Hore
Fórum » Pokec
 

Ako som sa stal obeťou Nigerijskeho podvodu

Hanigal
Hanigal 2011-04-28 22:53:21+02
Pozdravujem všetkých a tento príbeh píšem, aby sa ľudia poučili na chybách iných - v tomto prípade mojej.
Rozhodol som sa predať jeden kinofilmový fotoaparát vrátane dvoch objektívov. Na net som zverejnil svoju ponuku a asi po 7 dňoch sa mi ozvala Natasha Penny z Kanady, ktorá fotoaparát chcela kúpiť pre svoju dcéru žijúcu v GB - v Londýne. Ponúkla mi 300 eur - ja som požadoval 200 eur. Potešilo ma to a cena navyše bola odôvodnená doručovaním do GB. Natasha mi navrhla, že prevod peňazí prebehne cez banku NEW SCOTIA (alebo tak nejako sa volalal) po tom, čo doručím do banky preskenovaný doklad o odoslaní balíku. To sa mi zdalo byť dosť seriózne. Foťak a objektívy som zabalil a poslal na adresu Natashinej dcéry a doklad o poslaní preskenoval a poslal na adresu Natashy a banky a čakal som potvrdzujúcu smsku z mojej banky o doručení peňazí na účet. Namiesto toho mi prišlo z "banky" a následne od Natashy požiadavky, aby som doručil ďalších 200 eúr, pretože minimálna suma, ktorú môže jej banka doručiť na Slovensko na môj účet je 500 eúr, a to na účet jej dcéry v NIGÉRII !!!! a to som už pochopil, že som urobil chybu a trieskal si hlavu o stenu. Akákoľvek snaha o dohodu, aby mi Natasha poslala 300 eúr iným spôsobom alebo vrátila balík, skončila majlom, aby som jej veril, že to sú podmienky banky a nemám sa čoho báť, len musím tých 200 eúr poslať do Nigérie. Keďže som to posielal vo štvrtok pred sviatkami, trklo mi, že v utorok po sviatkoch ešte to cez poštu môžem zastaviť. Rozbehol som sa na poštu a tam mi oznámili, že musím podať žiadosť, zaplatiť 3 eurá a vraj sa to podarí. Dnes som volal na poštu a oznámili mi, že posielanie balíka bolo zastavená a bol poslaný späť na moju adresu. Takže našťastie prišiel som "len" o 19 eúr a 3 eurá za žiadosť o stornovanie doručovania listu. Mal som šťastie - asi aj preto, že boli sviatky. Poučil som sa. Píšem tento mail, aby som iným, rovnako naivným ako ja, som pomohol a budem veľmi rád, keď sa mi to podarí.
Hanigal

P.s. Následne som si vygooglil, že pani Natasha je známa firma, ktorá robí podvody aj v iných oblastiach, nielen pri nákupe fototechniky, čo ma utvrdilo v tom, že ide o ďalšiu formu nigeríjskeho podvodu
 
total empty
2014-01-30 15:09:21+01
príspevok od: alexmenti
áno, posielajú tisícky mailov za mesiac...nič ich to nestojí, len sedieť pri PC a čakať...a z tých tisícok mailov naletí len niekoľko desiatok a nech v priemere je hodnota každej transakcie taká stovka...no neoplatí sa im to?...čo ked nemajú kožu na ksichte, ich to netrápi, len tých "dobehnutých"...jednoducho treba podobné maily, nech už vyzerajú akokoľvek dôveryhodne, ignorovať....
Takých podvodníkov za vajcia na strom do vetru zavesiť .
Človek už musí dávať všade pozor.
 
bonifacko
2014-07-28 19:30:28+02
Pribuda toho stale: http://www.porada.sk/t245810-podvod-s-western-union-moze-mi-niekto-poradit.html

aj jeden typek z isteho warez fora prišiel o nejaky ipod.
 
