SCOTIA (alebo tak nejako sa volalal) po tom, čo doručím do banky preskenovaný doklad o odoslaní balíku. To sa mi zdalo byť dosť seriózne. Foťak a objektívy som zabalil a poslal na adresu Natashinej dcéry a doklad o poslaní preskenoval a poslal na adresu Natashy a banky a čakal som potvrdzujúcu smsku z mojej banky o doručení peňazí na účet. Namiesto toho mi prišlo z "banky" a následne od Natashy požiadavky, aby som doručil ďalších 200 eúr, pretože minimálna suma, ktorú môže jej banka doručiť na Slovensko na môj účet je 500 eúr, a to na účet jej dcéry v NIGÉRII !!!! a to som už pochopil, že som urobil chybu a trieskal si hlavu o stenu. Akákoľvek snaha o dohodu, aby mi Natasha poslala 300 eúr iným spôsobom alebo vrátila balík, skončila majlom, aby som jej veril, že to sú podmienky banky a nemám sa čoho báť, len musím tých 200 eúr poslať do Nigérie. Keďže som to posielal vo štvrtok pred sviatkami, trklo mi, že v utorok po sviatkoch ešte to cez poštu môžem zastaviť. Rozbehol som sa na poštu a tam mi oznámili, že musím podať žiadosť, zaplatiť 3 eurá a vraj sa to podarí. Dnes som volal na poštu a oznámili mi, že posielanie balíka bolo zastavená a bol poslaný späť na moju adresu. Takže našťastie prišiel som "len" o 19 eúr a 3 eurá za žiadosť o stornovanie doručovania listu. Mal som šťastie - asi aj preto, že boli sviatky. Poučil som sa. Píšem tento mail, aby som iným, rovnako naivným ako ja, som pomohol a budem veľmi rád, keď sa mi to podarí.
Hanigal

P.s. Následne som si vygooglil, že pani Natasha je známa firma, ktorá robí podvody aj v iných oblastiach, nielen pri nákupe fototechniky, čo ma utvrdilo v tom, že ide o ďalšiu formu nigeríjskeho podvodu
 
vavro
2011-07-12 23:12:21+02
teraz sa mi na inzerát ozval angličan ktorý chce dcére poslať do Nigérie mnou ponúkaný foťák s objektívmi+blesk a ešte mi priplatí za poštovné 100€. už som aj poslal bankové údaje a potom som si prečítal komentár. tak som sa rozhodol neriskovať.
 
denySK
2011-07-12 23:22:45+02
Tak to je velmi zaujimava forma podvodu, ked uz nieco posielat, tak jedine na dobierku.
 
tomis.ales
2011-07-13 11:48:38+02
Keby ti debili mali trochu fantazie a neomielali stale len tu Nigeriu a neponukali viac penazi ako inzerenti chcu, urcite by nachytali viacej ludi.
 
peter.kanda
2011-11-10 12:48:20+01
to same dvdj5843@blumail.org
tak bacha
 
JOK3R
2011-11-10 13:16:53+01
príspevok od: peter.kanda
to same dvdj5843@blumail.org
tak bacha
Už podľa mailu to bude určite seriózny záujemca
 
bonifacko
2013-09-23 18:13:17+02
Nedaju pokoj stale, už sa ozyvaju v češtine. Ponukam olympus E-PL1 po IR modifikacii a pyta sa na cenu a odpovedam
1) 330 € a on to pochopil, že 1330€ a ponuka mi 1410€. No neberte to!
 