_kurato_
2014-08-22 20:13:32+02
tak dnes som sa stal obetou podvodu(alebo sikovnosti dvoch kakaovnikov?)...som cyklista, robim v cyklopredajni......pol hodinu pred zaverecnou dosli dvaja chlapi tmavej pleti nevedeli po slovensky ani po anglicky kecali nejakou hatlaninou....chceli rukovete na bicykel..rovno dvoje cena 9,8€ podal mi 200eurovku vydal som mu....peniaze aj rukovete nechali na pulte a zacali obzerat dalsie veci...boli mi podozrivi tak som ich poriadne sledoval....potom dosli naspet k pultu kuka jeden na peniaze a nieco ze 5 euro za tie rukovete...hovorim mu ze 5 stoja jedny a oni chceli dvoje ze to je 10..on stale chcel zjednavat na 5..hovorim mu ze to nejde tak zacalze on to chce vratit....keby som vedel co spravia tak im to nevystornujem(kedze nemusim) ale ja v dobrom umysle ze ked to nechcu tak draho ze ok vratim im peniaze....tak som mu vratil tu jeho 200 eurovku on zobral z toho pultu peniaze 100€,50€, 20€, 20€ a podal mi to jasne som videl ze mi podava aj zelenu stovku....hodil som to do kasy stovky pedesiatky a dvacky mame v jednom priecinku cize som to netriedil..a dalsiemu panovy co medzitym dosiel do predajne(nepatril k hentym dvom) som predal stojan...potom ma zrazu napadlo ze preratam kasu....nieco sa mi totiz nezdalo.....jasne ze doratam a namiesto 1541€ bolo v kase 1441€.....okamzite som vybehol pred predajnu von na parkovisko...ale uz nikde neboli...a to mi odkedy odisli z predajne po preratanie kasy preslo max 5minut

takze som si prekrasne zarobil......peniaze co som chcel odlozit na novy objektiv odovzdam majitelovi aby v kase nechybalo 100€
 
bonifacko
2014-08-23 12:24:16+02
príspevok od: _kurato_
tak dnes som sa stal obetou podvodu(alebo sikovnosti dvoch kakaovnikov?)...som cyklista, robim v cyklopredajni......pol hodinu pred zaverecnou dosli dvaja chlapi tmavej pleti nevedeli po slovensky ani po anglicky kecali nejakou hatlaninou....chceli rukovete na bicykel..rovno dvoje cena 9,8€ podal mi 200eurovku vydal som mu....peniaze aj rukovete nechali na pulte a zacali obzerat dalsie veci...boli mi podozrivi tak som ich poriadne sledoval....potom dosli naspet k pultu kuka jeden na peniaze a nieco ze 5 euro za tie rukovete...hovorim mu ze 5 stoja jedny a oni chceli dvoje ze to je 10..on stale chcel zjednavat na 5..hovorim mu ze to nejde tak zacalze on to chce vratit....keby som vedel co spravia tak im to nevystornujem(kedze nemusim) ale ja v dobrom umysle ze ked to nechcu tak draho ze ok vratim im peniaze....tak som mu vratil tu jeho 200 eurovku on zobral z toho pultu peniaze 100€,50€, 20€, 20€ a podal mi to jasne som videl ze mi podava aj zelenu stovku....hodil som to do kasy stovky pedesiatky a dvacky mame v jednom priecinku cize som to netriedil..a dalsiemu panovy co medzitym dosiel do predajne(nepatril k hentym dvom) som predal stojan...potom ma zrazu napadlo ze preratam kasu....nieco sa mi totiz nezdalo.....jasne ze doratam a namiesto 1541€ bolo v kase 1441€.....okamzite som vybehol pred predajnu von na parkovisko...ale uz nikde neboli...a to mi odkedy odisli z predajne po preratanie kasy preslo max 5minut

takze som si prekrasne zarobil......peniaze co som chcel odlozit na novy objektiv odovzdam majitelovi aby v kase nechybalo 100€
Zasadna chyba je postavena na reakcii, že mu predavač chce vratiť jeho povodnu bankovku.....
Mal si vziat spät rukoväte a dat mu peniaze za ne v drobnych, t.j. 19,60€.
 
total empty
2014-08-23 14:27:16+02
príspevok od: bonifacko
Zasadna chyba je postavena na reakcii, že mu predavač chce vratiť jeho povodnu bankovku.....
Mal si vziat spät rukoväte a dat mu peniaze za ne v drobnych, t.j. 19,60€.
Starý trik z rozmeňovaním peňazí,ale ak má predavač ľudí a ponáhľa sa, v roztržitosti môže naletieť.Hlavne v krčmách a baroch.
Sú to hazli -rumunsky cigáni,ešte aj ženy maju fúzaté ! Fuj.
U mňa raz chceli zmeniť US doláre za euri, že si chcú kupiť jesť, a vytiahol päť dolárovky vo zväzku asi 5-7 cm ! Poslal som ich do banky, že ja nič nemením,potom so to ohlásil polícií a tí povedali, no a čo máme robiť,naháňať ich po krčmách ? Ja im nato, šak hej,určite sú to podvodníci a majú falošné doláre. Ta oni uvidia čo stým.Jednoducho bohoví prístup polície.
 
bonifacko
2014-08-23 16:55:53+02
príspevok od: total empty
Starý trik z rozmeňovaním peňazí,ale ak má predavač ľudí a ponáhľa sa, v roztržitosti môže naletieť.Hlavne v krčmách a baroch.
Sú to hazli -rumunsky cigáni,ešte aj ženy maju fúzaté ! Fuj.
U mňa raz chceli zmeniť US doláre za euri, že si chcú kupiť jesť, a vytiahol päť dolárovky vo zväzku asi 5-7 cm ! Poslal som ich do banky, že ja nič nemením,potom so to ohlásil polícií a tí povedali, no a čo máme robiť,naháňať ich po krčmách ? Ja im nato, šak hej,určite sú to podvodníci a majú falošné doláre. Ta oni uvidia čo stým.Jednoducho bohoví prístup polície.
Oni to kedysi robili aj v bankach, tak babu za okienkom zblbli, že jej chybalo aj 5 tisic korun.
 
_kurato_
2014-08-24 17:45:56+02
príspevok od: total empty
Starý trik z rozmeňovaním peňazí,ale ak má predavač ľudí a ponáhľa sa, v roztržitosti môže naletieť.Hlavne v krčmách a baroch.
Sú to hazli -rumunsky cigáni,ešte aj ženy maju fúzaté ! Fuj.
U mňa raz chceli zmeniť US doláre za euri, že si chcú kupiť jesť, a vytiahol päť dolárovky vo zväzku asi 5-7 cm ! Poslal som ich do banky, že ja nič nemením,potom so to ohlásil polícií a tí povedali, no a čo máme robiť,naháňať ich po krčmách ? Ja im nato, šak hej,určite sú to podvodníci a majú falošné doláre. Ta oni uvidia čo stým.Jednoducho bohoví prístup polície.
tak ako hovoris..mal som tesne pred zaverecnou oni ma tam pozabavali uz 20 minut...a dalsi pan cakalv rade( nevedle som ze chce len stojan na bajk) tak som sa ponahlal....a teraz si mozem tak hlavu o stenu trieskat ze som sa nemal tak ponahlat... :/
 
total empty
2014-08-24 20:45:10+02
príspevok od: _kurato_
tak ako hovoris..mal som tesne pred zaverecnou oni ma tam pozabavali uz 20 minut...a dalsi pan cakalv rade( nevedle som ze chce len stojan na bajk) tak som sa ponahlal....a teraz si mozem tak hlavu o stenu trieskat ze som sa nemal tak ponahlat... :/
su to hajzly
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-08-24 22:11:48+02
Za pokladnou sa neponahla. Pokladnik ma vzdy cas. Zakaznik bez vydanych penazi aj tak neodide.
 