phototomas
2013-09-23 19:13:48+02
príspevok od: bonifacko
Nedaju pokoj stale, už sa ozyvaju v češtine. Ponukam olympus E-PL1 po IR modifikacii a pyta sa na cenu a odpovedam
1) 330 € a on to pochopil, že 1330€ a ponuka mi 1410€. No neberte to!
no takí sa mi vždy ozvali keď som čosi predával z techniky

treba mu povedať že akceptuješ len paypal. ale najlepšie je ich ignorovať lebo ti začnú spamovať mail
 
markx
2013-09-23 20:33:03+02
Mna uz tiez viackrat kontaktovali a ponukali mi neskutocne ceny za moj tovar. Robim to tak, ze im stale poslem vymyslene bankove udaje nech tiez maju trochu zabavy, alebo ked velmi otravuju, tak im napisem, ze ich udaje som oznamil policii, lebo su podvodnici a potom sa uz neozvu. Stale si treba zistit co najviac dostupnych informacii, aby sa clovek vyhol zbytocnym problemom...
 
digihelion
2013-09-23 20:56:46+02
tento druh podvodov sa robi celosvetovo, hajzlici maju na to softwer, ktory automaticky rozposiela maily...staci si vsimnut, ze vami ponukany tovar nazyvaju vseobecne, najcastejsie ako "item"
 
Mamarcel
2013-09-23 21:38:42+02
Ja mam skusenost s mr. Nelson-om Weston-om ked som predaval onjektiv. Par dni sme si pisali klasika zacalo to kolko chcem za item, potom ponukol viac ako som chcel a ze to posiela priatelovi niekde inde. Bol som zvedavy ako prebieha ta platba a tak sme sa bavili o postupe. na druhy den mi prisiel mail ze on uz dal peniaze svojej banke a caka na moj doklad o poslani zasielky. Ked som mu povedal ze mu nic neposlem ze som sa len informoval tak mi pisal ze on to nemoze zrusit lebo ta jeho banka mu drzi tie peniaze a ze mu musim poslat balik. Nasledne na dalsi den mi prisla vyhrazka od nejakej seriozne vyzerajucej firmy na ochranu predajcov a dokonca aj od FBI. Tak som si nasielnieco o tom na nete napisal som pre istotu do tej firmy ze sa jedna o nedorozumenie a odvtedy je pokoj. Ziadne FBI ani ine blbosti. Hlavne nikdy neposlat peniaze ani tovar. Odvtedy mi chodia podobne maili vzdy ked nieco predavam. Ihned koncia v kosi. Zaujimave ze vzdy hajzlici pisu ze je to pre niekoho z rodiny, priatela ci uz aj milenca ktory byva niekde uplne inde. A ponukaju omnoho viac nez si pztam Uz su s tym trapny ale malo sa o tom pise na nete a preto sa asi vzdy niekto necha nachytat...
 
bonifacko
2013-09-23 21:52:22+02
Ved to, že ponukaju viac. Zvyčajne tak o 30% viac. Ale ponuknut za 3 ročny olympus E-PL1 Až 1400 EVRY značí, že oni ani nerozmyšlaju, že som to ja zle napísal.
 
tankista95
2013-09-24 08:49:25+02
tak mne sa posledne ozvali na sigmu ktoru mam nahodenu na bazosi a za sigmu 50-500 ktora je tam za 550 euro ponukal pan z ciech michealocean1@gmail.com az 850 euro plus ze prihodi dalsich 70 euro ako postovne, ze to chce cez platit cez paypal, ale mam to poslat jeho bratovi do USA pre jeho syna ako darcek
 
phototomas
2013-09-24 11:19:36+02
príspevok od: tankista95
tak mne sa posledne ozvali na sigmu ktoru mam nahodenu na bazosi a za sigmu 50-500 ktora je tam za 550 euro ponukal pan z ciech michealocean1@gmail.com az 850 euro plus ze prihodi dalsich 70 euro ako postovne, ze to chce cez platit cez paypal, ale mam to poslat jeho bratovi do USA pre jeho syna ako darcek
na platbe cez paypal nie je nič zlé, lenže oni posielajú foto dokladu o pladbe aj keď žiadnu neurobia. Dohodni sa s nimi že im to pošleš až keď budú peniaze na tvojom účte. Isto sa už neozvú.