_kurato_
2014-08-25 00:04:35+02
príspevok od: Karol Srnec
Za pokladnou sa neponahla. Pokladnik ma vzdy cas. Zakaznik bez vydanych penazi aj tak neodide.
Ja som cas nemal ...chcel som stihnut premiestnit sa z roboty za mesto a cvaknut zapad slnka nad karpatamy po zisteni ze som si "zarobil" stovku...som siel akurat tak znechuteny domov....

ale tak ako tu niekto spravne napisal chyba bola ze som mu vracal jeho bankovku...mal som mu vratit len peniaze za dvoje rukovete a nemal by sancu ma oyebat... :/

co uz clovek sa uci na vlastnych chybach....
 
mirosz
2014-08-25 10:11:44+02
príspevok od: _kurato_
Ja som cas nemal ...chcel som stihnut premiestnit sa z roboty za mesto a cvaknut zapad slnka nad karpatamy po zisteni ze som si "zarobil" stovku...som siel akurat tak znechuteny domov....

ale tak ako tu niekto spravne napisal chyba bola ze som mu vracal jeho bankovku...mal som mu vratit len peniaze za dvoje rukovete a nemal by sancu ma oyebat... :/

co uz clovek sa uci na vlastnych chybach....
Aj na cudzich....dikycko
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-08-25 10:29:18+02
9 rokov som pracoval v obchode. Boli tu pokusy aj o rozmienacky, aj o platbu s kradnutymi kartami. Pri praci s penazmi treba postupovat metodicky. Najprv dokocit jedno, potom druhe. Bicykle, ani fotoaparaty nie su noviny alebo cigarety. Taketo veci nekupuje niekto, komu ide o minutu autobus. Ak sa zacne zakaznik rozculovat, ze sa ponahla, nesme predavac podlahnut natlaku. Pri drahsich veciach je to naznak toho, ze sa moze jednat o podvod. Najma ak zakaznik este telefonuje a akoze upokojuje niekoho na druhej strane, ze uz ide, ze uz to bude hotove. Pri platbe kartou, pri vyssich szmach pytat OP. Ak sa zakaznik citi urazeny, je mi to fuk. Po prve, to nariaduje banka, ktora prenajima platobny terminal. Po druhe je to sluzba zakaznikovi. Myslim, ze mi boli vdacny, ked som par kariet zadrzal a "zakaznici" utiekli.
 
tomino1980
2014-08-25 11:07:58+02
príspevok od: Karol Srnec
9 rokov som pracoval v obchode. Boli tu pokusy aj o rozmienacky, aj o platbu s kradnutymi kartami. Pri praci s penazmi treba postupovat metodicky. Najprv dokocit jedno, potom druhe. Bicykle, ani fotoaparaty nie su noviny alebo cigarety. Taketo veci nekupuje niekto, komu ide o minutu autobus. Ak sa zacne zakaznik rozculovat, ze sa ponahla, nesme predavac podlahnut natlaku. Pri drahsich veciach je to naznak toho, ze sa moze jednat o podvod. Najma ak zakaznik este telefonuje a akoze upokojuje niekoho na druhej strane, ze uz ide, ze uz to bude hotove. Pri platbe kartou, pri vyssich szmach pytat OP. Ak sa zakaznik citi urazeny, je mi to fuk. Po prve, to nariaduje banka, ktora prenajima platobny terminal. Po druhe je to sluzba zakaznikovi. Myslim, ze mi boli vdacny, ked som par kariet zadrzal a "zakaznici" utiekli.
ak si zadrzal zopar kradnutych kariet tak klobuk dole!

kolega stratil firemnu diners ...mal na nej limit 200tis sk ...jedneho dna mu volali z kartoveho ze minul cely limit a az vtedy zistil ze ju nema... vsetko to minuli v jednom sportovom obchode na obchodnej ...mali to aj na kamere ... bud vtedy obchodnik nepodozrieval alebo mu to bolo jedno....neviem ako to dopadlo akurat kolega mal spoluucast myslim 10%
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-08-25 11:16:57+02
príspevok od: tomino1980
ak si zadrzal zopar kradnutych kariet tak klobuk dole!