Celé je to len o dvoch veciach:
1, ošulia ťa o tovar za ktorý nezaplatia
2, vytiahnu z teba info o bankových účtoch a spravia tunel

Inak ocean je fajn meno. Znie to ako Oceans eleven. Tý tiež kradli
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-09-24 11:38:59+02
1. Podvodné emaily dochádzajú ku každému zaujímavejšiemu inzerátu. Ak vám taký nedôjde, dali ste si inzerát na nesprávnu strábku Podvdníci určite využívajú vyhľadávacie roboty.
2. Na takéto podvodné emaily odporúčam vôbec nereagovať. Je to len starta času. Vymazať a hotovo.
3. Keby inzerenti viac premýšľali a boli obozretný, nemohol by ich nikto napáliť. To, že niekto reaguje na váš inzerát je super, ale treba sa nad tým zamyslieť.

Prečo niekto zo zahraničia chce kúpiť od "úboheho" Slováka nejakú techniku, keď vo svoje krajine musí mať ponúk omnoho viac?
Prečo je ochotný kúpiť to za vyššiu cenu, teda nevýhodne. Veď by kľudne mohol kúpiť novú techniku?
Prečo pri medzinárodnom obchode nevyužíva eBay a PayPal, ktorý je najbezbečnejší?
Prečo na mňa tlačí, či ma dokonca vydiera? Prečo aj bez uzatvorenej zmluvy sa vyhráža súdmi, políciou a pod.
Prečo radšej nepredám techniku na Slovensku, najlepšie osobný odber?
 
bonifacko
2013-09-25 06:54:35+02
príspevok od: phototomas
na platbe cez paypal nie je nič zlé, lenže oni posielajú foto dokladu o pladbe aj keď žiadnu neurobia. Dohodni sa s nimi že im to pošleš až keď budú peniaze na tvojom účte. Isto sa už neozvú.

Celé je to len o dvoch veciach:
1, ošulia ťa o tovar za ktorý nezaplatia
2, vytiahnu z teba info o bankových účtoch a spravia tunel

Inak ocean je fajn meno. Znie to ako Oceans eleven. Tý tiež kradli
Bankove udaje nie su tajne, ak ich zverejní majitel. Nie je dovod sa obavat, že by vykradli účet.
 
phototomas
2013-09-25 07:25:26+02
príspevok od: bonifacko
Bankove udaje nie su tajne, ak ich zverejní majitel. Nie je dovod sa obavat, že by vykradli účet.
jasne že nie, nie z udajov ktoré potrebuješ na IB. No nájde sa pár naivných, ktorý na požiadanie dajú aj kód zo zadnej strany karty , aby mohli unterwassermani dokončiť ,,transakciu,,
 
bonifacko
2013-09-25 07:51:26+02
príspevok od: phototomas
jasne že nie, nie z udajov ktoré potrebuješ na IB. No nájde sa pár naivných, ktorý na požiadanie dajú aj kód zo zadnej strany karty , aby mohli unterwassermani dokončiť ,,transakciu,,
 
bonifacko
2014-01-30 13:02:31+01
Stara tema, ale stale aktuálna. Mne nedavno jeden poslal mail v češtine, že kupi odo mna ten Pentax k-r po IR modifikacii. Tak som mu napisal, že nech mi pošle peniaze na účet do českej FIO banky, kedže je z čiech. Už sa neozval a nič neposlal.

A najnovšie ofajče cez Paypal skušaju dalej.
http://www.porada.sk/t231631-platba-cez-paypal.html
alebo
tu teraz jednu vystríham
http://www.porada.sk/t233936-predaj-tovaru-do-zahranicia-cez-paypal.html
 
alexmenti
2014-01-30 14:15:34+01
áno, posielajú tisícky mailov za mesiac...nič ich to nestojí, len sedieť pri PC a čakať...a z tých tisícok mailov naletí len niekoľko desiatok a nech v priemere je hodnota každej transakcie taká stovka...no neoplatí sa im to?...čo ked nemajú kožu na ksichte, ich to netrápi, len tých "dobehnutých"...jednoducho treba podobné maily, nech už vyzerajú akokoľvek dôveryhodne, ignorovať....
 
Strana 5 z 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()