kolega stratil firemnu diners ...mal na nej limit 200tis sk ...jedneho dna mu volali z kartoveho ze minul cely limit a az vtedy zistil ze ju nema... vsetko to minuli v jednom sportovom obchode na obchodnej ...mali to aj na kamere ... bud vtedy obchodnik nepodozrieval alebo mu to bolo jedno....neviem ako to dopadlo akurat kolega mal spoluucast myslim 10%
Zadrzaiavat karty je navyse ekonomicke. Od banky dostanes odmenu.
 
_kurato_
2014-08-25 20:10:45+02
mirosz nemas za co preto som to aj pisal.....aby som sa nielen ja poucil na mojej blbosti...

karol srnec....predavam v tom obchode dlhsiu dobu....a na takych co sa ma snazia popohanat kaslem a robim si to po svojom aby sa mi nestalo nieco podobne ako teraz...
lenze tyto dvaja cudzinci ma nepohanali..ja sam som sa ponahlal a to bola velka chyba...

tak ci tak dnes bol dobry den....zoservisoval som par bicyklov a uz mam polovicku straty zarobenu

tak napriklad my musime platby nad 1000€ riesit cez fakturu...cize ziadne ze len normalny blocek...

ono pri bicykli by bolo este ocividnejsie kebyze dojde niekto a len tak by si vybral nejaky drahy bajk a rovno by mi ho chcel zacvakat.....

fotak mozes mat vybraty a uz dojdes len zobrat presne co chces.....ale bajk si aj tak musis vyskusat..aby si mal spravnu velkost ramu....cize minimalne v takom pripade by som automaticky ziadal OP
 
dusan64
2015-01-24 09:47:10+01
Mám čerstvú skúsenosť. Istý Jason Dickinson Gutierrez tiež podobným spôsobom kupuje foťák pre neter do USA...
 
bonifacko
2015-01-24 11:29:51+01
príspevok od: dusan64
Mám čerstvú skúsenosť. Istý Jason Dickinson Gutierrez tiež podobným spôsobom kupuje foťák pre neter do USA...
Stale odpisuju. Najnovšie čo som tu mal inzerat na Nikon po monochromatickej uprave, tak mi napisal zaujemca. Na bazosi sa to už neda, pretože tam sa dostane ku kontakte až po autorizacii na mobil slovenskeho, alebo českeho operatora. Nenechajte sa zlakat na super ponuku.
 
landov
2015-01-24 11:49:32+01
Ja som na nich isiel predcasom uz inak: Niekolkokrat mi odpisovali na inzeraty, tak som nakoniec jednemu potvrdil, ze OK. Samozrejme zacal mailovat o 106, aby som poslal bankove spojenie atd. Tak som mu poslal cislo vymysleného uctu neexistujúcej banky, vymyslene meno atd. Samozrejme poslal mailom potvrdenie o prevode ci o zaslani seku do "mojej banky" Potom po par dnoch zacal urgovat cislo balika...To som sa uz na neho vyprdol. Este parkrat sa ozval s nejakym vymyslenym sudnym príkazom na zaslanie balika...no proste sranda. Potom ho to omrzelo a uz sa neozval nikto !!!
 
om1ci
2015-01-24 12:11:46+01
Najlepsie nereagovat.
 
gibas
2015-01-27 12:39:22+01
príspevok od: dusan64
Mám čerstvú skúsenosť. Istý Jason Dickinson Gutierrez tiež podobným spôsobom kupuje foťák pre neter do USA...
zdravím,
poslali ste mu ten foťák? ... dá sa s tým ešte niečo robiť ak som tiež naletel? Myslím dáke vymáhanie a pod.
 
Strana 6 z 9
1 2 ... 4 5 6 7 8 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()